Setari Cookie-uri

Cum sa procedez? sa-i dau o sansa?

Buna! sunt Monica, am 24 ani. As dori sa va cer ajutorul/sfaturile in privinta solutionarii unei probleme delicate.
Acum vreo luna am inceput sa vorbesc pe messenger cu un tip pe care l-am cunoscut pe un forum...Initial prin mesaje private, apoi pe mess. E un tip deosebit(are 31ani), gandeste atat de diferit de marea majoritate a barbatilor, care pun accent ff mult pe latura sexuala si aproape deloc pe cea sufleteasca. As putea spune ca din punctul asta de vedere,am visat mereu sa fiu cu un tip ca el. Mi-a cerut poze, i-am dat,dar a refuzat mult timp sa-mi trimita o poza. Intr-un final mi le-a dat,intrebandu-ma aproape imediat: hai, nu-mi dai si tu ignore ca toate celalate??? De ce ,veti intreba? Tipul are un defect fizic:poarta ochlari cu dioptrii f mari, cu lupe groase. In plus nu e tocmai ce se numeste un barbat frumos,dar nici hidos...dupa parerea mea simpatic-banal.
L-am intrebat mirata, de ce ar trebui sa-i dau ignore, iar el mi-a raspuns ca e obisnuit cu genul asta de reactii:au loc discutii interesante, dar cum da poze unei tipe, automat tipa iese de pe mess/da ignore. I-am spus ca pt mine aspectul fizic nu conteaza, ca putem vorbi facand abstractie de asta.
Din conversatie in conversatie imi cere sa ne intalnim...ok, accept, mergem la un restaurant,vorbim, imi lasa aceeasi impresie ff buna , gasim multe afinitati si pasiuni comune. Cand aproape sa plecam,imi spune ca-i place f mult de mine, ca ar vrea sa ne intalnim si altfel decat din postura de prieteni. Am fost cam surprinsa, nu ma asteptam la asta si nu am stiut ce sa-i raspund pe moment. In final, i-am spus ca nu sunt pregatita pt o noua relatie(abia iesisem dintr-o relatie de 4 ani), ca as vrea sa ne limitam momentan doar la o relatie de prietenie. A tacut cateva momente apoi m-a intrebat brusc daca e din cauza aspectului fizic, i-am spus ca NU si am incheiat discutia iar el a ramas tacut si distant pana la despartire, desi pana atunci fusese o atmosfera foarte vesela,deschisa si degajata intre noi.
In ziua urmatoare, intru seara pe mess, il vad online,il salut... nu primesc niciun raspuns, in urmatoarele ...raspunsuri laconice,pana la un moment dat cand l-am intrebat de ce e asa rece. M-a intrebat daca chiar vreau sa stiu de ce si.....mi-a spus ca ma intelege ca nu vreau ceva mai mult, ca 99%din femeile pe care le-a intalnit nu-l accepta din cauza fizicului. Am negat,desi sincera sa fiu m-au deranjat putin privirile ironice ale chelnerilor, trecatorilor...
Ce as putea face sa reinvii acele conversatii animate si spumoase, nu doar de pe mess ci si din realitate. Ma intreb daca am gresit cu ceva, daca i-am dat fara sa vreau sperante false. Printre altele mi-a spus ca sunt o fata f deosebita si il doare ca a realizat ca sunt fata pe care o visase si in ciuda acestui fapt refuz sa-i dau o sansa....
kudika111854
Postat pe 27 Ianuarie 2010 16:59
ar trebui sa mai insisti si sa-i spui si lui ce ai scris aici. fa-l sa inteleaga ca te simti bine cu el, ca prieten si ca ai vrea sa-l pastrezi asa. poate se inchide prea repede in el, avand parte de atatea refuzuri.

