Setari Cookie-uri

l-am cunoscut pe internet

m-am indragostit prin intermediul internetului ,credeti ca are viitor aceasta relatie........
crys29
Postat pe 4 Iunie 2010 13:31
poate daca o sa va vedeti face to face!
one_size
Postat pe 4 Iunie 2010 13:33
cred ca va evolua cu niste webcam sex, niste certuri via email, conectarea computerelor la Intranet, virusarea reciproca si apoi ridicarea firewall-ului ca nu mai vrei sa ai de-a face cu el
kitty_krieger
Postat pe 4 Iunie 2010 13:37
De la: crys29, la data 2010-06-04 13:31:25m-am indragostit prin intermediul internetului ,credeti ca are viitor aceasta relatie........



uuuuuaaaauiuuu............


viitor sigur !!!!!!!!!!!! internettul nu va disparea!!
anastasia_m
Postat pe 4 Iunie 2010 18:48
Depinde cum iti este norocul...cunosc cazuri care s-au vazut ,s-au placut si acum sunt casatoriti dar poate fi si partea cealalta ...te-am vazut ...te-am placut...te-am f.... si apoi pa...trece la alta!
TRY_LATER2010
Postat pe 4 Iunie 2010 18:58
nu conteaza cum v-ati cunoscut conteaza cum va intelegeti
yumy
Postat pe 4 Iunie 2010 19:04
Da daca va dati si intilnire de ce nu.
kudika098645
Postat pe 18 Iunie 2010 15:55
De la: TRY_LATER2010, la data 2010-06-04 18:58:49Depinde cum iti este norocul...cunosc cazuri care s-au vazut ,s-au placut si acum sunt casatoriti dar poate fi si partea cealalta ...te-am vazut ...te-am placut...te-am f.... si apoi pa...trece la alta![/quote
bravoo stii sa pui punctul pe i cam asa se intampla de obicei?
angelalb
Postat pe 18 Iunie 2010 16:19
sunt sanse..daca sunteti oameni seriosi.
felixcat
Postat pe 18 Iunie 2010 17:30
tot ce pot sa spun e ca atunci cand te indragostesti in felul acesta este o traire extrem de intensa..cred ca e mult mai puternica decat atunci cand te indragostesti firesc, live. faptul ca universul virtual iti permite sa fii cine ai vrea sa fii, sentimentele pe care le ai fata de o persoana care ti se infatiseaza intr-un mod perfect, sunt exact acele sentimente "telenovelistice"..pe scurt, totul este perfect: el iti spune cat esti de frumoasa, cat de mult ar vrea sa te atinga, vorbeste despre defectele lui in asa fel incat le transforma in calitati; daca are imaginatie, iti descrie felul in care ar face dragoste cu tine intr-o maniera de vis (pentru ca orice senzatie este mult mai puternica in vis si orice lucru pe care ti-l imaginezi este mult mai intens decat ar fi in realitate)...tu iti imaginezi viitoarea intalnire drept una fantastica, cand un barbat te va iubi exact cum ai visat toata viata, numai ca riscul de a fi dezamagita tocmai pt ca ai sperat la prea mult, este foarte mare...daca te intalnesti cu el, iti urez bafta
charlotte_sucks
Postat pe 18 Iunie 2010 17:45
De la: crys29, la data 2010-06-04 13:31:25m-am indragostit prin intermediul internetului ,credeti ca are viitor aceasta relatie........


Stai sa-mi caut globul de cristal! De unde vrei sa stim noi daca are sau nu are viitor relatia?! Depinde de foarte multi factori: daca va potriviti, daca e o persoana serioasa etc.
Micael
Postat pe 19 Iunie 2010 18:38
De la: charlotte_sucks, la data 2010-06-18 17:45:02tot ce pot sa spun e ca atunci cand te indragostesti in felul acesta este o traire extrem de intensa..cred ca e mult mai puternica decat atunci cand te indragostesti firesc, live. faptul ca universul virtual iti permite sa fii cine ai vrea sa fii, sentimentele pe care le ai fata de o persoana care ti se infatiseaza intr-un mod perfect, sunt exact acele sentimente "telenovelistice"..pe scurt, totul este perfect: el iti spune cat esti de frumoasa, cat de mult ar vrea sa te atinga, vorbeste despre defectele lui in asa fel incat le transforma in calitati; daca are imaginatie, iti descrie felul in care ar face dragoste cu tine intr-o maniera de vis (pentru ca orice senzatie este mult mai puternica in vis si orice lucru pe care ti-l imaginezi este mult mai intens decat ar fi in realitate)...tu iti imaginezi viitoarea intalnire drept una fantastica, cand un barbat te va iubi exact cum ai visat toata viata, numai ca riscul de a fi dezamagita tocmai pt ca ai sperat la prea mult, este foarte mare...daca te intalnesti cu el, iti urez bafta

