Setari Cookie-uri

fosta iubita

Am avut o relatie de un an si jumatate cu un barbat pe care il consideram iubirea vietii mele. Am avut puterea sa pun capat relatiei desi in momentul acela am simtit cum o parte din mine se rupe iremediabil. Recunosc, am regretat o vreme decizia, dar m-am consolat apoi cand am aflat, pe rand, lucruri despre viata lui de dupa despartirea noastra. incredibil cat poate fi un om de prefacut! Incredibil ca nu poti sa ajungi sa cunosti persoana cu care convietuiesti. In fine, sa nu ies din subiect... Aveam deja un an de cand eram impreuna si, intr-o dimineata, a primit un telefon. S-a speriat, a sarit ca ars mergand repede intr-o camera alaturata, a vb 5 minute...spunandu-mi apoi ca a fost un prieten. Acela a fost momentul cand eu am inceput sa imi pun intrebari. Am aflat ulterior ca "prietenul" fusese de fapt fosta lui iubita de care se despartise cu 3 ani in urma pe motiv de dubla infidelitate ...din partea ei In fine, m-a asigurat ca e doar o situatie trecatoare, ca ea are niste probleme in familie si simte nevoia sa vorbeasca cu cineva...Nu am crezut nimic.Au urmat multe momente de nesiguranta, suspiciuni, lacrimi si certuri in care el ma acuza ca il indepartez prin atitudinea mea si prin geloziile mele nefondate. Ce nu intelegea el era ca eu nu eram geloasa. Eram suparata si nu intelegeam cum poate sa continue sa o sune stiind ca pe mine ma deranjeaza, ca imi face rau....Eu consideram ca nu ma respecta facandu-mi asta. In fine...Ajunsesem sa cred ca eram paranoica, vina era a mea, ca intre ei nu se intampla nimic, ca totul era numai in capul meu. Nu i-am mai zis nimic o perioada.Insa nimic nu mai era la fel. El era rece si punea asta pe seama muncii lui. A durat o perioada situatia asta, am incercat sa remediez insa el nu facea nimic in sensul asta...asa ca l-am amenintat ca daca nu se schimba ne despartim. El continua sa ma invinovateasca pe mine ca l-am indepartat bla, bla... Ne-am despartit! A fost groaznic mai ales ca eu traiam cu sentimentul acela de vinovatie pe care el mi-l imprimase.....imi ziceam mereu ca eu mi-am distrus relatia si nu puteam sa merg mai departe. A fost groaznic...pana intr-o zi cand am aflat adevarul. El era din nou impreuna cu ea. S-au impacat imediat cum ne-am despartit noi doi. Nu-mi venea sa cred ca avusesem dreptate tot timpul si el ma teroriza. In fine...A trecut o jumatate de an de la despartirea noastra. In timpul asta ei s-au si logodit, probabil ca urmeaza nunta anul viitor. Sunt scarbita de el si de toate minciunile pe care mi le-a spus.Mai ales ca eu am fost corecta, m-am purtat ireprosabil si o stiu pe ea cate i-a facut.
DECI, nu permiteti nicio astfel de legatura cu fostul/fosta....flacara inca mocneste acolo, ascunsa bine...si se poate reaprinde oricand!!!

Postat pe 16 Septembrie 2008 16:47
da ai dreptate scumpo..bine ai facut asa si trebuie ..nici eu nu permit nici o legatura cu fosta si ii impun niste reguli daca vrea sa fie cu mine...
ritta_dochin
Postat pe 16 Septembrie 2008 19:52
bravo ai fost tare la fazele astea...
ritta_dochin
Postat pe 16 Septembrie 2008 19:53
sunt perfect de acord cu acest lucru fara telefoane cu fosta ca poate poate devin eu fosta....oricum toti suferim macar o data in viata din dragoste, parca ar fi o lege a naturii

Postat pe 16 Septembrie 2008 20:40
Nasol. Dar oricum eu nu ma stresez cu chestia asta, avand in vedere ca el nu o mai suporta pe fosta lui...
alexutzab
Postat pe 16 Septembrie 2008 20:43
Si eu sunt de acord ca cel mai bine e, odata despartit/a de cineva, s-a terminat totul. nu cred in astfel de prietenii, pentru ca...asta e...nu se stie niciodata.

