Setari Cookie-uri

eu varsator el fecioara

suntem casatoriti de 10 a faceni si un copil care face 8ani in iulie. Simt ca s-a racit mult fatza de mine. Ce spun zodiile? cat de mult ne potrivim? multumesc
miri76
Postat pe 24 Iunie 2010 11:41
Cauta-ti un taur .
kudika192995
Postat pe 2 Iulie 2010 12:23
De la: kudika192995, la data 2010-07-02 12:23:40Cauta-ti un taur .

comunal?!
miss_darine
Postat pe 2 Iulie 2010 12:56
De la: miri76, la data 2010-06-24 11:41:12suntem casatoriti de 10 a faceni si un copil care face 8ani in iulie. Simt ca s-a racit mult fatza de mine. Ce spun zodiile? cat de mult ne potrivim? multumesc
Daca ne-am lua dupa astre, chiar nu ar mai fi casnicii fericite
twincle
Postat pe 2 Iulie 2010 17:15
De la: miri76, la data 2010-06-24 11:41:12suntem casatoriti de 10 a faceni si un copil care face 8ani in iulie. Simt ca s-a racit mult fatza de mine. Ce spun zodiile? cat de mult ne potrivim? multumesc
nu trebuie sa te iei dupa zodieii si compatibilitate,trebuie sa faci sa mearga relatia(daca il mai iubesti)chestia cu ,compatibilitatea este relativa,zodiaiacul dupa umila mea parere este un indreptar pt noi si ne ajuta sa ne formam o parere despre noi si cei din jur.Eu sant scorpion cu ascendent in scorpion iar sotul meu fecioara cu ascendent in balanta,anul acesta implinim 29 de ani de casnicie(casnicie frumoasa pe care o doresc din suflet tuturor femeilor)ne completam unul pe celalat,ne tinem inca de mana,imi aduce mereu flori,mici atentii,cand m-am imbolnavit a fost alaturi de mine,cand am facut transplant a fost in fiecare zi la mine la spital.......o casnicie se bazeaza pe iubire,incredere,respect,intelegere,tandrete.......nu pe compatibilitatea intre zodii.Avem doi fii,ambii casatoriti,asa i-am invatat si pe ei,increderea,iubirea......sant stalpii unei casnicii,baza pe care se cladeste o casnicie pana pana la moarte.Multa sanatate si intelepciune.
doinitaeda
Postat pe 4 Iulie 2010 21:41
si...?!
roz5blue6lila7
Postat pe 4 Iulie 2010 21:44
Suntem casatoriti de 17 ani, avem 2 copii de 14 respectiv 6 ani. Ne intelegem mai bine ca la inceput , ne completam unul pe celalalt incercand sa aducem in relatia noastra ceva nou . D in punctul meu de vedere suntem o familie fericita si implinita in acelasi timp. Mult noroc si iubire tuturor!
P_BER
Postat pe 5 Iulie 2010 16:41
De la: miri76, la data 2010-06-24 11:41:12suntem casatoriti de 10 a faceni si un copil care face 8ani in iulie. Simt ca s-a racit mult fatza de mine. Ce spun zodiile? cat de mult ne potrivim? multumesc


Ai gresit adresa,aici nu e nici Neti Sandu si nici Minerva! As putea sa ma uit eu in globul meu de pe birou, dar imi arata decat la capra si bou!
Barbie30
Postat pe 5 Iulie 2010 16:46
sincer cam tarziu ti ai dat seama vasator cu fecioara nu prea e ok varsator cu taur e ok iti doresc succes .
lucia_loredana
Postat pe 9 Iulie 2010 01:22
Asta nu te intrebi dupa 10 ani, cand, evident ca nu mai e ca in prima zi...vezi-ti de familie si copil si lasa net-ul...ca nu aici gasesti solutia, ci in cuplu, comunicand...
kudika226898
Postat pe 11 Iulie 2010 12:17
kudika082289
Postat pe 13 Iulie 2010 17:00
varsator si fecioara- ar putea merge daca incerci sa eviti plictiseala care se insaleaza in orice cuplu odata cu trecerea timpului.tu esti mult prea independenta pentru un nativ fecioara care de multe ori prefera sa se inchida in el insusi precum intr o carapace daca vede ca lucrurile scartaie.
ofera-i siguranta zilei de maine si reasigura l de dragostea ta din cand in cand daca nu vrei sa l pierzi.
kudika102818
Postat pe 14 Iulie 2010 08:18
De la: miri76, la data 2010-06-24 11:41:12suntem casatoriti de 10 a faceni si un copil care face 8ani in iulie. Simt ca s-a racit mult fatza de mine. Ce spun zodiile? cat de mult ne potrivim? multumesc
Stii ceva draguta?Pe fecioare doar egoismul feroce sau dorinta de "a fi cel care comanda"le poate determina sa devina reci intr-o relatie...(acuma nu ca nu as fi fecioara...
twincle
Postat pe 14 Iulie 2010 13:37
si eu sunt ,, posesoarea,, unei fecioare de 10 ani, nu avem copil desi isi doreste .cu siguranta tu trebuie sa te dai mai mult pe langa el , ca el sa fie convins si sigur ca este la fel de iubit ca la inceput.Nu-l cicali cu problemele zilnice... nu le place deloc, chiar daca tu ai dreptate. rabdare, comunicare, cam da asta este cheia SUCCESULUI la un asemenea cuplu. ps. prin prisma copilului poti ajunge f repede la inima lui. Fecioarele iubesc f mult copii si de cele mai multe ori raman in cuplu datorita acestora.bafta
georgina1
Postat pe 14 Iulie 2010 14:06
De la: kudika226898, la data 2010-07-11 12:17:52Asta nu te intrebi dupa 10 ani, cand, evident ca nu mai e ca in prima zi...vezi-ti de familie si copil si lasa net-ul...ca nu aici gasesti solutia, ci in cuplu, comunicand...


