Setari Cookie-uri

ajutor profesional , va rog.

Buna ziua/seara comunitate kudika. Sunt un nou user pe forum si am observat ca se trateaza anumite probleme pe aici. Daca se poate va rog frumos sa ma lamuriti si pe mine cu o problema personala , ca deliberez la ea de vreo 3 zile fara sa ma opresc. La nunta unde parintii au nasit am dat de o fata care mi-a placut , si am dansat cu ea si toate cele , dar am aflat ca ea imi este verisoara de gradul al II-lea , mama si cu tatal sau mama ei sunt verisori primari. Problema este ca imi place fata aceasta si nu stiu ce pot face sa nu ma mai gandesc la ea, avand in vedere ca provin dintr-o familie de tatari religiosi , si nu stiu ce sa fac, deoarece as avea curajul cand o mai vad sa ii cer sa iesim prin oras etc etc, dar stiu ca e gresit sa fie o relatie intre veri de gradul II , + ca de vreo 2,3 nopti juma de ora ma gandesc la ea si nu prea pot sa adorm fara o sedinta de relaxare si meditatie asupra altei teme. Ajutor , dati-mi sfaturi ce pot sa fac , e prima fata care mi-a intors privirile rau de tot de vreo 2 ani, dar este verisoara mea si nu mi se pare ok faza sa imi placa de ea in modul acesta, + ca mi se pare ciudat sa vin de exemplu la mama cu o verisoara sau o persoana din neam la brat. Am nevoie de sedinte la psiholog ceva ?
KILLERX
Postat pe 6 Iunie 2010 21:53
In primul rind este pacat ptr. ca sunteti veri de al 2-lea. 2 asta este o ispita din partea diavolului ca sa cazi la un final in pacat cu ea.Cdaca ajungi sa te indragostesti si so iubesti la nebunie, cam acolo se va ajunge intr-un fina.[sex].Ar tebui sa o iubesti ca pe o verisoara si sa-ti spui ,mai nu se poate suntem neamuri.Si mai gindeste-te si la parinti, care nu vor fi de acord cu aceasta relatie.Nu ai nevoie de pisiholog.Ci doar de voita ptr. a nu te mai gindi intr-un sens inadmisibil, ci sa te gindesti ca tie verisoara si sa o respecti ca atare..Incearca sa-ti faci o alta rellatie.Sunt destule fete care te vor face fericit.Trebue doar sa le cauti.
kudika098645
Postat pe 6 Iunie 2010 22:08
ok , va multumesc pentru raspunsul acesta rapid . O sa incerc sa o scot din minte.
KILLERX
Postat pe 6 Iunie 2010 22:39
Cu multa placere.Asa sa faci.Si va fi bine .Demonstreaza-ti ca poti face asta si ca ai o gindire matura nu de copil inocent.
kudika098645
Postat pe 6 Iunie 2010 23:48
...or sã râdã dracii de tine, nu fã asemenea greșealã și sã te combini cu acea fatã ....are balta pește
freakyyy
Postat pe 7 Iunie 2010 00:06
intr'adevar este un pacat cum se spune in religia noastra ,dar te sfatuiesc sa privesti emisiunile franceze ,si ai sa fii foarte multumit ...in sensul ca aceste relatii pot dura o viata intreaga si sunt foarte fericiti ...in ROMANIA inca se mai lucreaza la acest capitol ...un mare ajutor pentru dragostea ta ,poate sa ti-l dea familia ta si a ei ...ca sa fiti impreuna ...dar daca ai idei preconcepute si te afecteaza tot ce-ti spun altii ...atunci renunta ...caci dragostea pentru ea se va sfarsi curand (in cateva zile ) si tu nu vei mai suferi ...inceraca sa faci cum iti dicteaza inima ...ca este foarte frumos ...iar daca ea are aceleasi sentimente pentru tine ...puteti fi fericiti mult de acum inainte ...

o imbratisare plina de simpatie ...
pitica70
Postat pe 19 Iunie 2010 11:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ce sa aleg...ajutati-ma va rog!!! 5 De la: popeas_k 14 Martie 2009 17:06
Cu cine sa raman? 40 De la: kudika313367 11 August 2010 10:08
cat de mult apreciaza barbatii?!? 29 De la: kudika323301 7 Octombrie 2010 03:38
:) 33 De la: kinki1 8 Aprilie 2011 13:43
Am nevoie de un sfat! 11 De la: rrrrrrrrrrrrrrrrr 6 Iunie 2016 10:37