cel mai rau mi se pare ca e ca tu ai ramas cu sentimentul ala de vinovatie. stiu foarte bine cum e. ingrozitor. eu si dupa 2 ani ma simt vinovata
ralukiss
Postat pe 16 Septembrie 2008 21:19
foarte bine
alexutzab
Postat pe 24 Septembrie 2008 13:49
cam dura situatia,tu ai fost corecta ti-ai arata sentimentele pe fata iar el cu ascunzisuri.pacat ca a trecut un an si in urma a lasat suferinta...Bravo esti puternica
bkkl
Postat pe 9 Octombrie 2008 23:14
ma bucur ca ai reushit... imi pare rau k ai avut dreptate... dar din pacate asha este... nu tb sa fie pastrata legatura cu fostii sau fostele... nu stii niciodata cum se poate reaprinde focul shi sa-i faci pe actualii parteneri sa sufere... cel mai bine e sa nu se pastreze legatura. am zis-o intotdeauna shi o sa o zic mereu... tentatia este imensa mai ales dc fostul/fosta inca mai nutreste sentimente pentru tine... shi cel mai ushor de intervenit e atunci cand in relatia actuala apar certuri, mici neintelegeri... atunci te gandesti la fostul / fosta shi cine stie poate chiar dai un tel sau se nimereste sa sune telu din acea directie... shi apuci intr-o directie din care tocmai te redresasei... shi risti sa o iei de la capat... sau mai grav sa afle actualul partener shi sa nu-ti pese... shi sa te intorci de unde ai plecat... fara sa-ti pese de suferinta ce o provoci celui care a stat alaturi de tine in ultimul timp indiferent de cele intampinate...

uitarea_aducerii_aminte
Postat pe 21 Octombrie 2008 11:49
FOARTE BN AI FACUT.AN TRECUT SI EU PRIN CV ASEMANATOR.SA VA SPUN CUM S-A INTAMPLAT.NE-AM CUN SI NE-AM PLACUT.DE ATUNCI AM FOST IMPREUNA PANA CAND S-A BAGAT ZDREANTZA KRE SE NUMESTE ANDRA.PANA LA URMA NE-AM DESPARTIT.A FOST CU EA O PERIOADA DUPA KRE S-AU DESP DIN CAUZA UNEI TAMPENII FACUTE DE EA.NOI NU ERAM DECAT AMICI.SI AM DEVENIT DIN CE IN CE MAI APROPIATI PANA CAND NE-AM IMPACAT.NE INTELEGEAM SUPER PANA CAND A APARUT EA CU INTENTIA DE A SE IMPACA CU EL CU TOATE K STIA K EL E INK CU MN SI AM VRUT SA O BAT DAR A SCAPAT K PRIN MINUNE SI DE ATUNCI I-AM JURAT K DAK PUN MANA PE EA O CALC IN PICIOARE.FI TARE SI PUTERNIK!!!
LADY_DYANNA
Postat pe 4 Noiembrie 2008 15:43
Poveste rupta parca din paginile vietii mele...mai rau,a fost primul barbat din viata mea..am iertat prea mult..iar partea cea mai proasta e ca doare si va durea mereu...timpul doar cicatrizeaza,nu vindeca ranile..fii tare..:)
thelasttime87
Postat pe 11 Decembrie 2008 20:08


am fost pusa si eu intro situatie de genul asta acum 2 saptamani prima lui prietena cu care fusese 2 ani sau despartit din cauza infidelitati ei acum e tot insistat si pe mess si la telefon sa se intalneasca pana la urma el a acceptat a incercat sa imi spuna ca se intalneste cu o amica si mam suparat dupa mia zis ca a fost o gluma ca a doua zi sa aflu ca sa intalnit cu ea am reactionat putin urat desi mi a spus tot ce au vb ia dat ignore si daca mai are de gand sa sune am sa ii raspund eu stiu ca nu vrea nici o legatura cu ea dar ea insista iar el a vrut sa ii faca un binee de craciun cica
ochelari
Postat pe 3 Ianuarie 2009 16:54
ba si eu am patit ceva similar cu fostu meu iubit dragostea vietii mele si el a mai pastrat `legatura`cu fosta ma durut si am suferit mult pana ce iam zis stop
si ne-am despartit apoi ne-am impacat iar ,
iar acum suntem despartiti datorita mamei lui adik cea care ar fii trebuit sa-mi fie soacra.

