Setari Cookie-uri

ma dispera pestele asta, eu sunt leu!

Buna,
Cum sa fac sa-mi imblanzesc pestele?
Vorbele sunt atat de frumoase, dar faptele lasa de dorit. Uneori nu il inteleg. Spune ca ma iubeste, m-a cerut in casatorie, stie ca il iubesc, dar de la o vreme parca a pus interdictii la comunicare.
Nu ii place sa il suni, vrea sa vorbim doar cand doreste el. E mereu pe fuga, parca nu are stare.
Eu am acceptat multe ciudatenii de ale lui, inclusiv minciunelele, dar cand ma calca pe coada rabufnesc. Atunci se ascunde pentru cateva ore, dupa care revine in forta.
Cand simte ca ma pierde isi revine, apoi o ia iar de la capat.
Am vrut sa pun capat relatiei de cateva ori, dar vine in genunchi sa ma impace.
Asa e felul lor?
Macar sa sctiu o treaba.

Multumesc

hoppe
Postat pe 4 Iunie 2010 10:06
il arunci in apa
yumy
Postat pe 4 Iunie 2010 10:07
fiecare om are caracterul lui,nu stiu de ce va tot luati dupa zodiacurile astea,ele nu va ajuta sa va descoperiti partenerii ci spun in mare despre acea zodie
mia_anais
Postat pe 4 Iunie 2010 11:34
De la: mia_anais, la data 2010-06-04 11:34:05fiecare om are caracterul lui,nu stiu de ce va tot luati dupa zodiacurile astea,ele nu va ajuta sa va descoperiti partenerii ci spun in mare despre acea zodie


He, he,asa am vrut sa cred si eu. Am crezut ca educatia si constiinta, pe langa iubire si intelegere sunt principalele intr-o relatie. Nu dadeam importanta zodiacului
Dar, acum, descopar cu uimire, chiar daca nu imi convine de loc, ca descrierea pentru zodia peste i se potriveste manusa.
As vrea un sfat care sa-l aduca cu picioarele pe pamant, care sa-l faca sa stie ce vrea.
Rabdarea mea a ajuns la limita, chiar daca il iubesc.
hoppe
Postat pe 4 Iunie 2010 11:59
De la: hoppe, la data 2010-06-04 10:06:42Buna,
Cum sa fac sa-mi imblanzesc pestele?
Vorbele sunt atat de frumoase, dar faptele lasa de dorit. Uneori nu il inteleg. Spune ca ma iubeste, m-a cerut in casatorie, stie ca il iubesc, dar de la o vreme parca a pus interdictii la comunicare.
Nu ii place sa il suni, vrea sa vorbim doar cand doreste el. E mereu pe fuga, parca nu are stare.
Eu am acceptat multe ciudatenii de ale lui, inclusiv minciunelele, dar cand ma calca pe coada rabufnesc. Atunci se ascunde pentru cateva ore, dupa care revine in forta.
Cand simte ca ma pierde isi revine, apoi o ia iar de la capat.
Am vrut sa pun capat relatiei de cateva ori, dar vine in genunchi sa ma impace.
Asa e felul lor?
Macar sa sctiu o treaba.

Multumesc





vezi ca mai e una care e zodia.... una din cele 12 si pe care o dispera un leu!!!!!!
'' disperate '' sunt toate zodiile?????????????
anastasia_m
Postat pe 4 Iunie 2010 18:26
bagã-l în tigaie cu puțin usturoi...muahhh
freakyyy
Postat pe 4 Iunie 2010 18:42
De la: freakyyy, la data 2010-06-04 18:42:54bagã-l în tigaie cu puțin usturoi...muahhh

ce pofat imi facusi
yumy
Postat pe 4 Iunie 2010 19:06
Daaaaaaaa....e cea mai buna solutie! Nu o scoti la capat cu ei....asa sunt de alunecosi.....sunt si foarte romantici si buni...dar faci slalom cu ei in viata! E nu chiar cu toti....dar sunt dificili....ca noi toti dealtfel...
allycrissyc_yahoo_com
Postat pe 5 Iunie 2010 09:33
pai daca te-a cerut in casatorie! Ce mai astepti , ca astia de felul lor se razgandesc....te va iubi cu ochii in alte directii....dar te va iubi....e romantic ...e putin in lumea lui.....asa ca da-i bataie ....nu mai sta....succes!
allycrissyc_yahoo_com
Postat pe 5 Iunie 2010 09:36
De la: yumalai, la data 2010-06-04 19:06:39
De la: freakyyy, la data 2010-06-04 18:42:54bagã-l în tigaie cu puțin usturoi...muahhh

