Setari Cookie-uri

femeia muta...visul oricarui barbat?

nu-s ce sa zic..dar se pare ca doar noi"vorbim prea mult"!si se pare ca spunem si lucruri pe care ei nu-s dispusi sa le auda si sa ne dea dreptate!ce parere aveti?e mai bine sa ne prefacem ca totul este ok,cand de fapt nu-i chiar asa,dar sa cree,m o stare de echilibru falsa?
sydoonette
Postat pe 4 Iunie 2010 10:37
De la: sydoonette, la data 2010-06-04 10:37:25nu-s ce sa zic..dar se pare ca doar noi"vorbim prea mult"!si se pare ca spunem si lucruri pe care ei nu-s dispusi sa le auda si sa ne dea dreptate!ce parere aveti?e mai bine sa ne prefacem ca totul este ok,cand de fapt nu-i chiar asa,dar sa cree,m o stare de echilibru falsa?


Se pare ca de vina sunt conexiunile neuronale dintre cele 2 emisfere cerebrale care sunt mai multe ca la barbati .Poate o operatie de reducere a lor sa-i multumeasca pe barbati? Pana una , alta trebuie sa ne suporte cum suntem.

Postat pe 4 Iunie 2010 14:20
De la: sydoonette, la data 2010-06-04 10:37:25nu-s ce sa zic..dar se pare ca doar noi"vorbim prea mult"!si se pare ca spunem si lucruri pe care ei nu-s dispusi sa le auda si sa ne dea dreptate!ce parere aveti?e mai bine sa ne prefacem ca totul este ok,cand de fapt nu-i chiar asa,dar sa cree,m o stare de echilibru falsa?


Sa ne prefacem??? In nici un caz.... pentru ca s-ar crea o relatie bazata pe minciuni, si mai devreme sau mai tarziu....ar exploda bomba, si atunci sa te tii, tata. N-are rost....

Eu prefer o relatie deschisa, asa guraliva cum sunt, macar sa stie prietenul meu cum sunt de fapt, decat sa constate socat dupa o buna perioada, ca de fapt debitul meu verbal e cel putin de 5 ori mai mare

Daca prietenul tau te iubeste, pai sa te iubeasca asa cum esti TU, cu bune si cu rele.

Si in plus, daca femeia muta ar fi idealul lor in viata, sa-si cumpere mai bine o gonflabila... ca vorba aia...NU VORBESTE :))

cristina_xxx2006
Postat pe 4 Iunie 2010 14:29
De la: sydoonette, la data 2010-06-04 10:37:25nu-s ce sa zic..dar se pare ca doar noi"vorbim prea mult"!si se pare ca spunem si lucruri pe care ei nu-s dispusi sa le auda si sa ne dea dreptate!ce parere aveti?e mai bine sa ne prefacem ca totul este ok,cand de fapt nu-i chiar asa,dar sa cree,m o stare de echilibru falsa?



I-am povestit prietenului meu topicul de mai sus, la care stii ce raspuns mi-a dat?

"Pai daca femeile ar fi mute, noi barbatii ne-am plictisi teribil!!?!?! Cum adica sa nu vorbiti? Deloc? Pai pe noi cine ne-ar mai stresa?? Nu, nu ... "

Si eu sunt genul care vorbesc mult, dar nu pare sa-l deranjeze prea tare ... momentan

Are o bila alba in plus de la mine
cristina_xxx2006
Postat pe 7 Iunie 2010 08:55
nu sunt de acord. comunicarea in orice relatie este cea mai importanta pentru ca asa iti rezolvi problemele, iar cel de laga tine te va aprecia mult mai mult vazand rapiditatea cu care va rezolvati treaba. iar barbatul este facut sa insele, el cauta tot timpul ceva diferit, insa tot la ce este mai important se intoarce, si poate inseland-o o va aprecia si mai mult. deci femeia muta nu este femeia preferata a barbatilor,
kudika197319
Postat pe 21 Iunie 2010 13:44
De la: scorpio67, la data 2010-06-04 14:20:18
De la: sydoonette, la data 2010-06-04 10:37:25nu-s ce sa zic..dar se pare ca doar noi"vorbim prea mult"!si se pare ca spunem si lucruri pe care ei nu-s dispusi sa le auda si sa ne dea dreptate!ce parere aveti?e mai bine sa ne prefacem ca totul este ok,cand de fapt nu-i chiar asa,dar sa cree,m o stare de echilibru falsa?


