Setari Cookie-uri

Linia Vietii- scurta

Buna, am un prieten de 6 ani,are 23 de ani, ne intelegem perfect, este cel mai bun om din lume, insa de curand din curiozitate m-am uitat in palma lui si am observat ca linia vietii este foarte scurta si de atunci sunt paranoica, imi este tot timpul teama sa nu i se intample ceva. Este adevarat ca cei care au linia vietii scurta traiesc putin sau ma stresez eu degeaba? Cunoasteti cazuri concrete?
kudika113046
Postat pe 23 Iunie 2010 09:10
sotul meu are linia vietii scurte si traieste inca.o linie scurta a vietii nu inseamna neaparat moarte la sfarsitul ei ci doar o incetare a cautarilor si emotiilor puternice, o liniste in viata lui, acalmie.Stai linistita! nu-ti fa griji.
aizana
Postat pe 3 Iulie 2010 23:17
care e linia vietii in palma? sa ma uit si la mine de curiozitate
clau19
Postat pe 3 Iulie 2010 23:20
nu va mai luati dupa toate prostiile!!!
kudika196899
Postat pe 8 Iulie 2010 12:55
De la: kudika113046, la data 2010-06-23 09:10:44Buna, am un prieten de 6 ani,are 23 de ani, ne intelegem perfect, este cel mai bun om din lume, insa de curand din curiozitate m-am uitat in palma lui si am observat ca linia vietii este foarte scurta si de atunci sunt paranoica, imi este tot timpul teama sa nu i se intample ceva. Este adevarat ca cei care au linia vietii scurta traiesc putin sau ma stresez eu degeaba? Cunoasteti cazuri concrete?



probleme
anastasia_m
Postat pe 8 Iulie 2010 22:33
I-ai analizat bine toate liniile din palma?Doamne ce te macina si pe tine!
In loc sa fi paranoia si sa astepti sa se duca la cer,mai bine lasi porcariile deoparte si te bucuri de viata!L-ai cautat si-n talpa?
Barbie30
Postat pe 8 Iulie 2010 22:39
De la: kudika113046, la data 2010-06-23 09:10:44Buna, am un prieten de 6 ani,are 23 de ani, ne intelegem perfect, este cel mai bun om din lume, insa de curand din curiozitate m-am uitat in palma lui si am observat ca linia vietii este foarte scurta si de atunci sunt paranoica, imi este tot timpul teama sa nu i se intample ceva. Este adevarat ca cei care au linia vietii scurta traiesc putin sau ma stresez eu degeaba? Cunoasteti cazuri concrete?


linia vietii nu presupune doar viata ca numar de ani ci mai multe lucruri. nu pot sa iti spun mare lucru fara sa vad ambele palme. verifica ambele palme. e dreptaci? sau stangaci? cat de mare are linia in cealalta palma? cum este linia inimii? la fel de scurta sau lunga?

linia vietii poate sa insemne capacitatea de a se implica sentimental, pasiunile, optimismul sau pesimismul unei persoane etc. dupa descrierea ta succinta as putea diagnostica asta ca: persoana care se indragosteste repede si pune pasiune in asta, persoana dominata de orgoliu, persoana care se streseaza usor.

leo_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:34
De la: aizana, la data 2010-07-03 23:17:49sotul meu are linia vietii scurte si traieste inca.o linie scurta a vietii nu inseamna neaparat moarte la sfarsitul ei ci doar o incetare a cautarilor si emotiilor puternice, o liniste in viata lui, acalmie.Stai linistita! nu-ti fa griji.


ce tare ... "inca"
leo_
Postat pe 9 Iulie 2010 13:35
este dreptaci..si la dreapta am verificat :), la mana stanga este si mai scurta :))...oricum va multumesc ca m-ati linistit!! Sper sa traim fericiti pana la adanci batraneti!:)
kudika113046
Postat pe 9 Iulie 2010 19:02
In timpul scolii generale am gasit absolut din intamplare, in banca, a doua zi, o carte. Foarte veche. Era un zodiac ceva mai complex. Nu avea coperti, pagini galbene, scrisul acela foarte vechi (gen "voiu face" in loc de "voi face" ). Eram tot balanta acolo. Nu retin foarte multe chestii. Singura chestie care o tin minte, pentru ca m-a socat la vremea respectiva, era asta: vei avea o cumpana la 39 de ani. Daca vei scapa, vei trai 99 de ani.
N-am avut acea cumpana la 39 de ani. De fapt, multumesc lui Dumnezeu, n-am avut niciun fel de cumpana pana acum. Prin asta intelegand a vedea ochii cu moartea. Prin urmare, sunt bucuroasa ca nu se va adeveri nici faptul ca voi trai 99 de ani. Jesus!!!
O alta chestie din carte era despre linia vietii. O aveam foarte lunga, daca era sa ma ghidez dupa desenul de acolo. Citind mai tarziu o carte recent tiparita, linia vietii nu era cea care credeam eu ci o alta. De data asta mult mai scurta.
Va dati seama cum ar fi fost sa traiesti cu sabia lui Damocles deasupra capului, de la 10 ani.. asteptand sa mori la 39? Si acum ce sa fac? Care e linia vietii mele? Aia lunga sau aia scurta?