Daa.. Neatza`
PinkilyDinkily
Postat pe 15 Iulie 2010 03:45
Si noi suntem in aceeasi combinatie! Trebuie multa rabdare si permanent sa comunici cu "fecioara", care obisnuieste de cele mai multe ori sa se inchida in sine.In schimb fecioara are rabdarea necesara de a intelege temperamentul , de cele mai multe ori , vulcanic al varsatorului.Si astfel, reusim sa ne completam reciproc!
nicoleta0284
Postat pe 18 Iulie 2010 22:27
De la: nicoleta0284, la data 2010-07-18 22:27:36Si noi suntem in aceeasi combinatie! Trebuie multa rabdare si permanent sa comunici cu "fecioara", care obisnuieste de cele mai multe ori sa se inchida in sine.In schimb fecioara are rabdarea necesara de a intelege temperamentul , de cele mai multe ori , vulcanic al varsatorului.Si astfel, reusim sa ne completam reciproc!
twincle
Postat pe 19 Iulie 2010 16:26
Varsator si Fecioara, sau despre fascinatia puritatii

Da, o fascinatie care îmbina daruirea neconditionata a Fecioarei cu entuziasmul nestavilit al Varsatorului de a salva lumea, ceea ce face ca amândoi sa se proiecteze pe dimensiuni diferite ale vietii, dar la modul real complementar: Varsatorul catre lumile subtile, scotocind memoria akasha-ica a Universului cu inventivitatea lui, iar Fecioara catre aspectele imediate, materiale si concrete, dezvaluind microcosmosul rezonant la nivel terestru cu acest Univers.

Varsatorul îsi sacrifica inima de dragul cunoasterii absolute, Fecioara îsi sacrifica viata personala pentru matusi, unchi, batrani sau alti necajiti ramasi fara sprijin. Varsatorul vede padurea, în timp ce Fecioara vede doar copacii.

La ce alt cuplu veti mai gasi o astfel de ardere interioara, profund purificatoare pentru spiritul divin din noi? Cu un nativ Fecioara care purifica spiritul prin trup si cu un nativ Varsator care purifica spiritul prin minte, astfel încât iubirea divina sa se manifeste plenar prin inima fiintei umane!?

Desigur, exista si riscuri - nu altul decât acela al unor inhibitii si/sau neîmpliniri erotice serioase, daca macar unul pierde din vedere necesitatea stringenta de a-si aminti - fie si periodic - si de celalalt, dar si de propria persoana.

uite ce spun zodiile!!!!
Elena_Iuliana
Postat pe 20 Iulie 2010 13:23
buna. Elena mersi mult pt. mesaj. Suntem de 10 ani casatoriti dar n-am fost zi de zi impreuna din pacate. A muncit si acum munceste in Bucuresti, pleaca luni si vine vineri. Am uitat sa spun ca sunt si bolnava. Merg greu si am nevoie de ajutor.
Multa sanatate si o seara placuta. Mirela
miri76
Postat pe 20 Iulie 2010 18:01
twincle
Postat pe 21 Iulie 2010 09:23
si eu sunt varsator si sunt casatorita el fecioara si un copil de 2ani qsi 4luni si stiu cum este ;e dificil sun zile cind nu mai suport nimic;este greu se poarta tare rece se poate spune asia ;pot sa fiu si dezbracata si imbracata si nu il interesaza;nimic la mine ,dar dumnezeu sa ma ajute sa iau permisu si sa meatga baiatu la gradinita si eu la sevici ;si sa fiu o femeie indepedenta ;multumesc
kudika117717
Postat pe 21 Iulie 2010 09:29
barbatii fecioara pun f mult suflet in ceea ce fac, dar knd se racesc trebuie sa cauti modalitatea de a-i apropia de tn altfel ii pierzi
yumy
Postat pe 21 Iulie 2010 09:47
buna
in primul rand la multi ani copilului.nu te lua ff mult dupa zodii( sa vezi cum e intre o fecioara si un barbat sagetator te doare capul ).incearca sa te aranzezi mai mult sal surprinzi nu intotdeauna cum vrea el , cu ceva nou, spontan
aura_23
Postat pe 21 Iulie 2010 10:35

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
INTRA IN JOC 2 De la: Dor_a 7 Octombrie 2009 12:43
ce sa fac? 7 De la: GYPSI 1 Martie 2010 18:09
buna 33 De la: kudika325856 18 Octombrie 2010 13:46
NU-MI DORESC COPILUL!!!!!!!! 9 De la: mitura 31 Iulie 2010 00:00
de ce credeti ca sunt mai presus "pilele"(cunostintele)decat ceea ce stii? 3 De la: mitura 8 Septembrie 2009 22:10