Setari Cookie-uri

ma dispera pestele asta, eu sunt leu!

De la: hoppe, la data 2011-03-05 12:09:48 adica, asa, ca sa fiu buna ...


toti suntem "buni" in proprii ochi
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 12:56
Multumesc pentru comentariile tale, sunt bune si ele. poate ai un motiv anume sa fii asa acid/acida.
Eu am scris aici pentru ca am vrut sa ma eliberez sufleteste. l-am iubit foarte mult, i-am iertat foarte multe, dar daca sunt criticata pentru faptul ca nu am dat masina iubitului, dupa 6 luni de asteptare, in drum de la aeroport spre casa, ce sa mai zic?
Era normal sa vina mai intai acasa, sa-si doreasca sa fie in bratele femeii iubite, nu sa se duca mai inati la prieteni si pe urma la mine.
Ai dreptate, sunt foarte rea!
hoppe
Postat pe 5 Martie 2011 13:34
De la: hoppe, la data 2011-03-05 13:34:36... sunt criticata pentru faptul ca nu am dat masina iubitului...



tu chiar crezi ca se termina o relatie pentru ca nu i-ai dat masina?
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 13:41
Ha, ha, relatia a fost ok pana pestisorul meu a vazut ca nu poate sa faca ce vrea din mine. Daca lucrurile mele deveneau ale lui, daca cardul meu ar fi stat in buzunarul lui, si daca as mai fi acceptat si toate femeile care roiau in jurul lui, totul ar fi fost roz si perfect.
Am vrut doar sa subliniez acea trasatura de caracter specifica pestilor: egoismul, totul pentru ei.
Dimineata eram femeia cu care dorea sa se insoare in urmatoarele zile, totul era pregatit, ca apoi seara sa se schimbe totul.
Profitori, escroci sentimentali, lasi!
Vina este doar a mea. O rupsesem cu el in decembrie, si am gresit ca am crezut in cuvintele lui, in rugamintile lui, si in promisiunile de schimbare. Dar, doar s-a jucat cu cuvintele.
Asa ca, aceasta poveste va fi buna si pentru alte persoane. Poate au ceva de invatat.
Sa nu credeti ca puteti schimba un om. Daca nu puteti sa-i acceptati defectele atunci renuntati la tot.
Normal ca eu nu am scris aici toata povestea, ca nu aveam cum. Dar e greu de crezut ca am stat in relatia asta daca nu erau si parti frumoase.
Dar a fost totala nepotrivire: eu-leu, el-peste.
Principii de viata diferite.
hoppe
Postat pe 5 Martie 2011 13:56
De la: hoppe, la data 2011-03-05 13:56:41... Vina este doar a mea...


e bine ca realizezi amanuntul asta
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 13:59
bineinteles, e numai vina mea.
si vroiam sa mai aflu, asa, in general, daca pestii sunt razbunatori, daca accepta sa le intorci spatele.
hoppe
Postat pe 5 Martie 2011 14:02
De la: hoppe, la data 2011-03-05 14:02:50bineinteles, e numai vina mea.
si vroiam sa mai aflu, asa, in general, daca pestii sunt razbunatori, daca accepta sa le intorci spatele.


nu stiu, tu ce crezi?
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 14:04
Habar nu am.
Vad ca ma zgandare in continuare. Credeam ca macar intelepciune are si accepta ca intre noi s-a terminat totul. Ce daca l-am iubit enorm si am facut totul pentru el, uite ca acum am devenit opusul.
Eu consider ca daca s-a comportat asa nu m-a iubit. Ar trebui sa fie multumit ca a scapat de mine.
Dar pot sa ma stept la orice, nu accepta sa piarda.
hoppe
Postat pe 5 Martie 2011 14:13
De la: hoppe, la data 2011-03-05 14:13:32Habar nu am.
Vad ca ma zgandare in continuare. Credeam ca macar intelepciune are si accepta ca intre noi s-a terminat totul. Ce daca l-am iubit enorm si am facut totul pentru el, uite ca acum am devenit opusul.
Eu consider ca daca s-a comportat asa nu m-a iubit. Ar trebui sa fie multumit ca a scapat de mine.
Dar pot sa ma stept la orice, nu accepta sa piarda.


intr-un "joc" exista un invingator si un invins ... problema e cine ce rol isi asuma

tu ai invatat ceva din relatia asta? sau la urmatorul "joc" vei repeta aceleasi greseli, si tot asa pana te vei plictisii de viata (era o duduie pe aici care zicea ca ea a gasit dragostea la 50 de ani, asa ca timp ai sa inveti ceva din "trecut")

battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 14:18

Multumesc! Obligatoriu rolul de invingatoare! Si....am 40 de ani.
hoppe
Postat pe 5 Martie 2011 14:22
De la: hoppe, la data 2011-03-05 14:22:01
Multumesc! Obligatoriu rolul de invingatoare! Si....am 40 de ani.


mai ai cel putin 10 ani
battleofwits
Postat pe 5 Martie 2011 14:22
da, mai!
oricum, esti tare! mi-ai inveselit ziua si mi-ai aratat ceea ce trebuie sa duc la capat!
hoppe
Postat pe 5 Martie 2011 14:26

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
zodie 5 De la: kudika_nikole 29 Decembrie 2011 22:16
Femeile Balanta!!! 22 De la: Valy90 1 Mai 2011 22:57
eu capricorn el balanta 7 De la: valy90 21 Februarie 2011 11:57
pt.fete si baieti 18 De la: kudika173095 21 Ianuarie 2011 14:15
eu racushor...si el berbec...??!? 12 De la: MaraDonna 29 Septembrie 2009 17:50