Setari Cookie-uri

prima iubire

cum sa depasesc prima iubire?? cum il uit? stiu ca nu ma mai iubeste, dar tot ma agat de trecut
tanusa
Postat pe 12 Iunie 2010 10:20
De la: tanusa, la data 2010-06-12 10:20:04cum sa depasesc prima iubire?? cum il uit? stiu ca nu ma mai iubeste, dar tot ma agat de trecut





sincer niste sfaturiiiiiiiiii astept si eu, ma aflu cam in aceiasi situatie
DYAY
Postat pe 12 Iunie 2010 10:59
schimbati lookul oati niste oufituri noi treci la un gratar cu tot cartierul si iesi la agatat sa vezi ce repede agati niste tipi hot de uiti de fostul
zyzyka
Postat pe 12 Iunie 2010 11:01
de uitat nai sal uiti nici odata daca a fost prima iubire eu am6 ani de cand neam despatrtit si de uitat nu lam uitat tot mai am ceva pentru el cand ma gandesc la el
kudika188911
Postat pe 21 Iunie 2010 18:54
nu e o solutie...eu m'am desp de fostul cu care am vb 4 ani si am incercat sa cunosc pe altcineva dar mai rau am facut...am implicat si alte persoane iar eu tot nu am reusit sa il uit.cred ca ar trebui sa mai ajtepti putin pana sa int pe altcineva.pana atunci ocupa'ti timpul cu altceva,iesi cat mai des posibil cu prietenii tai si distreaza'te.
oanalex
Postat pe 21 Iunie 2010 19:03
si inca ceva..uita'te in fiecare zi in oglinda si repeta'ti de fiecare data ca 'tu esti cea mai importanta":)
oanalex
Postat pe 21 Iunie 2010 19:04
mda eu f greu sa depasesti prima iubire........eu am avut o relatie timp de 4 ani si a fost prima iubire pt mine
a trecut un an si inca ma mai gandesc la el dar cred ca n-o sa treaca niciodata mereu imi voi aminti de relatia cu el
Dar viata continua trebuie sa privesti inainte eu cat de cat am reusit sa imi mai alin durerea si ma simt mai bine dupa ce mi-am facut noi prieteni ,m-am schimbat intru-totul atat fizic cat si psihic.Tb sa faci ce-ti lace sa faci lucruri pe care in doi n-ai avut ocazia,incearca sa-ti faci incredere in sine prin orice mod si sa fii impacata cu tine insutie cel mai important lucru in astfel de situatii.
Nu stiu prin ce circumstante nu mai sunteti impreua dar dk el s-a despartit de tine sa stii draga mea ca nu ai absolut nicio vina sunt mii si mii de persoane care trec prin asa cv si tb sa te gandesti ca dk ei au reusit sa treaca peste atunci si tu poti la fel pt ca suferinta te face mai puternica
Sper ca intr-un fel ti-am fost de folos eu asa fac si acuma si ma simt mult mai bine.................pana la urma poate cu timpul iti dai seama ca nici nu l-ai iubit atat de mult precum crezi doar ca doare al naibii de tare...stiu.
Dar curaj fata poate ti-a facut o favoare Dumnezeu cu asta doar ca inca nu-ti dai seama sunt sigura ca a fost sa fie asa pt ca tu esti pregatita pt fapte mari in viata.......si vei reusi sun sigura!


Kiara
Postat pe 23 Iunie 2010 09:43
De fiecare data va fi greu sa uiti o iubire. Nicio data nu esti suficient de pregatit sa infrunti dezamagirea. Nicio data nu esti suficient de pregatit sa afli ca partenerul nu te mai iubeste desi tu il iubesti la fel ca la inceput . Nu conteaza daca esti la prima iubire sau.....Asa e viata. Trebuie sa avem puterea sa o luam de la capat. Sa ne desprindem de trecut si sa ne ridicam....
un_fluturas
Postat pe 23 Iunie 2010 11:54
Prima iubire nicicind no poti uita, orcit ai vrea si incerca.
kudika098645
Postat pe 23 Iunie 2010 12:11
De la: kudika098645, la data 2010-06-23 12:11:42Prima iubire nicicind no poti uita, orcit ai vrea si incerca.


