Setari Cookie-uri

HELP!!

Buna! Am sa incerc sa fiu cat mai scurta pentru ca stiu ca am darul de a lungi totul…
Am o relatie de 8 luni de zile cu un baiat(aproape 22 ani) si eu am 20. Toate au fost bune si frumoase in primele 3 luni , el s-a purtat extraordinar cu mn, imi trimitea smsuri de noapte buna, de buna dimineatza si chiar fara motiv, dupa 2 sapt de relatie knd am venit de acasa trebuie sa specific k eu sunt din alt oras dar fac facultatea in orasul din care este el, m-a ast la autogara si in porbagaj avea o pisicutza de plus pentru mn…
Ne-am petrecut revelionul impreuna la munte si am facut prostia sa beau…eu nu obisnuiesc si normal k mi s-a facut rau si i-am spus din greseala in ameteala mea pe numele fostului cu care am avut o relatie de 4 ani. El s-a suparat , dar mi-a spus k ma iarta si am mers mai departe..
El insa nu a trecut asa usor peste…si a devenit rece, distant si park a uitat de toate dulcegariile din primele 3 luni. Eu am inceput sa ma cert cu el pe tema asta k nu-l mai suportam asa…sip e 14 februarie a decis sa ne despartim pe motiv k il terminam pshihic cu atatea certuri… nu m-am lasat asa usor…si am discutat cu el si in aceeasi zi ne-am si impacat…
Totusi el a continuat sa fie f dur cu mine…si in martie intr-o zi mi-a spus k se culca era in jur de 4 dupa-amiaza…pe la 9 seara i-am dat un sms…pe la 10 l-am sunat si dupa aceea m-am alarmat si tot am incercat sa-l sun pana seara la 1…dar..in zadar..nu mi-a rasp…a2a zi dim la fel… k sa aflu apoi k l-am deranjat…si din acest motiv pe 8 martie nu am primit niciun semn de la el…revoltata si ranita i-am spus k vreau sa ne despartim…
Am stat despartiti pana pe 18 martie si de atunci totul a decurs ok…exceptant faptul k el tot se purta dur cu mn in unele momente. Am incercat sa-I reamintesc cum era la inceput…i-am aratat ce mesaje frumoase imi trimitea si altele…dar…nu am facut decat sa-l determin sa imi ceara sa ne despartim din nou pe motiv k s-a saturat de reprosuri…
La fel..i-am explicat k nu e motiv sa ne despartim si mai mult dupa vointza mea ne-am impacat…dar lucrurile merg din rau in mai rau…avem 4 zile de cand ne-am impacat si e mai rece k niciodata cu mn…
Am avut momente cand l-am surprins ca se abtine sa nu ma ia in brate…efectiv ridica mana de pe picior..si cu cealalta mana si-o tinea…pana la urma a cedat…
Nu-s ce sa fac, sa-l recuceresc, sa-l fac sa nu se mai poarte asa cu mn…sa fac lucrurile sa mearga bine pentru ca nu mai rezist, sunt o fire f sensibila si ma doare enorm comportamentul lui si m-am saturat sa plang din cauza asta.
Va rog sa ma ajutati cu sfaturi si va multumesc k ati avut rabdare sa cititi!
Bianca_Dragos
Postat pe 12 Iunie 2010 18:51
buna,...sfatul meu ar fi sa te obijnuesti cu ideia cea fost nu va mai putea fi daca te iubea cu adevarat nu se supara asa tare incat sa se schimbe asa mult din simplu motiv ca ai spus numele fostului prieten mi se pare ca te chinui singura ca el nu vrea sa se schimbe....iubire cu forta nu se poate ...incearca sa iti vezi de viata ta si nu te mai chinui suferind....
rami85
Postat pe 20 Iunie 2010 16:41
Buna. Am "doar" 18 ani si nu prea ma consider in masura sa dau sfaturi cuiva. Insa iti pot spune ce as face daca scenariul asta ar fi fost scris pentru mine. In primul rand, as vorbi cu el. Pana la urma suntem oameni, si teoretic ar trebui sa comunicam intr-o relatie. L-as invita la o plimbare in parc, ne-am aseza pe o banca, si l-as omori (GLUMESC ). I-as cere scuze inca o data (ca sa se simta el "mai" barbat) pentru ca l-am strigat pe numele fostului. (daca asta e adevaratul motiv pentru "raceala" lui.) Daca nu e asta, i-as spune sa imi zica macar motivul pentru indiferenta lui. Ulterior, l-as intreba daca mai simte ceva pentru mine, si daca mai merita sa o luam de la inceput, sau nu?!? Daca el ar zice ca nu mai simte nimic pentru mine, si ca vrea sa ne despartim, i-as spune: "OK. Inteleg. Iti multumesc pentru toate clipele frumoase pe care le-am petrecut, si sper ca intr-o zi sa iti dai seama ce ai pierdut". M-as ridica, l-as pupa pe obraz si as pleca, lasandu-l singur...
