Setari Cookie-uri

Cum cuceresti un barbat mai matur?

Buna! ma numesc mara si am cunoscut acum cateva luni un barbat mai in varsta decat mine.El este un barbat cultivat si rational..eu incerc sa il fac sa ma vada ca pe o femeie nu doar ca pe un discipol(el este profesor universitar-nu este profesorul meu;dar sunt interesata de obiectul lui de predare)..va rog niste sfaturi-as dori sa ii dau de inteles ca il plac si ca poate fi mai mult intre noi isa nu intr-un mod ostentativ sau vulgar plus ca nu vreau sa fie foarte evident(asa doar un apropos de departe)....pls niste sfaturi domanelor si domnisoarelor:)
mara1876
Postat pe 24 Iunie 2010 01:22
Te descurci tu esti fata desteapta, nu ai nevoie de sfaturi.
kudika098645
Postat pe 24 Iunie 2010 01:41
nu am inteles..u de ce..?
adica..e prof...naiba...
platonic? e mai rezon..
sexual..ce naibaaaa???????
nu te sfatuiesc...deloc
isi pierde lucrul..mara...pe bune..think
dragon_fly88
Postat pe 24 Iunie 2010 02:22
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-24 02:22:18nu am inteles..u de ce..?
adica..e prof...naiba...
platonic? e mai rezon..
sexual..ce naibaaaa???????
nu te sfatuiesc...deloc
isi pierde lucrul..mara...pe bune..think

am precizat ca el nu este profesorul meu..el preda la o alta facultate ....
mara1876
Postat pe 24 Iunie 2010 02:29
De la: mara1876, la data 2010-06-24 01:22:00Buna! ma numesc mara si am cunoscut acum cateva luni un barbat mai in varsta decat mine.El este un barbat cultivat si rational..eu incerc sa il fac sa ma vada ca pe o femeie nu doar ca pe un discipol(el este profesor universitar-nu este profesorul meu;dar sunt interesata de obiectul lui de predare)..va rog niste sfaturi-as dori sa ii dau de inteles ca il plac si ca poate fi mai mult intre noi isa nu intr-un mod ostentativ sau vulgar plus ca nu vreau sa fie foarte evident(asa doar un apropos de departe)....pls niste sfaturi domanelor si domnisoarelor:)


In primul rand asigura-te ca e disponibil, ca nu exista undeva o sotie, o iubita, o femeie cu care deja isi imparte timpul. Restul e doar sansa. Sunt barbati maturi carora le plac jocurile, care sunt tineri la suflet. Dar si invers. Care nu suporta maimutareli, care vor seriozitate. Daca e liber vei vedea in timp ce gen de om este si te adaptezi din mers. Poti avea surpriza sa constati ca nu-i deloc un tip placut in afara orelor de predare si sa-ti treaca dorul.
Oricum, ca-i asa sau asa... ramai naturala. Va simti ca joci teatru si te va trata si el ca pe o actrita, fara sa te ia in serios.
rashela
Postat pe 24 Iunie 2010 02:29
De la: rashela, la data 2010-06-24 02:29:53
De la: mara1876, la data 2010-06-24 01:22:00Buna! ma numesc mara si am cunoscut acum cateva luni un barbat mai in varsta decat mine.El este un barbat cultivat si rational..eu incerc sa il fac sa ma vada ca pe o femeie nu doar ca pe un discipol(el este profesor universitar-nu este profesorul meu;dar sunt interesata de obiectul lui de predare)..va rog niste sfaturi-as dori sa ii dau de inteles ca il plac si ca poate fi mai mult intre noi isa nu intr-un mod ostentativ sau vulgar plus ca nu vreau sa fie foarte evident(asa doar un apropos de departe)....pls niste sfaturi domanelor si domnisoarelor:)


