Setari Cookie-uri

de ce nu am puterea sa merg mai departe?

dragi membri ai Kudica...evident ca si eu sunt un om care are probleme si incerc sa-mi gasesc un raspuns.sfaturile dvs ar fi mai mult decat binevenite.
iata problema mea: am un iubit de 3 ani jumate iar problema lui este bautura.pur si simplu este ahtiat dupa alcool, bea si 3-4 l de bere pe zi.in momentul in care bea, devine f violent, nervos, nu mai pot sa ma inteleg cu el deloc, e alt om. toate acestea ma fac sa sufar si sa fiu si eu nervoasa pe faptul ca il vad asa. am vb cu el de n ori pe tema asta dar eu vorbesc, eu aud.
in plus, la pat e varza, ejaculeaza precoce si asta din ce in ce mai des, deci viata sexuala 0.
ultima oara cand a baut, i-am varsat berea iar reactia lui a fost sa-mi dea o palma.flirteaza pe tagged, hi5 etc, e genul care ma controleaza si ma streseaza, nu ma respecta, nu ma ajuta in casa(stam impreuna de 3 ani),nu face nimic, eu postez foarte frumos intr-o menajera si am doar 23 de ani. toate aceste lucruri ma deprima, ma fac sa fiu trista si nefericita. insa ceea ce ma oftica mai tare e faptul ca el e un tip frumos si mai ales destept(e inginer proiectant),e sufletist si tine la mine, insa bautura il schimba total.nu sunt absurda sa nu-l las sa bea 2-3 beri dar 3-4 l.........e prea mult.toti mi-am zis sa-l las, ba ca sunt sado-masochista.de ce nu pot face asta?vreau sa plec dar parca ma tine o scama.a!si daca vreau sa plec nu ma lasa.ce ati face daca ati fi in locul meu?
Ammelie
Postat pe 13 Iunie 2010 09:28
as pleca!
si nu exista nu pot! exista nu vreau si exista complacutul in situatia asta!
baba_cloanta
Postat pe 13 Iunie 2010 09:35
PARASESTE-L PANA NU E PREA TARZIU.

Aceiasi preblema am avut-o si eu, nu am avut puterea sal parasesc cam din aceleasi motive ca si tine.

A plecat el dar dupa 20 de ani.

Acum sunt o femeie singura la 40 de ani. Am un copil minunat, este singura mea bucurie si realizare.
Nu am prieteni nu am pe nimeni m-am izolat de toti si de toate datorita alcoolului (si nu e vorba doar de bere), si a comportamentul lui violent si a situatiilor jenante prin care treceam si eu si copilul. Pana la urma a reesit ca eu sunt singura vinovata pt. situatie.
Degeaba este destept daca este mai slab decat alcoolul.

Asa ca daca vrei un sfat parasestel si traiesteti viata, esti prea tanara ca sa o distrugi. Alcoolul il distruge pe el dar si pe tine.

