Setari Cookie-uri

ce parere aveti depre relatiile open minded????

o relatie open-mind nu se bazeaza pe sex ci pe libertatea de decizie a fiecaruia dintre cei doi. acum nu stiu cate persoane rezista la asta. dar relatiile de genul asta rezista mai mult decat cele traditionale daca cei doi sunt seriosi.

o relatie tip sex-buddies este o relatie bazata doar pe sex. si femeile opteaza pentru ea, nu doar barbatii. singura deosebire este ca femeile accepta o astfel de relatie cu fostii si nu cu actualii.
leo_
Postat pe 27 Iunie 2010 12:59
De la: ruxDUBAI, la data 2010-06-26 07:52:08Asta e doar o scuza ca sa aiba parte de Sex for free!esti sigura ca asta vrei?numai ca ti_a propus asta inseamna ca el este un egoist care se gandeste numai la propria placere.si dc intrii in asemenea relaytie nui te gandii ca poate se va indragostii de tine si va vrea o relatie normala,doar primeste totul free fara sa investeasca nimic,asa ca de ce sa vrea mai mult!respecta_te pe tine ,meriti mai mult


nici asta nu e o conceptie fericita. de obicei de la o femeie ok poti avea mai multe avantaje decat sexul. daca totusi sexul e singurul lucru pe care il poti obtine de la ea, o parasesti sau te comporti ca el si dupa 2 ani in care nu v-ati culcat. dupa prima partida de sex adio... cu alte cuvinte un barbat poate astepta si un an ca sa ii cada in plasa o femeie. amanand nu obtii mai mult, ci pierzi timpul. de asemenea, se poate si invers, sa se culce cu o femeie din prima seara si sa o respecte si sa vrea mai mult decat o relatie pasagera. aici depinde de ce are de oferit femeia. majoritatea nu au sau nu stiu sa faca reclama la ce au
leo_
Postat pe 27 Iunie 2010 13:04
De la: miha_heartless, la data 2010-06-07 11:43:24Am cunoscut un tip destul de interesant la prima vedere... doar ca el mi-a propus o relatie open minded... motivul a fost ca nu are timp pentru o relatie normala! tot ce presuspunea aceasta relatie era ca fiecare isi vede de viata lui, fara implicatii sentimentale si se baza doar pe satisfactia sexuala! Eu l-am refuzat... nu sunt genul de persoana care sa isi piarda timpul cu astfel de relatie dar... ar exista un fel de tentatie... ...voi ce parere aveti??? help pls






sigur este insurat:)))
cami_goanga10
Postat pe 27 Iunie 2010 22:12
De la: cami_goanga10, la data 2010-06-27 22:12:01
De la: miha_heartless, la data 2010-06-07 11:43:24Am cunoscut un tip destul de interesant la prima vedere... doar ca el mi-a propus o relatie open minded... motivul a fost ca nu are timp pentru o relatie normala! tot ce presuspunea aceasta relatie era ca fiecare isi vede de viata lui, fara implicatii sentimentale si se baza doar pe satisfactia sexuala! Eu l-am refuzat... nu sunt genul de persoana care sa isi piarda timpul cu astfel de relatie dar... ar exista un fel de tentatie... ...voi ce parere aveti??? help pls






sigur este insurat:)))


.........da deschis la minte
anastasia_m
Postat pe 27 Iunie 2010 22:14
Open mind din punct de vedere sexual as vrea sa stiu daca parerea mea este gresita pentru ca nu stiu cat de departe ajunge open mind asta. Eu cred asa ca la pat e in stare de orice inafara de sexul "clasic". Adica oral,anal jucarii asta cred ca se poate accepta mai din dragoste mai cum o fi dar cred ca tot open mind este si varianta suna un/o prieten/a sau sa aiba dreptul ca mearga cu altul cand i se pune pata sau de ce nu sa se prostitueze ....asta cred ca este extremul dar totusi mie tot open mind imi pare cu alte cuvinte sa nu puna sentimente doar sex si gata, nu stiu voi dar ultimele mele randuri chiar nu imi plac....poate primesc si eu raspuns si invitatii la discutii de ce nu la mine este prima oara pe un blog asa ca sunt virgin :-) :-) :-) :-) :-) nu prea stiu cum merge , va saluta Marius pe toti si sper ca nu am deranjat pe nimeni.
kudika_974218
Postat pe 27 Septembrie 2014 08:25
Doamne ma iarta, se duce dracu" lumea asta. Nu le/ii inteleg pe tampitii aia care aleg sa duca viata dubla (pentru ca inseland, ai amant/a) si mai vin si pe forum'uri si intreaba diverse tampenii....ori esti om matur si faci actiunile din inima, asumandu'ti'le, ori stai naibii in banca ta si vezi'ti de familie.
divexx
Postat pe 27 Septembrie 2014 19:24
relatie "open mind"...ca limba romana va sta in gat.
divexx
Postat pe 27 Septembrie 2014 19:25
E o porcarie...te f*te si pleaca.Nu as putea niciodata sa stau intr-o astfel de relatie,sunt fff geloasa
GoldAngel
Postat pe 20 Februarie 2016 16:12
De la: GoldAngel, la data 2016-02-20 16:12:05E o porcarie...te f*te si pleaca.Nu as putea niciodata sa stau intr-o astfel de relatie,sunt fff geloasa






Si daca te f*te 10 ani si pleaca ? timpul pierdut nu-l pui ?

Totul e relativ , inevitabil unul din cei doi se va indragosti pentru ca nu sunt la fel , unul simte sentimental mai puternic iar celalalt se poate indragosti mai tarziu ... Indiferent ce va fi sa fie , macar sa fie frumos si intens ....Pentru ca viata trece oricum ...
editore
Postat pe 25 Februarie 2016 18:10

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
nu pot sa am orgasm!!!! 13 De la: kudika038125 29 Octombrie 2009 20:54
dezvirginare 23 De la: flowereat 3 Octombrie 2013 09:37
exista si iubire, sau doar sex??? 5 De la: felixcat 23 Mai 2010 18:35
sex anal 96 De la: Teodutza84 13 Ianuarie 2009 00:26
Sex pânã sau dupa nuntã? 15 De la: kudika_1002180 15 Martie 2016 18:29