In primul rand asigura-te ca e disponibil, ca nu exista undeva o sotie, o iubita, o femeie cu care deja isi imparte timpul. Restul e doar sansa. Sunt barbati maturi carora le plac jocurile, care sunt tineri la suflet. Dar si invers. Care nu suporta maimutareli, care vor seriozitate. Daca e liber vei vedea in timp ce gen de om este si te adaptezi din mers. Poti avea surpriza sa constati ca nu-i deloc un tip placut in afara orelor de predare si sa-ti treaca dorul.
Oricum, ca-i asa sau asa... ramai naturala. Va simti ca joci teatru si te va trata si el ca pe o actrita, fara sa te ia in serios.

stiu ca este disponibil...si ca el cauta o relatie serioasa .....el imi spune mie lucrurile astea si eu nu prea stiu cum sa reactionez... plus ca vorbim tot felul de lucruri marunte insa este un subiect pe care noi niciodata nu il discutam:NATURA RELATIEI DINTE NOI DOI---ce sa cred ce insemna asta?
mara1876
Postat pe 24 Iunie 2010 02:34
De la: mara1876, la data 2010-06-24 02:34:43
De la: rashela, la data 2010-06-24 02:29:53
De la: mara1876, la data 2010-06-24 01:22:00Buna! ma numesc mara si am cunoscut acum cateva luni un barbat mai in varsta decat mine.El este un barbat cultivat si rational..eu incerc sa il fac sa ma vada ca pe o femeie nu doar ca pe un discipol(el este profesor universitar-nu este profesorul meu;dar sunt interesata de obiectul lui de predare)..va rog niste sfaturi-as dori sa ii dau de inteles ca il plac si ca poate fi mai mult intre noi isa nu intr-un mod ostentativ sau vulgar plus ca nu vreau sa fie foarte evident(asa doar un apropos de departe)....pls niste sfaturi domanelor si domnisoarelor:)


In primul rand asigura-te ca e disponibil, ca nu exista undeva o sotie, o iubita, o femeie cu care deja isi imparte timpul. Restul e doar sansa. Sunt barbati maturi carora le plac jocurile, care sunt tineri la suflet. Dar si invers. Care nu suporta maimutareli, care vor seriozitate. Daca e liber vei vedea in timp ce gen de om este si te adaptezi din mers. Poti avea surpriza sa constati ca nu-i deloc un tip placut in afara orelor de predare si sa-ti treaca dorul.
Oricum, ca-i asa sau asa... ramai naturala. Va simti ca joci teatru si te va trata si el ca pe o actrita, fara sa te ia in serios.

stiu ca este disponibil...si ca el cauta o relatie serioasa .....el imi spune mie lucrurile astea si eu nu prea stiu cum sa reactionez... plus ca vorbim tot felul de lucruri marunte insa este un subiect pe care noi niciodata nu il discutam:NATURA RELATIEI DINTE NOI DOI---ce sa cred ce insemna asta?

l-am cunoscut in afara orelor de predare..insa discutam si depsre obiectul lui de predare,pe langa alte subiecte:famile,viata personala...etc
mara1876
Postat pe 24 Iunie 2010 02:41
De la: mara1876, la data 2010-06-24 01:22:00Buna! ma numesc mara si am cunoscut acum cateva luni un barbat mai in varsta decat mine.El este un barbat cultivat si rational..eu incerc sa il fac sa ma vada ca pe o femeie nu doar ca pe un discipol(el este profesor universitar-nu este profesorul meu;dar sunt interesata de obiectul lui de predare)..va rog niste sfaturi-as dori sa ii dau de inteles ca il plac si ca poate fi mai mult intre noi isa nu intr-un mod ostentativ sau vulgar plus ca nu vreau sa fie foarte evident(asa doar un apropos de departe)....pls niste sfaturi domanelor si domnisoarelor:)
angelo_micnegrusiurat
Postat pe 24 Iunie 2010 03:07
De la: mara1876, la data 2010-06-24 02:41:11el imi spune mie lucrurile astea si eu nu prea stiu cum sa reactionez... plus ca vorbim tot felul de lucruri marunte insa este un subiect pe care noi niciodata nu il discutam:NATURA RELATIEI DINTE NOI DOI---ce sa cred ce insemna asta?
l-am cunoscut in afara orelor de predare..insa discutam si depsre obiectul lui de predare,pe langa alte subiecte:famile,viata personala...etc