altceva nu stiu ce sa-ti sugerez. ar fi si pierderea lui daca nu are rabdare cu tine si nu vrea decat o relatie, cu pretul de a pierde un nou prieten.
Boca
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:04
a primit atatea refuzuri si cand tu l-ai acceptat asa a vazut in tine o posibila iubita, femeia pe care de multa vreme o astepta. din pacate nu cred ca va reinvia ce a fost odata.poate daca ai tu multa rabdare dar....
Shhh
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:06
De la: Boca, la data 2010-01-27 17:04:16ar trebui sa mai insisti si sa-i spui si lui ce ai scris aici. fa-l sa inteleaga ca te simti bine cu el, ca prieten si ca ai vrea sa-l pastrezi asa. poate se inchide prea repede in el, avand parte de atatea refuzuri.

altceva nu stiu ce sa-ti sugerez. ar fi si pierderea lui daca nu are rabdare cu tine si nu vrea decat o relatie, cu pretul de a pierde un nou prieten.
taci mai bocito te bagi tu mereu,,sti tu,,,,iallll de barbatttttttttttttttt
thadoog
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:08
De la: kudika111854, la data 2010-01-27 16:59:19Buna! sunt Monica, am 24 ani. As dori sa va cer ajutorul/sfaturile in privinta solutionarii unei probleme delicate.
Acum vreo luna am inceput sa vorbesc pe messenger cu un tip pe care l-am cunoscut pe un forum...Initial prin mesaje private, apoi pe mess. E un tip deosebit(are 31ani), gandeste atat de diferit de marea majoritate a barbatilor, care pun accent ff mult pe latura sexuala si aproape deloc pe cea sufleteasca. As putea spune ca din punctul asta de vedere,am visat mereu sa fiu cu un tip ca el. Mi-a cerut poze, i-am dat,dar a refuzat mult timp sa-mi trimita o poza. Intr-un final mi le-a dat,intrebandu-ma aproape imediat: hai, nu-mi dai si tu ignore ca toate celalate??? De ce ,veti intreba? Tipul are un defect fizic:poarta ochlari cu dioptrii f mari, cu lupe groase. In plus nu e tocmai ce se numeste un barbat frumos,dar nici hidos...dupa parerea mea simpatic-banal.
L-am intrebat mirata, de ce ar trebui sa-i dau ignore, iar el mi-a raspuns ca e obisnuit cu genul asta de reactii:au loc discutii interesante, dar cum da poze unei tipe, automat tipa iese de pe mess/da ignore. I-am spus ca pt mine aspectul fizic nu conteaza, ca putem vorbi facand abstractie de asta.
Din conversatie in conversatie imi cere sa ne intalnim...ok, accept, mergem la un restaurant,vorbim, imi lasa aceeasi impresie ff buna , gasim multe afinitati si pasiuni comune. Cand aproape sa plecam,imi spune ca-i place f mult de mine, ca ar vrea sa ne intalnim si altfel decat din postura de prieteni. Am fost cam surprinsa, nu ma asteptam la asta si nu am stiut ce sa-i raspund pe moment. In final, i-am spus ca nu sunt pregatita pt o noua relatie(abia iesisem dintr-o relatie de 4 ani), ca as vrea sa ne limitam momentan doar la o relatie de prietenie. A tacut cateva momente apoi m-a intrebat brusc daca e din cauza aspectului fizic, i-am spus ca NU si am incheiat discutia iar el a ramas tacut si distant pana la despartire, desi pana atunci fusese o atmosfera foarte vesela,deschisa si degajata intre noi.
In ziua urmatoare, intru seara pe mess, il vad online,il salut... nu primesc niciun raspuns, in urmatoarele ...raspunsuri laconice,pana la un moment dat cand l-am intrebat de ce e asa rece. M-a intrebat daca chiar vreau sa stiu de ce si.....mi-a spus ca ma intelege ca nu vreau ceva mai mult, ca 99%din femeile pe care le-a intalnit nu-l accepta din cauza fizicului. Am negat,desi sincera sa fiu m-au deranjat putin privirile ironice ale chelnerilor, trecatorilor...
Ce as putea face sa reinvii acele conversatii animate si spumoase, nu doar de pe mess ci si din realitate. Ma intreb daca am gresit cu ceva, daca i-am dat fara sa vreau sperante false. Printre altele mi-a spus ca sunt o fata f deosebita si il doare ca a realizat ca sunt fata pe care o visase si in ciuda acestui fapt refuz sa-i dau o sansa....

