Setari Cookie-uri

Va rog AJUTATI MA

Buna,ma numesc Aura,am 26 de ani si am o mare problema;acum un an dupa epilat mi s a iritat pielea pe picioare de la genunchi in jos si in zona inghinal,mai exact mi au aparut niste bubite rosii k niste cosuri si de atunci numai scap de ele.a fost o perioada in care nu am mai avut nimik mai ales in iarna,am fost si la dermato si mi a zis k am facut alergie de la apa si k am luat ceva de pe iarba,mi a recomandat sa ma spal de 2 ori pe zi cu acid sulfurik si mi a dat un prep de farmacie cu antibiotic,dar dupa 1 luna eu inca aveam prob trat nu a dat nici un randament.apoi o perioada au disparut si am ajuns si la medicul ginecolog care mi a facut niste analize si mi a zis k este vb despre o dereglare hormonala si de o pilozitate in exces si asta ar mai putea fi o cauza la aceste bubite mari.mam epilat cu ceara,apoi am dat cu epilatorul,am incercat si cu bic cu aloe vera si nimik aceeasi prob,mentionez k sunt cosmeticiana si am idee de unele alergii dar k a mea nu stiu ce sa mai zik.a venit iar vara mam epilat si surpriza.....iar sunt plina de bube pe picioare si inghinal,e foarte deranjat k nu pot sa port ceva scurt e e oribil si am fost si la plaja si nimik.am fost la alt dermatolog si mi a dat o crema-gel de la SebaMed si un gel de dus din aceeasi gama si un prep in farmacie dar nimik nici o schimbare.numai stiu ce sa fac sunt disperata si in afara de asta imi ste afectata si relatia de cuplu cu prietenul meu,si mi e frica sa nu l pierd k s a saturat sa ma vada plina de cusuri si buboaice cum zice el si ii este rusine sa mai ies cu mine.Va implor dati mi un sfat sau o solutie k numai stiu ce sa fac.multumesc
BleaA
Postat pe 22 Iunie 2010 01:05
Daca esti dintr-un oras mic , du-te intr-unul mai mare si cauta un dermatolog.
Schimba-ti alimentatia daca nu este sanatoasa si/sau echilibrata.


Poate e si din cauza pielii. ai pielea uscata , atopica ? ( daca da incearca crema A-Derma , este minunata)
Lasa-te neepilata o vreme,... vezi ce se intampla..

Nu stiu..:-??
kudika454656
Postat pe 1 Iulie 2010 20:13
Iti recomand sa folosesti cu incredere produsele naturiste de la Forever,pe baza de aloe vera !!!
kudika133347
Postat pe 5 Iulie 2010 06:04
salut , te pot ajuta eu daca doresti . o zi buna ,
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 5 Iulie 2010 08:38
cremele astea minune care costa f multi bani de regula iti sunt recomandate intr'un cabinet particular. eu te sfatuiesc sa mergi la spital, la boli infectioase si sa vb acolo cu un medic. doctorii din cabinetele particulare parca sunt dobitoci si cu interes doar sa te puna sa cumperi creme scumpe si de kk. cunosc situatia, am trecut prin asa ceva cu fiul meu, si am schimbat la creme, milioane si milioane. pana m'am dus la spital si acolo s'a schimbat foaia. cauta alti dermatologi, sunt multi, cauta pe net referinte despre cel mai bun dr dermato din orasul tau si fuguta. sa nu fie o urticarie, sau cu ce te'ai epilat tu prima data(bic, aparat) nu era curat, nou, nu stiu. fuga la medic.
Shhh
Postat pe 5 Iulie 2010 10:56
Poate te pot ajuta cu o solutie si o crema cu aloe care de cele mai multe ori nu da gres!
elena_moldovan64@yahoo.com
0749554845;0730862351
kudika189811
Postat pe 5 Iulie 2010 23:00
daca au aspect de cosuri pot sa-ti recomand o crema cu care il ung pe fiu-meu si i-au trecut repede.se gaseste in farmacii si se numeste SKINOREN
kudika055012
Postat pe 6 Iulie 2010 10:52
Bun, alergie, alergie... si nu te-ai gandit pana acum sa iei un antihistamic sa vezi daca se reduce roseata si bubitele?
kitty_krieger
Postat pe 6 Iulie 2010 12:10
Cum sa te speli cu acid sulfuric? Intreb si eu ca prostu asa ca din cate stiu eu acidul sulfuric (apa tare, vitriol , acid de baterie) arde tot .
kudika019770
Postat pe 6 Iulie 2010 17:25
incearca cu drojdie de bere proaspata dizolvata in apa calduta pina devine ca o crema,aplica lasa 15 minute si spala-te bafta!!!!!!!!!!!!!!nu are contraindicatii
BALASICA55
Postat pe 8 Iulie 2010 15:23
De la: BALASICA55, la data 2010-07-08 15:23:13incearca cu drojdie de bere proaspata dizolvata in apa calduta pina devine ca o crema,aplica lasa 15 minute si spala-te bafta!!!!!!!!!!!!!!nu are contraindicatii


