Setari Cookie-uri

scoateti'ma din dilema.....

Majoritatea ar spune orice mai putin adevarul si nu ptr ca nu vor sa te vada suferind dar ptr ca sunt lasi-stai linistita,asa sunt ei!Eu cred ca nu te mai iubeste si e cumva sufocat-nu iti spune ptr ca nici el nu vrea sa ramana singur ...intr-o tara straina ...Cat despre ce ziceai in legatura cu singuratatea ta...ai sa ramai uimita de cate poti face de una singurica ...crede-ma decat singura in doi,mai bine singura singurica...dar stiu e greu de crezut!E mai usor de asteptat o minune decat sa iei taurul de coarne si sa devii tu insati responsabila ptr tine .Dar pot sa iti garantez un lucru -de ce ti-e frica de aia nu scapi ptr ca daca nu se mai simte bine ,mai devreme sau mai tarziu tot se va desparti de tine;depinde de tine daca lasi pe altul sa iti hotarasca viitorul sau nu.
Ai incredere in si iubeste-te atat de mult incat sa te preocupe fericirea ta in fiecare zi!
kudika050614
Postat pe 13 Iunie 2010 09:00
mai dar nimic nu-i mai convine lui. Intreaba-l daca nu cumva vrea sa-ti dea de inteles ceva..Nu te asculta cand ii vorbesti? Arunca-i filtrul de cafea in cap poate se trezeste si el la realitate. Fata mea el isi face planuri de viitor si are toane de astea? Pai ce te faci cand o sa aveti si acte + 1-2-3 copii? Ar fi bine sa te gandesti langa cine vrei sa traiesti, si mai ales ca apoti trai langa un asa om. Si eu am avut probleme de genul cu fostul meu pana tot eu am pus piciorul in prag ca deja nu mai suportam si i-am spus in felul urmator "baiatule, ori comunicam si-mi impartasesti problemele tale de orice natura, ori ma lasi in pace ca plm nu-s vreo Vasilica sa-ti suport toate ifosele tale" asa ar trebui sa vb si tu cu el, sa vezi ce "palma" ii dai :P Successss
eyo_grl
Postat pe 13 Iunie 2010 14:09
in orice relatie mai sunt certuri,mai ales ca sunteti intr-o tara straina amandoi,uita si eu sunt cu prietenul meu de 6 ani si suntem in aceias chestie ca voi,numa ca adevarul e ca lasa el mai mult de la el ca eu sunt putin mai incapatanata de fel,o sa ii treca cu timpul si lui ca nimic nu ii convine si ca va certati,este si din cauza stresului,oboseli acumulate in timp,si doar pe tine te vede cand vine acasa si daca ceva se intamplat la munca si nu are un prieten cu cine sa discute sa se mai descarce la o bere,atunci isi gaseste sa se certe cu tine,incearca sa faci ca sa comunice mai mult si sa nu se mai certe cu tine ca nu esti vinovata tu in ceea ce ii se intampla lui.
kudika195236
Postat pe 13 Iunie 2010 14:19
Uite un sfat, desi poate nu pot fi obiectiva, de obicei nimeni nu reuseste performanta de a fi total obiectiv vreodata, mai ales cand aflu datele dintr-o singura parte: s-a plictisit, vrea ceva nou sau se teme deoarece intre voi deja este ceva mai serios daca sunteti de atata timp impreuna. Lui ii este frica de orice e pe termen lung, cel mai probabil vrea sa evadeze in ceva nou si care sa nu-i ceara sa se implice emotional. Asa gandeste un barbat, indiferent cat de mult te iubeste, el va fi mereu pe primul loc in propria-i viata. Va iubi o femie , dar mereu se va gandi la el first. Pt ca este , contrar asteptarilor la fel de vulnerabil ca si tine d.p.d.v. emotional, cateodata poate mai mult. Dar pt ca se asteapta de la el sa fie calm si sa nu se exteriorizeze mereu, va cauta sa-si verse refularile si frustrarea pe tine fara sa spuna de ce. Poate va cauta o alta femeie, ca sa te poata compara cu ea, sa vada daca nu poate si alta sa ii ofere ceea ce ii oferi u, sau poate mai mult. Daca va reusi, nu veti mai fi impreuna, sau "va juca pe doua terenuri" ca sa ma exprim asa. Daca poti accepta sau nuh, e treaba tah. Eu cred ca are demult ganduri serioase cu tn daca sunteti de atata timp impreuna, dar nah are si nesigurante si vrea sa-si testeze sentimentele. Probabil si rutina, everyday life etc....Nush daca ai inteles c vreau sa zic...m-am exprimat oarecum haotic si imi cer scz . Nah ce sa zic asta e parerea mea. Dar u cunosti cel mai bn situatia, nimeni nu iti poate spune ceva sigur, asculta-ti ratiunea, si intuitia , crede-ma asa vei afla c vrei sa stii. Good luck and the best of wishes!
evangeline87
Postat pe 13 Iunie 2010 17:06
mirela_stoica86
Postat pe 13 Iunie 2010 23:32
va multumesc tuturor pt raspunsuri ......acum ne intelegem mai bn.......am devenit mai rea si s'a cumintit
mia_anais
Postat pe 14 Iunie 2010 01:12
Nu e decis in ceia ce te priveste.Vrea si nu vrea sa fie cu tine.Poate anumite influente il determina la acest comportament.In convorbirile voastre mai delicate, insista sa-ti spuna ce are de gind.Eu una mas muta singura.Crezi ca numai el e barbatul ideal ptr. tine? ptr. ce chinul? se merita?
kudika098645
Postat pe 15 Iunie 2010 09:27
De la: kudika098645, la data 2010-06-15 09:27:31Nu e decis in ceia ce te priveste.Vrea si nu vrea sa fie cu tine.Poate anumite influente il determina la acest comportament.In convorbirile voastre mai delicate, insista sa-ti spuna ce are de gind.Eu una mas muta singura.Crezi ca numai el e barbatul ideal ptr. tine? ptr. ce chinul? se merita?