ce pofat imi facusi


Daaaaaaaaaaa, asa am sa fac!
Am sa-l mananc cu usturoi!
Macar i-am prins punctul sensibil. E cocos pana simte ca te pierde.
va pup!
hoppe
Postat pe 7 Iunie 2010 14:50
Buna,
Cum sa fac sa-mi imblanzesc pestele?
Vorbele sunt atat de frumoase, dar faptele lasa de dorit. Uneori nu il inteleg. Spune ca ma iubeste, m-a cerut in casatorie, stie ca il iubesc, dar de la o vreme parca a pus interdictii la comunicare.
Nu ii place sa il suni, vrea sa vorbim doar cand doreste el. E mereu pe fuga, parca nu are stare.
Eu am acceptat multe ciudatenii de ale lui, inclusiv minciunelele, dar cand ma calca pe coada rabufnesc. Atunci se ascunde pentru cateva ore, dupa care revine in forta.
Cand simte ca ma pierde isi revine, apoi o ia iar de la capat.
Am vrut sa pun capat relatiei de cateva ori, dar vine in genunchi sa ma impace.
Asa e felul lor?
Macar sa sctiu o treaba.

Multumesc

..iubita asa sunt ei, nu ai ce sa le fac..si eu am avut de suferit dupa urma unu peste iar eu sunt scorpion, ar fi trebuit sa mearga insa nu a mers..intr-un cuvant vorbele lui sunt atat de dulci insa in urma lasa numai sare...
ionelyizza
Postat pe 19 Iunie 2010 13:19
De la: hoppe, la data 2010-06-04 10:06:42Buna,
Cum sa fac sa-mi imblanzesc pestele?
Vorbele sunt atat de frumoase, dar faptele lasa de dorit. Uneori nu il inteleg. Spune ca ma iubeste, m-a cerut in casatorie, stie ca il iubesc, dar de la o vreme parca a pus interdictii la comunicare.
Nu ii place sa il suni, vrea sa vorbim doar cand doreste el. E mereu pe fuga, parca nu are stare.
Eu am acceptat multe ciudatenii de ale lui, inclusiv minciunelele, dar cand ma calca pe coada rabufnesc. Atunci se ascunde pentru cateva ore, dupa care revine in forta.
Cand simte ca ma pierde isi revine, apoi o ia iar de la capat.
Am vrut sa pun capat relatiei de cateva ori, dar vine in genunchi sa ma impace.
Asa e felul lor?
Macar sa sctiu o treaba.