naspa e greu ce sa fac dak el e baiatu` mamei?
ioanageorgiuADY
Postat pe 30 Ianuarie 2009 23:27
E foarte greu sa pui capat unor sentimente pe care nici cum nu le poti stapanii...e parca impotriva lucrurilor, si te simti in acele momente cel mai slab om de pe pamant...insa odata ce ai decis ca o iubire sa devina FOSTA trebuie sa incerci sa ramai ferm in aceasta decizie, chiar daca numai ratiunea este cea care te ajuta in acele clipe. Stiu din propria mea experienta de viata cat de greu si aproape imposibil este sa-ti scoti din inima si din gand o iubire care nu s-a finalizat asa cum am fi vrut, care din niste motive (care nu isi mai au importanta) si-a gasit sfarsitul..... poate din prea mult orgoliu sau prea multa naivitate am ales sa spunem "NU" atunci cand toata fiinta noastra striga "DA"!
De aceea este foarte bine sa stii sa iti urmezi glasul inimii atunci cand iti vorbeste si sa renunti la orgoliu si incapatanare pentru a evita regretele tarzii! Oare cati dintre noi suntem capabili de asa ceva...capabili de a ierta si de a o lua de la capat atnci cand nu este prea tarziu? Trebuie sa iti pastrezi demnitatea deciziilor luate , si daca ai ales sa nu te mai intorci intr-un loc, atunci nu o fa, chiar daca doare! Sigur a existat un motiv bun pentru care ai luat aceasta decizie! Un mare secret al maturitatii consta in asumarea responsabilitatii pentru lucrurile facute si deciziile luate! Incetati sa mai fiti infantili chiar daca maturizarea doare!
Dolcys
Postat pe 30 Mai 2009 16:49
O draga mea nu mai fi suparata ca nu are rost, si nici n-ai de ce....
Bine ca v ati despartit inainte sa vina el cu initiativa
Aphrodite
Postat pe 30 Mai 2009 18:34
De la: incognito_c, la data 2008-09-16 16:47:42Am avut o relatie de un an si jumatate cu un barbat pe care il consideram iubirea vietii mele. Am avut puterea sa pun capat relatiei desi in momentul acela am simtit cum o parte din mine se rupe iremediabil. Recunosc, am regretat o vreme decizia, dar m-am consolat apoi cand am aflat, pe rand, lucruri despre viata lui de dupa despartirea noastra. incredibil cat poate fi un om de prefacut! Incredibil ca nu poti sa ajungi sa cunosti persoana cu care convietuiesti. In fine, sa nu ies din subiect... Aveam deja un an de cand eram impreuna si, intr-o dimineata, a primit un telefon. S-a speriat, a sarit ca ars mergand repede intr-o camera alaturata, a vb 5 minute...spunandu-mi apoi ca a fost un prieten. Acela a fost momentul cand eu am inceput sa imi pun intrebari. Am aflat ulterior ca "prietenul" fusese de fapt fosta lui iubita de care se despartise cu 3 ani in urma pe motiv de dubla infidelitate ...din partea ei In fine, m-a asigurat ca e doar o situatie trecatoare, ca ea are niste probleme in familie si simte nevoia sa vorbeasca cu cineva...Nu am crezut nimic.Au urmat multe momente de nesiguranta, suspiciuni, lacrimi si certuri in care el ma acuza ca il indepartez prin atitudinea mea si prin geloziile mele nefondate. Ce nu intelegea el era ca eu nu eram geloasa. Eram suparata si nu intelegeam cum poate sa continue sa o sune stiind ca pe mine ma deranjeaza, ca imi face rau....Eu consideram ca nu ma respecta facandu-mi asta. In fine...Ajunsesem sa cred ca eram paranoica, vina era a mea, ca intre ei nu se intampla nimic, ca totul era numai in capul meu. Nu i-am mai zis nimic o perioada.Insa nimic nu mai era la fel. El era rece si punea asta pe seama muncii lui. A durat o perioada situatia asta, am incercat sa remediez insa el nu facea nimic in sensul asta...asa ca l-am amenintat ca daca nu se schimba ne despartim. El continua sa ma invinovateasca pe mine ca l-am indepartat bla, bla... Ne-am despartit! A fost groaznic mai ales ca eu traiam cu sentimentul acela de vinovatie pe care el mi-l imprimase.....imi ziceam mereu ca eu mi-am distrus relatia si nu puteam sa merg mai departe. A fost groaznic...pana intr-o zi cand am aflat adevarul. El era din nou impreuna cu ea. S-au impacat imediat cum ne-am despartit noi doi. Nu-mi venea sa cred ca avusesem dreptate tot timpul si el ma teroriza. In fine...A trecut o jumatate de an de la despartirea noastra. In timpul asta ei s-au si logodit, probabil ca urmeaza nunta anul viitor. Sunt scarbita de el si de toate minciunile pe care mi le-a spus.Mai ales ca eu am fost corecta, m-am purtat ireprosabil si o stiu pe ea cate i-a facut.
DECI, nu permiteti nicio astfel de legatura cu fostul/fosta....flacara inca mocneste acolo, ascunsa bine...si se poate reaprinde oricand!!!
sunal si tu ....poate va avea aceasi tresarire
adrianoo33
Postat pe 31 Mai 2009 01:09
si eu am patit ceva asemanator cu fostul meu care mereu pastra legatura cu fosta si dupa divort ba chiar facea si dragoste cu respectiva m-a durut si am suferit si odata i-am zis stop si am luat hotarirea sa nu il mai cunosc niciodata dar nu regret decat sa sufer pentru un om de nimic mai bine singura........
kudika029282
Postat pe 31 Mai 2009 10:39
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 10:39:41si eu am patit ceva asemanator cu fostul meu care mereu pastra legatura cu fosta si dupa divort ba chiar facea si dragoste cu respectiva m-a durut si am suferit si odata i-am zis stop si am luat hotarirea sa nu il mai cunosc niciodata dar nu regret decat sa sufer pentru un om de nimic mai bine singura........