Sa auzim de bine.
luna_de_vara
Postat pe 20 Iunie 2010 18:45
Imi pare rau ca s-a intamplat asta!daca doriti am mai putea vb daca doriti!doar sa-mi spuneti cum si unde!o zi buna, Ioana
Ammelie
Postat pe 21 Iunie 2010 17:48
Totul e din cauza bauturii.Ai incercat sa vorbesti cu el cind e treaz?Spunei ca daca nu se va schimba o sa divortezi.Ar fi bine sa pleci o perioada undeva si sa-l lasi singur sa se descurce cu toate , dar sa fie o perioada mai lunga, ca sa vada si el cit de pretioasa esti tu.
kudika098645
Postat pe 21 Iunie 2010 18:13
Da, bineinteles ca am vb cu el de nenumarate ori cand era treaz dar el zice bine, bine dar tot ca el face, nu-i pasa si de mine.Am plecat si normal ca i-a fost dor de mine si ma cauta sa ma intorc(nu suntem casatoriti) si i-am zis ca ma intorc doar daca nu mai bea dar cum ziceam zice ca mine si face ca el.Treaba e din familie.....si tatal lui bea 2l pe zi de vin, in weekend zace lat iar apoi isi reia "cursul" zilnic. Iar maik-sa e o femeie buna dar distrusa cu nervii nu mai stie ce sa faca, sufera dar nu arata, incearca sa-si gaseasca alte activitati, shopping, catei, etc doar sa nu-l vada pe barba-su' baut.Asta am vazut dupa 1 an de relatie abia dar nu am crezut ca se va ajunge la fel.
Ammelie
Postat pe 22 Iunie 2010 16:27
De la: Ammelie, la data 2010-06-13 09:28:14dragi membri ai Kudica...evident ca si eu sunt un om care are probleme si incerc sa-mi gasesc un raspuns.sfaturile dvs ar fi mai mult decat binevenite.
iata problema mea: am un iubit de 3 ani jumate iar problema lui este bautura.pur si simplu este ahtiat dupa alcool, bea si 3-4 l de bere pe zi.in momentul in care bea, devine f violent, nervos, nu mai pot sa ma inteleg cu el deloc, e alt om. toate acestea ma fac sa sufar si sa fiu si eu nervoasa pe faptul ca il vad asa. am vb cu el de n ori pe tema asta dar eu vorbesc, eu aud.
in plus, la pat e varza, ejaculeaza precoce si asta din ce in ce mai des, deci viata sexuala 0.
ultima oara cand a baut, i-am varsat berea iar reactia lui a fost sa-mi dea o palma.flirteaza pe tagged, hi5 etc, e genul care ma controleaza si ma streseaza, nu ma respecta, nu ma ajuta in casa(stam impreuna de 3 ani),nu face nimic, eu postez foarte frumos intr-o menajera si am doar 23 de ani. toate aceste lucruri ma deprima, ma fac sa fiu trista si nefericita. insa ceea ce ma oftica mai tare e faptul ca el e un tip frumos si mai ales destept(e inginer proiectant),e sufletist si tine la mine, insa bautura il schimba total.nu sunt absurda sa nu-l las sa bea 2-3 beri dar 3-4 l.........e prea mult.toti mi-am zis sa-l las, ba ca sunt sado-masochista.de ce nu pot face asta?vreau sa plec dar parca ma tine o scama.a!si daca vreau sa plec nu ma lasa.ce ati face daca ati fi in locul meu?


fata mea, fugi cat te tin picioarele. nu-ti nenoroci viata, ca nu ai decat 23 de ani. Scuteste-te de suferinta inutila. O viata ai, nu o irosi alaturi de un betiv ordinar.

Alcoolul nu a adus niciodata nimic bun.

Si eu am fost intr-o situatie oarecum similara. Acum vreo 5 ani am avut si eu un prieten care le avea cu "beuta". La 3 sau 5 dimineata daca se trezea, o sticla de votca era ca un pahar de apa pentru el. Nu mai zic ca era mincinosul mincinosilor... Slava Domnului ca am terminat-o rapid cu el, aveam doar 19 ani, dar mi-am dat seama ca nu poate iesi nimic bun din asta....

Fii fata desteapta si lasa-l ...

Doamne fereste, pe viitor, o palma se poate transforma in pumn... Crezi ca ai nevoie de asa ceva?

Sunt destule femei maltratate de iubiti/soti betivi si violenti. Vrei sa te afli si tu printre ele???