si eu m-am indragostit pe net si cand ne-am hotarat sa ne vedem, el nu a mai aparut la intalnire ! toate persoanele de pe net cu care am hotarat sa ma cunosc in realitate au fost neserioase si false ! ai grija si geschide f bine ochii! realitatea poate fi cu totul alta... mult succes
miha_heartless
Postat pe 20 Iunie 2010 12:47
De la: crys29, la data 2010-06-04 13:31:25m-am indragostit prin intermediul internetului ,credeti ca are viitor aceasta relatie........


sper ca da!
ca si eu......
pickard
Postat pe 21 Iunie 2010 12:51
eu cred ca relatia ta va merge deoarece si eu pe sotul meu l-am cunoscut aproximativ la fel. timp de 1 an am comunicat prin telefon si internet iar apoi ne-am mutat impreuna si totul este perfect. bafta si tie
kudika104888
Postat pe 21 Iunie 2010 13:11
incearca si iti vei raspunde singura........nici eu nu credeam intr-o relatie prin intermediul internetului dar..........sa intampla si nu imi pare rau.
oksanaa
Postat pe 21 Iunie 2010 15:16
am "intalnit" si romani fericiti!
fante_de_dorobanti
Postat pe 21 Iunie 2010 15:20
raspunsul trb sa il afli singura, nu putem sa stim noi ce fel de om este si ce vrea de la tn , afla


bafta
kudika037265
Postat pe 21 Iunie 2010 17:15
Da se poate, mai ales daca sunteti din acelasi oras :P eu si fostul meu ne-am cunoscut pe net, am vb cam doua luni apoi ne-am vazut face to face intr-o seara in prima zi de Pasti a lui 2007 si am stat impreuna 2 ani si 8 luni :P

Si fostul-fostul tot pe net l-am cunoscut, am fost 2 luni impreuna, era un baiat de treaba, avea grja de mine, ma respecta, dar sa zicem ca am picat intr-un moment prost i
eyo_grl
Postat pe 21 Iunie 2010 18:43
Da se poate, mai ales daca sunteti din acelasi oras :P eu si fostul meu ne-am cunoscut pe net, am vb cam doua luni apoi ne-am vazut face to face intr-o seara in prima zi de Pasti a lui 2007 si am stat impreuna 2 ani si 8 luni :P

Si fostul-fostul tot pe net l-am cunoscut, am fost 2 luni impreuna, era un baiat de treaba, avea grja de mine, ma respecta, dar sa zicem ca am picat intr-un moment prost in care el suferea inca dupa fosta lui :) asa ca am decis amandoi de comun acord sa ramanem prieteni.

Acum vb de 4 luni tot prin intermediul internetului cu un baiat din alt oras (50 km distanta intre noi, nu e asa mare, el avand masina, am avea posibilitati sa ne vedem) vorbim de 4 luni, pot spune ca mi-am dat seama ce fel de persoana este, el la fel de mine, si pot spune ca in ciuda distantei suntem hotarati sa incercam :P ptr ca ne placem mult totusi si avem si ceva lucruri esentiale in comun ;) aceleasi idealuri, preferinte, ganduri, stil de viata, muzica (mai putin), filme, plimbari, "povestile" :)) nu ne mai saturam de vorbit la telefon si pe mess :D

Eu zic ca merita incercat, incearca sa-l descosi cat de cat si prin intermediul internetului, sa-ti formezi o idee despre cam ce caracter are, inyreaba-l de hobyuri, fostele relatii, intereseaza-te chiar si de anturajul lui ptr ca si asa iti poti da seama ce fel de personalitate ascunde, apoi intalniti-va si in realitate, daca crezi ca e totul bine si el "a trecut acest test" :D

Am multi prieteni care s-au cunoscut prin acest intermediu si o duc bine merci de cativa ani :P
Din punctul meu de vedere, Internetul reprezinta in randul tinerilor un nou mod de a comunica, de a-si face noi cunostiinte si de a lega dc nu chiar si prietenii solide, deci nu are ce sa ti se para anormal.

