Setari Cookie-uri

dati-mi si mie un sfat

imi cade parul rau.prin toata casa las par inclusiv prin pat.cu c as putea s iau pt caderea parului?
gb_byenkutza
Postat pe 3 Iunie 2010 11:48
sunt multe cauze din care poate sa-ti cada parul...lipsa unor vitamine...lipsa fierului din organism ...poti sa-ti faci analizele si sa mergi la un dermatolog
roz5blue6lila7
Postat pe 3 Iunie 2010 11:53
De la: gb_byenkutza, la data 2010-06-03 11:48:41imi cade parul rau.prin toata casa las par inclusiv prin pat.cu c as putea s iau pt caderea parului?

am aceeasi problema si e din cauza stresului in mare parte si lipsei de calciu..........eu am un spray bun:keratina lichida si imi cade mai putin,doar cand ma pieptan .....si i'ati un pieptan cu perii din lemn......bafta!
mia_anais
Postat pe 3 Iunie 2010 11:58
Salut, si eu am avut aceeasi problema...incearca Picatura Varga, la mine a dat rezultate, se gaseste la Plafar si costa in jur de 50 de lei. Sper sa iti fie de folos
Allexis
Postat pe 4 Iunie 2010 23:00
In mod normal ,parul se regenereaza non-stop,dar in cazul in care cade in mod excesiv sunt cauze interne si externe .Stresul,oboseala,alaptatul,afecteaza caderea parului datorita scaderii vitaminelor si mineralelor din organism. Trebuie alimente bogate in vitamine si minerale ca ;l lapte,braza oua ,carne ,miere de albine si derivati ca;laptisor de matca,polen(daca nu esti alergica ),iar extern infuzie din urzica,masca cu galbenus de ou si ulei de ricin etc.Daca dupa toate astea continua caderea exagerata ,trebuie consultat un dermatolog !!! Dar nu uita ca cel mai bun doctor pentru noi,suntem noi ...caci nimeni nu ne cunoaste mai bine nevoile !!! Cafeaua , tigara si alcoolul ....mananca calciul si contribuie si ele la caderea parului !!! Numai bine si ...asteptam vesti !!!

kudika133347
Postat pe 5 Iunie 2010 07:46
sampon de urzica. pe bune.... de la elmiplant. la mine a dat roade +spirulina de la hofigal+catina cu Q10 coenzima. sa ma cauti sa -mi multumesti.
aizana
Postat pe 5 Iunie 2010 12:48
buna.fa un tratament cu ulei de ricin vit a si ulei de masline.stai o noapte intreaga cu tratamentul si repeti de doua ori pe sapt
kudika189856
Postat pe 5 Iunie 2010 13:28
pai deja iti cade,or... vrei sa ramai cheala sau sa-ti faci covor din el?
mitura
Postat pe 5 Iunie 2010 13:29
exista in farmacii ....sau in parfumerii...este ca un sampon cu placenta de animale...se numeste crema midollo & placenta...este o cutie verde...si eu am avut probleme si am folosit-o....si multumesc lui d-zeu acum nu-mi mai cade parul.....succes...pup ada
kudika137395
Postat pe 5 Iunie 2010 14:22
c amuzanta esti mitura.....tie iti plac glumele tale?
gb_byenkutza
Postat pe 5 Iunie 2010 16:16
odata la 2 zile te dai cu ulei de masline si il lasi asa o noapte intreaga,fa-i asta timp de o luna si iti spun sigur ca nu vei mai avea probleme,si nu stiu daca in romania se gaseste balsamul de par pe baza de ulei de masline,folosestel ca este f.bun,eu majoritatea cremelor le am pe baza de ulei de masline si sunt exceptionale am un ten impecabil si paru este la fel,si pot spune ca ma vopsesc si f,des,stresuri am destule.incearca si o sa vezi ca nu vei mai avea probleme
nina_ela
Postat pe 17 Iunie 2010 02:18
dac iti cade excesiv asa cum spui tu este neaparat nevoie sa iti faci un set de analize , si apoi sa stabilesti clar ce tratament este potrivit pentru parul tau, din cate vad in poza ai un par foarte frumos si bogat si ar fi pacat sa il pierzi sau sail chinui cu tratamente aplicate "dupa ureche"
visan_georgiana
Postat pe 17 Iunie 2010 16:41
remedii sunt f multe, fiecare am incercat ceva dar eu zic sa ti faci niste analize totusi si sa vezi ce ti recomanda doctorul

bafta
kudika037265
Postat pe 23 Iunie 2010 18:18
eu ma fac cu ulei de ricin asa evit si cadera lui dar si murdaria..de cand folosesc ulei de ricin nu mai imi cade paru asa de des si nici nu mi se mai unge
ar trb sa mergi si la un dermatolog sa veizi ce spune
sisi93
Postat pe 24 Iunie 2010 00:28
De la: gb_byenkutza, la data 2010-06-05 16:16:33c amuzanta esti mitura.....tie iti plac glumele tale?


nu mereu,cateodata chiar ma enervez

@e o crema cu petrol daca vrei sa fiu neaparat serioasa,e de la Gerovital si e buna
mitura
Postat pe 24 Iunie 2010 20:59
Si eu am avut aceasta problema. A fost un cosmar, am crezut ca am sa chelesc. Am folosit tratamentul de la Foltene, in paralel, luni de zile am baut drojdie de bere, intrucat aceasta contine complexul de vitamine B si ai sa vezi ca face foarte bine si pentru ten. Iti cumperi drojdie de bere si bei in fiecare dimineata pe stomacul gol un pahar de suc de fructe in care si diluat o bucatica de drojdie. Urmeaza acest tratament cateva luni. Revalidul nu a avut nici un efect asupra mea. ]ncearca Foltene, a fost foarte bun pentru mine. Mananca multe verdeturi si cruditati, multe fructe. Iti doresc mult succes si sper sa ti se rezolve problema!!!!
ral_gheo
Postat pe 30 Iunie 2010 07:58
va multumesc celor care mi.ati raspuns,unele chiar au dat rezultate
gb_byenkutza
Postat pe 30 Iunie 2010 13:36

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
prevenirea traficului de persoane pe piata muncii 1 De la: sadora 21 August 2009 13:53
Cursuri acreditate CNFPA design vestimentar 1 De la: kudika_13697 6 August 2012 12:21
Vreau si eu un sfat! 15 De la: ilumax_76 20 Iulie 2011 12:39
Vand Rochie de Mireasa 2 De la: cr3azza 30 Iulie 2010 23:49
Mic bazar : locul unde gasesti ceva ce iti doresti 6 De la: kudika065856 8 Septembrie 2009 21:54