cristina_xxx2006
Postat pe 22 Iunie 2010 16:57
inainte de toate tu nu iti doresti sa il lasi...ati incercat un psiholog?orice invat are si un dezvat,bautura nu e ceva ereditar.......!!!!!exista nenumarate cai de a lasa bautura!!!!!kiar se poate face ceva!!!!nici al meu nu face nik,nu ma ajuta eu le fac de una singura iar el toata ziua sta la calculator,dar nu bea zi de zi!!!!nici nu stiu ce sa iti zic...toti zic lasa-l...dar nici asa nu e bine!!!!tu il iubesti si poate si el la fel,poate reusesti sa mergi cu el la o pers specializata ihn domeniu,poate reusesti sa-l faci sa uite de bautura,oricum daca pleci si il lasi doar o perioada ca sa il sperii o sa fie mai rau pt ca o sa se afunde mai rau in bautura o sa aibe un motiv!!!!!incearca la o clinica de dezalcoolizare....bafta
ella_pustoaik
Postat pe 25 Iunie 2010 14:36
parerea mea e ca oridecate ori vezi ca bea mai mult decat trebuie arunca-i bautura.E posibil sa te bata dar la un moment dat daca e cu capul pe umeri isi va da seama.Si de ce spun asta pentru ca cunosc un caz ca si al tau si sotia respectivului a facut asa adica ii arunca bautura a suferit ea ceva dar dupa, omul respectiv s-a lasat de bautura.Dumnezeu sa te ajute si sa-ti dea putere sa iei decizia cea mai buna.pa
rebeca79
Postat pe 25 Iunie 2010 16:44
Desi nu e usor ,el mai bun lucru care l-ai putea face este sa pleci.Paraseste-l pana nu e prea traziu.Ce o sa se intample daca ramai langa el? O sa te mariti ,o sa faci un copil si atunci nu o sa suferi numai tu din cauza lui...Uita-te in oglina si intreaba-te unde te vezi cu el peste 5 ani....sta e viata pe care ti-o doresti?Lupta pentru tine fetita si lasa in urma iubirea asta bolnava ca nu iti aduce strop de fericire si totusi.....persisti!Nimeni nu te poate ajuta,doar tu singura!Bautura e un viciu si nu ai cum sa controlezi asta!
sdv
Postat pe 25 Iunie 2010 16:46
Nu ai de ce continua langa un astfel de barbat, probabil ti-e teama sa-l parasesti pt ca ai impresia ca vei ramane singura sau cine stie cand iti vei gasi pe altcineva , dar gandeste-te ca oricine altcineva ar aparea in viata ta ar fi mai bun ca el pt ca nu ai cum sa accepti pe altul mai rau , e clar ca iti doresti ceva mai bun si atunci asta ai sa cauti mai departe renuntand la cel de acum .
mihacos
Postat pe 26 Iunie 2010 10:25
[e prea mult.toti mi-am zis sa-l las, ba ca sunt sado-masochista.de ce nu pot face asta?vreau sa plec dar parca ma tine o scama.a!si daca vreau sa plec nu ma lasa.ce ati face daca ati fi in locul meu?
[/quote]

ce te tine langa el ? --
cum adica nu te lasa sa pleci ? esti un om liber ai dreptul sa pleci si sa vii cand crezi cum adica nu te lasa el ? dar trebuie sa i ceri voie ??
; te muti , iti schimbi locuinta , iti schimbi numarul de telefon si nu l dai decat la prienteni ff buni care nu l dau lui sau amicilor lui sub nici un motiv ; daca vine peste tine la usa sau undeva in oras chemi politia ( iti pui dinante in telefon numerele de la jandarmerie si politia comunitara la indemana-- si char daca nu raspunde imediat cum suni , te prefaci ca vorbesti cu cineva la telefon in fata lui cand te deranjeaza ..ca dai numele lui la telefon cuiva , etc.. )
Ce e asta? te face un betivan ? daca insista , te agreseaza verbal ( adica daca tipa urla la tine , te injura etc, ) si te loveste cumva sau distruge ceva la nervi faci reclamatie la politie , fara rusine , fara jena.; indiferent ce scuze are ( beat nervos ,etc) si daca si cere scuze dupa aia sau zice ca i pare rau .. cum te impui asa te respecta.
ce esti sacul lui de box ?