de care? bergenbier, skol, heineken....
geo_reincarcat_iara
Postat pe 8 Iulie 2010 16:30
De la: kudika055012, la data 2010-07-06 10:52:36daca au aspect de cosuri pot sa-ti recomand o crema cu care il ung pe fiu-meu si i-au trecut repede.se gaseste in farmacii si se numeste SKINOREN


skinorenul distruge pielea. e bine sa nu il folositi
leo_
Postat pe 8 Iulie 2010 22:57
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-08 16:30:33
De la: BALASICA55, la data 2010-07-08 15:23:13incearca cu drojdie de bere proaspata dizolvata in apa calduta pina devine ca o crema,aplica lasa 15 minute si spala-te bafta!!!!!!!!!!!!!!nu are contraindicatii


de care? bergenbier, skol, heineken....


Ciuc...inca una si ma duc!
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 22:59
Si eu am patit asa de la benzile cu ceara... Am facut tot felul de tratamente...pana cineva mi-a recomandat unul si bun.
Incearca eryfluid -solutie si brevoxil-crema. A functionat la mine si am recomandat tuturor persoanelor cu probleme de genu :).
Eryfluid-ul in vei gasi mai greu, dar merita cautarea.
Impreuna costa intre 40-45 Ron.

Le utilizezi asa:
Seara, inainte de culcare..dupa dus [ai grija sa fii bine limpezita, caci orice urma de sapun/gel de dus face rau cosurilor], aplici pe un pic de vata[disc demachiant] eryfluid, apoi pe zona afectata si astepti 5 min sa intre in piele. [Daca il folosesti pe fata sa ai grija sa iti feresti ochii si buzele, caci e iritant pt ochi si amar pt buze :)]
Apoi, iei crema brevoxyl si (atentie!) aplici un strat cat de subtire pe zona respectiva. Iei doar pe varful degetelor putina crema, caci se intinde tare.
La final se poate intampla sa ti se inroseasca fata si sa ai o senzatie de arsura. Nu te speria..e doar in prima zi si e normal. Vei bserva rezultate in primele 10 zile de la folosire.

Sper sa te ajute...pe mine si pe multi altii ne-au ajutat enorm!
MaRa16
Postat pe 8 Iulie 2010 23:32
De la: leo_, la data 2010-07-08 22:57:15
De la: kudika055012, la data 2010-07-06 10:52:36daca au aspect de cosuri pot sa-ti recomand o crema cu care il ung pe fiu-meu si i-au trecut repede.se gaseste in farmacii si se numeste SKINOREN


skinorenul distruge pielea. e bine sa nu il folositi


da..este adevarat .. si eu am folosit o perioada pe cosurile de pe frunte.. si mi`a ars pielea .. mai bine nu...
ViSuRi_DuLcI
Postat pe 9 Iulie 2010 11:39
acid sulruric????? are dreptate , sigur nu o sa mai ai nici o iritatie ................pt ca nu o sa mai ai nici piele.
ocsa
Postat pe 9 Iulie 2010 15:37

ii este rusine sa iasa cu tine ? sigur te iubeste ? eu ma indoiesc , cand iubesti , iubesti tot la persoana iubita nu numai ceva...este acel sistem all inclusive , cred ca ai si alta problema in afara de cea dermato.
banalulanonim
Postat pe 10 Iulie 2010 11:11
Ai grija si la ce salon te epilezi...du-te la doctor, sigur exista solutii...si in nici un caz nu te tepui cu porcariile cu aloe vera, care nu aunt bune de nimic...de aceea bantuie obsedatii de la Forever pe toate forumurile...
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 08:01
Am citit eu bine sau tu ai scris ceva de genul - ,,mi a recomandat sa ma spal de 2 ori pe zi cu acid sulfurik si mi a dat un prep de farmacie cu antibiotic,,.Sa te speli cu acid sulfuric?????Esti sigura ca asta ti-a recomandat medicul???Eu nu am mai auzit de asa ceva.Stie cineva de pe acest forum ce este acidul sulfuric..::..nu cred ca te poti spala cu el.....
d_christyne
Postat pe 11 Iulie 2010 15:29
am avut si eu prb asemanatoare si am incercat detoate insa intr o buna zi avand bebe mic , m am htarat sa ma dau cu baneocin cateva zile la rand dupa epilat si de tunci prb mele au luat sfarsit!
julyka
Postat pe 11 Iulie 2010 19:52
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-08 16:30:33
De la: BALASICA55, la data 2010-07-08 15:23:13incearca cu drojdie de bere proaspata dizolvata in apa calduta pina devine ca o crema,aplica lasa 15 minute si spala-te bafta!!!!!!!!!!!!!!nu are contraindicatii


de care? bergenbier, skol, heineken....