Cati ani are fiecare dintre voi? Nu te supara ca te intreb, dar in ce imprejurari va vedeti de discutati asemenea lucruri+ obiectul lui de predare? Mi se pare interesanta afirmatia ta ,,este un subiect pe care noi niciodata nu il discutam:NATURA RELATIEI DINTE NOI DOI''. De ce s-ar pune problema ,,naturii relatiei dintre voi doi"? Ti-a dat de inteles ca ar vrea o relatie cu tine? Poate ca daca nu s-a pus niciodata problema asta:1.omul nu vrea o relatie/casatorie cu tine 2.te place, dar te considera prea tanara pentru el si-i este teama sa nu-l parasesti cand ii va fi lumea mai draga
Scuza-ma daca am fost indiscreta sau te-a suparat mesajul meu(si scuze si pentru ,,per tu'' daca esti o doamna, deci nu o fata apropiata de varsta mea). Sa ne mai scrii ce ai mai facut cu profesorul.
tematoare
Postat pe 2 Iulie 2010 01:33
Esti victima sigura mai fata.... ce vulpoi e domn profesor! te seduce pas cu pas iar tu nici nu o sa sti cand vei ajunge in pat cu el ...... asta-i farmecul barbatilor maturi ....SI SA NU UITI CA EL TE-A VIZAT PRIMUL ....SI VREA O TRUFANDA
concordia
Postat pe 2 Iulie 2010 09:18
Poti cucerii un barbat mai matur,doar daca acesta isi doreste acest lucru,altfel niciodata. Trebuie sa-i aflii zodia si micile placeri. Mai tarziu castiga-i increderea...si asa mai departe. Succes!!!!!!!!
mariana1_5
Postat pe 2 Iulie 2010 10:52
...buna,sunt noua pe aici...numele meu e sandra si am o relatie de 8 luni cu un barbat mai matur,exista o diferenta de 14 ani intre noi dar asta nu e impediment in calea fericirii,ne iubim si asta e tot ce conteaza!asa ca mara,fa ceea ce-ti dicteaza inima si nu pune la suflet tot ceea ce vorbeste lumea,pt ca nimeni nu e in masura sa judece.bafta!
sandra1920
Postat pe 7 Iulie 2010 21:44
Buna Mara, te sfatuiesc in primul rand sa te respecti pe tine mai presus de orice, nu alerga dupa relatia asta deoarece el va simti acest lucru si mai devreme sau mai tarziu va profita de sentimentele tale, lasa-l pe el sa lupte daca isi doreste aceasta relatie. O femeie puternica si care are experienta de viata nu are nevoie sa isi arate disponibilitatea, fii sigura ca daca un barbat matur isi doreste ceva, va obtine, indiferent de piedicile care apar!! Cu cat esti mai greu de obtinut cu atat vei fi mai pretioasa pentru el. Stiu ca este extrem de tentanta o astfel de experienta, si iti poate aduce cea mai mare fericire traita vreodata (si stiu ce vorbesc) dar nu cauta tehnici de cucerire a barbatului ci considera ca tu esti cea importanta, tu esti cea care trebuie cucerita. Take care!
ellena2010
Postat pe 10 Iulie 2010 13:33
Buna :)
Sunt de acord cu doua afirmatii pana acum:
1. tu esti cea care trebuie sa fie cucerita...adica daca il vei alerga tu..crede-ma toata viata sau relatia va trebui sa tragi de el
2. domn' profesor e mare vulpoi...poate ca pare el simpatic, simtul umorului, copil dar si matur in acelasi timp, timid dar intelept...obosit dar deschis spre ceva nou...dornic de ceva serios dar ochii ii stralucesc cand aude de ceva delicios....draGA MEA ..am sa-ti traduc: omul fie nu a mai facut sex de ceva timp ...sau ii suna ceasul biologic...ca ar cam trebui sa fie tata...etc...
Parerea mea: daca domn' prof e un Casanova prafuit atunci trebuie sa-l sochezi sau sa-l respingi.
NU UITA: cu cat te indepartezi de el cu atat se va apropia....barbatilor le place sa vaneze .....asta in cazul in care te vrea.
Anyway ..have fun!
kudika162552
Postat pe 10 Iulie 2010 14:42
Lasându-l pe el sã te cucereascã..
kudika197004
Postat pe 10 Iulie 2010 19:54
serios mara ce ai vazut la el????totusi e mai in varsta decat tn..dar in fine,dak sp k il placi nu trebuie sa faci nik,trebuie sa fi tu insuti,sa nu incerci sa pari altceva decat ceea ce esti..adik sa pari femeia asa cum ai sp..si sa-l cuceresti tu..hmmm mai bn lasa-l pe el sa te cucereasca dak vrea o rlatie cu tn..dak nu lasa-l k poate e si insurat si nu vrea decat o aventura cu tn..
blondix_mik
Postat pe 11 Iulie 2010 08:22
baiatul din poza e prietenul meu nu el ti-a dat sfaturi
blondix_mik
Postat pe 11 Iulie 2010 08:23
De la: mara1876, la data 2010-06-24 01:22:00Buna! ma numesc mara si am cunoscut acum cateva luni un barbat mai in varsta decat mine.El este un barbat cultivat si rational..eu incerc sa il fac sa ma vada ca pe o femeie nu doar ca pe un discipol(el este profesor universitar-nu este profesorul meu;dar sunt interesata de obiectul lui de predare)..va rog niste sfaturi-as dori sa ii dau de inteles ca il plac si ca poate fi mai mult intre noi isa nu intr-un mod ostentativ sau vulgar plus ca nu vreau sa fie foarte evident(asa doar un apropos de departe)....pls niste sfaturi domanelor si domnisoarelor:)