Si dupa ce te desparti nu te mai intorci la el sub nici un motiv -- nici macar sa te mai interesezi ce mai face ( ca ajungi in aceeasi situatie ) si ti gasesti ceva de facut( studii sau job) ca sa nu stai sa i plangi de mila
Respecta-te ! nu mai lasa pe nimeni sa si bata joc de tine si de viata ta ! -- tineretea trece repede si e pacat sa o irosesti in " asistenta sociala" pentru cazuri disperate. !
kudika052198
Postat pe 30 Iunie 2010 18:07
Paraseste-l si nu te uita inapoi ! Intamplarea face ca am doua cunostinte care au fost in aceasi situatie si au ales sa ii lase.Una dintre ele,dupa zece ani de relatie;aveau planuri mari,casatorie si toate alea.Chiar mama tipului cu care statea a sfatuit-o sa il lase.Si ea la randul ei avusese o viata jalnica din cauza sotului,care avea aceleasi apucaturi.Femeia stia,din proprie experienta ce avea sa suporte de la el daca nu renunta atunci.Tipa a suferit intradevar dar a alaturi de ea familia si prietenii,de sprijinul carora sunt sigura ca nici tu nu duci lipsa, si uite dupa numai 2 ani si-a revenit,e realizata pe plan profesional,are mai multa incredere in ea si daca ai stii cum vorbeste acum,nu-si poate imagina cum a putut sta cu el atata timp.Nu vreau sa fiu rautacioasa si nici sa te influentez in vreun fel dar nu merita!E u sunt o persoana f severa,iert destul de greu....nu stiu...gandeste-te!Profita de faptul ca esti tanara,nu aveti copii sau alte chestii pentru care ar merita sa induri toate umilintele lui.Sunt o groaza de femei de 40 de ani care au avut curajul sa o ia de la capat si sunt sigura ca nici una nu regreta.O sa vezi ca o sa fie bine ai incredere in tine!
crystyna_crystynutza
Postat pe 1 Iulie 2010 21:59
draga mea, i-am aruncat-o de nenumarate ori si face foarte urat!si nu vreau sa mai aud tot felul de injurii ca vezi doamne am dat bai pe bere si tra la la....nu merge.....
Ammelie
Postat pe 2 Iulie 2010 17:55
nu imi da voie sa ies din casa...se pune in fata usii si ma imbranceste pana imi trece...acuma duminica am vrut sa ma plimb nu m-a lasat....mi-au sarit toti dracii , ne-am batut...adik el mai mult...am ceva vanatai...el e zgariat dar ce mai conteaza....bineinteles ca avea si ceva la bord.....dar am decis sa termin treaba....mi-am dus ceva haine la bunikmea....si astept sa fac in asa fel incat sa imi iau tot ce-i al meu adik tv, masina spalat si o canapea.....tineti-mi pumnii......
Ammelie
Postat pe 2 Iulie 2010 17:58
uite, ai 2 variante
1. e putin costisitoate, dar daca se tine de le sunt ok....
sunt terapiile de grup..sau ma rog...dezalcoolizare-fie prin psihologie(hipnoza) fie prin izolare..e cam 6 luni sau un an..depinde cati ani are si de cand bea
2. sa o iei la fuga, pana nu te bate si altele mai nasoale-stii ca poate sa creada multe la bauta si cine stie ce mai iese..
e alegerea ta
dragon_fly88
Postat pe 2 Iulie 2010 18:01
Aloooo la ce dracu mai stai cu el?Nu te lasa sa pleci,dar cine dracu a zis ca trebuie sa te lase el?Pleci cand nu e el acasa si tot pleci,asta daca vrei cu adevarat!
Barbie30
Postat pe 2 Iulie 2010 18:03