pai daca tu nu ai fost in stare sa il tii langa tine....la cat de proasta esti de ce te miri ca te-a inselat.......nici macar un sex oral nu ai stiut si tu sa ii faci

Dano...esti o proasta
EndlessBleu
Postat pe 31 Mai 2009 10:47
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 10:39:41si eu am patit ceva asemanator cu fostul meu care mereu pastra legatura cu fosta si dupa divort ba chiar facea si dragoste cu respectiva m-a durut si am suferit si odata i-am zis stop si am luat hotarirea sa nu il mai cunosc niciodata dar nu regret decat sa sufer pentru un om de nimic mai bine singura........


HAI CA FUSASI TARE LA FAZA ASTA!
amr2009
Postat pe 31 Mai 2009 10:57
si eu am avut o poveste identica...culmea...ca toate detaliile pe care le-ai dat tu se potrivesc si in povestea mea..pe fosta o chema Antoaneta...nume care si acum il urasc! .iar acum,cel cu care sunt...cu care stau in aceeasi casa si care m-a cerut in casatorie,tine legatura cu fostele,nu cu fosta:D....te cred ca erai geloasa(si chiar aveai motive).si eu sunt geloasa acum,dar nu prea am ce face...am incercat de nenumarate ori sa ii spun ca ma deranjeaza,dar degeaba...imi spune mereu ca nu am motive sa imi fac griji,mai ales ca eu sunt cea cu care isi va petrece tot restul vietii...
Kittty_kat
Postat pe 31 Mai 2009 11:33
nu are rost sa iubiti un barbat care tine legatura cu fosta sau fostele,astia se numesc fustangii inraiti si nu se satura niciodata de inselat poti sa le oferi cel mai bun sex (inclusiv oral) tot vor avea un motiv sa va insele asa ca mai bine scapati de asemenea specimene de barbati care sunt niste carpe de sters pantofi........si nu barbati care sa merite sa fie iubiti
kudika029282
Postat pe 31 Mai 2009 13:16
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 13:16:23nu are rost sa iubiti un barbat care tine legatura cu fosta sau fostele,astia se numesc fustangii inraiti si nu se satura niciodata de inselat poti sa le oferi cel mai bun sex (inclusiv oral) tot vor avea un motiv sa va insele asa ca mai bine scapati de asemenea specimene de barbati care sunt niste carpe de sters pantofi........si nu barbati care sa merite sa fie iubiti


u ai trait in jungla?
scorpyoW
Postat pe 31 Mai 2009 13:19
De la: scorpyow, la data 2009-05-31 13:19:15
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 13:16:23nu are rost sa iubiti un barbat care tine legatura cu fosta sau fostele,astia se numesc fustangii inraiti si nu se satura niciodata de inselat poti sa le oferi cel mai bun sex (inclusiv oral) tot vor avea un motiv sa va insele asa ca mai bine scapati de asemenea specimene de barbati care sunt niste carpe de sters pantofi........si nu barbati care sa merite sa fie iubiti


u ai trait in jungla?