Se pare ca de vina sunt conexiunile neuronale dintre cele 2 emisfere cerebrale care sunt mai multe ca la barbati .Poate o operatie de reducere a lor sa-i multumeasca pe barbati? Pana una , alta trebuie sa ne suporte cum suntem.
ramyyy_20
Postat pe 21 Iunie 2010 18:41
cel mai bine: spui ce te doare SCURT si CUPRINZATOR iar romanul aferent il pastrezi pentru urechile prietenelor....
DayC
Postat pe 21 Iunie 2010 19:10
muta ????????????????????? nicidecum ...o fi asta visul lor dar nu se va realiza, asa ca sa taca si sa inghita
soufy
Postat pe 21 Iunie 2010 22:12
Ei, asi... muta...auzi! Toti avem glas si creier sa ne exprimam gandurile. Asta nu inseamna ca trebuie sa il bati toata ziua la cap cu subiectul: ''hai sa vb despre rel noastra''. S-a dovedit stiintific ca atentia barbatilor dureaza in medie 2-3 min asa ca cel mai bine este sa le spui ce ai de spus O SG DATA; SCURT SI LA OBIECT! Asta va avea efect, pe cand daca stai sa ii vb mult si bine oricum te va ignora Eu m-am pus de multe ori in locul lui si l-am inteles, nici mie nu mi-ar placea sa ma frece una la cap toaaaata ziua cu detalii si prostii neimp doar pt k ea are chef sa vb...caci in medie o fem spune cam 8000 cuv pe zi, iar un barbat 2000
anemma2002
Postat pe 21 Iunie 2010 23:00
Eu as vrea un barbat mut , al meu vorbeste mult mai mult ca mine . de asta ce mai ziceti ?!

Postat pe 22 Iunie 2010 06:32
De la: scorpio67, la data 2010-06-22 06:32:44Eu as vrea un barbat mut , al meu vorbeste mult mai mult ca mine . de asta ce mai ziceti ?!

exista scotch
yumy
Postat pe 22 Iunie 2010 07:52

Generalizezi si nu este o.k. , nu stiu cum gandesc unii barbati , dar eu socotesc femeia egala barbatului si comunicarea foarte importanta , este adevarat ca uneori ar trebuii estompate anumite discutii dar asta nu inseamna ca trebuie sa ne ascundem dupa masti sau in spatele tacerii , dar cand face-ti ,, sedinte'' faceti-le intr-un mod placut si fara multe reprosuri.Apropo , stii bancul cu ceaiul de musetel ?e misto tare si se potriveste de minune in cazul asta.
banalulanonim
Postat pe 22 Iunie 2010 11:07
visul; oricarui barbat ,este femeia MUTA,SURDA SI OARBA,
shupa
Postat pe 23 Iunie 2010 13:27
De la: yumalai, la data 2010-06-22 07:52:53
De la: scorpio67, la data 2010-06-22 06:32:44Eu as vrea un barbat mut , al meu vorbeste mult mai mult ca mine . de asta ce mai ziceti ?!

exista scotch [/quot

pup fata, la mine licentaaaaa! Auuu !