daca taceai, filozof ramaneai! drojdia de bere nu-i acelasi lucru cu berea, dar probabil mai trebuia sa mergi si la scoala, nu numai in bar, ca sa stii asta.
camiflorea
Postat pe 11 Iulie 2010 20:36
De la: camiflorea, la data 2010-07-11 20:36:14
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-08 16:30:33
De la: BALASICA55, la data 2010-07-08 15:23:13incearca cu drojdie de bere proaspata dizolvata in apa calduta pina devine ca o crema,aplica lasa 15 minute si spala-te bafta!!!!!!!!!!!!!!nu are contraindicatii


de care? bergenbier, skol, heineken....


daca taceai, filozof ramaneai! drojdia de bere nu-i acelasi lucru cu berea, dar probabil mai trebuia sa mergi si la scoala, nu numai in bar, ca sa stii asta.


ok, era doar un joc de cuvinte si o ironie pe margine, sa stii ca nu tot ce citesti inseamna ce scrie
mitura
Postat pe 11 Iulie 2010 20:42
De la: banalulanonim, la data 2010-07-10 11:11:28
ii este rusine sa iasa cu tine ? sigur te iubeste ? eu ma indoiesc , cand iubesti , iubesti tot la persoana iubita nu numai ceva...este acel sistem all inclusive , cred ca ai si alta problema in afara de cea dermato.
bine punctat!
ella_tody
Postat pe 12 Iulie 2010 07:20
De la: mitura, la data 2010-07-11 20:42:34
De la: camiflorea, la data 2010-07-11 20:36:14
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-07-08 16:30:33
De la: BALASICA55, la data 2010-07-08 15:23:13incearca cu drojdie de bere proaspata dizolvata in apa calduta pina devine ca o crema,aplica lasa 15 minute si spala-te bafta!!!!!!!!!!!!!!nu are contraindicatii


de care? bergenbier, skol, heineken....


daca taceai, filozof ramaneai! drojdia de bere nu-i acelasi lucru cu berea, dar probabil mai trebuia sa mergi si la scoala, nu numai in bar, ca sa stii asta.


ok, era doar un joc de cuvinte si o ironie pe margine, sa stii ca nu tot ce citesti inseamna ce scrie
RUY_BLAS
Postat pe 12 Iulie 2010 14:53
Mereu cred ca sunteti asaltati de msg cu texte de genul "voteaza-ma"...va rog totusi sa sa votati si pe mn...

http://amelie.ro/concurs-lady-gaga/concurenti.php?id=83

Va multumesc anticipat!!! Daca doriti ca si eu sa va votez pt. vreun concurs...trimiteti-mi link-urile
kudika200685
Postat pe 12 Iulie 2010 16:46
hahahahahaha exista in farmacie slutie pe baza de acid sulfuric nu este acid simplu si mie mi a fost recomandat dar nu l am folosit
julyka
Postat pe 12 Iulie 2010 20:54
Cred ca esti cam stressata si exagerezi. Ai pielea sensibila. Bea apa, mananca sanatos si ai putea sa iti faci o masca pentru picioare cu musetel, miere si iaurt sau smantana care calmeaza iritatiile. Aplica aceastea imediat dupa ce ai iesit de la dus cand pielea are porii deschisi.
joy_18
Postat pe 13 Iulie 2010 15:55
parerea mea e ca ai o alergie ascunsa,ar fii bn sa consulti un alegolog pupici
VAL_II
Postat pe 13 Iulie 2010 17:21
La cate raspunsuri ai primit si sfaturi nu stiu cat de mult te intereseaza al meu.Se pare ca ai facut o alergie la ceva si in loc sa-ti treaca o alimentezi cu tot felul de creme si prostii(toate cremele chiar daca sunt din farmacii contin chimicale).Trebuie sa-ti schimbi alimentatia neaparat (e vara si poti incerca o detoxidiere a organismului de cel putin o sapt.) si sa-ti cumperi tarite de grau: pui un pumn de tarite la 2 litri de apa fiarta si cand se raceste te speli in zonele afectate cu un tifon.GARANTAT 100% va da rezultate.Cat despre iubitul tau,daca ii e rusine cu tine schimba-l inseamna ca nu te merita si nu te iubeste destul.Astept vesti bune de la tine.
kudika224750
Postat pe 14 Iulie 2010 08:48
esti sensibila, atata tot. nu trebuie sa te alarmezi.
anca185119
Postat pe 14 Iulie 2010 13:30

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
poze 9 De la: kudika448266 22 Octombrie 2011 21:56
UNGHII PATRATE 8 De la: lore_grl 2 Aprilie 2012 17:15
VIND CAPSULE DE COLAGEN MARIN,ANTI-AGEING,EFECT COSMETIC,ALTERNATIVA NATURALA A TOXINEI BOTULINICE... 1 De la: kudika000618 29 Noiembrie 2009 06:57
Colonial SPA - Bucuresti 2 De la: kudika_16086 29 Octombrie 2012 23:00
Tenul bronzat .. si culoarea parului ! 22 De la: Salina_SUSESI_Timisoara 25 Februarie 2010 08:34