Incearca sa vorbesti deschis cu el. Daca ii un tip atat de OK, atunci cred ca v-a intelege si incearca sa mai iesi cu el ca amici la inceput si vedeti pe parcurs daca atractia ii de ambele parti.
Dioptriile se pot corecta prin operatii laser.
anastas
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:11
probabil ca a fost ranit de multitudinea de refuzuri primite, plus ca mai mult ca sigur este un om care fiind catalogat drept urat sau chiar handicapat,a capatat o mare doza de neincredere in el. Iar in momentul in care i-ai spus ca iti doresti doar prietenia lui, s-a inchis in el considerand ca esti ca toate celelalte. Totul depinde de tine daca vrei sa-l recastigi sau nu. Daca raspunsul este da, iti va fi f greu sa te lupti cu neincrederea lui in oameni si cu cea vis a vis de persoana lui.
miss_darine
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:13
ia ll de barbatttttttttttttttttttttt
thadoog
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:16
De la: Boca, la data 2010-01-27 17:04:16ar trebui sa mai insisti si sa-i spui si lui ce ai scris aici. fa-l sa inteleaga ca te simti bine cu el, ca prieten si ca ai vrea sa-l pastrezi asa. poate se inchide prea repede in el, avand parte de atatea refuzuri.

altceva nu stiu ce sa-ti sugerez. ar fi si pierderea lui daca nu are rabdare cu tine si nu vrea decat o relatie, cu pretul de a pierde un nou prieten.


la fel zic si eu .
chiar daca vezi ca nu vrea sa discute prea mult cu tine , trimite-i mai multe mesaje , mai amanuntite , in care sa-i explici exact cum stau lucrurile .
mahy33
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:16
De la: mahy33, la data 2010-01-27 17:16:45
De la: Boca, la data 2010-01-27 17:04:16ar trebui sa mai insisti si sa-i spui si lui ce ai scris aici. fa-l sa inteleaga ca te simti bine cu el, ca prieten si ca ai vrea sa-l pastrezi asa. poate se inchide prea repede in el, avand parte de atatea refuzuri.

altceva nu stiu ce sa-ti sugerez. ar fi si pierderea lui daca nu are rabdare cu tine si nu vrea decat o relatie, cu pretul de a pierde un nou prieten.