pai ziceai ca iti place domeniul pe care il preda. inseamna ca poti face un subiect de discutie interesant pe domeniu. de ce nu investesti putin timp intr-o discutie pe domeniul asta? dupa chestii simple, ca si EC, cate un joc care sa nu bata la ochi, un banc bine plasat daca prinde bine discutia, putin NPL.

tine minte insa... ce ti-am spus mai sus ajunge doar sa il cuceresti, nu sa il si pastrezi, acolo e munca ta de teren.

apropo... ca barbat nu era nevoie, dar ca femeie trebuie sa arati bine. nu arati bine sorry. si nu uita ca o femeie aranjata cu gust castiga 2 puncte peste nivelul frumusetii ei. deci daca i-as da nota 7 la frumusete, dupa ce se aranjeaza poate ajunge usor la 9.

eu nu iti recomand insa asta. si sunt sigur ca nici majoritatea femeilor care au avut de-a face cu specia asta care vrea relatii serioase de la inceput ( cum poti sa cauti relatie? e ceva care se construieste, nu ceva care se gaseste. dar ei stiu mai bine). pentru mine ca barbat, cand aud un tip ca ii spune unei femei ca vrea relatie serioasa (ma mai intreaba unele prietene cate ceva), inseamna ca tipul respectiv e genul care reproseaza in relatie.
leo_
Postat pe 11 Iulie 2010 12:30
De la: blondix_mik, la data 2010-07-11 08:22:21serios mara ce ai vazut la el????totusi e mai in varsta decat tn..dar in fine,dak sp k il placi nu trebuie sa faci nik,trebuie sa fi tu insuti,sa nu incerci sa pari altceva decat ceea ce esti..adik sa pari femeia asa cum ai sp..si sa-l cuceresti tu..hmmm mai bn lasa-l pe el sa te cucereasca dak vrea o rlatie cu tn..dak nu lasa-l k poate e si insurat si nu vrea decat o aventura cu tn..



