Setari Cookie-uri

O mica problema!!!

buna fetelor!!!sa va povestesc problema mea....
am o relatie de aproape 2 ani juma cu un baiat!!!la inceput normal....scantei...nebunii...fluturasi in stomac!!nu zic, ca nu mai exista toate astea....dar s-a schimbat fata de maine!!!
la inceput imi trimitea scrisori de dragoste....ma suna des....imi vorbea foarte tandru si imi spunea lucruri atat de frumoase ca de multe ori ma facea sa plang!!!asta mi se pare normal pentru un inceput....dar nu mi se pare normala o schimbare atat de mare dupa parerea mea...in doar 2 ani!!!de un timp incoace in schimb....nu mai este asa....foarte rar daca imi spune chestii dulci,si atunci daca bat io vrun apropo...si cateodata nici atunci.de mici surprize si cadori am mai avut parte...dar cam rarut!pur si simplu mi se pare ca nu mai simte aceleasi lucruri pentru mine...sau la intensitatea la care le simtea acum ceva timp!!!
am vorbit cu el despre asta...de foarte multe ori...chiar mi-a zis ca s-a saturat sa-i tot spun chestia asta!!!mi-a zis ca ma iubeste foarte mult....si ca ma vede exact la fel ca la inceput si area aceleasi sentimente pentru mine...dar cand l-am intrebat de ce schimbarea asta....nu a stiut ce sa-mi raspunda....a zis ca nu stie de ce nu mai poate fi ca inainte!!!si asta ma omoara cu zile!!macar de as stii ca l-am inselat...sau ca l-am dezamagit cu ceva...dar nu!!!totul a fost ok intre noi!!!
as vrea sa stiu ce credeti voi....ce ar trebui sa fac ca sa il readuc pe el la felul in care se prta inainte...???el zice ca de ce conteaza atat de mult cuvintele pentru mine???dar i-am zis ca conteaza SI cuvintele....nu numai gesurile!!!
am ramas in pana de idei in legatura cu ce as mai putea sa fac si de asemenea vreau sa stiu ce credeti voi despre situatia asta...vi s-a intamplat si voua probabil...si as vrea sa stiu ce ati facut!!!
pur si simplu nu ma pot impaca cu ideea ca dupa 2 ani s-a schimbat asa....nu e foarte grau...dar...daca de acuma a inceput....peste 5-10 ani ce o sa mai schimbe.??..pe mine poate!!!
eu il cred ca ma iubeste mult...simt asta...si stiu ca nu ma insala....dar ce naiba se intampla cu el si cum as puta sa readuc situatia la normal!!!
ps:incerc de vreo 3-4 luni...mi-a iesit o perioada....si "mi-a picat netu" iar!!!va pup...multumesc anticipat!!!!:)
dee3a
Postat pe 7 Iunie 2010 21:12
off si tu....
La inceput e normal sa vrea sa te impresioneze si e normal ca un barbat sa se dea si de 7 ori peste cap pentru tine. Mai tarziu redevine el, cand esti deja cucerita. Iar atata timp cat iti arata prin gesturi si comportament ce simte fata de tine, e totul foarte bine. Ar fi fost mai grav daca nu-ti arata in nici un fel sau doar iti arunca vorbe, nedublate de fapte. Ai prefera ultimele doua variante??