Postat pe 23 Iunie 2010 21:01
De la: kudika197319, la data 2010-06-21 13:44:27nu sunt de acord. comunicarea in orice relatie este cea mai importanta pentru ca asa iti rezolvi problemele, iar cel de laga tine te va aprecia mult mai mult vazand rapiditatea cu care va rezolvati treaba. iar barbatul este facut sa insele, el cauta tot timpul ceva diferit, insa tot la ce este mai important se intoarce, si poate inseland-o o va aprecia si mai mult. deci femeia muta nu este femeia preferata a barbatilor,


eu nu sunt de acord ca barbatul este facut sa insele..si daca ar fi...femeia la care se intoarce..nu este cea importanta...ci cea mai proasta..pentru ca il iarta crezand ca s-a intors la ea de buna ce ii...si muta..n-as putea sa fiu..poate de-aia ma si iubeste..ca vorbesc mult..cand nu aveam chef de povesti..dar stia ca nu imi convine ceva..nu i-a placut..deci..sunt si barbati care nu asteapta sa fim mute!!
babe0623
Postat pe 24 Iunie 2010 19:38
Trebue intr-ocasnicie sau relatie,comunicarea e pe primuL plan .Uneori trebue sa mai lasam de la noi,sa ertam mult nu sa scoatem ochii celuilant la oerce greseala mica, sau sa fim noi mai cu mot.Nimeni nu trebue sa fie seful, ci amindoi comunicind si cazind de comun acord cu celalant.Imperuna luate hotaririle, sfatundu-va si analizind fiecare situatie.
kudika098645
Postat pe 24 Iunie 2010 19:54
Doar asa o casnicie sau o relatie va merge.
kudika098645
Postat pe 24 Iunie 2010 19:58
ar vrea ei o astfel de femeie!
roz5blue6lila7
Postat pe 24 Iunie 2010 20:04
Inca de la inceputul unei relatii partenerul trebuie sa te cunoasca asa cum esti, cu toate ca fiecare dintre noi la primele intalniri avem tendinta sa ne punem o masca pe fata,sa se aratam doar partile bune, doar lucrurile frumoase. Asa cum avem parti bune, asa avem si mai putin bune. Ei trebuie sa si le stie pe toate. Sa te arati asa cum esti. Daca nu faci asat de la inceput, oricum mai devreme au mai tarziu tot la asat se va ajunge.Citeste relatiidecuplu.ro/blog
kudika109274
Postat pe 25 Iunie 2010 14:39
De la: sydoonette, la data 2010-06-04 10:37:25nu-s ce sa zic..dar se pare ca doar noi"vorbim prea mult"!si se pare ca spunem si lucruri pe care ei nu-s dispusi sa le auda si sa ne dea dreptate!ce parere aveti?e mai bine sa ne prefacem ca totul este ok,cand de fapt nu-i chiar asa,dar sa cree,m o stare de echilibru falsa?
[/quote........Fara indoiala ca in majoritatea cazurilor e bine sa comunicam ,sa spunem ce ne doare si ce asteptari avem de la "el"Dar ,vedeti voi "noi batem saua sa priceapa calul" de multe ori degeaba....M-ar fi placut atat de mult ca din toate calitatile cu care suntem inzestrate sa avem diplomatia sa primeze.Stiti voi cum castiga femeile (putine cred )cu diplomatie?Isi concentreza ideea in cuvinte putine,spuse cu calm dar hotarat.Il lasa sa creada ca are controlul dar "din umbra"face sa ajunga tot acolo unde vrea ea.Fetelor mi-a fost dat sa cunosc o astfel de femeie si credeti-ma ca mi-am spus ca ma apuc de pshihologie....
kudika090855
Postat pe 26 Iunie 2010 08:49
depinde ft mult ce vrei de la viata
depinde ft mult de tine ca femeie sa n-o iei razna
o relatie extraconjugala poate sa fie de bun augur,
raportat la stabilitatea ambelor familii
va spun si de ce, o anumita parte dintre barbati si femei
le lipsesc ceva acasa si de obicei sexul este problema
avind copii exista ratiune si in majoritatea cazurilor
indivizii se complac asa cum sunt desi femeia s-au barbatul
au o relatie extraconjugala,in fine in astfel de cazuri aceste relatii
pot tine si zeci de ani dar sunt putine reusite pt ca in cele mai multe cazuri
femeile isi doresc mai mult adica sa ramina cu amantul, daca amantul are o ratiune familiala
destul de solida apar problemele. si uite asa dupa o iubire nebuna si stabila
vine o mare furtuna insotita de ura si dusmanie.
am trecut prin asa ceva si nu o sa inteleg niciodata de ce de la dragoste la ura nemarginita
este doar un pas.
este adevarat ca in final as prefera o amanta muta, cel putin nu o sa spuna nimanui
ca are o relatie sau ca iubeste un barbat in gura mare...................
LOPY_71
Postat pe 26 Iunie 2010 11:59
Ce rost are sa te prefaci ? Ca pana la urma in cine stie ce circumstante tot rabufnesti si sa vezi atunci ,,papagal'' si decibeli !