Cred ca nu are rost sa o jignesti.Daca tu nu ai intalnit astfel de specimene ,atunci mai bine nu spune nimic. A spune adevarul despre anumiti barbati (nu toti sunt la fel ) nu inseamna ca esti salbatic (a ). Fara ofensa.
ionia
Postat pe 31 Mai 2009 13:24
De la: incognito_c, la data 2008-09-16 16:47:42Am avut o relatie de un an si jumatate cu un barbat pe care il consideram iubirea vietii mele. Am avut puterea sa pun capat relatiei desi in momentul acela am simtit cum o parte din mine se rupe iremediabil. Recunosc, am regretat o vreme decizia, dar m-am consolat apoi cand am aflat, pe rand, lucruri despre viata lui de dupa despartirea noastra. incredibil cat poate fi un om de prefacut! Incredibil ca nu poti sa ajungi sa cunosti persoana cu care convietuiesti. In fine, sa nu ies din subiect... Aveam deja un an de cand eram impreuna si, intr-o dimineata, a primit un telefon. S-a speriat, a sarit ca ars mergand repede intr-o camera alaturata, a vb 5 minute...spunandu-mi apoi ca a fost un prieten. Acela a fost momentul cand eu am inceput sa imi pun intrebari. Am aflat ulterior ca "prietenul" fusese de fapt fosta lui iubita de care se despartise cu 3 ani in urma pe motiv de dubla infidelitate ...din partea ei In fine, m-a asigurat ca e doar o situatie trecatoare, ca ea are niste probleme in familie si simte nevoia sa vorbeasca cu cineva...Nu am crezut nimic.Au urmat multe momente de nesiguranta, suspiciuni, lacrimi si certuri in care el ma acuza ca il indepartez prin atitudinea mea si prin geloziile mele nefondate. Ce nu intelegea el era ca eu nu eram geloasa. Eram suparata si nu intelegeam cum poate sa continue sa o sune stiind ca pe mine ma deranjeaza, ca imi face rau....Eu consideram ca nu ma respecta facandu-mi asta. In fine...Ajunsesem sa cred ca eram paranoica, vina era a mea, ca intre ei nu se intampla nimic, ca totul era numai in capul meu. Nu i-am mai zis nimic o perioada.Insa nimic nu mai era la fel. El era rece si punea asta pe seama muncii lui. A durat o perioada situatia asta, am incercat sa remediez insa el nu facea nimic in sensul asta...asa ca l-am amenintat ca daca nu se schimba ne despartim. El continua sa ma invinovateasca pe mine ca l-am indepartat bla, bla... Ne-am despartit! A fost groaznic mai ales ca eu traiam cu sentimentul acela de vinovatie pe care el mi-l imprimase.....imi ziceam mereu ca eu mi-am distrus relatia si nu puteam sa merg mai departe. A fost groaznic...pana intr-o zi cand am aflat adevarul. El era din nou impreuna cu ea. S-au impacat imediat cum ne-am despartit noi doi. Nu-mi venea sa cred ca avusesem dreptate tot timpul si el ma teroriza. In fine...A trecut o jumatate de an de la despartirea noastra. In timpul asta ei s-au si logodit, probabil ca urmeaza nunta anul viitor. Sunt scarbita de el si de toate minciunile pe care mi le-a spus.Mai ales ca eu am fost corecta, m-am purtat ireprosabil si o stiu pe ea cate i-a facut.
DECI, nu permiteti nicio astfel de legatura cu fostul/fosta....flacara inca mocneste acolo, ascunsa bine...si se poate reaprinde oricand!!!