Daca este atat de important pentru tine sa auzi SI cuvinte dulci, puteti face un joculet: stabiliti un weekend in care fiecare face ceva ce isi doreste celalalt: el iti spune vrajeli, tu faci ceva ce-si doreste el. Dar numai un weekend, sa nu se simta presat.
Sau... ai putea sa te dai ocupata, desi se poate intoarce impotriva ta daca exagerezi.
kitty_krieger
Postat pe 7 Iunie 2010 22:56
merci mult de raspuns!!!
io stiu ca e absolut normal ca la inceput sa fie cu totul altfel decat dupa 2-3-5 ani....dar poate daca m-ar fi luat usor usor...nu mi-as fi dat seama...nu as fi realizat!!!da parca mi-a luat mancarea de la gura dintr-o data ....si probabil de aia sunt mai afectata decat ar trebui sa fiu!!!
da ma rog....ma invat...si cum ai zis si tu e adevarat ca gesturile conteaza totusi mai mult!!!
dee3a
Postat pe 8 Iunie 2010 07:48
incearca jocuri mai multe
tot felu de ghidusii
incearca sal faci putin gelos.nu pre mult k se rupe farmecu.{k sunt pers care sa n-a uda de asa ceva k vad rosu un fata"pt mine gelozia e o boala" cate-odata}
imbracate provocator ,in pat lasal mai mult. amarastel. ba k vrei. ba k nu ,schimbati poziti ,locuri .sunt o groaza de iidei variante .faceti mancare impreuna ,va murdariti unu pe celalant .etc
..............hai ce vrei sati scriu o carte .................................................
el tea cucerit odata
vrei sa te cucereasca pe fiecare zii
poate se plictiseste
devine obisnuinta in timp
unu din voi trebuie sa reaprindeti focu in relatie sa nu devina monotona .
asa multe relatii se strica in timp,
alyn27
Postat pe 25 Iunie 2010 15:41
la mine afost total invers eu l-am cucerit,dar mi-a fost foarte greu mi-a luat cateva luni apoi am renuntat,dupa 2 saptamani de cand nu mai vb deloc,i-am trimis un mesaj cu o urare,era craciunul,atunci ne-am impacat ca sa zic asa dar el se comporta la fel de indiferent ba mai mult revelionul l-a pertecul in alta parte,dupa revelion a plecat cu fosta la munte si m-a mintit,apoi la piscina,multe fete ii tot trimiteau mesaje,dar apoi s-a schimbat dintro data,mi-a spus ca indiferent de ce se va intampla pe mine ma va iubi pentru ca merit si sunt singura fata care l-a iubit si l-a acceptat asa cum este si acum avem o relatie de un an,dar care va dura cu siguranta pentru ca mereu il surprind cu ceva si el pe mine si ne iubim mult,avem incredere unul altul,ne respectam,o relatie cladita mai greu,nu se darama :) sfat pentru tine,acceptal asa cum e fiecare avem perioade in viata cand nu avem chef de atata "giugiuleala" avem si alte probleme,la inceput e altfel,nu-l presa cu nimic lasa-l liber sa faca ce simte,tu fi mereu alaturi de el,zambeste-i,vorbeste-i frumos,fal sa simta energie pozitiva cand este langa tine si totul va fi bine,o sa se schimbe in timp cand o sa vada ca tu esti fericita langa el:) si pana la urma ce conteaza cat dureaza conteaza ca a fost frumos si voi v-ati simtit bine,atat cat a fost :)
albinutzza
Postat pe 25 Iunie 2010 16:58
Conteaza mult si varsta voastra, prezenta sau absenta maturitatii, cum vedeti lucrurile amandoi...daca le vedeti dif sau nu. Eu de ex am o rel mai buna acum decat era la inceput, cand eu eram rea si el prea catelus...nu l-am respectat atunci pt ca stiam ca e teatru ieftin ca sa ma impresioneze...il respect cu mult mai mult acum cand e ''el'' si eu m-am schimbat intre timp si am invatat sa il apreciez mai mult si sa fiu mai blanda si mai intelegatoare...si uite asa acum imi spune k ma iubeste mai mult decat in primii doi ani...acum avem 4 jumate... am ajuns oricum la concluzia ca ne-am maturizat si asta era pb noastra la inceput.
Si da, femeile vor sa auda...vb frumoase, complimente, dar nu e mai bine cand ti-o spune mai rar si din suflet decat knd il obligi tu? Nu e mai bine sa arate ca te iubeste decat sa o tot spuna ca un disc stricat?
Noi femeile suntem vesnic nemultumite, nu-i asa? Mai bine i-am aprecia pt ceea ce sunt si ne-am baza pe intuitia noastra, daca ne-ar minti sau insela oricum ne-am da seama...dar daca nu e cazul d c sa creem probleme acolo unde nu sunt??? Numai bine
anemma2002
Postat pe 25 Iunie 2010 20:00
si al meu s-a schimbat. aveam planuri de viitor. cumparase vereghete. si s-a schimbat tot dupa 2 ani. pur si simplu s-a indragostit de colega de birou
nu vreau sa te sperii
maria-ioana
Postat pe 25 Iunie 2010 22:33
COMPLETARE :sml-jumping0
ne-am pregatit si cuibul
am zugravit impreuna
am schimbat mobila impreuna
traiam un vis alaturi de el. si s-a indragostit de alta
maria-ioana
Postat pe 25 Iunie 2010 22:36
Esti ca o carte deschisa,este sigur de iubirea ta ,esti un trofeu cistigat,si crede ca nu trebuie sa mai lupte pentru tine ,fii mai IMPREVIZIBILA si nu-i da prilejul sa-ti anticipeze pasii. Umple-ti timpul in asa fel sa te simti bine,fi mai egoista,fisi pentru tine si daca nu intelege ca o relatie trebuie intretinuta ca-n prima zi te poate pierde .Nu lasati rutina sa va DOMINE ,sunteti prea tineri, si bucurati-va de viata .
adnasa
Postat pe 26 Iunie 2010 09:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help, ceva idei 2 De la: oana84onutza 19 Februarie 2010 18:30
CE ATI FACE DACA RELATIA SENTIMENTALA DUREAZA DE PREA MULT TIMP DAR NU DEVINE OFICIALA? 45 De la: kudika044610 24 Iulie 2009 00:19
ce pot face? 19 De la: mikydutza0202 16 Octombrie 2009 11:20
cine spune primul " te iubesc" 59 De la: alexandra-floriintimisoara-eu 26 Ianuarie 2016 15:52
Sex vs tratamente cosmetice 71 De la: roz5blue6lila7 22 Decembrie 2010 19:12