Exact. Si nici nu trebuie, prima iubire merita tinuta minte si pastrata acolo in suflet adanc ascunsa. :)

Tu insa trebuie sa-ti continui viata care este extrem de frumoasa si plina de multe evenimente mai mult sau mai putin interesante. Incearca sa faci lucruri care iti plac si care te fac sa te simti bine.

_Cryssa_
Postat pe 23 Iunie 2010 12:37
Prima dragoste nu se uita niciodata,oricat de mult ai incerca atunci ai sarutat si ai imbratisat pentru prima data.Un sfat de la mine:nu mai incerca sa o uiti,partreaz-o acolo in suflet ,o amintire placuta si in acelasi timp neplacuta.Atunci cand vei inainta in varsta,iti vei aminti cu placere si melancolie de perioada in care ai cunoscut prima iubire,in care azi plangeai si maine radiai de bucurie doar pentru ca i-ai auzit vocea in telefon
lorelai16
Postat pe 23 Iunie 2010 17:09
De la: zyzyka, la data 2010-06-12 11:01:42schimbati lookul oati niste oufituri noi treci la un gratar cu tot cartierul si iesi la agatat sa vezi ce repede agati niste tipi hot de uiti de fostul

Cuvinte romanesti echivalente nu ai gasit pentru ,,look'', ,,outfit'' si ,,hot''?
tematoare
Postat pe 24 Iunie 2010 21:53
da...intr-o anumita perioada a vietii,mai exact cand iubesti pt prima data,toti ne punem aceeasi intrebare?cum sa-l uit?de uitat nu o sa uiti niciodata,singurul lucru care iti ramane tie de facut este sa te obisnuiesti cu ideea ca de fapt el nu mai e...s-a terminat si trebuie sa mergi mai departe...e greu,dar daca nu treci si prin durere inseamna ca nu existi.viata trebuie sa o accepti cu bune si rele asa cum e...nu e sfarsitul pamantului si durerea eterna chiar nu isi are rostul...incearca sa-i impui inimii ideea ca el de fapt a ales un alt drum...un drum care de fapt nu te include si pe tine!!parerea mea e ca de fapt nu el a fost alesul...o sa-ti vina si tie vremea...si a ta mare iubire e acolo undeva si te asteapta...nu o sa ti-l ia nimeni...ramane al tau!!!fi tare si icearca sa privesti viata mai optimism...
ella_pustoaik
Postat pe 28 Iunie 2010 08:49
cat despre voi fetelor daca tot ardeti atat de nerabdare sa criticati pe unul si altul de ce nu incercati un alt site?aici cineva cere un sfat si nu cred ca ar vrea sa vada sau sa citeasca cum cinava corecteaza pe altcineva....serios!!!!terminati cu prostiile ca poate v-ati gresit cariera!!!!
ella_pustoaik
Postat pe 28 Iunie 2010 08:52
De la: ella_pustoaik, la data 2010-06-28 08:49:01da...intr-o anumita perioada a vietii,mai exact cand iubesti pt prima data,toti ne punem aceeasi intrebare?cum sa-l uit?de uitat nu o sa uiti niciodata,singurul lucru care iti ramane tie de facut este sa te obisnuiesti cu ideea ca de fapt el nu mai e...s-a terminat si trebuie sa mergi mai departe...e greu,dar daca nu treci si prin durere inseamna ca nu existi.viata trebuie sa o accepti cu bune si rele asa cum e...nu e sfarsitul pamantului si durerea eterna chiar nu isi are rostul...incearca sa-i impui inimii ideea ca el de fapt a ales un alt drum...un drum care de fapt nu te include si pe tine!!parerea mea e ca de fapt nu el a fost alesul...o sa-ti vina si tie vremea...si a ta mare iubire e acolo undeva si te asteapta...nu o sa ti-l ia nimeni...ramane al tau!!!fi tare si icearca sa privesti viata mai optimism...



