Setari Cookie-uri

un sfat,orice

buna,as vrea sa stiu daca v-ati confruntat vreodata cu urmatoarea situatie:
cum trebuie sa procedezi mai bine atunci cand iubitul tau iti devine sef?ca sa fiu mai explicita...eu si prietenul meu lucram in aceeasi firma insa e fiecare cu treaba lui si interactionam f rar...insa de la 1 martie a devenit seful meu direct si de atunci lucrurile merg rau intre noi oricat am incercat sa fac diferenta dintre prof si pers nu iese...avem ideei total diferita in privinta activitatii pe care o facem si el nu ma intelege si se pare k nici eu pe el...oricat am incercat sa pastram limitele se pare ca afecteaza relatia de cuplu....el imi zice mie k eu nu fac diferenta insa el e cel kare nu o face si lucrurile merg din ce in ce mai rau vineri de ex ne-am certat legat de servici si pe urma cearta a continuat si personal iar acum nu suntem despartiti dar nici impreuna si e f frustrant
daca cineva stie cum as putea proceda pentru ajung la concluzia ca e posibil sa se termine totul din cauza asta
multumesc pt rabdarea de a citi
viviana23
Postat pe 14 Martie 2010 17:04
normal in situatia asta cel care devine sef ar trebui sa'l traga si pe celalalt mai sus, intelegi tu ce vrea sa spun. eu cred ca amandoi ati fost influentati. tu, pt ca ai impresia ca dupa ce a devenit sef s'a facut si tartor, iar el, pt ca are impresia ca, sef fiind, E tartor. ar tb sa vb deschis, la o cafea la o tigara, undeva departe de servici si vedeti cum va e mai bine. pacat ca nu profitati amandoi de avansarea in functie in folosul vostru...
Shhh
Postat pe 14 Martie 2010 18:51
De la: viviana23, la data 2010-03-14 17:04:35buna,as vrea sa stiu daca v-ati confruntat vreodata cu urmatoarea situatie:
cum trebuie sa procedezi mai bine atunci cand iubitul tau iti devine sef?ca sa fiu mai explicita...eu si prietenul meu lucram in aceeasi firma insa e fiecare cu treaba lui si interactionam f rar...insa de la 1 martie a devenit seful meu direct si de atunci lucrurile merg rau intre noi oricat am incercat sa fac diferenta dintre prof si pers nu iese...avem ideei total diferita in privinta activitatii pe care o facem si el nu ma intelege si se pare k nici eu pe el...oricat am incercat sa pastram limitele se pare ca afecteaza relatia de cuplu....el imi zice mie k eu nu fac diferenta insa el e cel kare nu o face si lucrurile merg din ce in ce mai rau vineri de ex ne-am certat legat de servici si pe urma cearta a continuat si personal iar acum nu suntem despartiti dar nici impreuna si e f frustrant
daca cineva stie cum as putea proceda pentru ajung la concluzia ca e posibil sa se termine totul din cauza asta
multumesc pt rabdarea de a citi


Din pacate e foarte greu sa nu duci acasa problemele de serviciu , poate ca e cazul sa-i amintesti ca este sef doar la munca , nu si acasa.

Postat pe 14 Martie 2010 19:02
Buna ziua VIVIANA ! intimplator am citit mesajul tau de pe forum si nu am ramas in diferent si vreau sa iti dau un svat chiar daca nu te cunosc: din cate am inteles el a devenit seful tau, pai daca-i asa sa stii ca este una din cele mai dificile situatii intr-un cuplu.... aproape cu majoritatea cuplurilor se intimpla la fel. VIVIANA ! daca el e seful , deci el sa fie, pentru ca el probabil nu simte sprijin din partea ta si de asta ajungeti la certuri plus ca acolo unde lucrezi tu sint mai multi colegi , iar prietenul tau vrea sa isi mentina statutul sau pe care probabil inca nu si la difinit prea bine si inca nu este sigur de ce este el.... Adica nu incerca sa fii tu sefa lui iar el seful tuturor, barbatii au nevoie de sustinere incurajare, si cel mai important sa stii cum sa ii manipulezi(de altfel e foarte simplu) dar nu exclud ca el poate fi unul dintre barbatii care sint influientati de putere si cred ca pot avea orice femeie sau pod conduce pe orcine, mai ales daca aceasta putere i-a lipsit anterior..... eu iti urez mult succes ! si sint sigur ca vei avea rezultate favorabile cat mai curind ! daca vrei sa vai discuti si nu ai cu cine !? poti sa imi scrii pe mail ( spiridon01@gmail.com ) Larevedere !
Topmodelz
Postat pe 30 Martie 2010 12:31
Eu zic ca daca nu se ajunge la un consesns...iar asta cat mai repede...trebuie sa va ganditi ce este mai important..locul de munca sau relatia voastra
Stiu ca e greu mai ales in perioada asta cand se obtine f greu un loc de munca dar eu personal asa salva casnicia...
roxy084
Postat pe 30 Martie 2010 13:00
Fii tu sefa acasa sau in particular. Daca te sacaie la munca fa si tu asta acasa.tre sa plec bafta ppk
kudika159859
Postat pe 31 Martie 2010 12:28

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
--- O parere !!! Pro sau contra ???--- 160 De la: papusika_kudika 20 Mai 2012 16:44
am nevoie de un sfat de la cineva care atrecut prin asta 37 De la: kudika029282 12 Martie 2010 22:01
Intrebare 2 De la: Mike_Dex 16 August 2014 07:25
nu inteleg ce vrea de la mine!!!! 43 De la: just_me00 10 Martie 2013 14:49
prietenul meu este ciudat... 9 De la: iuliarv 15 Aprilie 2009 12:10