Setari Cookie-uri

Va rog AJUTATI MA

EUITI RECOMAND FOLOSIREA DE SAPUN CU PH NEUTRU PTR COPII SAU CU GILCERINA .PTR CA ZONA REPECTIVA E SENSIBILA SI TRANSPIRI SI SE IRITA FOLOSESTE SUDOCREM
,E BUN PTR TOT FELUL DE IRITATII ,IN CAZ CA SE INFECTEAZA FOLOSESTE BANEOCIN PULBERE NU UNGUENT PTR A USCA ZONA.SAU MAIBINE POTI FOLOSI O ZI BANEOCI O ZI SUDOCREM . :
kudika058365
Postat pe 14 Iulie 2010 16:32
Incearca cu tinctura de propolis de la plafar.stiu pe cineva care si-a taiat degetul si cu tinctura de propolis i s-a lipit la loc.Nu are ce rau sa iti faca pt ca e un produs natural.
kudika147649
Postat pe 14 Iulie 2010 17:34
De la: BleaA, la data 2010-06-22 01:05:29Buna,ma numesc Aura,am 26 de ani si am o mare problema;acum un an dupa epilat mi s a iritat pielea pe picioare de la genunchi in jos si in zona inghinal,mai exact mi au aparut niste bubite rosii k niste cosuri si de atunci numai scap de ele.a fost o perioada in care nu am mai avut nimik mai ales in iarna,am fost si la dermato si mi a zis k am facut alergie de la apa si k am luat ceva de pe iarba,mi a recomandat sa ma spal de 2 ori pe zi cu acid sulfurik si mi a dat un prep de farmacie cu antibiotic,dar dupa 1 luna eu inca aveam prob trat nu a dat nici un randament.apoi o perioada au disparut si am ajuns si la medicul ginecolog care mi a facut niste analize si mi a zis k este vb despre o dereglare hormonala si de o pilozitate in exces si asta ar mai putea fi o cauza la aceste bubite mari.mam epilat cu ceara,apoi am dat cu epilatorul,am incercat si cu bic cu aloe vera si nimik aceeasi prob,mentionez k sunt cosmeticiana si am idee de unele alergii dar k a mea nu stiu ce sa mai zik.a venit iar vara mam epilat si surpriza.....iar sunt plina de bube pe picioare si inghinal,e foarte deranjat k nu pot sa port ceva scurt e e oribil si am fost si la plaja si nimik.am fost la alt dermatolog si mi a dat o crema-gel de la SebaMed si un gel de dus din aceeasi gama si un prep in farmacie dar nimik nici o schimbare.numai stiu ce sa fac sunt disperata si in afara de asta imi ste afectata si relatia de cuplu cu prietenul meu,si mi e frica sa nu l pierd k s a saturat sa ma vada plina de cusuri si buboaice cum zice el si ii este rusine sa mai ies cu mine.Va implor dati mi un sfat sau o solutie k numai stiu ce sa fac.multumesc
stefania49
Postat pe 19 Iulie 2010 09:12
drsga mea ,toti medicii pe unde ai fost te-au dat cate ceva dar fara rezultat? te rog sa ma contactezi pe stefania_dareli
stefania49
Postat pe 19 Iulie 2010 09:14
am o mare nedumerire te-ai spalat cu acid sulfuric , wtf, eu zic sa faci si o baie cu acid si sigur o sa iti treaca tot , , vai cred ca topicul postat e la misto nu cred ca se poate asa ceva , vaaaiiiii
visan_georgiana
Postat pe 19 Iulie 2010 14:45
buna,incearca sa mergi la un laborator de analize medicale cand ai acele bubite. roaga asistenta de acolo sa ti recolteze o secretie din pustula,asteapta rezultatul iar daca rezultatul este pozitiv si probabil ai un staphilococ auriu hemolitic patogen atunci cu antibiograma mergi la dermato sa ti dea tratamen. daca rezultatul este negativ...nu stiu ce sa ti spun dar sti ca ai scos din discutie aceasta bacterie nenorocita.
succes
crissct
Postat pe 20 Iulie 2010 09:17
DRAGA MEA.....INTR-ADEVAR AI NISTE PROBLEME DESTUL DE SUPARATOARE

EU ZIC SA FOLOSESTI UN APARAT DE RAS O MARCA BUNA IN PREALABIL STERILIZAT CHIAR DACA ESTE NOU PENTRU CA EPILATUL CU LAMA NU LASA PORII DESCHISI AI PIELII ASA CUM O FACE CEARA SAU APARATELE DE SMULS FIRUL DE PAR DIN RADACINA

RADACINA ODATA RAMASA DESCHISA CHIAR SI PENTRU CATEVA ORE ESTE UN CUIBAR IDEAL PENTRU MICROBI
APOI FOLOSESTE DUPA RAS O CREMA CU ANTIBIOTIC DAR FARA EXCITANTI CUM AR FI SPIRTUL SAU ALTA SUBSTANTA CU EFECT DE RACORIRE SAU ASTRINGENTA