da...asa imi zic si eu...ca viata trebuie sa mearga mai departe...dar cand ma apuca dorul , inima inima uita de tot ce i-am impus...
tanusa
Postat pe 29 Iunie 2010 09:52
sterge-ti memoria si ai sa uiti .Mey cand va aud pe toate"cum sa il uit"??? dar voi umblati cu 1000 in timp ce sunteti cu cineva...pffffff
jonny26
Postat pe 27 Iulie 2010 15:56
De la: crysa_tm, la data 2010-06-23 12:37:08
De la: kudika098645, la data 2010-06-23 12:11:42Prima iubire nicicind no poti uita, orcit ai vrea si incerca.


Exact. Si nici nu trebuie, prima iubire merita tinuta minte si pastrata acolo in suflet adanc ascunsa. :)

Tu insa trebuie sa-ti continui viata care este extrem de frumoasa si plina de multe evenimente mai mult sau mai putin interesante. Incearca sa faci lucruri care iti plac si care te fac sa te simti bine.



Corect!
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 21:58
iti ineci amarul in alcool
trebuie sa te impaci si tu cu situatia, nu trebuie sa uiti, trebuie doar sa nu mai te lasi afectata, mult incearca sa fuga de ceva care inevitabil ne regaseste, a fost, a trecut, viata nu se termina.
felixcat
Postat pe 1 August 2010 13:12
baga-l in rasina si pune-l undeva intr-un colt pe birou. nu uita sa-l pui sa traga un zambet dulce inainte
Histria
Postat pe 4 August 2010 11:49
M-am indragostit de cineva acum 3 ani.Nu am fost cu aceea persoana deoarece iubea pe altcineva si mi-a spus lucrul asta..Cu toate acestea nu pot sa-l uit..Ma gandesc in fiecare zi la el iar daca ne intalnim(foarte rar) pur si simplu mi se inmoaie picioarele si tremur toata..Chiar azi l-am vazut(dupa 1luna jum),era cu prietena in masina si mai sa imi dea lacrimile..Nu mai am nicio idee care sa ma faca sa trec peste..
dulceana_babyblue
Postat pe 24 August 2010 21:54
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-24 21:54:58M-am indragostit de cineva acum 3 ani.Nu am fost cu aceea persoana deoarece iubea pe altcineva si mi-a spus lucrul asta..Cu toate acestea nu pot sa-l uit..Ma gandesc in fiecare zi la el iar daca ne intalnim(foarte rar) pur si simplu mi se inmoaie picioarele si tremur toata..Chiar azi l-am vazut(dupa 1luna jum),era cu prietena in masina si mai sa imi dea lacrimile..Nu mai am nicio idee care sa ma faca sa trec peste..


Asta e iubire neimpartasita:))
O sa cresti si o sa-ti treaca:))
stem_29
Postat pe 24 August 2010 22:03
De la: stem_29, la data 2010-08-24 22:03:46
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-24 21:54:58M-am indragostit de cineva acum 3 ani.Nu am fost cu aceea persoana deoarece iubea pe altcineva si mi-a spus lucrul asta..Cu toate acestea nu pot sa-l uit..Ma gandesc in fiecare zi la el iar daca ne intalnim(foarte rar) pur si simplu mi se inmoaie picioarele si tremur toata..Chiar azi l-am vazut(dupa 1luna jum),era cu prietena in masina si mai sa imi dea lacrimile..Nu mai am nicio idee care sa ma faca sa trec peste..