la fel zic si eu .
chiar daca vezi ca nu vrea sa discute prea mult cu tine , trimite-i mai multe mesaje , mai amanuntite , in care sa-i explici exact cum stau lucrurile .
zici prost,,,ia l de barbattt si faceti copiiiii
thadoog
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:18
Grivei, treci la cotet. N-ai niciun haz
Boca
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:22
De la: Boca, la data 2010-01-27 17:22:09Grivei, treci la cotet. N-ai niciun haz
scroafa treci in cotet sa iti dau laturi
thadoog
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:23
Problema e ca are dioptrii foarte mari si din pacate nu poate purta ochelari mai eleganti sau lentile de contact. In luna aprilie ar vrea sa faca o operatie in Ungaria, care i-ar remedia enorm acest defect(va purta in continuare ochelari, dar cu dioptrii considerabil mai mici). In rest nu sunt problrme majore, parerea mea:de imbracat se imbraca bine, are un job bine platit,problema ca e cam slab si are um mic inceput de calvitie(se poate remedia cred cu ajutorul unui stilist? In rest tipul e foarte cult, manierat, stie sa intretina o conversatie si s-o faca captivanta, de fapta asta imi place si m-a atras la el, maturitatea, felul de a fi de a gandi...
Eu personal nu-l consider un tip realmente urat, doar ca-l dezavantajeaza mult lupele si mereu este ironizat din cauza lor, motiv pt care a fost respins de multe ori .si din aceassta cauza este foarte complexat...
kudika111854
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:30
De la: kudika111854, la data 2010-01-27 17:30:46 Problema e ca are dioptrii foarte mari si din pacate nu poate purta ochelari mai eleganti sau lentile de contact. In luna aprilie ar vrea sa faca o operatie in Ungaria, care i-ar remedia enorm acest defect(va purta in continuare ochelari, dar cu dioptrii considerabil mai mici). In rest nu sunt problrme majore, parerea mea:de imbracat se imbraca bine, are un job bine platit,problema ca e cam slab si are um mic inceput de calvitie(se poate remedia cred cu ajutorul unui stilist? In rest tipul e foarte cult, manierat, stie sa intretina o conversatie si s-o faca captivanta, de fapta asta imi place si m-a atras la el, maturitatea, felul de a fi de a gandi...
Eu personal nu-l consider un tip realmente urat, doar ca-l dezavantajeaza mult lupele si mereu este ironizat din cauza lor, motiv pt care a fost respins de multe ori .si din aceassta cauza este foarte complexat...
ia l de barbatttttt,,nu te uita in gura la bocitori
thadoog
Postat pe 27 Ianuarie 2010 17:35
Momentan cred ca il prefer mai mult ca prieten, desi mi-a facut o impresie foarte buna, stie sa se poarte cu o femeie, e f manierat, atent,cult etc.Ma atrage mai mult prin gandirea sa,felul de a fi.... Din punct de vedere fizic nu-l consider dezagreabil , dar nici nu ma atrage foarte mult....In plus de cateva luni am iesit dintr-o relatie esuata lamentabil(din cauza numeroaselor infidelitati ale fostului) si nu ma simt pregatita sa ma implic emotional intr-o alta....
Credeti ca as putea avea doar o relatie de prietenie cu el sau sa renunt, sa nu-i mai dau false sperante? Considerati ca daca i-as popune ca prietena mici schimbari de look ar fi ok sau s-ar simti jignit?
kudika111854
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:40
De la: kudika111854, la data 2010-01-28 16:40:06
Credeti ca as putea avea doar o relatie de prietenie cu el sau sa renunt, sa nu-i mai dau false sperante? Considerati ca daca i-as popune ca prietena mici schimbari de look ar fi ok sau s-ar simti jignit?

1.Daca nu poate accepta doar prietenia ta, normal ar fi sa renunti.
2.Da, s-ar putea sa-l ranesti, pt ca sigur este sensibil la capitolul asta.
miss_darine
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:44
De la: kudika111854, la data 2010-01-27 17:30:46 Problema e ca are dioptrii foarte mari si din pacate nu poate purta ochelari mai eleganti sau lentile de contact. In luna aprilie ar vrea sa faca o operatie in Ungaria, care i-ar remedia enorm acest defect(va purta in continuare ochelari, dar cu dioptrii considerabil mai mici). In rest nu sunt problrme majore, parerea mea:de imbracat se imbraca bine, are un job bine platit,problema ca e cam slab si are um mic inceput de calvitie(se poate remedia cred cu ajutorul unui stilist? In rest tipul e foarte cult, manierat, stie sa intretina o conversatie si s-o faca captivanta, de fapta asta imi place si m-a atras la el, maturitatea, felul de a fi de a gandi...
Eu personal nu-l consider un tip realmente urat, doar ca-l dezavantajeaza mult lupele si mereu este ironizat din cauza lor, motiv pt care a fost respins de multe ori .si din aceassta cauza este foarte complexat...