Desigur intreb asa, sa ma aflu in treaba. Nu ma intereseaza care este. Atata timp cat vad zorii in fiecare dimineata, insemana ca traiesc si profit de asta.
rashela
Postat pe 9 Iulie 2010 19:56
Vand costum de baie urgent model deosebit masura 38 pret 110 ron l-am comandat si imi este mic si nu am timp sa il schimb pt ca plec in concediu. ma puteti contacta pe mess id nicoleta_ungureanu28.
nicoleta_ungureanu28
Postat pe 9 Iulie 2010 21:55
De la: nicoleta_ungureanu28, la data 2010-07-09 21:55:00Vand costum de baie urgent model deosebit masura 38 pret 110 ron l-am comandat si imi este mic si nu am timp sa il schimb pt ca plec in concediu. ma puteti contacta pe mess id nicoleta_ungureanu28.


eu nu vrea ca lasa dungi
anastasia_m
Postat pe 9 Iulie 2010 21:57
Imi pare rau,ai gresit topicul.Asta mica ghiceste in palma!
Barbie30
Postat pe 9 Iulie 2010 21:57
Fii linistita!Viata nu ne priveste pe noi.Pe noi ne priveste calitatea ei care depinde in totalitate de noi.Succes si fii fericita in continuare!
viogen26
Postat pe 10 Iulie 2010 10:16
De la: kudika113046, la data 2010-06-23 09:10:44Buna, am un prieten de 6 ani,are 23 de ani, ne intelegem perfect, este cel mai bun om din lume, insa de curand din curiozitate m-am uitat in palma lui si am observat ca linia vietii este foarte scurta si de atunci sunt paranoica, imi este tot timpul teama sa nu i se intample ceva. Este adevarat ca cei care au linia vietii scurta traiesc putin sau ma stresez eu degeaba? Cunoasteti cazuri concrete?


Astea-s superstitii inventate de babe! Nu te mai gandi la prostii!
Micael
Postat pe 10 Iulie 2010 16:15
De la: kudika113046, la data 2010-06-23 09:10:44Buna, am un prieten de 6 ani,are 23 de ani, ne intelegem perfect, este cel mai bun om din lume, insa de curand din curiozitate m-am uitat in palma lui si am observat ca linia vietii este foarte scurta si de atunci sunt paranoica, imi este tot timpul teama sa nu i se intample ceva. Este adevarat ca cei care au linia vietii scurta traiesc putin sau ma stresez eu degeaba? Cunoasteti cazuri concrete?


Cei cu linia vietii scurta traiesc la fel ca ceilalti
Dar cei cu mintea foarte scurta vad ca fac din ce in ce mai multi copii

ilovethisgame
Postat pe 10 Iulie 2010 19:04
De la: kudika113046, la data 2010-06-23 09:10:44Buna, am un prieten de 6 ani,are 23 de ani, ne intelegem perfect, este cel mai bun om din lume, insa de curand din curiozitate m-am uitat in palma lui si am observat ca linia vietii este foarte scurta si de atunci sunt paranoica, imi este tot timpul teama sa nu i se intample ceva. Este adevarat ca cei care au linia vietii scurta traiesc putin sau ma stresez eu degeaba? Cunoasteti cazuri concrete?


Cei cu linia vietii scurta traiesc la fel ca ceilalti
Dar cei cu mintea foarte scurta vad ca fac din ce in ce mai multi copii

ilovethisgame
Postat pe 10 Iulie 2010 19:04
De la: rashela, la data 2010-07-09 19:56:11In timpul scolii generale am gasit absolut din intamplare, in banca, a doua zi, o carte. Foarte veche. Era un zodiac ceva mai complex. Nu avea coperti, pagini galbene, scrisul acela foarte vechi (gen "voiu face" in loc de "voi face" ). Eram tot balanta acolo. Nu retin foarte multe chestii. Singura chestie care o tin minte, pentru ca m-a socat la vremea respectiva, era asta: vei avea o cumpana la 39 de ani. Daca vei scapa, vei trai 99 de ani.
N-am avut acea cumpana la 39 de ani. De fapt, multumesc lui Dumnezeu, n-am avut niciun fel de cumpana pana acum. Prin asta intelegand a vedea ochii cu moartea. Prin urmare, sunt bucuroasa ca nu se va adeveri nici faptul ca voi trai 99 de ani. Jesus!!!
O alta chestie din carte era despre linia vietii. O aveam foarte lunga, daca era sa ma ghidez dupa desenul de acolo. Citind mai tarziu o carte recent tiparita, linia vietii nu era cea care credeam eu ci o alta. De data asta mult mai scurta.
Va dati seama cum ar fi fost sa traiesti cu sabia lui Damocles deasupra capului, de la 10 ani.. asteptand sa mori la 39? Si acum ce sa fac? Care e linia vietii mele? Aia lunga sau aia scurta?