NU FOLOSI PRODUSE ASTRINGENTE

RADETE NUMAI SUB DUSUL CALD IN TIMP CE CURGE APA PE PIELE

FA-TI NISTE ANALIZE LA SANGE SA VEZI DACA NU CUMVA AI VREUN MICROB PIODERMIC

AI GRIJA LA HAINELE PE CARE LE PORTI SI CHIAR DACA AI PROBLEME ESTETICE DIN CAUZA AFECTIUNII ,LASA PIELEA SA SE AERISEASCA

AM SA-TI RECOMAND O CREMA CU CARE FIUL MEU SI CU MINE NE-AM VINDECAT TOTAL DE ASEMENEA AFECTIUNI

FIUL MEU A SUFERIT DE O ACNEE GENERALIZATA SI DE O IRITATIE CUMPLITA LA NIVELUL FETEI SI A SPATELUI,UMERILOR
AJUNSE-SE SA SE REZOLVE DE PROBLEME NUMAI LA CHIRURGIE MAXILOFACIALA PENTRU ACNEEA LUI ATAT DE SEVERA...CAND TRATAMENTELE ATAT DE SCUMPE SI GREU DE GASIT NU MAI AVEAU EFECT
CAND STAREA DE SPIRIT DEJA INCEPUSE SA FIE ALTERATA DE ACEASTA AFECTIUNE...O ANALIZA DE SANGE NE-A SPUS CA ARE UN VIRUS FOARTE GREU DE TRATAT SI LA CARE NU [PREA EXISTA TRATAMENT

AM AJUNS PANA LA BUCURESTI CU TRATAMENTELE... SI STUPOARE....
UN MEDIC VESTIT...NE=A RECOMANADAT O CREMA DAR CU UZ VETERINAR

SE NUMESTE MIBAZON SI SE GASETE IN TOATE FARMACIILE VETERINARE SI COSTA CAM 3-4 LEI NOI

CREMA ASTA CUPRINDE TOATE ANTIBIOTICELE SI HISTAMINICELE...ANTIALERGICELE ETC.... SI TOATE IN DOZAJ MULT MAI MARE DECAT LA CELE UMANE


VREAU SA SPUN CA M-I S-A PARUT EXTREM DE TAMPITA SITUATIA SA FOLOSEASCA CINEVA ASA CEVA...DAR.....

STUPOARE.... DE LA PRIMA APLICARE REZULTATELE S-AU VAZUT...DE LA O ZI LA ALTA...
DE ATUNCI...PENTRU FIECARE BUBITA...COS...IRITATIE ..TAIETURA... TOT CE TINE DE AFECTIUNEA PIELII INCLUSIV ARSURI....FOLOSIM CU TOTII ACEA CREMA

BA MAI MULT...... CINEVA CARE NE STIA PROBLEMA APLICAT UN STRAT INFIM PE PIELEA BEBELUSULUI CARE AVEA ACEEASI IRITATIE DELA SCUTECELE DE UNICA FOLOSINTA SI TOT ACELASI REZULTAT LE-A AVUT,,, EXCEPTIONAL...LASAND IN URMA TOATE CREMELE SI TRATAMENTUL ADMINISTRAT DE MEDICUL PEDIATRU...

EU ITI RECOMAND CU MULTA INCREDERE MIBAZON VETERINAR.... PENTRU CA NU ARE NICI UN FEL DE REACTIE ADVERSA AVAND IN EL SI ANTIALERGIC

PRECIZEZ CA ,,,, SI ANIMALELEL SE TRATEAZA EXACT CU ACELASI TIP DE SUBSTANTE CA LA OM....DAR IN CANTITATI SAU DOZAJE MULT MAI MARI

