Setari Cookie-uri

Am o problema ciudataa !

Heii buna. Am doar 15 ani dupa cum se vede.. si am nevoie de niste sfaturi.. Intr-o zi eram foarte suparata dupa ce ma despartisem de prietenul meu.. m-am urcat imbfunata in autobuz,cu castile in urechi trimitand sms-uri.. ca orice alta fata.. sii.. dintr-o data vine un baiat dragut..(nici prea,nici foarte) si ma intreaba daca e liber langa . Am zis ca da cu toate ca deja ma gandeam..ahhh nu imi statea bine singura? Apoi am scos abonamentul si am vazut la el ca o sa coboare mai incolo. Si i-am spus : unde cobori? Mi-a raspuns si am facut schimb de locuri. Daca nu as fi stiut informatia asta nu as fi aflat niciodata cine este. Dupa cateva zile,il vad in liceu! Am ramas... masca! Eram ceva gen : hei fetelor,asta e tipul! Apoi am inceput sa dau telefoane in stanga si in dreapta si sa aflu: cine naiba e ce face ce invarte...Si ..mai mergeam cu el in autobuz uneori..dar nu stiam cum sa intru in vorba cu el.Ei..dupa o vreme ,colegul meu, tipul ala gen "Mascota clasei " cel pe care toata lumea il stie, a stat cu mine si cu baiatul acesta in autobuz.. Si baiatul ne povestea despre profesorii nostri comuni(eu sunt a 9 a ,el a 10 a).Din vorba in vorba am facut cunostinta.Si cand ne vedem ne salutam.. mai mult el ma saluta:) si vorbim de scoala. Si de bancuri Intr-o seara am avut tupeul sa il pup pe obraz(atunci cand am coborat din autobuz in ultima zi inainte de vacanta,daa!) si nu am vazut cum a reactionat..in seara aia..cand imi vorbea se uita fix in ochii mei.. si zambeaaa! Aiurea de tot..Ma rogg.Revenind. Zilele astea am dat-o raau in bara : trebuia sa merg la un concurs in liceu si profesoara ne invoise de la ultima noastra ora..si ne-a dus exact in clasa lui! Am ramas trasnita cand am auzit..incurcam litera.. faceam nu se poate? De ce acolooo? Nu ne-am vorbit,dar ne holbam unul la altul total aiurea!Si am intrat in clasa inainte sa vina profesoara cu toate ca eu am insistat sa nu o facem.. pentru ca oricum am iesit sa o asteptam si tot ca mine a fost..pana la urma ni s-au facut locuri.Dar cand sa ma duc sa imi iau un scaun o fata spune.. nu il lua pe ala. Eu: ehh bine asta e.. stau cu colega-mea pe scaun.Dar ma plangeam,stateam ca dracu.Dintr-o data vine un tip si imi aduce un scaun.Ma uit eu mai bine.. multumesc chestii..era colegul de banca al tipului pe care il plac eu :) eram in extaz. Dar colega mea idioata ma tot intrebaa.. Caaaare e X ? Ala pe care il placi?? El era in spatele ei. Am luat-o la fuga cat am vazut cu ochii..A doua zi merg grabita,varza..spre statie..aratam ca dupa al 2-lea razboi mondial..si cand sa urc..unde era ultimul loc din tot autobuzul ? Langa EL .Heii ce faci..vad ca iti place fizica(obiectul de la concurs) ..si am vorbit ca inainte,el tachinandu-ma cat de usoara e viata lui fata de a mea.. radeam..m-am incurcat,roseam..ma straduiam sa nu ma uit la el ca sa vad ca el face acelasi lucru!Off. Cam asta e romanul meu pana acum.Ceva sfaturi?Ar trebui sa incerc ceva sau sa il astept pe el? Am inteles de altfel ca e cam timid,nu a avut prietena pana acum.. Mersi muuult!
addicted_95
Postat pe 11 Februarie 2011 16:34
De la: addicted_95, la data 2011-02-11 16:34:32...nu a avut prietena pana acum...


in primul rand felicitari pentru scris, e foarte frumos sa vezi o pustoaica de 15 ani care scrie normal

in al doilea rand, in clasa 10 ...nu stiu cat timp isi pierde el pentru relatii, si prietene ... asa ca va ramane un mister
battleofwits
Postat pe 11 Februarie 2011 16:38
Si tu ce vrei pana la urma??? Sa-ti facem noi lipeala cu el???
Mai fata,daca e sa fie ceva intre voi,va fi,daca nu..................
Valy90
Postat pe 11 Februarie 2011 16:48
eu zic goo for it;)
doar ca te-as sfatui asa reteta fericiri prt tine un strop de incredere ,un rau de zambete ,o atingere de mister ,si un pik de tachinare , apoi imediat putina rusinoare .....si top ink o sarutate apoi un pik de rabdare , bate in retragere si lasa-l pe el sa faca urmatorul pas
nikole_blonda
Postat pe 11 Februarie 2011 17:01
Mersii. :)
addicted_95
Postat pe 11 Februarie 2011 17:05
Piticut,enjoy!Ai in fata o perioada frumoasa,cu trairi,cu iubiri,alea-alea,...Toate fetele au oaresce probleme la varsta asta,da' nici baietii n-o duc mai bine !
Din relatiile de la 15 ani nu iese neaparat ceva,doar experienta.Orice hotarare ai lua,are 50% sanse de succes;daca actionezi,macar aflii cum stai si pe cine-ti consumi visele.Daca nu actionezi ,ai ce vorbi cu fetele macar,ai la ce visa si bonus -o iubire platonica.
Eu ,la 15 ani,ma agitam la fel ca tine.Fi-miu,la 14,....il cam doare-n ...ceva,de iubire si de fete.
nicossia
Postat pe 11 Februarie 2011 17:14
In primul rand, trebuie sa fii mereu aranjata, dar ai grija sa nu dai in vulgar. Cand esti la scoala si va intersectati, nu rade in gura mare cu fetele, fii discreta, draguta, dulce. Incearca sa ti faci drum mereu pe unde e el( holuri, curtea scolii, autobuz). Treci usor pe langa el, sfioasa, discreta si zambesti usor. Daca te saluta, saluti si tu. Nu fa pe rebela ca nu tine. S-ar putea sa fie ceva pe viitor sau s-ar putea sa ramana ...in vant. Tu trebuie doar sa astepti...pe el, momentul potrivit si locul potrivit.
mimi_ca29
Postat pe 11 Februarie 2011 17:14
De la: mimi_ca29, la data 2011-02-11 17:14:56....Daca te saluta, saluti si tu. Nu fa pe rebela ca nu tine...


Normal ca il salutt ! hihii. Imi place asa de mult cand aud : Heiii Miino. Ce mai facii ? Nu pot sa nu raspund. Sau. Hai stai langa mine . Dar imi e teama cand o sa fiu de servici pe liceu,clasa lui e exact acolo si iese mereu pe hol!

Multumesc tuturor pentru sprijin si sfaturi sper sa ma descurc :)
addicted_95
Postat pe 12 Februarie 2011 13:49

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa fac??? 7 De la: deea_sweet 14 Octombrie 2010 17:41
COSURI PE FRUNTE 1 De la: kudika364412 7 Februarie 2011 02:14
Help :(((( 38 De la: dalimi 28 Iulie 2009 14:49
nu stiu daca se mai merita! 13 De la: kudika313344 15 August 2010 00:23
eu si el.. in secret? 10 De la: Micael 14 Noiembrie 2010 13:27