Setari Cookie-uri

Este exagerat sa stam noi doi tot timpul?

Astazi am vorbit cu o prietena de a mea cu care obisnuiam sa ies tot timpul,impreuna cu ea si inca o prietena(nu mai obisnuim sa iesim...ultima oara am iesit in septembrie).Am inceput sa dscutam si am ajuns la subiectul "a cui ii vina ca nu ne-am mai vazut de mult timp".Ea a zis ca eu m-am izolat si ca stam doar noi doi si i se pare exagerat pentru ca m-am racit de multe persoane,iar inainte nu eram asa.La un moment dat am lasat balta subiectu ca nu ne intelegeam nicicum.Mie imi face foarte mare placere sa stau cu el si nu ma plictisesc si de stam doar in casa.Ma gandeamm "Ne-am si muta impreuna daca am putea si prietena asta imi zice ca weekendul e format din 3 zile ca sa stam si cu alte persoane diferite".Oricum odata pe saptamana stam si cu niste "prieteni comuni",nu ii asta problema,doar ca nu avem foarte multi prieteni comuni cu care sa ne faca placere sa iesim.El are 17 ani iar eu 16,suntem de 9 luni impreuna si desi poate va ganditi" Sunt tineri si indragostiti...nu stiu ei..." , "Sunt abia de putin timp si deja.." ...avem ganduri destul de serioase pe viitor.Suntem noi exagerati?
kudika_22782
Postat pe 4 Decembrie 2012 19:07
De la: kudika_22782, la data 2012-12-04 19:07:31Astazi am vorbit cu o prietena de a mea cu care obisnuiam sa ies tot timpul,impreuna cu ea si inca o prietena(nu mai obisnuim sa iesim...ultima oara am iesit in septembrie).Am inceput sa dscutam si am ajuns la subiectul "a cui ii vina ca nu ne-am mai vazut de mult timp".Ea a zis ca eu m-am izolat si ca stam doar noi doi si i se pare exagerat pentru ca m-am racit de multe persoane,iar inainte nu eram asa.La un moment dat am lasat balta subiectu ca nu ne intelegeam nicicum.Mie imi face foarte mare placere sa stau cu el si nu ma plictisesc si de stam doar in casa.Ma gandeamm "Ne-am si muta impreuna daca am putea si prietena asta imi zice ca weekendul e format din 3 zile ca sa stam si cu alte persoane diferite".Oricum odata pe saptamana stam si cu niste "prieteni comuni",nu ii asta problema,doar ca nu avem foarte multi prieteni comuni cu care sa ne faca placere sa iesim.El are 17 ani iar eu 16,suntem de 9 luni impreuna si desi poate va ganditi" Sunt tineri si indragostiti...nu stiu ei..." , "Sunt abia de putin timp si deja.." ...avem ganduri destul de serioase pe viitor.Suntem noi exagerati?

Este de apreciat ca aveti planuri de viitor chiar daca sunteti atat de micuti...numai ca din pacate iubirea la 16-17 ani nu este aceeasi ca cea adulta. La varsta asta prietenii sunt cei mai importanti si nu este o idee inteleapta sa-i indepartezi. Iubitii vin si pleaca in schimb prietenii iti vor fii alaturi. Nu stii cum va decurge relatia si daca se intampla sa va despartiti...o sa te trezesti ca nu mai ai pe al cui umar sa plangi, cu cine sa-l mai barfesti pe "fostul", cu cine sa te mai duci la agatat etc. Asa cum am mai spus planurile de viitor ale voastre sunt de apreciat insa sunteti prea micuti si ideal ar fii sa va ganditi la viitor dupa ce ati intrat la facultate
dienuscha
Postat pe 4 Decembrie 2012 20:43
Da...suntem micuti si draguti,doar ca am trecut de faza in il discut pe fostu cu prietenele,la "agatat" nu m-am dus niciodata...si consider ca prietenii se pot duce la fel de usor precum iubitii.Deci ce am de pierdut daca il aleg pe el cu riscul de a ramane singura la un moment dat?Macar stiu ca am facut ceea ce am simtit.Multumesc pentru sfat .
kudika_22782
Postat pe 4 Decembrie 2012 22:42
De la: kudika_22782, la data 2012-12-04 22:42:35Da...suntem micuti si draguti,doar ca am trecut de faza in il discut pe fostu cu prietenele,la "agatat" nu m-am dus niciodata...si consider ca prietenii se pot duce la fel de usor precum iubitii.Deci ce am de pierdut daca il aleg pe el cu riscul de a ramane singura la un moment dat?Macar stiu ca am facut ceea ce am simtit.Multumesc pentru sfat .



Prietenii adevarati ,sunt cei care apreciaza prietenia ,chiar si in ciuda vicisitudinilor ,care pot interveni la un moment dat!!Prietenii adevarati nu se pierd!!!!

In ceea ce priveste relatia voastra adolescentina,cred ca v-ati grabit cu coabitarea,dar este doar parere personala!!!Se practica din ce in ce mai des,,,dar aceste relatii nu au nimic din profunzimea iubirilor coapte,ci au,doar freamatul clipelor petrecute impreuna!!

Ai ales timpul petrecut cu prietenul tau,,,unde este problema????
kudika_15804
Postat pe 5 Decembrie 2012 08:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Help me!!! 8 De la: oktober 23 Ianuarie 2009 13:39
Islamul si opresiunea femeilor 26 De la: kudika_982635 28 Iunie 2015 21:20
Am si eu o poveste 1 De la: Ana_Cosmina_Br__ila_1 24 Iunie 2012 16:58
Dragii mei.. 36 De la: fantasie 3 Ianuarie 2013 19:07
compatibilitate? 24 De la: kudika199563 3 Februarie 2011 12:49