Multumesc


din pacate nu e o caracteristica doar pestilor eu am cunoscut un leu cu asemenea obiceiuri o relatie ca asta nu duce prea departe sau n=o sa te faca prea fericita asa ca mai gandestete la varianta cu renuntatul la ea......... si arunca-in apa cum te-a sfatuit dragalasa de mai sus....bafta
angelalb
Postat pe 19 Iunie 2010 17:24
dap, se pare ca asa e felul lor
am si eu un specimen si daca nu mi spui cum il cheama pe al tau, tind sa cred ca-i vorba de acelasi, sincer :)) cu mici diferente; suntem impr de doi an, cam de un an stam si impreuna[mai mult sau mai putin, pt mai multe detalii imi poti citi blogul - cre ca o sa aj la concl ca al tau caz e unul inca fericit :))].
de fapt...ei, pestii nostri se comporta asa pt ca noi nu suntem pers potrivite pt ei, pt ca nu le am pus capat si pt asta nu se vor schimba niciodata decat in prezenta alteia
inainte sa te mariti cu el, cantareste bine lucrurile ;)
good luck!
sorinabby
Postat pe 19 Iunie 2010 17:35
bun sfat =))
sorinabby
Postat pe 19 Iunie 2010 17:36
Am si eu un pestisor auriu manca-l-ar mama. Faza e asa: sunt cei mai draguti atata vreme cat nu vorbesti prea mult, cat ii lasi in pace si in plata lor. Atunci vin ei la tine, te smotocesc, te pupa, te iubesc la nebunie In schimb daca le dai ordine si ii scoti din lumea lor se supara si se ascund pe undeva ca sa fie singuri cu ideile lor. Sunt visatori, calmi, dragastosi, atenti, sinceri...nu l-am prins niciodata cu mata-n sac desi la inceput i-am controlat mailul k eu plina de neincredere si ranita de un rac, am zis ca si asta va fi la fel, asa ca m-am gandit sa il controlez ca sa vad daca are sau nu rost rel asta...nu vrea nimeni sa investeasca sentim si timp degeaba...dar se pare ca pestele meu isi merita increderea, avem o rel de peste 4 ani, desi are ideile lui si viseaza cam mult, e responsabil, grijuliu, duce o viata sanatoasa, e motivat si iubeste sincer si profund. Eu nu i-am dat increderea mea la inceput, dar m-am convins pe parcurs...si nu din ce imi relata el mie, ci din ce am aflat singura...eu sunt rac si din pct de ved zodiacal ne potrivim f bine, iar realitatea confirma f bine aceasta teorie. Insa nu stiu daca un leu chiar ar putea sa-l suporte
anemma2002
Postat pe 20 Iunie 2010 23:24
la fel as putea zice si eu in legatura cu cei din zodia leu ( eu fiind peste).....e relativa treaba cu zodiacul, cine cu cine se potriveste, in ce masura.....eu pana akum am avut parte numai si numai de persoane care dpdv zodiacal nu ne potrivim deloc, insa atat cat au mers relatiile alea au fost cele mai frumoase momente din viata mea. Akum as putea sa zic ca sunt in situatia ta, numai ca invers....pe mine ma dispera un leu :D....pt k nu stiu ce sa mai fac, el tot timpul este ocupat si trb sa-l inteleg....in fine ceea ce vreau eu sa-ti zic este ca: dk tu chiar il iubesti si vrei intradevar mai mult incearca sa vb cu el sa vezi exact si ce simte el cu adevarat fata de tn, nu poti renunta la o persoana doar pt ca "noi" ( cei de pe forum ), iti spunem lucrul acesta. Tu sti exact ce simti fata de el si tu esti cea care vede cum se comporta el zi de zi si cum te comporti si tu zi de zi fata de el. Multa bafta iti urez:*
Vicky_12
Postat pe 21 Iunie 2010 10:17
eu sunt gemeni si asa fac si eu cu o fata, desi nu suntem impreuna la amandoi ne e frica sa facem urmatorul pas desi eu ar trebui sa fac asta, ea e pesti, cand ea se poarta frumos cu mn ma port indiferent nu urat, cand e ea indiferenta atunci incep sa o alint sa vb frumos cu ea... creca asa e firea omeneasca (hormonii astia frate ma exaspereaza)
kudika198333
Postat pe 21 Iunie 2010 11:41
De la: angelalb, la data 2010-06-19 17:24:51
De la: hoppe, la data 2010-06-04 10:06:42Buna,
Cum sa fac sa-mi imblanzesc pestele?
Vorbele sunt atat de frumoase, dar faptele lasa de dorit. Uneori nu il inteleg. Spune ca ma iubeste, m-a cerut in casatorie, stie ca il iubesc, dar de la o vreme parca a pus interdictii la comunicare.
Nu ii place sa il suni, vrea sa vorbim doar cand doreste el. E mereu pe fuga, parca nu are stare.
Eu am acceptat multe ciudatenii de ale lui, inclusiv minciunelele, dar cand ma calca pe coada rabufnesc. Atunci se ascunde pentru cateva ore, dupa care revine in forta.
Cand simte ca ma pierde isi revine, apoi o ia iar de la capat.
Am vrut sa pun capat relatiei de cateva ori, dar vine in genunchi sa ma impace.
Asa e felul lor?
Macar sa sctiu o treaba.

Multumesc


din pacate nu e o caracteristica doar pestilor eu am cunoscut un leu cu asemenea obiceiuri o relatie ca asta nu duce prea departe sau n=o sa te faca prea fericita asa ca mai gandestete la varianta cu renuntatul la ea......... si arunca-in apa cum te-a sfatuit dragalasa de mai sus....bafta