iti spun eu ce a vazut. e barbat de succes, adica are cariera si castiga bine si, probabil mai sunt destule fete care il vor si este un fel de intrecere cu ele asta.
leo_
Postat pe 11 Iulie 2010 12:39
De la: mara1876, la data 2010-06-24 02:29:19
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-24 02:22:18nu am inteles..u de ce..?
adica..e prof...naiba...
platonic? e mai rezon..
sexual..ce naibaaaa???????
nu te sfatuiesc...deloc
isi pierde lucrul..mara...pe bune..think

am precizat ca el nu este profesorul meu..el preda la o alta facultate ....


si daca e insurat?
nu cred ca mai mult decat sex ar fi
profesorii de obicei nu prea se amesteca decat daca ceva e evident de diperant...
nu cred ca trebuie sa te agiti pentru unul d-asta...
serios, esti tanara, doar pentru ca e ok si oau, e destept, crezi ca te si place pt ce esti ca om? mie una nu mi-ar conveni asta
indiferent ca e la alta facutate..
dragon_fly88
Postat pe 11 Iulie 2010 12:40
vreau sa te intreb cati ani aveti...sau care este diferenta de varsta dintre voi?
kudika141023
Postat pe 11 Iulie 2010 12:57
normal ca nu va zice adevarata dif de varsta dintre ei si nici unde ,cum s au cunoscut ,ce sa vrea unul batran care si a trait traiul ,si a mancat malaiul de la una care o sa l oboseasca si bate la cap ca ea vrea sa se afirme.,profesor universitar banuiesc ca vrea si ea o pila de la el iar barbatiilor nu le place sa i bati la cap mai ales batran osteoporoza ,ce vrajeala cand adevarul se stie ca nu dureaza relatiile cu dif de varsta fie din vina lui ,fie din vina ei, comon:)
kudika004836
Postat pe 11 Iulie 2010 13:50
nu stiu ce sa zic fetelor nu stiu cat conteaza diferenta de varsta eun am 17 si am un prieten tot de 1è ani unii sp ca suntem prea tineri dar noi ne iubim si avem planuri de nunta pe anul vitor deci ,nu stiu ce sa zic,chiar conteaza dif de varsta sau conteaza ca cei doi se inteleg ft bn ..??? :d
healthy017082
Postat pe 11 Iulie 2010 14:04
17 ani are si el ,scz
healthy017082
Postat pe 11 Iulie 2010 14:05
buna mara! ma numesc mariana si am si eu o relatie cu un barbat matur...diferenta dintre noi e de 14 ani....anul viitor vrem sa ne casatorim.... eu l-am cucerit cu comportamentul meu,cu sinceritatea mea si cu puritatea mea....am un suflet mai copilaros...si de obicei barbatii maturi cauta opusul lor.... nu incerca sa pari mai matura decat esti pentru ca o sa ajungi si la perioada in care chiar o sa fi matura::P.... acum profita de anii tineretii tale.....trebuie doar sa fi tu...... ai grja de tine si spor la treaba:P multa bafta si mai scrie pe forum ce urmeaza:P
marry86
Postat pe 11 Iulie 2010 15:06
Daca e interesat si considera ca merita sa aiba o relatie cu tine, te va cuceri el fii sigura. Daca nu, eu zic mai bine sa stai pe burta ca-i apa mica... Nu te incurca degeaba. Parerea mea... :)
opalsky
Postat pe 11 Iulie 2010 16:33
De la: leo_, la data 2010-07-11 12:39:37
De la: blondix_mik, la data 2010-07-11 08:22:21serios mara ce ai vazut la el????totusi e mai in varsta decat tn..dar in fine,dak sp k il placi nu trebuie sa faci nik,trebuie sa fi tu insuti,sa nu incerci sa pari altceva decat ceea ce esti..adik sa pari femeia asa cum ai sp..si sa-l cuceresti tu..hmmm mai bn lasa-l pe el sa te cucereasca dak vrea o rlatie cu tn..dak nu lasa-l k poate e si insurat si nu vrea decat o aventura cu tn..