Summer_
Postat pe 26 Iunie 2010 13:47
De la: kudika098645, la data 2010-06-24 19:54:54Trebue intr-ocasnicie sau relatie,comunicarea e pe primuL plan .Uneori trebue sa mai lasam de la noi,sa ertam mult nu sa scoatem ochii celuilant la oerce greseala mica, sau sa fim noi mai cu mot.Nimeni nu trebue sa fie seful, ci amindoi comunicind si cazind de comun acord cu celalant.Imperuna luate hotaririle, sfatundu-va si analizind fiecare situatie.




si musai tre sa fie una hinteligenta ca si tine de altfel care a facut ea ora de romana in curtea scolii si cu femeia de serviciu!sau mai rau cu portarul!
fata draga cu ce ti-a gresit limba romana de o chinui asa?
size_back
Postat pe 28 Iunie 2010 14:48
De la: sydoonette, la data 2010-06-04 10:37:25nu-s ce sa zic..dar se pare ca doar noi"vorbim prea mult"!si se pare ca spunem si lucruri pe care ei nu-s dispusi sa le auda si sa ne dea dreptate!ce parere aveti?e mai bine sa ne prefacem ca totul este ok,cand de fapt nu-i chiar asa,dar sa cree,m o stare de echilibru falsa?
Adevarul este ,ca toate femeile sint f.frumoase dar unele dintre noi sint super pina deschid gura
twincle
Postat pe 30 Iunie 2010 08:15
De la: sydoonette, la data 2010-06-04 10:37:25nu-s ce sa zic..dar se pare ca doar noi"vorbim prea mult"!si se pare ca spunem si lucruri pe care ei nu-s dispusi sa le auda si sa ne dea dreptate!ce parere aveti?e mai bine sa ne prefacem ca totul este ok,cand de fapt nu-i chiar asa,dar sa cree,m o stare de echilibru falsa?


Nu, nu trebuie sa te prefaci ca totul e ok. Dar o poti spune intr-un alt mod:
- in loc de: Ionescu de la 3 face si drege, tu de ce nu poti?
- poti spune: iubitule, tu esti the best .. rezolva si asta

Ideea este ca nu stim cum sa le-o spunem. Incepem sa ne inrosim, inverzim, incepem sa urlam si sa facem din tintar armasar, de cele mai multe ori exagerand. Si mai ales, in cele mai nepotrivite momente. Imi spunea cineva zilele trecute ca iubita il certa imediat dupa ce-i punea masa. Probabil ca altele o fac in timp ce el priveste meciul, cand se baga amandoi in pat... cand sunt prieteni sau rude de fata s.a.m.d.