Asta e iubire neimpartasita:))
O sa cresti si o sa-ti treaca:))
Asta astept si eu de ceva timp..;))
dulceana_babyblue
Postat pe 24 August 2010 22:13
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-24 22:13:10
De la: stem_29, la data 2010-08-24 22:03:46
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-24 21:54:58M-am indragostit de cineva acum 3 ani.Nu am fost cu aceea persoana deoarece iubea pe altcineva si mi-a spus lucrul asta..Cu toate acestea nu pot sa-l uit..Ma gandesc in fiecare zi la el iar daca ne intalnim(foarte rar) pur si simplu mi se inmoaie picioarele si tremur toata..Chiar azi l-am vazut(dupa 1luna jum),era cu prietena in masina si mai sa imi dea lacrimile..Nu mai am nicio idee care sa ma faca sa trec peste..


Asta e iubire neimpartasita:))
O sa cresti si o sa-ti treaca:))
Asta astept si eu de ceva timp..;))


astepti sa cresti sau sa uiti?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 August 2010 22:24
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 22:24:03
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-24 22:13:10
De la: stem_29, la data 2010-08-24 22:03:46
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-24 21:54:58M-am indragostit de cineva acum 3 ani.Nu am fost cu aceea persoana deoarece iubea pe altcineva si mi-a spus lucrul asta..Cu toate acestea nu pot sa-l uit..Ma gandesc in fiecare zi la el iar daca ne intalnim(foarte rar) pur si simplu mi se inmoaie picioarele si tremur toata..Chiar azi l-am vazut(dupa 1luna jum),era cu prietena in masina si mai sa imi dea lacrimile..Nu mai am nicio idee care sa ma faca sa trec peste..


Asta e iubire neimpartasita:))
O sa cresti si o sa-ti treaca:))
Asta astept si eu de ceva timp..;))


astepti sa cresti sau sa uiti?


merci geo
mahy33
Postat pe 24 August 2010 22:32
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 22:24:03
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-24 22:13:10
De la: stem_29, la data 2010-08-24 22:03:46
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-24 21:54:58M-am indragostit de cineva acum 3 ani.Nu am fost cu aceea persoana deoarece iubea pe altcineva si mi-a spus lucrul asta..Cu toate acestea nu pot sa-l uit..Ma gandesc in fiecare zi la el iar daca ne intalnim(foarte rar) pur si simplu mi se inmoaie picioarele si tremur toata..Chiar azi l-am vazut(dupa 1luna jum),era cu prietena in masina si mai sa imi dea lacrimile..Nu mai am nicio idee care sa ma faca sa trec peste..


Asta e iubire neimpartasita:))
O sa cresti si o sa-ti treaca:))
Asta astept si eu de ceva timp..;))


astepti sa cresti sau sa uiti?
defapt cred ca astept sa nu mai fi tu pe aici..asta ar fi cel mai bine...=))
dulceana_babyblue
Postat pe 24 August 2010 22:47
stii cum se numeste ala de rade singur la glumele lui?
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 August 2010 22:50
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 22:50:39stii cum se numeste ala de rade singur la glumele lui?
nu rad la glumele mele...radeam de tine defapt;)
dulceana_babyblue
Postat pe 24 August 2010 22:52
se anunta o seara interesanta, ma duc sa-mi iau popcorn !
mahy33
Postat pe 24 August 2010 22:53
De la: dulceana_babyblue, la data 2010-08-24 22:52:10
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 22:50:39stii cum se numeste ala de rade singur la glumele lui?
nu rad la glumele mele...radeam de tine defapt;)






... auzi ... ... nu esti tu aia care de 3 ani se pi*a pe ea cind il vede pe ''iubi'' ? ... cind e cu prietena lui in masina ? ...
marco918
Postat pe 24 August 2010 22:56
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-08-24 22:50:39stii cum se numeste ala de rade singur la glumele lui?

glumetz din cale afara
miss_darine
Postat pe 24 August 2010 22:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
hmmm 19 De la: cata_mica 11 Septembrie 2009 20:20
un bou... 34 De la: dulcyka 21 August 2009 17:02
esec? 12 De la: crissulinaa 7 Septembrie 2016 19:31
ceva pareri aveti? 13 De la: lumimari 29 Iunie 2009 17:14
relatia mea 6 De la: RAINBOWLADY 11 Ianuarie 2012 15:24