iti dau un sfat prietenesc pentru ca esti tanara fara obligatii...............,sora mea are un astfel de barbat (sot),acum are trei copii si nu-l mai poate parasi,implica prea multe....,daca ti-a dat o palma vor urma mult mai multe si mai grave decat o palma...............PARASESTEL.esti tanara si o sa-ti treaca,la inceput suferinta e mare pt.ca-l iubesti (probabil),dar esti tanara si vei intalni pe altcineva,iti spun pt.ca eu am o relatie ratata de 12 ani,am crezut ca viata s-a sfarsit dar iata-ma din nou fericita.succes.
amy_lia
Postat pe 3 Iulie 2010 13:35
iubita.......te tine o scama?,ai grija ca se face ditamai ghemul,iti spun din priprie experienta,mi-au trebuit 12 ani sa ma hotarasc,cand l-am cunoscut aveam tot 23 de ani.....iti garantez ca vei gasi adevaratul barbat din viata ta,nu dispera ca ramai singura,ti-as povestii mult mai multe ca sa te conving sa fugi de el dar nu vreau sa plictisesc pe nimeni.toate cele bune
amy_lia
Postat pe 3 Iulie 2010 13:45
Draga mea,
Ai auzit de alcoolism? Asta e boala prietenului tau. Orice boala se trateaza. Singura terapie care a dat rezultate in cazul alcoolismului este terapia de grup, Alcoolicii anonomi. Daca ti la el si isi recunoaste problema si vrea sa urmeze tratamentul mai sunt sanse pt. voi. Daca nu lasa-l cat poti de repede mai ales ca nu sunteti casatoriti. Fa-ti o lista cu ce iti place si ce nu in aceasta relatie si o sa-ti dai singura seama ce ai de facut.
Numai bine!
th33a
Postat pe 3 Iulie 2010 23:05
si eu sunt in aceeasi situatie
kudika098218
Postat pe 5 Iulie 2010 09:14
si eu sunt in aceeasi situatie
kudika098218
Postat pe 5 Iulie 2010 09:14
218 si ce te retine sa pleci?
Barbie30
Postat pe 5 Iulie 2010 09:15
sunt cu el de 7 ani,casatorita de 5 ani si avem un baietel de 4 ani si juamtate.Toata ziua bea,iar sambata si duminica e un calvar.Nu se mai opreste din bautura.Si la noi sunt aceleasi probleme,bea fff mult,vorbeste urat si pe deasupra ma mai si bate.Am 25 ani,sunt o tanara frumoasa blonda,,si el are 37 ani.E mare diferenta dintre noi,stiu,doar acum imi dau seama.Si eu tot spun ca nu stiu cati nervi am sa mai am pentru el.Noi nu mai avem prieteni,nu mai mergem niciunde,pentru el doar bautura exista.El nu intreaba niciodata daca ma descurc cu banii,daca am platit ratele,daca avem bani de mancare,el stie sa-mi ceara bani pt bautura si tigari.Inainte nu mergeam fara el niciunde,dar acum m-am invatat iau copilul si mergem,macar copilul sa se simta bine,decat sa stam sa-l auzim pe el.De fiecare data cand vin a mei la noi totdeauna se cearta cu ei si ii scoate afara din casa.Problema e ca a lui nu zic nimic,totul e bine si frumos pt ei,pana intr-o buna zi.
Asa ca fata draga nu mai sta cu el pt ca nu o sa se schimbe,asta sigur ti-o spun eu pt ca si mie de ani de zile imi promite ca se lasa de bautura dar nici poveste.Fugi cat mai poti,pana nu aveti copii.Ai sa iti gasesti altul sigur care sa te respecte si sa te iubeasca cu adevarat.Sper sa ai puterea sa mergi mai departe.Sa ne ajute Dumnezeu pe toate cele care suntem in situatie,sa ne dea putere sa mergem mai departe.
Tine-ma la curent cu tot ce ti se intampla.Ai grija de tine.
kudika098218
Postat pe 5 Iulie 2010 09:25
218 te-ai gandit cate traume o sa aiba copilul stand in casa aia,cu un tata alcoolic,cu scandaluri si batai?
Barbie30
Postat pe 5 Iulie 2010 09:31