Daca va placeti reciproc, observi ca sunteti cat de cat asemanatori, mergi inainte fara frica :)

Un sfat prietenesc: nu te avanta daca nu cunosti deloc persoana, ma refer un webcam, sau nu ti-a dat un nr de telefon, ptr a nu avea surprinderea la locul intalnirii ca te intalnesti cu vreun pedofil, sau vreun babalac caruia ii plac prospaturile :))

eyo_grl
Postat pe 21 Iunie 2010 18:43
Oricat l-ar descoase tot nu o sa-i afle adevaratul caracter, pentru ca pe net nu o sa-i vada decat calitatile iar defectele si le va ascunde bine. Netul e bun pentru a cunoaste persoane noi dar daca vrei o relatie adevarata atunci trebuie sa iesi in real life
a_andrei
Postat pe 22 Iunie 2010 15:56
merita incercat,am fost in aceasi situatie,ne-am vazut,ne-am placut,am stat impreuna 2 ani,apoi ne-am despartit.nu regret nici o clipa ca am facut acel pas si chiar imi doresc sa se intimple din nou.
sever75
Postat pe 22 Iunie 2010 16:50
De la: crys29, la data 2010-06-04 13:31:25m-am indragostit prin intermediul internetului ,credeti ca are viitor aceasta relatie........



depinde de fiecare, eu mi-am intalnit prima iubire pe net...si chiar daca nu mai suntem impreuna, inca tinem legatura, si e ok. nu s-a terminat ca la usa cortului k deh...acum suntem mari
bebecso
Postat pe 22 Iunie 2010 16:56
Depinde de voi doi.
si eu m-am indragostit pe net, ne-am cunoscut acum un an prin intermediul unui site, ne-am intalnit, am inceput sa ne vizitam, desi ne despart 300 de km si in timp sentimentele noastre s-au consolidat.
cand ne-am cunoscut nu am crezut ca e posibil o asemenea relatie, dar uite ca intortocheate sunt caile domnului
oricum ai mare grija si fi foarte atenta, eu am avut noroc sper sa ai si tu
kudika104713
Postat pe 24 Iunie 2010 07:25
Si eu l-am cunoscut pe iubitul meu pe net,ne desparteau 2000 km,ne-am intalnit,ne-am placut,totul a decurs cat se poate de bine,asta era acum 2 ani si acum asteptam si un bebe.
rain75
Postat pe 24 Iunie 2010 10:51
Buna, sunt in aceeasi situatie cu tine. N-as vreasa vb aici poate imi dai un id de mess si vb mai mult. Ce pot sa-ti spun este ca eu traiesc o poveste dedragoste incredibila doar cae mai complicata din multe puncte de vedere. Dar ...............spera si va fi bine.
kudika147794
Postat pe 24 Iunie 2010 11:40
hello! si eu l'am cunoscut pe prietenul meu pe internet,suntem din tari diferite (eu romania,dar stau in franta,el camerun dar sta in germania. desi pareau sa ne desparta o gramada de chestii,se pare ca defapt ne'au unit.oricum,depinde de persoana. succes
Baby_Peach
Postat pe 4 Iulie 2010 03:41
hi crys29!.depinde peste ce fel de pers dai iti zic sincer ca am mai intalnit si alfel de persoane dubioase dar din fericire intuitia mi-a functionat si nu am cazut in plasa lor .si eu mi-am cunoscut logodnicul prin intermediul internetului ,am vb vreo luna si dupa am decis ca trebuie sa ne vdm face2face .in momentul de fata suntem bine sanatosi ,ne iubim din ce in ce mai mult si au trecut deja 2 ani si 4 luni .asa ca fa si u cum crezi ca e mai bn pt tine!succes!sa fii iubita! kisses!
kudika408636
Postat pe 17 August 2011 10:45
De la: yumy, la data 2010-06-04 19:04:14nu conteaza cum v-ati cunoscut conteaza cum va intelegeti

steffy91
Postat pe 17 August 2011 11:36
De la: steffy91, la data 2011-08-17 11:36:08
De la: yumy, la data 2010-06-04 19:04:14nu conteaza cum v-ati cunoscut conteaza cum va intelegeti



si tu Steffy?
Ame_ly
Postat pe 17 August 2011 11:39
Nu. Dar o persoana reala in viata reala nu poti cunoaste?
Eva32
Postat pe 3 Septembrie 2011 03:07

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
vreau o herghelie!!!! 554 De la: kudika_972424 19 August 2014 00:46
este complexat de ceva?(mi-as dori sa-mi rasp m mult baietii) 5 De la: alexandra_n 22 Mai 2009 12:33
kiwi kostums baie oh yes 1 De la: kudika045486 27 Iulie 2010 20:21
Top greseli pe care le fac barbatii in timpul sexului(sursa stirileprotv.ro) 75 De la: l_diana_c 1 Iunie 2009 16:04
Asscam 22 De la: denis_roxana 17 Februarie 2011 08:48