Daca vrei sa vorbim, da-mi un mesaj ceva. Este bine sa te descarci in astfel de momente, sa ai cui sa povestesti ce te "macina" , si mai ales sa nu te simti NICIODATA singur/a. Noapte buna.
shadow_1515
Postat pe 26 Iunie 2010 00:38
Tu tii la el sau il iubesti... sau e o simpla obisnuinta? E prima intrebare pe care ar trebui sa ti-o pui.
Apoi, el cu siguranta nici nu tine la tine si cu atat mai putin nu te iubeste. Crezi ca se merita sa pierzi timp si sa iti omori nervii pentru cineva care nu te merita? Ai 20 de ani!!! Cred ca e cea mai frumoasa varsta si ar trebui sa profiti de ea... Distreaza-te....pleaca la munte, la mare, la iarba verde... oriunde si da-i de inteles ca nu te mai intereseaza parerea lui. Daca atunci te va cauta inseamna ca o scanteie e in inima lui, insa daca nu... NEXT... lumea e plina de barbati, poate mai buni ;)
Multa bafta si poate ne "auzim" in momente mai fericite ;)
Juliakiss
Postat pe 26 Iunie 2010 08:43
O solutie ar fi sa vorbesti cu el mai serios desi cred ca ai facuto de n ori si sai spui cit de mult il iubesti.Dar dupa cum descrii ca merg lucrurile intr-e voi mai bine lasal si fati alta relatie.Ca aici totul e in zadar.Ce el pina la tine nu a mai avut prietene?
kudika098645
Postat pe 26 Iunie 2010 08:52
Barbatii sunt orgoliosi,sunt convinsa ca s-a simtit foarte jignit cand ai pronuntat numele fostului,e ceva normal,insa cred ca e ceva mai mult de atat.Din cate am inteles va impacati de fiecare data la insistentele tale,pt ca il rogi tu,si atunci ma gandesc cat de ranita te simti tu...oricat de aiurea s-ar fi simtit dupa,daca te iubeste desi sincer eu nu cred asta te-ar fi inteles si s-ar fi comportat la fel.Dragostea cu de-a sila nu se poate,si din cate am citit asta e problema,il silesti sa se impace mereu cu tine pt ca tu vrei sa fie ca la inceput,daca s-a schimbat radical ,nu cred ca a facut-o doar ca i-ai pronuntat numele fostului,am patit si eu chestia asta cu actualul,numai ca nu era chiar fosta....in sfarsit....si am iertat...Eu vreau sa ma refer strict la chestia asta...poate banuieste ca tu inca il mai iubesti pe celalalt sau ca te intalnesti inca cu el,sau poate are el pe alta,altfel nu gasesc o explicatie mai logica decat cele care le-am mentionat eu,din punctul meu de vedere.Poti sa mai ncerci sa mai vb inca o data cu el sa afli adevaratul motiv,desi solutia ar fi sa te desparti de el,pt ca nu sunteti de f mult timp impreuna,si ai putea trece mai usor acum peste asta decat peste 2 ani. astept sa ne scrii ce ai facut. numai bine !
_EnYa_
Postat pe 26 Iunie 2010 12:15
esti tanara,mergi mai departe.....Nu s-a terminat blidu cu sarmale:P nu te merita daca se comporta asa si inseamna ca ce a fost intre voi la inceput ,acum se arata a fi sf.
biadeia
Postat pe 29 Iunie 2010 16:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
tristete 15 De la: Barbie30_ 7 Decembrie 2010 06:30
Cum le spun parintilor ca mi-am inceput viata sexuala? 24 De la: annna_larysssa 18 Decembrie 2009 17:14
Ce credeti despre asta? Vi s-a intamplat? 16 De la: rain75 15 Octombrie 2009 14:47
daca nu mai vrei sa fii singura 3 De la: pamela_1 15 Mai 2009 14:14
sfat va rog!:( 13 De la: anastasia_m 1 Iunie 2010 20:54