De la: kudika098218, la data 2010-07-05 09:25:20sunt cu el de 7 ani,casatorita de 5 ani si avem un baietel de 4 ani si juamtate.Toata ziua bea,iar sambata si duminica e un calvar.Nu se mai opreste din bautura.Si la noi sunt aceleasi probleme,bea fff mult,vorbeste urat si pe deasupra ma mai si bate.Am 25 ani,sunt o tanara frumoasa blonda,,si el are 37 ani.E mare diferenta dintre noi,stiu,doar acum imi dau seama.Si eu tot spun ca nu stiu cati nervi am sa mai am pentru el.Noi nu mai avem prieteni,nu mai mergem niciunde,pentru el doar bautura exista.El nu intreaba niciodata daca ma descurc cu banii,daca am platit ratele,daca avem bani de mancare,el stie sa-mi ceara bani pt bautura si tigari.Inainte nu mergeam fara el niciunde,dar acum m-am invatat iau copilul si mergem,macar copilul sa se simta bine,decat sa stam sa-l auzim pe el.De fiecare data cand vin a mei la noi totdeauna se cearta cu ei si ii scoate afara din casa.Problema e ca a lui nu zic nimic,totul e bine si frumos pt ei,pana intr-o buna zi.
Asa ca fata draga nu mai sta cu el pt ca nu o sa se schimbe,asta sigur ti-o spun eu pt ca si mie de ani de zile imi promite ca se lasa de bautura dar nici poveste.Fugi cat mai poti,pana nu aveti copii.Ai sa iti gasesti altul sigur care sa te respecte si sa te iubeasca cu adevarat.Sper sa ai puterea sa mergi mai departe.Sa ne ajute Dumnezeu pe toate cele care suntem in situatie,sa ne dea putere sa mergem mai departe.
Tine-ma la curent cu tot ce ti se intampla.Ai grija de tine.
Tu de ce mai stai cu el?
Delyi
Postat pe 5 Iulie 2010 09:32
NUMELE MEU ESTE AIDA,AM 25 ANI, SI CA SFAT PRIETENESC ITI SPUN RENUNTA LA IUBIREA ASTA CARE TE FACE NUMAI SA SUFERI SI TE TRANSFORMA DOAR INTR-O SCLAVA .
PTR CE?
ESTI TANARA, AI TOATA VIATA INAINTE ,ORICAT AI VREA SI SUNT CONVINSA CA VREI SA SE SCHIMBE MAI ALES PTR CA IL IUBESTI DIN TOT SUFLETUL TREBUIE SA FII CONSTIENTA CA EL NU VA RENUNTA LA VICIUL LUI, MAI TARZIU VA FI MAI RAU
CE ZICI ESTI DISPUSA SA RISTI????????
GRUIAAIDA
Postat pe 5 Iulie 2010 09:48
De la: Ammelie, la data 2010-06-13 09:28:14dragi membri ai Kudica...evident ca si eu sunt un om care are probleme si incerc sa-mi gasesc un raspuns.sfaturile dvs ar fi mai mult decat binevenite.
iata problema mea: am un iubit de 3 ani jumate iar problema lui este bautura.pur si simplu este ahtiat dupa alcool, bea si 3-4 l de bere pe zi.in momentul in care bea, devine f violent, nervos, nu mai pot sa ma inteleg cu el deloc, e alt om. toate acestea ma fac sa sufar si sa fiu si eu nervoasa pe faptul ca il vad asa. am vb cu el de n ori pe tema asta dar eu vorbesc, eu aud.
in plus, la pat e varza, ejaculeaza precoce si asta din ce in ce mai des, deci viata sexuala 0.
ultima oara cand a baut, i-am varsat berea iar reactia lui a fost sa-mi dea o palma.flirteaza pe tagged, hi5 etc, e genul care ma controleaza si ma streseaza, nu ma respecta, nu ma ajuta in casa(stam impreuna de 3 ani),nu face nimic, eu postez foarte frumos intr-o menajera si am doar 23 de ani. toate aceste lucruri ma deprima, ma fac sa fiu trista si nefericita. insa ceea ce ma oftica mai tare e faptul ca el e un tip frumos si mai ales destept(e inginer proiectant),e sufletist si tine la mine, insa bautura il schimba total.nu sunt absurda sa nu-l las sa bea 2-3 beri dar 3-4 l.........e prea mult.toti mi-am zis sa-l las, ba ca sunt sado-masochista.de ce nu pot face asta?vreau sa plec dar parca ma tine o scama.a!si daca vreau sa plec nu ma lasa.ce ati face daca ati fi in locul meu?