Cunosc si eu modelul si pot sa iti dau dreptate.
ionia
Postat pe 31 Mai 2009 13:27
De la: ionia, la data 2009-05-31 13:24:09
De la: scorpyow, la data 2009-05-31 13:19:15
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 13:16:23nu are rost sa iubiti un barbat care tine legatura cu fosta sau fostele,astia se numesc fustangii inraiti si nu se satura niciodata de inselat poti sa le oferi cel mai bun sex (inclusiv oral) tot vor avea un motiv sa va insele asa ca mai bine scapati de asemenea specimene de barbati care sunt niste carpe de sters pantofi........si nu barbati care sa merite sa fie iubiti


u ai trait in jungla?




Cred ca nu are rost sa o jignesti.Daca tu nu ai intalnit astfel de specimene ,atunci mai bine nu spune nimic. A spune adevarul despre anumiti barbati (nu toti sunt la fel ) nu inseamna ca esti salbatic (a ). Fara ofensa.


daca u te'ai intanli cu un fost iubit si porti o dscutie,asta inseamna ca te uiti dupa toti barbati de pe lume???

scorpyoW
Postat pe 31 Mai 2009 13:29
De la: scorpyow, la data 2009-05-31 13:29:16
De la: ionia, la data 2009-05-31 13:24:09
De la: scorpyow, la data 2009-05-31 13:19:15
De la: kudika029282, la data 2009-05-31 13:16:23nu are rost sa iubiti un barbat care tine legatura cu fosta sau fostele,astia se numesc fustangii inraiti si nu se satura niciodata de inselat poti sa le oferi cel mai bun sex (inclusiv oral) tot vor avea un motiv sa va insele asa ca mai bine scapati de asemenea specimene de barbati care sunt niste carpe de sters pantofi........si nu barbati care sa merite sa fie iubiti


u ai trait in jungla?




Cred ca nu are rost sa o jignesti.Daca tu nu ai intalnit astfel de specimene ,atunci mai bine nu spune nimic. A spune adevarul despre anumiti barbati (nu toti sunt la fel ) nu inseamna ca esti salbatic (a ). Fara ofensa.


daca u te'ai intanli cu un fost iubit si porti o dscutie,asta inseamna ca te uiti dupa toti barbati de pe lume???