Si eu am cunoscut un leu la fel de ingorzitor


Eu zic totusi ca saramura-i mai buna.
hairpin
Postat pe 21 Iunie 2010 16:10
am si eu pestisor si e f dragalas, dar este destul de grea relatia cu el, este o fire dificila si eu sunt fecioara si sunt mai dificila ca el dar comunicand reusim sa avem o relatie cat de cat linistita si f frumoasa :
sml-happy0158:
kudika037265
Postat pe 21 Iunie 2010 17:07
da-l dracului ...cu cerere cu tot....nu sunt soi ....se cred misteriosi ...bla bla bla
in realitate sunt niste putori misogine....cad in depresii....
renunta acum ....pt ca oricum vei renunta...te asigur ....( esti o zodie de foc ca si mine....si crede-ma chiar nu functioneaza ).
ninushk
Postat pe 21 Iunie 2010 19:34
Darga mea,sincer iti spun ca asta e felul lor,tatal meu e pesti ,fratele la fel,cunosc bine comportamentul lor de prefacuti,iar eu sunt leu. cu tatal meu nu vb,iar cu fratele nu am discutii interesante sau secrete. Mama mea de multe ori a vrut sa se desparta de tatal meu si de cate ori simtea ca se va intampla asta isi revenea,venea si se ruga de ea si o pupacea, dar nu tinea mai mult de 2,3 zile dupa care IAR cearta. Acum sa stii ca dupa 20 de ani de casnicie a reusit,si ii este mult mai bine asa. Gandeste-te bine!! iubitul meu este sagetator si ne intelegem perfect,mai bine de atat nu se poate. Cauta-ti si tu un berbec sau sagetator si nu vei regreta nicio clipa,iti garantez!!!!!
kudika133579
Postat pe 22 Iunie 2010 10:46

vrei un sfat competent ? fugi din relatia asta mancand pamantul , ve-i suferii pana cand nu ve-i mai putea indura , o casatorie , un copil te ingroapa , relatia dintre peste si leu e catastrofala in timp , stiu ce spun , sunteti 2 elemente opuse apa-foc , nu se pot combina , apa stinge mereu focul...de asta te toaca asa usor starile lui FUGIIIIIIIIIIIIIII , cauta un sagetator sau un berbec , ai sa vezi diferenta .Dar daca vrei sa fii nefericita e optiunea ta.
banalulanonim
Postat pe 22 Iunie 2010 11:23
Am inteles ca aceasta combinatie leu-pesti e catastrofala, dar leii nu trebuie sa ii invinovateasca atat de mult pe pesti, doar pt ca nu se potrivesc cu ei. Pestii nu sunt atat de groaznici, eu fiind rac ma potrivesc perfect cu el-pesti. Dar intr-adv, si zodiile isi spun cuvantul un pic. Nu zic acum sa ne cautam parteneri in fct de zodie, dar ar fi interesant sa observam ca nu e o coincidenta ce se intampla in realitate si ce spun zodiile. Insa e imp si gandirea, comunicarea dintre parteneri, ce e dispus fiecare sa ofere, comportamentul, educatia, etc. In plus, exista 3 decane la fiecare zodie, de unde rezulta ca pana si cei din zodia respectiva sunt destul de dif unii de altii. Numai bine!
anemma2002
Postat pe 23 Iunie 2010 22:44
Sau decani, mai corect
anemma2002
Postat pe 23 Iunie 2010 22:48
De la: anemma2002, la data 2010-06-20 23:24:12Am si eu un pestisor auriu manca-l-ar mama. Faza e asa: sunt cei mai draguti atata vreme cat nu vorbesti prea mult, cat ii lasi in pace si in plata lor. Atunci vin ei la tine, te smotocesc, te pupa, te iubesc la nebunie In schimb daca le dai ordine si ii scoti din lumea lor se supara si se ascund pe undeva ca sa fie singuri cu ideile lor. Sunt visatori, calmi, dragastosi, atenti, sinceri...nu l-am prins niciodata cu mata-n sac desi la inceput i-am controlat mailul k eu plina de neincredere si ranita de un rac, am zis ca si asta va fi la fel, asa ca m-am gandit sa il controlez ca sa vad daca are sau nu rost rel asta...nu vrea nimeni sa investeasca sentim si timp degeaba...dar se pare ca pestele meu isi merita increderea, avem o rel de peste 4 ani, desi are ideile lui si viseaza cam mult, e responsabil, grijuliu, duce o viata sanatoasa, e motivat si iubeste sincer si profund. Eu nu i-am dat increderea mea la inceput, dar m-am convins pe parcurs...si nu din ce imi relata el mie, ci din ce am aflat singura...eu sunt rac si din pct de ved zodiacal ne potrivim f bine, iar realitatea confirma f bine aceasta teorie. Insa nu stiu daca un leu chiar ar putea sa-l suporte