neinteresanta povestea asta ai vrut, asta ai.(nu esti singura, nu esti nici prima si nici ultima in situatia asta). la 20 si ceva de ani cat are, nu il mai educi tu, stai calma. in schimb mi-a atras atentia un pasaj din mesajul tau: "mai ales destept (e inginer proiectant).... tanti, la 23 de ani cati ai nu ai invatat ca nu meseria te face destept, inteligent sau prost? din ce ai povestit rezulta, nu ca este destept, de departe lucrul asta, este de-a dreptul prost! un animal, un betiv care peste cativa ani, vorba lui becali :))) o sa ajunga zdrentuit undeva printr un ºanþ :)) dar problema la tn este faptul ca el e "destept", vorba aia e inginer, are bani...mai e si frumos...parfum...pacat ca nu f*te bine... :( trist. si cum daca vrei sa pleci nu te lasa. ok hai sa iti dau un citat (probabil) pe care l am gasit la sts la o colega de pe aici. "If you love someone, set them free. If they come back they're yours; if they don't they never were. " misto
Ronnie_Coleman
Postat pe 5 Iulie 2010 13:50
dragul meu merci de raspuns ma ajuta mult citatul tau....l-am pus sub perna deja(scuze de sarcamsm) dar aici nu e vb de povesti interesante sau neinteresante, e vb de povestea fiecaruia!stai ca iti dau si eu un citat:take it or leave it. deci daca nu iti convine, nu citi!dar degeaba ma ofusc eu ca si tu esti barbat si nu prea intelegi ce sa intampla pe-aici....acesta este un forum pt femei.deci daca stii ca nu ai o pasarica in pantaloni,nu iti mai da cu parerea deoarece femeile altfel interpreteaza si altfel gandesc.:D daca vrei sa imi dai replici acide, nu uita ca esti unul intr-o mie!
oricum, nu vreau sa fiu rea, dar ms oricum de parerea ta!o zi buna!
Ammelie
Postat pe 5 Iulie 2010 18:32
De la: kudika098218, la data 2010-07-05 09:25:20sunt cu el de 7 ani,casatorita de 5 ani si avem un baietel de 4 ani si juamtate.Toata ziua bea,iar sambata si duminica e un calvar.Nu se mai opreste din bautura.Si la noi sunt aceleasi probleme,bea fff mult,vorbeste urat si pe deasupra ma mai si bate.Am 25 ani,sunt o tanara frumoasa blonda,,si el are 37 ani.E mare diferenta dintre noi,stiu,doar acum imi dau seama.Si eu tot spun ca nu stiu cati nervi am sa mai am pentru el.Noi nu mai avem prieteni,nu mai mergem niciunde,pentru el doar bautura exista.El nu intreaba niciodata daca ma descurc cu banii,daca am platit ratele,daca avem bani de mancare,el stie sa-mi ceara bani pt bautura si tigari.Inainte nu mergeam fara el niciunde,dar acum m-am invatat iau copilul si mergem,macar copilul sa se simta bine,decat sa stam sa-l auzim pe el.De fiecare data cand vin a mei la noi totdeauna se cearta cu ei si ii scoate afara din casa.Problema e ca a lui nu zic nimic,totul e bine si frumos pt ei,pana intr-o buna zi.
Asa ca fata draga nu mai sta cu el pt ca nu o sa se schimbe,asta sigur ti-o spun eu pt ca si mie de ani de zile imi promite ca se lasa de bautura dar nici poveste.Fugi cat mai poti,pana nu aveti copii.Ai sa iti gasesti altul sigur care sa te respecte si sa te iubeasca cu adevarat.Sper sa ai puterea sa mergi mai departe.Sa ne ajute Dumnezeu pe toate cele care suntem in situatie,sa ne dea putere sa mergem mai departe.

Tine-ma la curent cu tot ce ti se intampla.Ai grija de tine.

du-te vazand cu ochii.. la parinti ..la o prietena !!!iti strici tineretea cu el...
roz5blue6lila7
Postat pe 5 Iulie 2010 18:37

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Lucrari de licenta!! 2 De la: anastasia_m 10 Ianuarie 2011 20:30
Need some help here :D 10 De la: Oanuka 13 Februarie 2010 11:48
Traim intr-o lume libera? 5 De la: JosephineRose 4 Iulie 2013 08:28
Donez pui de pisica 4 De la: geo_reincarcat_iara 3 Octombrie 2010 10:40
Fii tu insati 13 De la: -Dyna- 4 Martie 2015 12:50