Setari Cookie-uri

AJUTOR

Am un prieten de 2 si jumate, locuim impreuna de un an si sta si maicasa cu noi. Mama lui inca de la inceput nu avrut sa fiu cu el ,tot timpul cauta sa ma certe sa ii vb lui prietenul meu de rau. Si el sa saturat da nu vrea sa ne mutam deoparte pt ca maicasa este bolnava. tot timpul ma vb urat pe unde apuca hop si de mine ceva sa zica. si mai este si sora lui care nu ma suporta si aia tot la fel ca maicasa este. Oameni buni si coloc peste pupaza mai sunt si in germania si nu am pe nimeni care sa-mi iei apararea. O sa va intrebati de ce nu plek acasa si de ce nui spun lui mama mea tot? Mama are cancer si nu vreau ca sa o supar si mai tare ca orcum de cand am plekt acasa a slabit mult si ia iesit pe fata pete de la ficat. Si nu as vrea sa plek acasa ca sa o pot ajuta pe mama si suriora mea, astept sa-mi fac actele de Germania ca sa pot sa muncesk sa fac si bani pt o casa amea si lui mama si ai lui sormea. o sa va intrebati da nu ai tata? Tatal meu bea este un om rau se certa cu mama in fiecare zii si cu sormea si de multe ori le chiar si bate si cu mine tot la fel facea cand eram acasa si satam cu chirie la bunik pt ca nui nici casa ei e a statuli. In urma cu 5 ani mi-a murit fratele mai mare cu 2 ani ca mine acum eu am 19, a fost infectat cu sida de mic si noi nu am stiu pt ca era ca un copil normal si cu 1 an inaite sa moara aczut la pat si toti eram disperati si din cauza la bola asta pastile nu si face efect si a fost racit la plaman si de la asta sa ajuns la turbecluza . Mama este distrusa. si nu avem o situatie buna delok ce sa fac spunetim va rog?
deliuza
Postat pe 24 Iunie 2010 13:00
De la: deliuza, la data 2010-06-24 13:00:48Am un prieten de 2 si jumate, locuim impreuna de un an si sta si maicasa cu noi. Mama lui inca de la inceput nu avrut sa fiu cu el ,tot timpul cauta sa ma certe sa ii vb lui prietenul meu de rau. Si el sa saturat da nu vrea sa ne mutam deoparte pt ca maicasa este bolnava. tot timpul ma vb urat pe unde apuca hop si de mine ceva sa zica. si mai este si sora lui care nu ma suporta si aia tot la fel ca maicasa este. Oameni buni si coloc peste pupaza mai sunt si in germania si nu am pe nimeni care sa-mi iei apararea. O sa va intrebati de ce nu plek acasa si de ce nui spun lui mama mea tot? Mama are cancer si nu vreau ca sa o supar si mai tare ca orcum de cand am plekt acasa a slabit mult si ia iesit pe fata pete de la ficat. Si nu as vrea sa plek acasa ca sa o pot ajuta pe mama si suriora mea, astept sa-mi fac actele de Germania ca sa pot sa muncesk sa fac si bani pt o casa amea si lui mama si ai lui sormea. o sa va intrebati da nu ai tata? Tatal meu bea este un om rau se certa cu mama in fiecare zii si cu sormea si de multe ori le chiar si bate si cu mine tot la fel facea cand eram acasa si satam cu chirie la bunik pt ca nui nici casa ei e a statuli. In urma cu 5 ani mi-a murit fratele mai mare cu 2 ani ca mine acum eu am 19, a fost infectat cu sida de mic si noi nu am stiu pt ca era ca un copil normal si cu 1 an inaite sa moara aczut la pat si toti eram disperati si din cauza la bola asta pastile nu si face efect si a fost racit la plaman si de la asta sa ajuns la turbecluza . Mama este distrusa. si nu avem o situatie buna delok ce sa fac spunetim va rog?



ce nasol....chiar k ai o situatie aiurea ...pai cu "soacra ta" ai 2 lucruri de facut...ori sa o ignori....ori sa faci in asa fel sa intri sub piele cum s-ar zice....si anume sa ii arati k tu esti ma doamna k ea, k esti serioasa harnica , curata, si sa nu aiba nimik ce sa iti reproseze si daca nu se calmeaza nicicum...atunci ignor-o k pana la urma tu stai cu prietenul tau nu cu ea si trebuie lui sa ii acorzi atentie nu ei...sa nu te intereseze ce zice si ce face stii vb aia "zici k ea si faci k tine"....in legatura cu mama ta....ar trebui sa ii dai mai multa atentie...si sa ii faci un tratament sau ceva pana nu e prea tarziu ....nu pot fi toate roz....trebuie sa fi tu tare si sa treci peste toate ...mai ales daca prietenul tau este langa tine si te iubeste!!
I0anaG
Postat pe 24 Iunie 2010 13:09
esti in c***t pana la gat...
dar nu am inteles ce sfat ceri?
legat de soacra ta ''iubita'' si cumnatica ta ''dulce''...ce sa zic...nu e intelept sa te muti cu ai lui...si chiar daca il iei la pachet...tre sa te placa el nu ele...
curios ce le-ai facut de nu te ''inghit''...dar nu e treaba mea!
ai prea multe pe cap sa te gandesti la ele...mai bine rezolvi motivul pt care esti akolo,ai plecat cu un scop,nu te abate de la curs...
alina_constantin88
Postat pe 24 Iunie 2010 13:13
El poate rezolva situatia cu masa si sorasa. Acum mai depinde daca vrea si el.
SilverMask
Postat pe 24 Iunie 2010 15:23
Mai sa fie, cum s-au adunat toate bubele rele in fundul babei mele! Recunosc scrisul asta analfabet si exagerarile fara numar.. de la o posta.
Ce sa faci? Ce faci si acum ca-i foarte bine.
rashela
Postat pe 24 Iunie 2010 15:26
Da cine esti tu fata sa ma faci tu pe mine analfabeta? Si pana la urma de unde ma cunosti tu pe mine? Numele care la-m scris si locatie e ca un exemplul(nu sunt adevarate)
deliuza
Postat pe 27 Iunie 2010 12:05
De la: deliuza, la data 2010-06-27 12:05:25Da cine esti tu fata sa ma faci tu pe mine analfabeta? Si pana la urma de unde ma cunosti tu pe mine? Numele care la-m scris si locatie e ca un exemplul(nu sunt adevarate)


"Scumpa", nu eu te fac analfabeta, sa avem pardon! Ia mai gandeste-te oleaca cum am dedus eu oare, ca randurile tale sunt vai mama lor?
Cat despre limbajul folosit de tine... "baga mare" in continuare.. Mama nu se supara.
Cat despre ce e si nu e adevarat din ce spui tu, pai vezi? Asta spuneam si eu, de ce sarisi asa? Si eu am spus ca totu'-i o minciuna. Multumesc ca mi-ai confirmat!
Pa! Kiss u!
rashela
Postat pe 27 Iunie 2010 19:01

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Asortarea auriului? 12 De la: kudika014690 7 Octombrie 2009 23:00
Am nevoie de un sfat 38 De la: Ashllleyyy 18 Martie 2010 16:19
activitate fizica 4 De la: m_geani 3 Noiembrie 2009 18:06
buna fetelor 9 De la: Marina_Daniliuc_1 9 Octombrie 2013 18:44
chiar am nevoie de ajutorul tau te rog ajuta-ma 8 De la: mahy33 3 Februarie 2010 20:56