O SA VEZI CA O SA FIE BINE
kudika105225
Postat pe 21 Iulie 2010 08:36
De la: BleaA, la data 2010-06-22 01:05:29Buna,ma numesc Aura,am 26 de ani si am o mare problema;acum un an dupa epilat mi s a iritat pielea pe picioare de la genunchi in jos si in zona inghinal,mai exact mi au aparut niste bubite rosii k niste cosuri si de atunci numai scap de ele.a fost o perioada in care nu am mai avut nimik mai ales in iarna,am fost si la dermato si mi a zis k am facut alergie de la apa si k am luat ceva de pe iarba,mi a recomandat sa ma spal de 2 ori pe zi cu acid sulfurik si mi a dat un prep de farmacie cu antibiotic,dar dupa 1 luna eu inca aveam prob trat nu a dat nici un randament.apoi o perioada au disparut si am ajuns si la medicul ginecolog care mi a facut niste analize si mi a zis k este vb despre o dereglare hormonala si de o pilozitate in exces si asta ar mai putea fi o cauza la aceste bubite mari.mam epilat cu ceara,apoi am dat cu epilatorul,am incercat si cu bic cu aloe vera si nimik aceeasi prob,mentionez k sunt cosmeticiana si am idee de unele alergii dar k a mea nu stiu ce sa mai zik.a venit iar vara mam epilat si surpriza.....iar sunt plina de bube pe picioare si inghinal,e foarte deranjat k nu pot sa port ceva scurt e e oribil si am fost si la plaja si nimik.am fost la alt dermatolog si mi a dat o crema-gel de la SebaMed si un gel de dus din aceeasi gama si un prep in farmacie dar nimik nici o schimbare.numai stiu ce sa fac sunt disperata si in afara de asta imi ste afectata si relatia de cuplu cu prietenul meu,si mi e frica sa nu l pierd k s a saturat sa ma vada plina de cusuri si buboaice cum zice el si ii este rusine sa mai ies cu mine.Va implor dati mi un sfat sau o solutie k numai stiu ce sa fac.multumesc
Foloseste pivalat de flumetazon sau flocinolon.Iarna nu -ti apare deoarece este frig pe cand vara este cald ,transpiri si te iriti.Foloseste una din cele doua creme nu pe amandeoua o data ,ci pe rand ,aplica crema pe o suprafata mica si vezi ce se intampla ,daca nu da rezultata incearca cu cealalta .
kudika143709
Postat pe 21 Iulie 2010 11:28
ce spui de epilare definitiva?incearca,eu cred ca asa rezolvi problema.ai grija de tine
kudika127630
Postat pe 21 Iulie 2010 18:19
Draga mea nu pot sa cred ca un medic dermatolog ti-a spus sa te dai cu acid sulfuric poate a spus sa te speli cu sapun cu sulf care este cu totul altceva.Am vazut ca toata lumea si-a dat cu parerea cu ce sa-ti rezolvi problema fara sa stim despre ce diagnostic este vorba.Medicul ala saracul care ti-a recomandat acid sulfuric nu ti-a pus si un diagnostic?Este cumva vorba de foliculita?
danny81
Postat pe 21 Iulie 2010 19:09
am incercat si eu cu baneocin si nu a dat niciun semn:)
kudika223699
Postat pe 21 Iulie 2010 22:08
salut , daca doresti iti pun la dispozitie un preparat pe baza de plante care este testat si produs de mine personal de 8 ani de zile , se numeste cicatrol std si este sub forma de crema sau gel . o seara buna
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 22 Iulie 2010 22:54
Unde e testat?
kudika226898
Postat pe 23 Iulie 2010 07:46
ceea ce ai patit u indiferent k folosesti de la farmacie ceva prescris poate pe mom iti va trece "poate" pt k sunt antibiotice nu naturale sa acopere in profunzime problema.Am citit mai sus ...sunt cateva mesaje in care se mentioneaza k nu sunt bune produsele aloe....Nu sunt sunt reprezentant al firmei dar pot spune k sunt produse adevarate ..bunika mea a skapat de ciroza apoasa dupa o cura de tratament aloe si nu ar rezolva o alergie?care cred k este un stafilococ de nu mai scapi de el incearca cu crema propolis de aloe,,comprese cu first aloe..si pe interior..o cura de gel care o sa'l bei zilnic!nu sunt scumpe si garantez rezultatul din proprie experienta in urma unei exeme pe stres..sunt la distanta de tara si eu folosesc produsele in orice probl am nevoie :d aviz amatorilor care comenteaza contra si spun k cei de la aloe racoleaza pe siteuri...populatia romaniei inca nu a ajuns in stadiul sa primeasca informatii pro sanatatii lor si sa documenteze ceea ce li se ofera...in 2 zile dak nu au rezultat gata nu sunt bune=)))))))) ma rog ..hai bafta papap
ankderoza
Postat pe 2 August 2010 00:22
Fugi de-aici, cu bunica-ta cu tot...ori bunica-ta n-a avut ciroza, ori tu esti ingramadit foc..."aloia" e o mare porcarie MLM-ista...poti s-o iei pana la sfarsitul vietii, pentru ca in afara ca ti se subtiaza buzunarul, nu vei simti nimic...
kudika226898
Postat pe 2 August 2010 17:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
produse cosmetice si de make-up biologice, naturale 1 De la: hereea 16 Octombrie 2008 08:48
ARATI BINE, TE SIMTI BINE! ALEGE SA TRAIESTI SANATOS 5 De la: badkitty 20 Iulie 2010 12:03
s-a lasat cineva de fumat cu nicorette? 5 De la: motzi_girl 18 August 2009 11:01
Produse Cosmetice FM Romania 1 De la: MeDeeaA_BeLLa 30 Martie 2009 14:40
Bagarea in seama... 0 De la: 7 Octombrie 2010 21:58