... cind o sa dea de o femeie care sa il ingrase putin si sa ignore ochelarii o sa iti rozi unghiutzele ... uiti proverbul - barbatul trebuie e suficient sa fie putin mai frumos decit dreakul ... doar la capitolul frumusetze bineinteles ...
marco918
Postat pe 28 Ianuarie 2010 16:56
deci teoria ta e ca daca asta era brad pitt nu mai conta faptul ca ea abia a iesit dintr-o relatie, a?

cateodata nu le nimeresti

ce vina are ea ca omul e complexat si nu e dispus sa fie just friends, ca daca ar avea rabdare, poate, cu timpul ar ajunge si acolo unde bati tu.
Boca
Postat pe 28 Ianuarie 2010 17:27
De la: Boca, la data 2010-01-28 17:27:07deci teoria ta e ca daca asta era brad pitt nu mai conta faptul ca ea abia a iesit dintr-o relatie, a?

cateodata nu le nimeresti

ce vina are ea ca omul e complexat si nu e dispus sa fie just friends, ca daca ar avea rabdare, poate, cu timpul ar ajunge si acolo unde bati tu.






... pai pentru el nu prea conteaza se pare ... asta e si cu asta defileaza ... incearca ce ar incerca si oricine ... conteaza numai si numai pentru ea ... nu el cauta pro si contra pe net ... daca intradevar era un bard pitt uita si cum o cheama ... asa prefera sa ii manince vremea omului si cind il gaseste pe brad pitt sa il pupe cu delicatetze si sa ii ceara discretie ... bineinteles dupa ce termina cu brad pitt sa il gaseasca tot acolo ... vesnic disponibil sa o bine dispuna ... ce naiba vorbim ca sa nu adormim ...
marco918
Postat pe 29 Ianuarie 2010 00:06
De la: marco918, la data 2010-01-29 00:06:55
De la: Boca, la data 2010-01-28 17:27:07deci teoria ta e ca daca asta era brad pitt nu mai conta faptul ca ea abia a iesit dintr-o relatie, a?

cateodata nu le nimeresti

ce vina are ea ca omul e complexat si nu e dispus sa fie just friends, ca daca ar avea rabdare, poate, cu timpul ar ajunge si acolo unde bati tu.






... pai pentru el nu prea conteaza se pare ... asta e si cu asta defileaza ... incearca ce ar incerca si oricine ... conteaza numai si numai pentru ea ... nu el cauta pro si contra pe net ... daca intradevar era un bard pitt uita si cum o cheama ... asa prefera sa ii manince vremea omului si cind il gaseste pe brad pitt sa il pupe cu delicatetze si sa ii ceara discretie ... bineinteles dupa ce termina cu brad pitt sa il gaseasca tot acolo ... vesnic disponibil sa o bine dispuna ... ce naiba vorbim ca sa nu adormim ...


