Setari Cookie-uri

ce sa fac cu viata mea

Sunt cu un barbat de 7 ani, ne-am cununat anul trecut, avem un copil minunat de 1 anisor, avem o casa inpreuna, el pleca in strainatate pt noi (dar nu e plecat mult timp) iar eu cu cat trece timpul ma simt tot mai distantata de el. Nu mai comunicam(e un lucru aproape imposibil) decat strictul necesar. Numai e intre noi scanteia, iubirea dinainte.
Tot timpul ocolim discutile ca sa nu ne certam dar pe mine ma doare cand vad ca ne comportam de parca ar fi fratele meu sau verisorul.Cand vorbesc cu sora mea(de exemplu) la telefon simt mai multa iubire din partea ei si ea din partea mea decat cu el. Totul e ca o formalitate, ca o obligatie.
Nici eu nu mai simt pt el ce simteam inainte......adevarul e ca nici nu stiu ce mai simt.
Dar sunt apoape sigura ca el nu ar suporta o despartire pt ca nici nu si-ar imagina vreodata sa ne despartim.
Nu as vrea sa ne despartim pentru ca eu sunt mai traditionala dar mie frica sa nu ajung peste 10-15 ani sa regret viata pe care o am si ca nu m0am despartit de el.
Nu stiu cum sa fac ca sa imi salvaz casnicia si nici daca mai poate fi salvata!!!
cineva_departe
Postat pe 6 Mai 2009 01:09
Iubirea este ca un foc de paie,intai arde cu flacara mare,vie,- apoi mocnit...,dar exista !!
Daca v-ati casatorit dupa o relatie de 6 ani,inseamna ca dragoste exista,insa trebuie sa o cauti adanc in ungherele sufletului...
Dupa cum inteleg,cea nemultumita de relatie esti tu..
Cauta si priveste situatia din alte unghiuri,el pleaca afara pentru a castiga un ban,pentru a oferii familiei un trai mai bun..Deci nu o face decat pentru voi pe care va iubeste,care ii sunteti familia lui,pentru bunastarea familiei....
Viata afara nu e numai lapte si miere,incearca si puneti in ordine gandurile si simtamintele,si mai ales cauta si afla tu singura ce doresti si ce te nemultumeste,iar apoi poarta o discutie cu el.
Spui : "..... dar mie frica sa nu ajung peste 10-15 ani sa regret viata pe care o am si ca nu m-am despartit de el."
Nu inteleg ce anume regreti,este agresiv ?,bea ?,te jigneste?,te inseala? sau faptul ca nu ai o relatie de cuplu constanta - cred ca stii la ce ma refer....
Viata isi cere drepturile intr-adevar,insa fara mici sacrificii nu realizezi nimik !
Deci hotaraste-te ce anume te nemultumeste in relatia voastra,apoi stati la un pahar de vorba,puneti in balanta argumentele pro si contra,mai lasi tu,mai lasa si el si va fi OK !
Succes !




Floare_de_castan
Postat pe 19 Mai 2009 09:09
ITI E GREU FARA EL RECUNOASTE PT TINE
NU MAI FI ASA REA SI PE LE IL DOARE
kudika077113
Postat pe 13 Noiembrie 2009 20:02

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce parere aveti despre lei?? 70 De la: adrianoo33 13 Noiembrie 2009 21:01
Eu capricorn el Rac 3 De la: duphz 12 Noiembrie 2010 09:32
cum sa'l uit?:(( 44 De la: rockk 29 Ianuarie 2011 13:58
eu 7 De la: healthyoo3274 4 August 2010 00:27
Credeti in vrajitorii,farmece,ghicitoate,shicit in carti si chestii de genul? 41 De la: eliane 29 Aprilie 2011 01:15