Setari Cookie-uri

Gesturi altruiste ...

Buna la toti.. de cand ma stiu sunt foarte miloasa...cel putin asa cred.. deoarece aproape fiecare iubit care l-am avut pana acum se intampla sa se transforme din barbatul ambitios si puternic in catelusul care cere dragoste cu ,carul sau viceversa.
Parca sunt mama ranitilor....
De cele mai multe ori daca nu merge relatia devin cea mai buna prietena..sau cea mai buna iubita pe care A AVUT-O....
CE SA FAC SA MA VADA CA PE O FEMEIE CE NU IL VREA CA ' PRIETEN' CI IUBIT?
Crystalalexy
Postat pe 11 Iunie 2010 09:33
sa ii spui in fata ca acolo unde a existat prietenie nu poate exista ulterior amicitie!
baba_cloanta
Postat pe 11 Iunie 2010 10:55
De la: Crystalalexy, la data 2010-06-11 09:33:23Buna la toti.. de cand ma stiu sunt foarte miloasa...cel putin asa cred.. deoarece aproape fiecare iubit care l-am avut pana acum se intampla sa se transforme din barbatul ambitios si puternic in catelusul care cere dragoste cu ,carul sau viceversa.
Parca sunt mama ranitilor....
De cele mai multe ori daca nu merge relatia devin cea mai buna prietena..sau cea mai buna iubita pe care A AVUT-O....
CE SA FAC SA MA VADA CA PE O FEMEIE CE NU IL VREA CA ' PRIETEN' CI IUBIT?

Gesturile realmente altruiste le intalnim foarte rar.In general,chiar si in iubire,avem de multe ori un comportament de acest gen,evident,fara macar sa constientizam,pentru ca asteptam ceva la schimb:iubire,intelegere,siguranta etc.
Dovada este ca nu vorbim despre un gest total altruist este faptul ca tu astepti in schimb sa fii iubita ca o femeie si nu ca o mama,prietena s.a.m.d
Nu ei se schimba,ci tu te comporti in aceasta maniera materna.
Cu siguranta,undeva in trecutul tau,poate chiar din copilarie ai invatat ca oferind acest gen de comportament primesti in schimb lucrurile care iti satisfac nevoile emotionale.
Incearca sa faci o mica excursie cu mintea in trecutul tau si analizeaza de cand a aparut acest comportament la tine si mai ales in ce circumstante.S-ar putea sa iti oferi singura niste raspunsuri valoroase.
heaven2007
Postat pe 11 Iunie 2010 12:50
De la: Crystalalexy, la data 2010-06-11 09:33:23Buna la toti.. de cand ma stiu sunt foarte miloasa...cel putin asa cred.. deoarece aproape fiecare iubit care l-am avut pana acum se intampla sa se transforme din barbatul ambitios si puternic in catelusul care cere dragoste cu ,carul sau viceversa.
Parca sunt mama ranitilor....
De cele mai multe ori daca nu merge relatia devin cea mai buna prietena..sau cea mai buna iubita pe care A AVUT-O....
CE SA FAC SA MA VADA CA PE O FEMEIE CE NU IL VREA CA ' PRIETEN' CI IUBIT?


E posibil sa nu fi inteles exact ceea ce vrei sa transmiti. Pentru ca mie una nu mi se pare o problema asta. Nu stiu exact cati ani ai, dar ceea ce ti se intampla tie acum, mi se intampla si mie in adolescenta. Usor, usor, ma transformam intr-o sora mai mica pentru ei. Este adevarat ca relatiile erau platonice.
In fine, altruismul nu mi se pare o greseala, un defect, ci o calitate. Fara a exagera insa. O sa va povestesc mai tarziu ceva referitor la asta....
Daca tu simti ca problema este intr-adevar la tine, atunci, asa cum au zis fetele mai sus.. vezi de schimba cate ceva. Dar nu in totalitate. Omul bun e o raritate si ar fi pacat.
rashela
Postat pe 11 Iunie 2010 13:23
Felicitari ptr. ca esti asa.Iar ca sa nu mai fii asa nai cum ptr. ca asa ti-e felul.Dar poti daca vrei sa te chimbi atunci cind vrei sa devii iubita si ca sa faci asta trebue sa devii macar ptr p zi sau 2 femeie. Sa te porti ca atare.Sa te lasi in voia sentimentelor.Si mai trebue si persoana respectiva cu care esti sa te faca sa devii femeie.
kudika098645
Postat pe 11 Iunie 2010 13:29
De la: Crystalalexy, la data 2010-06-11 09:33:23Buna la toti.. de cand ma stiu sunt foarte miloasa...cel putin asa cred.. deoarece aproape fiecare iubit care l-am avut pana acum se intampla sa se transforme din barbatul ambitios si puternic in catelusul care cere dragoste cu ,carul sau viceversa.
Parca sunt mama ranitilor....
De cele mai multe ori daca nu merge relatia devin cea mai buna prietena..sau cea mai buna iubita pe care A AVUT-O....
CE SA FAC SA MA VADA CA PE O FEMEIE CE NU IL VREA CA ' PRIETEN' CI IUBIT?

Asta da...ce ti se pare rau in faptul ca iubitii tai vor "dragoste cu carul"?In general prietenia si iubirea trebuie sa existe intr-un cuplu cam in egala masura...acum daca tu vezi lucrurile altfel..poate am eo o problema..
oxo_White_Rose_oxo
Postat pe 11 Iunie 2010 13:29
Fie esti altruist , si atunci dragostea nu are ce cauta in altruism,fie iubesti pe cineva ,dar ai impresia ca doar pentru ca ai o inima mare ,stai in continuare cu o anume persoana!
twincle
Postat pe 29 Iunie 2010 12:45
kudika182637
Postat pe 29 Iunie 2010 14:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
In ce conditii un barbat iti fura prietenele de suflet ? 14 De la: geo32 10 August 2008 12:25
Ce fel de fete intalnim la astfel de saloane ? 6 De la: ice_flower 18 Martie 2010 19:41
Probleme in cuplu 11 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:55
oare exista cineva pentru fiecare? 616 De la: PICCKARD 7 Ianuarie 2012 06:37
Barbatii si femeile dupa o despartire. 14 De la: aceeasi_eu_13 2 Ianuarie 2015 13:42