iti spun eu ce a vazut. e barbat de succes, adica are cariera si castiga bine si, probabil mai sunt destule fete care il vor si este un fel de intrecere cu ele asta.


si ce daca castiga bn,e tanara..la e un bosorog..poate e si insurat sau poate are si copii..si dincer nu cred k omu' asta vrea o realatie cu o pustoaica..mara nu asculta la oamenii astia..vede-ti fta de tineretea ta si lasaa-l pe "profu"
blondix_mik
Postat pe 11 Iulie 2010 19:47
De la: blondix_mik, la data 2010-07-11 19:47:52
De la: leo_, la data 2010-07-11 12:39:37
De la: blondix_mik, la data 2010-07-11 08:22:21serios mara ce ai vazut la el????totusi e mai in varsta decat tn..dar in fine,dak sp k il placi nu trebuie sa faci nik,trebuie sa fi tu insuti,sa nu incerci sa pari altceva decat ceea ce esti..adik sa pari femeia asa cum ai sp..si sa-l cuceresti tu..hmmm mai bn lasa-l pe el sa te cucereasca dak vrea o rlatie cu tn..dak nu lasa-l k poate e si insurat si nu vrea decat o aventura cu tn..



iti spun eu ce a vazut. e barbat de succes, adica are cariera si castiga bine si, probabil mai sunt destule fete care il vor si este un fel de intrecere cu ele asta.


si ce daca castiga bn,e tanara..la e un bosorog..poate e si insurat sau poate are si copii..si dincer nu cred k omu' asta vrea o realatie cu o pustoaica..mara nu asculta la oamenii astia..vede-ti fta de tineretea ta si lasaa-l pe "profu"
..scz pt greseli
blondix_mik
Postat pe 11 Iulie 2010 19:49
De la: angelo_micnegrusiurat, la data 2010-06-24 03:07:15
De la: mara1876, la data 2010-06-24 01:22:00Buna! ma numesc mara si am cunoscut acum cateva luni un barbat mai in varsta decat mine.El este un barbat cultivat si rational..eu incerc sa il fac sa ma vada ca pe o femeie nu doar ca pe un discipol(el este profesor universitar-nu este profesorul meu;dar sunt interesata de obiectul lui de predare)..va rog niste sfaturi-as dori sa ii dau de inteles ca il plac si ca poate fi mai mult intre noi isa nu intr-un mod ostentativ sau vulgar plus ca nu vreau sa fie foarte evident(asa doar un apropos de departe)....pls niste sfaturi domanelor si domnisoarelor:)

si eu cu tine
roz5blue6lila7
Postat pe 11 Iulie 2010 19:49
In cazul in care vorbiti si la telefon,inseamna ca reprezinti ceva pentru el,dar pe termen lung ,tu ai de pierdut intr-o asemenea relatie !!
Probabil ca te atrage personalitatea lui,dar cauta-ti unul mai tanar ,daca vrei sa nu-ti pierzi cei mai frumosi ani, iar apoi ...sa regreti !!! Gandeste-te foarte bine ce faci !!! Iti doresc numai bine !!!
kudika133347
Postat pe 11 Iulie 2010 23:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Femeia taur-barbatul scorpion 11 De la: kudika082099 10 Noiembrie 2009 09:32
femeia capricorn si barbatul taur.Ajutati ma va rog. 6 De la: kudika408282 29 Aprilie 2012 13:10
fecioara sau balanta? 5 De la: IOANAMINCU 16 Martie 2009 20:50
ea varsator el pesti 1 De la: myrela05 16 August 2009 10:01
Femeile sagetator! 58 De la: brun3tu 3 Decembrie 2010 20:36