Setari Cookie-uri

Help!!!

Buna sunt noua pe aici si am nevoie urgenta de un sfat....Am parul gras dar asta nu e tot...pe langa asta se incurca si foarte repede si se si deterioreaza...Nu stiu ce sa ma mai fac...ce imi recomandati? Am nevoie mare de ajutor....Va rog...Multumesc.
kudika198443
Postat pe 21 Iunie 2010 16:35
sa inteleg ca parul tau este gras,subtire ?
este vopsit?decolorat?
blondiewishes
Postat pe 21 Iunie 2010 17:16
Parul este gras...si subtire...m-am vopsit acum cativa ani dar am renuntat deoarece nu am fost multumita.
Nu am folosit...balsam sau masca de par deoarece am inteles ca nu sunt bune pentru ca ingrasa mai rau parul....chiar nu stiu ce sa mai folosesc
kudika198443
Postat pe 21 Iunie 2010 20:21
De la: kudika198443, la data 2010-06-21 20:21:09Parul este gras...si subtire...m-am vopsit acum cativa ani dar am renuntat deoarece nu am fost multumita.
Nu am folosit...balsam sau masca de par deoarece am inteles ca nu sunt bune pentru ca ingrasa mai rau parul....chiar nu stiu ce sa mai folosesc


stiu ca e cam greu cu parul gras dar nu iti poti tine parul asa fara nici un fel de balsam sau masca ..
sa stii ca nu ti-l va ingrasa doar daca aplici la radacina.
Eu am noroc ca nu am par asa gras,adica se ingrasa dupa 2 zile.
Sa iti spun un secret...sampoanele mai^degresante^ nu sunt bune.Adica ele curata astringent scalpul dar poate avea efecte negative asupra parului,mai ales asupra varfurilor.
De obicei il usuca si il face sa se despice mai repede.
Problema asta cu parul gras poate dura doar in perioada pubertatii sau la unii oameni toata viata...am intalnit si astfel de cazuri.
Cat de lung este parul tau?Cade?Este despicat?Se rupe?
hai spune mi mai multe
blondiewishes
Postat pe 22 Iunie 2010 02:31
Este lung pana la umeri....da este si despicat....dar nu am probleme cu caderea parului...folosesc de fel sampon pentru par gras...dar nici un rezultat...cat despre balsam si masca nu am folosit pentru ca am specifcat si mai sus...multe persoane mi-au spus ca riscul de a se ingrasa este mai mare.Eu acum as dori sa stiu...daca voi folosi balsam sau masca...care ar fi benefice si mi-ar rezolva aceasta problema?
Multumesc.
kudika198443
Postat pe 22 Iunie 2010 12:01
draga mea, iti recomand samponul pentru par si scalp gras de la Keune. e profesional si fata de alte sampoane trateaza si scalpul nu numai parul pt ca problema vine de fapt de acolo.
uite aici mai multe detalii:
http://www.profesionalcosmetics.ro/store/3-ingrijire-par/26-sampoane/1349-sampon-par-si-scalp-gras.html?keyword=par+si+scalp+gras
ronna20
Postat pe 25 Iunie 2010 15:50
Iti multumesc frumos. O sa incerc sa vad rezultatele
kudika198443
Postat pe 28 Iunie 2010 21:53
NOU!! Tratament brazilian OrganiQ cu keratina - 100% natural - pentru indreptarea parului!! Cea mai inovativa,

revolutionara si sanatoasa aparitie in materie de ingrijirea parului, acum disponibil si la tine acasa !! Rezultate

uimitoare pana la 4 Luni !!Ai un par greu de aranjat? Petreci ore intregi chinuindu-te sa iti aranjezi parul dar iti

distrugi structura parului cu diferite aparate pentru indreptarea parului? Solutia este tratamentul brazilian cu

keratina, care iti va lasa parul drept, matasos, foarte stralucitor si cel mai important : SANATOS !! Parul tau va

arata ingrijit si aranjat chiar daca il lasi sa se usuce liber dupa ce il speli. Acest tratament este 100% organic,

fara chimicale, complet sigur si cu rezultate uimitoare !! Renuntati la indreptari chimice ale parului, la placa, la

timp pierdut cu indreptarea parului cu peria sau la banii cheltuiti la salon. Este cel mai potrivit pentru par

vopsit, decolorat, fara viata ! Pret complet tratament la domiciliu: 650RON ( Produse speciale pentru ingrijire dupa

tratament , pentru rezultate indelungate - sampon si balsam - incluse in pret ). Contact : ymirsy@yahoo.com
ymirsy
Postat pe 14 Martie 2011 13:39

Recomandari