Setari Cookie-uri

nu stiu ce sa fac...

prietenul meu este jumatate rrom jumatate roman...a crescut intre romanai.este un baiat extrem de muncitor si de cinstit.i-am spus mamei dupa 2 luni ca el este jumatate rrom jumatte roman...si deja il desconsidera desi nu il cunoste.stiu ca poate si unii voi o sa faceti la fel..dar nu este chiar asa.am cunoscut rromi care sunt mai curati si mai cinstiti decat o mare parte din romanai.tin extrem de mult la el.si el la mine.mi-a dovedit asta de n ori.ce fac?cum o impac pe mama?
bizzu
Postat pe 3 Septembrie 2010 00:12
fa in asa fel si invit-o undeva pe mama ta dar fara sa stie ca vine si prietenul tau fa-i cunostinta cu el si de acolo ii revine prietenului tau rolul de a se face placut aratai mamei tale ca este un om ca noi toti si merita o sansa chiar daca este rrom ,aratai ca il iubesti , si ma e ceva sa-i spui pritenului tau sa vine cu un buchet de flori pentru mama ta poate o inmoie la inima . iti doresc succes daca vrei sa mai vb cu mine id meu andreea.alexia20 pa
irina__ana
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:17
De la: bizzu, la data 2010-09-03 00:12:11prietenul meu este jumatate rrom jumatate roman...a crescut intre romanai.este un baiat extrem de muncitor si de cinstit.i-am spus mamei dupa 2 luni ca el este jumatate rrom jumatte roman...si deja il desconsidera desi nu il cunoste.stiu ca poate si unii voi o sa faceti la fel..dar nu este chiar asa.am cunoscut rromi care sunt mai curati si mai cinstiti decat o mare parte din romanai.tin extrem de mult la el.si el la mine.mi-a dovedit asta de n ori.ce fac?cum o impac pe mama?


Scumpa mamii, omenia nu sta in cat e de curat un rrom sau un roman, e vorba de altele.( si oricum nu-i poti compara)
Asculta-ti mama, pana nu-ti ratezi viata.
Eu lucrez cu rromii, amestecati unii cu romani ( adica sotii romance, ei roomi, si invers)........nu faci din ei nimic, absolut nimic, muncesc pana se supara odata si cand se supara nu le pasa ca au copii acasa si neveste, lasa munca in urmatorul minut.
Daca tu crezi ca parintii tai care te-au crescut merita sa-i amesteci ca neam cu roomii, fa-o.
Nu-s rasista, crede-ma, insa fiecare natie are locul ei in societate, si oricat ai vrea sa-i ridici pe unii oameni, nu-i poti, asa au fost educati.
Pacat de parintii tai, tu o sa dai cu capul, insa lor o sa le rupi inima, o sa vezi.........sper sa nu ma pomenesti peste cativa ani.
stem_29
Postat pe 6 Septembrie 2010 23:40
bravo Stem......tiganu tot tigan....... ..da eu am ceva cu tiganii....nu-i suport toti sunt la fel indiferent de mediul in care e crescut ...tot isi dau arama pe fata......asta dc nu o vand ...si dc e careva care e tigan si citeste commu meu.....de aia nu mai pot eu
kagome_kudika
Postat pe 25 Septembrie 2010 16:54
De la: Biank_kudika, la data 2010-09-25 16:54:02bravo Stem......tiganu tot tigan....... ..da eu am ceva cu tiganii....nu-i suport toti sunt la fel indiferent de mediul in care e crescut ...tot isi dau arama pe fata......asta dc nu o vand ...si dc e careva care e tigan si citeste commu meu.....de aia nu mai pot eu



scuzeee mediul in care sunt crescuti..daaaaa adevarat..si eu mai gresesc..shame on me
kagome_kudika
Postat pe 25 Septembrie 2010 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
mata 33 De la: ana18 14 Septembrie 2009 14:05
Balul de absolvire 6 De la: ada_sm 24 Februarie 2010 21:15
Un blog de vizitat 2 De la: greierash_is_back 2 Noiembrie 2009 08:53
Paaaaantofi, pantofiori, pantofi!! 12 De la: kudika_27004 28 Februarie 2013 21:51
vreau sa imi fac un tatuaj cu o pantera...dar nu gasesc ce imi place...help..pls 5 De la: kudika225054 13 Iulie 2010 17:43