Ca bine zici,pestii iti mananca din palma cand ii lasi in pace si nu ii freci prea mult la cap,al meu de cand i-am dat vestea ca sunt insarcinata,nu il mai recunosc,e dragastos ,cum nu a fost niciodata
rain75
Postat pe 24 Iunie 2010 15:18
Ai viata grea, eu sunt cu un peste de 25 de ani si nici acum nu-l inteleg, dar sunt tot cu el, trebuie sa ai multa rabdare, dar cel mai bine este sa-ti impui punctul de vedere de la inceput, eu n-am facut asa si acum e prea tarzu, asa ca trebuie sa-l accept asa cum e.
Succes!
Ro63
Postat pe 24 Iunie 2010 16:28
buna..eu sunt zodia pesti si sincer am si eu aceste apucaturi,chiar daca sunt femeie ci nu barbat dar tot pesti sunt..mie una nu-mi place sa ma cert si incerc sa evit dar tac si adun si cand rabufnesc spun tot...ori inchei orice relatie cu persoana respectiva ori isi da seama unde a gresit..am avut si momente cand ii ziceam logodnicului meu ca nu mai vreau sa ma marit cu el,asta cand eram f suparata dupa care imi trecea..sincer suntem cam suciti..cateodata cei care nu ne cunosc au impresia ca nu stim ce vrem..al meu logodnic s-a obisnuit,stie ca imi trece..nici mie nu-mi place sa fiu stresata cu telefoanele,atata timp cat stie unde sunt si ce fac nu-mi place sa mai fiu sunata iar si iar si sa fiu intrebata..este adevarat ca trebuie sa accepti persoana asa cum e..multa bafta
dianatl
Postat pe 24 Iunie 2010 21:06
De la: hoppe, la data 2010-06-04 10:06:42Buna,
Cum sa fac sa-mi imblanzesc pestele?
Vorbele sunt atat de frumoase, dar faptele lasa de dorit. Uneori nu il inteleg. Spune ca ma iubeste, m-a cerut in casatorie, stie ca il iubesc, dar de la o vreme parca a pus interdictii la comunicare.
Nu ii place sa il suni, vrea sa vorbim doar cand doreste el. E mereu pe fuga, parca nu are stare.
Eu am acceptat multe ciudatenii de ale lui, inclusiv minciunelele, dar cand ma calca pe coada rabufnesc. Atunci se ascunde pentru cateva ore, dupa care revine in forta.
Cand simte ca ma pierde isi revine, apoi o ia iar de la capat.
Am vrut sa pun capat relatiei de cateva ori, dar vine in genunchi sa ma impace.
Asa e felul lor?
Macar sa sctiu o treaba.

Multumesc


pãrerea mea este cã NICIODATA NU VEI IMBLÂNZI UN PESTE...de ce? PENTRU CA ITI VA SCAPA PRINTRE DEGETE...E PEªTE! NU?!....si eu sunt de 1 an ºi un pic prinsã într-o relaþie cu un peºte...sunt atat de romantici, tandri, etc....ºi eu am fost cerutã în cãsãtorie, dar nici pânã la aceasta nu s-a oficializat relaþia....tot timpul am senzaþia cã îmi ascunde ceva....acum m am resemnat ºi micile rãutãþi pe care el le considerã "glumiþe" nu i le mai bag în seama....bafta mie, baftã þie....poate pe parcurs mai schimbãm impresii....
catalina69
Postat pe 25 Iunie 2010 10:03
Ahhhhh...si eu la fel!!!!!!!! Sunt Berbec. Pai nu stiu...e absolut f f f greu sa inteleg Pesti!!!!!!!!!!!!!!
AlessandraSC87
Postat pe 27 Iunie 2010 21:18
buna,

... dar eu cum sa fac sa-mi imblanzesc leul, ca sunt pesti???

tocmai ieri am implinit 12 ani de la casatorie, dar dupa cum stau lucrurile, nu prea o sa am eu rabdare pt.alti 12 ani...
dorsolya
Postat pe 28 Iunie 2010 11:18

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
eu rac el balanta! 1 De la: meea75_yahoo_com 6 Iunie 2010 14:44
Urgent! 9 De la: kudika_4784 26 Aprilie 2012 16:52
iubire 29 De la: Dontyyy 13 Ianuarie 2010 13:54
buna 31 De la: Calandrinon 19 Ianuarie 2010 10:26
karissa 2 De la: ilyberci 11 Mai 2011 00:14