Tocmai ca il vreau ca potential iubit, are toate calitatile pe care le vreau la un barbat, mai putin frumusetea... Nu am pretentia sa srate ca Brad Pitt si sa aiba si 1001 calitati stiu ca e imposibil sa existe un om perfect din toate punctele de vedere. Doar ca nu stiu cum as putea sa-l ajut fara sa se simta jignit.Dar din fericire micile defecte fizice se pot remedia usor in ziua de azi. Initial as vrea sa-i fiu doar prietena, dar nu pt ca nu-l accept, ci pt ca inca mai sunt afectata de desparirea de fostul Cred ca voi vorbi foarte deschis cu el si ii voi explica ca nu sunt pregatita inca pt o noua relatie...Nu as vrea totusi sa-i dau sperante,sa-i promit ceva ce poate nu voi putea sa-i ofer.Daca va fi sau nu ceva intre noi timpul o va decide. Acum e prea devreme...
kudika111854
Postat pe 29 Ianuarie 2010 08:43
maaa..iti explic eu.
Daca i-ai spus ca vrei sa fiti doar prieteni el asta a inteles. Tu sa nu crezi ca daca i-ai spus ca vreti sa fiti doar prieteni el se gandeste ca tu ai vrea o relatie cu el, dar nu esti sigura, ca ai vrea asa...un pic de prietenie la inceput si dupa ce alergi un pic te faci ca te impiedici si gata.
El ti-a expus problema in mod precis..ar vrea de la tine mai mult decat o prietenie, iar raspunsul pe care l-ai dat tu e destul de clar pentru el.
Apoi daca eu ii spun unei domnite ca sunt interesat de ea si as vrea sa fie mai mult intre noi nu inseamna ca de a doua zi suntem impreuna, ci doar inseamna ca o privesc ca pe o potentiala partenera. Daca ea imi spune ca vrea sa fim doar prieteni asta e, merg mai departe. Nu pierd vremea pe mess inutil ore si zile in sir ca mai am si altele de facut in viata asta, iar prieteni am destui.
Iradiatu_
Postat pe 29 Ianuarie 2010 09:40
Ca sa reinvii atmosfera... ori faci ca el, ori... ai facut deja ca tine si ai vazut ce a iesit... prin urmare vrea sa fii cu el
oana84onutza
Postat pe 1 Februarie 2010 19:56
Ar fi bine sa mai discuti o data cu el si sa lamuresti problema, sa incercati sa o luati incetisor si sa vedeti ce iese.
tequila_cu_varza
Postat pe 1 Februarie 2010 20:53
De la: kudika111854, la data 2010-01-27 16:59:19Buna! sunt Monica, am 24 ani. As dori sa va cer ajutorul/sfaturile in privinta solutionarii unei probleme delicate.
Acum vreo luna am inceput sa vorbesc pe messenger cu un tip pe care l-am cunoscut pe un forum...Initial prin mesaje private, apoi pe mess. E un tip deosebit(are 31ani), gandeste atat de diferit de marea majoritate a barbatilor, care pun accent ff mult pe latura sexuala si aproape deloc pe cea sufleteasca. As putea spune ca din punctul asta de vedere,am visat mereu sa fiu cu un tip ca el. Mi-a cerut poze, i-am dat,dar a refuzat mult timp sa-mi trimita o poza. Intr-un final mi le-a dat,intrebandu-ma aproape imediat: hai, nu-mi dai si tu ignore ca toate celalate??? De ce ,veti intreba? Tipul are un defect fizic:poarta ochlari cu dioptrii f mari, cu lupe groase. In plus nu e tocmai ce se numeste un barbat frumos,dar nici hidos...dupa parerea mea simpatic-banal.
L-am intrebat mirata, de ce ar trebui sa-i dau ignore, iar el mi-a raspuns ca e obisnuit cu genul asta de reactii:au loc discutii interesante, dar cum da poze unei tipe, automat tipa iese de pe mess/da ignore. I-am spus ca pt mine aspectul fizic nu conteaza, ca putem vorbi facand abstractie de asta.
Din conversatie in conversatie imi cere sa ne intalnim...ok, accept, mergem la un restaurant,vorbim, imi lasa aceeasi impresie ff buna , gasim multe afinitati si pasiuni comune. Cand aproape sa plecam,imi spune ca-i place f mult de mine, ca ar vrea sa ne intalnim si altfel decat din postura de prieteni. Am fost cam surprinsa, nu ma asteptam la asta si nu am stiut ce sa-i raspund pe moment. In final, i-am spus ca nu sunt pregatita pt o noua relatie(abia iesisem dintr-o relatie de 4 ani), ca as vrea sa ne limitam momentan doar la o relatie de prietenie. A tacut cateva momente apoi m-a intrebat brusc daca e din cauza aspectului fizic, i-am spus ca NU si am incheiat discutia iar el a ramas tacut si distant pana la despartire, desi pana atunci fusese o atmosfera foarte vesela,deschisa si degajata intre noi.
In ziua urmatoare, intru seara pe mess, il vad online,il salut... nu primesc niciun raspuns, in urmatoarele ...raspunsuri laconice,pana la un moment dat cand l-am intrebat de ce e asa rece. M-a intrebat daca chiar vreau sa stiu de ce si.....mi-a spus ca ma intelege ca nu vreau ceva mai mult, ca 99%din femeile pe care le-a intalnit nu-l accepta din cauza fizicului. Am negat,desi sincera sa fiu m-au deranjat putin privirile ironice ale chelnerilor, trecatorilor...
Ce as putea face sa reinvii acele conversatii animate si spumoase, nu doar de pe mess ci si din realitate. Ma intreb daca am gresit cu ceva, daca i-am dat fara sa vreau sperante false. Printre altele mi-a spus ca sunt o fata f deosebita si il doare ca a realizat ca sunt fata pe care o visase si in ciuda acestui fapt refuz sa-i dau o sansa....