"tu ai citit atent ?" Nu spune ca s-a intalnit si a vorbit , nu este vorba de a discuta cu un fost iubit ci mai degraba de cat de usor se poate reaprinde flacara intr-o relatie aparent inchisa .
ionia
Postat pe 31 Mai 2009 13:34
stai linistita. nu era pt tine. la un moment dat o sa gasesti persoana care sa-ti aprecieze corectitudinea si bunatatea ta,sa te faca sa te simti mandra pt ceea ce esti.
eu si iubitul meu suntem de 5ani impreuna si dupa aproximativ 6luni ne-am despartit ca el a gasot pe altcineva,o cunostinta. din acel moment am incheiat absolut orice legatura si eram ft indiferenta cane ne intalneam. prietenele mele au vazut cum joc teatru in prezenta lui si mi-au zis: ai 2saptamani ca sa ii desparti .era oarecum un pariu. de atunci suntem impreuna si ne iubim ft mult. din ce in ce mai mult. e ft atent cu mine si si-a cerut scuze pt acea perioada...
nic0leta
Postat pe 31 Mai 2009 14:00
da mai exact chiar asta am vrut sa spun ca am cunoscut cazuri in care se poate reaprinde flacara pasiunii chiar si intr-o relatie aparent terminata,si totusi mai exista si femei care pot ierta barbatii chiar daca le insala le jignesc si apoi se despart la tribunal,cu toate astea va rog sa ma credti ca am cunoscut un caz in care cei doi fosti soti pot sa se mai iubeasca cu si mai multa pasiune dupa ce au trecut printr-un divort.
kudika029282
Postat pe 31 Mai 2009 14:14
si eu sunt cam in aceeasi situatie...diferenta e insa ca prietenul meu a divortat de fosta, dar au o fetita impreuna, deci e inevitabil contactul cu fosta nevasta...nu se vad decat de 2 ori pe luna cand merge la fetita, dar vb la tel in fiecare zi...e o situatie stresanta, nu atat fetita, pe care si eu o iubesc pt ca e o scumpete, ci fosta lui care inca mai depinde foarte mult de el, nu numai in ceea ce priveste copilul...eu sunt si mai geloasa din fire si de nenumarate ori ma gandesc ca s-ar putea impaca pt fetita, dar el sustine ca nu s-ar mai impaca niciodata cu ea, si ca ma iubeste mai mult decat orice pe lumea asta...si de acest lucru sunt convinsa, mi-a demonstrat-o de mii de ori, insa tot am o indoiala in suflet...s-a intamplat sa ma minta de cateva ori in legatura cu Crina, caci asa o cheama, ca s-a dus sa o vada pe fata sau a dus-o la parintii lui, iar mie nu mi-a spus de frica si teama ca o sa-l inteleg gresit si ca o sa-l parasesc. e si o diferenta de varsta mare intre noi, eu am 20 iar el 29 si de aceea e frustrat si complexat de gandul ca eu o sa-l parasesc, de-aia ma minte in legatura cu crina. in aproape un an nu ne-am certat niciodata, singurele ciondaneli au f din cauza ei...si a minciunilor lui...chiar sapt asta i-am spus ca eu vreau sa plec, nu mai rezist, si s-a terminat cu rugaminti disperate din partea lui sa nu-l parasesc pt ca nu ar putea trai fara mine...mi-e greu si mie, dar il iubesc si stiu ca si el ma iubeste, dat totusi ma gandesc ca poate intr-o zi o sa se intoarca la fosta sau cine stie ce se mai poate intampla....
nadina24
Postat pe 31 Mai 2009 16:13
De la: nadina24, la data 2009-05-31 16:13:16si eu sunt cam in aceeasi situatie...diferenta e insa ca prietenul meu a divortat de fosta, dar au o fetita impreuna, deci e inevitabil contactul cu fosta nevasta...nu se vad decat de 2 ori pe luna cand merge la fetita, dar vb la tel in fiecare zi...e o situatie stresanta, nu atat fetita, pe care si eu o iubesc pt ca e o scumpete, ci fosta lui care inca mai depinde foarte mult de el, nu numai in ceea ce priveste copilul...eu sunt si mai geloasa din fire si de nenumarate ori ma gandesc ca s-ar putea impaca pt fetita, dar el sustine ca nu s-ar mai impaca niciodata cu ea, si ca ma iubeste mai mult decat orice pe lumea asta...si de acest lucru sunt convinsa, mi-a demonstrat-o de mii de ori, insa tot am o indoiala in suflet...s-a intamplat sa ma minta de cateva ori in legatura cu Crina, caci asa o cheama, ca s-a dus sa o vada pe fata sau a dus-o la parintii lui, iar mie nu mi-a spus de frica si teama ca o sa-l inteleg gresit si ca o sa-l parasesc. e si o diferenta de varsta mare intre noi, eu am 20 iar el 29 si de aceea e frustrat si complexat de gandul ca eu o sa-l parasesc, de-aia ma minte in legatura cu crina. in aproape un an nu ne-am certat niciodata, singurele ciondaneli au f din cauza ei...si a minciunilor lui...chiar sapt asta i-am spus ca eu vreau sa plec, nu mai rezist, si s-a terminat cu rugaminti disperate din partea lui sa nu-l parasesc pt ca nu ar putea trai fara mine...mi-e greu si mie, dar il iubesc si stiu ca si el ma iubeste, dat totusi ma gandesc ca poate intr-o zi o sa se intoarca la fosta sau cine stie ce se mai poate intampla....

nu este normal cea ce faci cum poti sa spui ca nu mai suporti ce defapt nu suporti cea ce este in capul tau ca cea ce fac e el nu este nimic rau mai degraba intelegel si vei vedea ca vor disparea ideile pe care le ai nu fi tu cea care lasa un asemenea barbat ca sutn destule celalalte care credema chiar traiesc cea ce tu doar ai impresia ca ti se va intampla si sunt calcate in picioare si totusi sunt langa ei langa acei barbati fara scrupule si profitori , in locul tau as lasa ideile urate deoparte si mi as vede de viatza te iubeste se poarta frumos cu tine ce iti poti dori mai mult el nua re vina ca tu ai idei de genul acela
ochelari
Postat pe 31 Mai 2009 19:00

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 3 De la: delicacy 27 Mai 2011 16:50
Avorturile spontane 2 De la: V_mariana 17 Ianuarie 2009 18:16
Costume de inchiriat pentru barbati??? 3 De la: angelo_micnegrusiurat 9 Iunie 2010 11:05
sex neprotejat 5 De la: Denisse17 30 Decembrie 2009 10:40
buna 4 De la: Full_Metal_Jacket 14 Mai 2010 15:25