da,sunt multe in "joc".avem un apartament impreuna care tocmai l'am terminat ,cand e el,si nu nervos si cu toane,e cel mai ideal barbat.exact ceea ce imi doresc.stiu ca oamenii nu sunt perfecti,fiecare are bune si rele,doar ca nu'i inteleg comportamentul uneori si cum nu vrea sa vb,nici nu stiu ce sa mai cred .......de cand am inceput sa fac ca el :cum se poarta cu mine cand are toane,asa fac si eu cu el,e mai bine,se calmeaza mai repede,si e mai dragastos pe urma ......poate asa e el si trebuie sa inteleg asta si sa il iubesc asa cum e....sunt foarte confuza ms pt post
mia_anais
Postat pe 15 Iunie 2010 09:47
Bine daca tu spui asta , asa sa fie cum spui.Eu iti doresc fericire si bafta in viata, si sa ai grija de viata ta ca ai doar una.
kudika098645
Postat pe 15 Iunie 2010 14:40
probabil e stresat la locul de munca...ziceai k nu ar avea cu cine sa t inshele.. aloo ..intotdeauna poate face rost. Incearca in continuare sa discutzi cu el , si nu il mai lasa sa taca din gura! de aia sunteti de atat timp impreuna..k sa impartashiti si bucuriile , dar si lucrurile kre va afecteaza. Ca la urma urmei esti FATA si ai nevoie k el sa fie afectuos cu tine, nu sa t ia cu "da ce, tu esti perfecta?" ...Daca tot te iubeste ...trebuie sa te placa asa cum esti... un om are si calitati si defecte.....iar defectele se pot corecta.

succes!
mady_kissulik
Postat pe 16 Iunie 2010 11:04
A-si pune totul pe seama monotoniei,faceti chestii noi,iesit in oras,surprize..lenjerie sexy,etc
cami_goanga10
Postat pe 16 Iunie 2010 18:50
Ce zodie e iubitul tau? Pura curiozitate... Astia cu toane multe provin din anumite zodii
In rest, uite un sfat: eu si iubitul meu avem tot o rel de 4 ani si ceva, ne-am mutat in alta tara impreuna, aici nu e mama tata nu sunt nici prietenii de acasa, suntem doar noi unul cu altul....insa pe noi exp asta ne apropie, discutam orice, ne sfatuim, impartim totul, contribuim la cheltuieli...suntem mult mai apropiati decat eram in ro...acolo mai erau pauze, mai stateam la ai mei knd ma enerva sau eu pe el, acum daca ne mai certam ne impacam f rpd ca tre s vb cu cineva si nu avem d ales...asa ca nu ne mai certam : daca e ciufut e bine sa il lasi in pace, iar daca e morocanos incontinuu sigur are o pb si trebuie sa il intrebi, dar discutati calm, deciziile nu se iau la nervi.
anemma2002
Postat pe 17 Iunie 2010 03:16
in final m'am hotarat sa ma mut singura! .Sunt tanara,am de munca si atata timp cat ma pot intretine singura nu am de ce ma teme.Nu imi mai pasa de nimic,nici apartament nici masina nici bani,nimic.Viata e plina de surprize si voi gasi poate,pe viitor pe cineva potrivit mie,care sa ma placa asa cum sunt fara a incerca sa ma schimbe,aceea nu mai e iubire!cam tarziu dar am realizat asta si nu mai dau inapoi!multumesc tuturor pt sfaturi!
mia_anais
Postat pe 9 Iulie 2010 00:13
De la: kudika098645, la data 2010-06-15 09:27:31Nu e decis in ceia ce te priveste.Vrea si nu vrea sa fie cu tine.Poate anumite influente il determina la acest comportament.In convorbirile voastre mai delicate, insista sa-ti spuna ce are de gind.Eu una mas muta singura.Crezi ca numai el e barbatul ideal ptr. tine? ptr. ce chinul? se merita?

chiar ma gandeam la ce ai spus tu....prefer sa fiu singura decat sa ma chinui langa el,nu merita!poate isi va gasi una care sa'i fie pe plac.eu cel putin acum prefer sa fiu singura,sa ajung acasa de la munca si sa ma relaxez fara sa aud critici si nemultumiri. ms iubita!
mia_anais
Postat pe 9 Iulie 2010 00:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
j 1 De la: kudika196154 14 Iunie 2010 16:12
FOTOTAPET PERSONALIZAT............ 1 De la: pdkraft 10 August 2010 00:41
nu stiu ce sa fac 32 De la: kudika_3970 2 August 2012 21:12
Buna va rog sa imi da-ti sfaturi 3 De la: gdeia 22 Mai 2010 01:14
DRAGOSTE OBSNUINTA SAU ,,BOALA''? 7 De la: kudika1993 2 Iulie 2010 17:17