Desigur intreb asa, sa ma aflu in treaba. Nu ma intereseaza care este. Atata timp cat vad zorii in fiecare dimineata, insemana ca traiesc si profit de asta.


cartea se numeste Planeta. foarte buna si foarte exacta si acum dupa atat timp.
leo_
Postat pe 10 Iulie 2010 20:19
draga mea,sunt o eva trecuta prin viatza,si incerc sa-ti dau un sfat:daca il iubesti ,dupa cum spui, nu te uita in palma lui si nu analiza cat are de trait.Fa in asa fel ca viatza lui scurta sau lunga,cum o vrea Dumnezeu, sa fie fericita ,plina de dragoste si impliniri,din care sa ramana amintiri frumoase ,cand va fi sa se sfarseasca.Nu trai ca omul din povestea cu drobul de sare ,ingrijorandu-te pentru lucruri care s-ar putea sa nu se intample. Oricum ,nimeni nu stie lungimea vietzii lui.Te potzi teme de avion ,nu zbori niciodata si se prabuseste unul peste casa ta...Nu putem sti a cui e ziua de maine...Vorbesc,draga mea ,din experientza.Azi se implinesc opt ani de cand sotul meu a plecat la ceruri la numai 35 de ani,nu m-am uitat la palma lui sa-i vad linia vietzii,dar cat a fost in 13 ani de casnicie,imi voi aminti toata viatza.Am fost fericiti si poate altzii nu au parte de atata fericire si intzelegere in 70 de ani de viatza.Important e cum traiesti si ce lasi in urma ta...Iubeste-l asa cum e ,cu linia vietzii scurta si fa-l fericit,fara a mai gandi ce va urma.Lasa gandurile negre si fara rost ,care iti fura fericirea traind cu gandul la lucruri care nu iti ajuta relatia cu nimic,ci o pot distruge. Fii fericita cat ai ocazia pentru ca orice lucru isi are vremea lui. Te imbratzisez si-ti mai spun odata traieste in prezent si bucura-te de el,Corina
corina40_healthy
Postat pe 11 Iulie 2010 14:06
bla bla bla....superstitii...nu e adv..si bunicu meu are linia vietii scurta si are 92 de ani..pff nu mai moare odata..deci nu e adv
blondix_mik
Postat pe 11 Iulie 2010 20:12
fata_healthy
Postat pe 12 Iulie 2010 12:54
Esti foarte paranoica daca te'ai gandit la asa ceva.Stii ce e mai grav? Oamenii chiar cred in aberatiile astea
dipica
Postat pe 12 Iulie 2010 15:32
De la: Barbie30, la data 2010-07-08 22:39:34I-ai analizat bine toate liniile din palma?Doamne ce te macina si pe tine!
In loc sa fi paranoia si sa astepti sa se duca la cer,mai bine lasi porcariile deoparte si te bucuri de viata!L-ai cautat si-n talpa?

au barbie la topicul meu uitai de astea cu ghicitul in palma
yumy
Postat pe 31 Iulie 2010 18:22
De la: yumy, la data 2010-07-31 18:22:08
De la: Barbie30, la data 2010-07-08 22:39:34I-ai analizat bine toate liniile din palma?Doamne ce te macina si pe tine!
In loc sa fi paranoia si sa astepti sa se duca la cer,mai bine lasi porcariile deoparte si te bucuri de viata!L-ai cautat si-n talpa?

au barbie la topicul meu uitai de astea cu ghicitul in palma


Tipa vad ca le are cu chiromantia! La tine la putem sa bagam grafologia,dar iti trebuie scris de mana
Barbie30
Postat pe 31 Iulie 2010 18:58







===================================
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 7 August 2010 11:42
Draga mea,
s-a intamplat ceva intre timp?
kudika397530
Postat pe 30 Martie 2014 18:44

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
barbatii varsatori 91 De la: morenaseria 3 Octombrie 2016 21:16
nu ma regasesc in descriere zodiei careia apartin 11 De la: Hummingbird 29 Iunie 2011 16:57
Eu pesti, el varsator..:-s 5 De la: PinkMichelle 23 Septembrie 2010 22:37
horoscop 2 De la: kudika003484 4 Aprilie 2009 12:57
eu scorpion ea fecioara 2 De la: kudika_948873 5 Ianuarie 2014 07:01