cred ca e putin cam grabit.iti cam forteaza mana.un om care iubeste,stie sa astepte,poate sa inteleaga,poate sa inainteze intr-o relatie si cu pasi mici...desi,vorbiti de numai o luna,nu poate fi vorba de dragoste.prietenie,afinitati comune,atractie fizica da,...dar nu dragoste.
dragostea se castiga in timp,nu vine asa,peste noapte.
putina rabdare nu ar strica.
ella13
Postat pe 2 Februarie 2010 11:21
eu cred ca este cam disperat tipul sa aibe si el o relatie!mai bine zis o iubita!
ar trebui sa ii spui ca inainte de a fi iubit trebuie sa il simti aproape ca prieten!succes!
one_size
Postat pe 2 Februarie 2010 11:36
Hmm, sa fiu sincera, in momentul cand intalnesc intr-o poveste "e un barbat diferit, nu-i ca toti ceilalti".. prima mea reactia este "pe naiba".
Si acum sa revin la povestioara ta... Bla bla bla de toate pe mess, impresie excelenta, tipul nu se arunca la "agatat", nu face nicio aluzie sexuala pentru ca, stie el (noi nu stim inca) are un defect (?): e urat. Ca o paranteza, miopia nu-i un defect... si nu-i o cauza a urateniei.
Pana aici a fost diferit de majoritatea, dar nu unicat. Buuun.. apare nivelul urmator cand se cere o poza. Intotdeauna barbatii cer pozele CHIAR DACA totul este doar "o banala convorbire pe mess, nu-si doresc relatie serioasa si asa mai departe". Totusi "vreau si eu sa vad cu cine am stat de vorba". Damn! Aici chiar nici unul nu-i diferit. Ca si cum femeile nu vor sa stie... doar ei vor asta din prima zi. Si, ca o curiozitate, de cele mai multe ori (depinde ce poza primesc).. nici nu mai exista o a doua zi.
Revenind, probabil ca i-ai placut foarte mult, a urmat intalnirea (se baza pe vorbele tale "nu pun pret pe fizic"). Si, ca ORICARE barbat ar fi dorit sa-i cedezi. Nu numai ca n-ai facut-o, dar nici nu i-ai dat vreo speranta, vreun raspuns obisnuit.. de genul.. "nu azi, maine". Nu, i-ai spus din prima: nu vreau o relatie!. Si, intrucat e LA FEL CA ORICARE BARBAT bate in retragere. Nu doreste sa-si piarda timpul degeaba.
rashela
Postat pe 2 Februarie 2010 11:39
De la: kudika111854, la data 2010-01-27 16:59:19gandeste atat de diferit de marea majoritate a barbatilor, care pun accent ff mult pe latura sexuala si aproape deloc pe cea sufleteasca.


Ca o concluzie, numai un eunuc sau un calugar (pentru astia chiar nu garantez).. NU doreste sex cu o femeie pe care o place. Poate avea orice tip de ochelari sau infirmitate... e barbat, are hormoni jucausi si daca fizic.. poate, atunci vrea.

rashela
Postat pe 2 Februarie 2010 11:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Iubire sau ratiune? cum poti iubi si totusi sa pleci? rezumat 13 De la: MaraDonna 20 Octombrie 2009 23:22
Cum il fac sa il intereseze si altceva decat persoana mea?? 26 De la: piper 12 Octombrie 2009 18:50
Relație șef-angajat! 9 De la: kudika228115 9 August 2013 04:22
Povestea mea 54 De la: dedeeea 8 Aprilie 2010 01:13
il iubesc pe fostul meu iubit... 51 De la: kudika320047 6 Septembrie 2010 14:44