Nu cred ca-si doresc femei mute. Isi doresc femei care stiu sa se certe in soapta (metaforic vorbind). Asa cred eu.
rashela
Postat pe 30 Iunie 2010 08:43
Ce topic ! "Femeia muta,mucalita ...." ! ...adica proasta si fara personalitate si care e deficitara in multe domenii si cand deschide gura "pute" si la figurativ si ...uneori chiar si la propriu ! Are totusi bunul simt (si ii merge bine cand tace ! )si sa nu se faca de "basme"in anturaje ,tace totusi din gura si nu raspunde decat eventual dand din cap "ca un metronom " ! De regula acest gen de om (mucalit,fireste) este un tip parsiv ,"insipid" si CU SAPTE FETZE ! O descoperi usor,razand ironic si din orice( "ca muta la inghetata"!... )si stand mai retrasa ,parca uneltind mereu ceva ascuns ! Ce barbat sa-i placa o asa proasta ?!... Poate unuia mai prost ca ea ...ea devenind astfel figura dominanta intr-o relatie !
crysis
Postat pe 30 Iunie 2010 11:36
Gusturile difera. Oamenii difera. Am intalnit si barbati care vorbesc mult si femei tacute. Relatiile sunt test de compatibilitate, daca tu crezi ca daca taci e suficient atunci n-ai inteles nimic. Cine te iubeste te iubeste asa cum esti, cine nu te iubeste problema lui. Fiecare are o pereche pe lumea asta, unii chiar se lauda cu mai multe perechi ;))
ra_kudika
Postat pe 30 Iunie 2010 12:38
De la: ra_kudika, la data 2010-06-30 12:38:46Gusturile difera. Oamenii difera. Am intalnit si barbati care vorbesc mult si femei tacute. Relatiile sunt test de compatibilitate, daca tu crezi ca daca taci e suficient atunci n-ai inteles nimic. Cine te iubeste te iubeste asa cum esti, cine nu te iubeste problema lui. Fiecare are o pereche pe lumea asta, unii chiar se lauda cu mai multe perechi ;))
Perfect adevarat eu m-am referit la unele dintre noi , care cind deschid gura spun doua vorbe si o prostie!Asta nu da dreptul nimanui ,sa considere partea feminina fara minte!Cred ca sintem mai destepte decit toti barbatii la un loc, chiar daca nu intotdeuna o putem dovedi!
twincle
Postat pe 1 Iulie 2010 14:18
Barbatii ar dori ca femeile sa faca tot, mai putin , observatii.
Fie ele cat de finute ar fi, tot observatii se numesc si n-o privesc ca o parte din comunicarea necesara in cuplu.
Practic vorbind, privesc viata altfel decat femeile si de aceea, femeilor le trebuie mai multa rabdare si diplomatie pentru evitarea discutiilor.
Nu trebuie sa incerce sa le lase impresia ca sunt mai inteligente, putini cred ca accepta asa ceva.
mokus
Postat pe 1 Iulie 2010 15:31
De la: mokus, la data 2010-07-01 15:31:45Barbatii ar dori ca femeile sa faca tot, mai putin , observatii.
Fie ele cat de finute ar fi, tot observatii se numesc si n-o privesc ca o parte din comunicarea necesara in cuplu.
Practic vorbind, privesc viata altfel decat femeile si de aceea, femeilor le trebuie mai multa rabdare si diplomatie pentru evitarea discutiilor.
Nu trebuie sa incerce sa le lase impresia ca sunt mai inteligente, putini cred ca accepta asa ceva.
Daca accepta prea putini ca noi sintem cele superioare, urmeaza sa dovedim la cit mai multi ca Da! noi conducem!
twincle
Postat pe 1 Iulie 2010 20:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Fetelor, am nevoie de cat mai multe sfaturi 30 De la: leo_ 25 Iunie 2010 09:05
un sfat 19 De la: crysa_tm 8 Septembrie 2010 11:40
poveste fara nume..... 28 De la: ingerasmic 29 Mai 2010 14:14
concurs 0 De la: 12 Martie 2010 09:24
vreau gene false! 33 De la: miss_kitty 5 August 2016 08:44