Setari Cookie-uri

cum sa il uit?am cazut intr-o depresie....

Vara trecuta am cunoscut un baiat si m-am cuplat cu el.Pe 30 iluie ar fi trebuit sa implinim un an de knd eram impreuna,dar acest lucru nu se va mai intampla.La inceputul relatiei totul a fost roz,dar pe parcurs mi-am dat seama ce fel de persoana este.Dupa ce ne-am cuplat el a plekt la lucru in alt oras,dar eu nu am tinut cont de asta si eram dispusa sa il ast pt k de sarbatori oricum venea acasa.Intre timp am aflat ca el statea acolo cu o fosta prietena(ea a stat la el pana cand 'i-a umblat la portofel''=)) },ziua vorbea cu mine pt ca era la lucru ,dar seara pauza.Am aflat de toata povestea asta,el a recunoscut cu greu,l-am iertat si am decis sa ramanem imprena....ce fraiera am fost!el vrajea cu altele,ma mintea,eu aflam dar tot il iertam ,traind cu speranta ca se va schimba si totul va fi bine.Au venit sarbatorile,el a venit aksa....si de aici totul s-a schimbat.M-am culcat cu el(mentionez ca a fost primul baiat din viata mea si am 19 ani),dar dupa ce am facut "marele pas" am fost parasita pe motiv ca nu ma place,ca nu vrea nimic serios...Am facut o decadere de calciu,nu puteam intelege de ce s-a schimbat ,knd era plecat vbm zilnic cu orele la tel,cum atunci ma placea,zicea ca ma iubeste???Au trecut sarbatorile ,el a plecat,a inceput sa ma caute din nou,ma ruga sa uit tot c s-a intamplat si sa o luam de la inceput,se comporta frumos cu mn....pana la urma am decis sa ii acord ink o sansa(a 20a cred) ,asta s-a intamplat pe 6 iunie.A durat ceva timp pana sa ne impacam si knd totul era frumos trebuia sa faca o prostie.A venit in concediu acasa,ne-am intalnit,eram asa de fericita!!!dar...dupa cateva zile aflu ca el sta cu o mare zdreanta si ca vrea sa ne despartim pt ca o iubeste pe ea[aia avea prieten dar umbla cu amandoi]...a fost un soc pt mine!Au inceput jignirile din partea lui,imi zicea sa nu il mai caut niciodata pentru ca e greata de mine.In cele din urma ,prietenul zdrentei a aflat k ea mai umbla cu cineva,a luat-o la el acasa,i-am schimbat si nr....prin urmare ex-ul aq nu mai are nicio treaba cu ea.In seara asta m-a sunat si a inceput sa imi zica daca nu ii fac rost de nr unor fete(stie k sunt ff geloasa si adora sa ma oftice},apoi a inceput sa ma injure , sa ma jigneasca{stramba,proasta,tampita} si sa ma ameninte ca ma bate...cu ce am gresit???de ce se comporta asa cu mine ,de ce ma face sa sufar???luni incepe bac-ul iar nu am invatat nimic,de cateva zile plang intr-una...nu pot invata,manca...am cazut intr-o depresie.Nu l-am inselat niciodata,il iubesc enorm iar el stie asta dar vad k nu ii pasa{e sigur ca ma intorc la el cand are chef}.Acum nu realizeaza ce a pierdut,dar cu timpul va regreta insa va fi prea tarziu...la el niciodata nu o sa ma mai intorc,m-am injosit prea mult,i-am dat atatea sanse ,tousi am si eu demnitatea mea desi a fost calcata in picioare.Tot ce imi doresc este sa il iut ,dar cum???ast sfaturi...va poopz
visatoar3a
Postat pe 25 Iunie 2010 01:23
ufff...e plina lumea de dobitoci stai linistita ca nu ai pierdut nimic! virginitatea oricum o pierdeai la un moment dat, ala e un nimeni, deci nu se pune, asa ca... mai e putin pana la bac, incearca sa inveti ceva! eu iti urez succes
rox_sb
Postat pe 25 Iunie 2010 01:30
il uiti pur si simplu doar ca ai nevoie de timp . bine ca ai pus capat. parerea mea este ca intr-o relatie infidelitatea este cel mai urat lucru, de neiertat. aa da si minciuna
clau19
Postat pe 25 Iunie 2010 01:31
asa suntem noi femeile in general....uitam de noi cand iubim si ne lasam injosite,umilite...nu te stresa,nu esti si nici nu ai sa ramai ultima femeie care trece prin ce treci tu...incearca sa ai un pic de ambitie si sa te gandesti ca de fapt el nu maerita nik din ce simti tu akm...indreapta-ti gandurile spre altceva,umpleti timpul cu nimicuri ca sa nu te mai gandesti la el,schimba-ti nr de tel pt ca altfel o sa te caute mereu si o sa te dea peste cap ori de cate ori are chef...o pers ca el nu merita nimik nici makr o vb urata...trebuie sa ai incredere in tine ca poti sa-l uiti...nu-i face jocul...rupe-te cu totul de el
ella_pustoaik
Postat pe 25 Iunie 2010 17:36
ce credea ca te va lua de sotie...?!lasa ca iubirea vine si trece!
roz5blue6lila7
Postat pe 25 Iunie 2010 17:38
De la: ella_pustoaik, la data 2010-06-25 17:36:46asa suntem noi femeile in general....uitam de noi cand iubim si ne lasam injosite,umilite...nu te stresa,nu esti si nici nu ai sa ramai ultima femeie care trece prin ce treci tu...incearca sa ai un pic de ambitie si sa te gandesti ca de fapt el nu maerita nik din ce simti tu akm...indreapta-ti gandurile spre altceva,umpleti timpul cu nimicuri ca sa nu te mai gandesti la el,schimba-ti nr de tel pt ca altfel o sa te caute mereu si o sa te dea peste cap ori de cate ori are chef...o pers ca el nu merita nimik nici makr o vb urata...trebuie sa ai incredere in tine ca poti sa-l uiti...nu-i face jocul...rupe-te cu totul de el



ma cauta....chiar azi m-a sunat de vreo 3 ori,mi-a trmis mesaj sa ii rsp,dar i-am dat de fiekre data ocupat....j ai dreptate cel mai bn e sa imi schimb nr.
visatoar3a
Postat pe 25 Iunie 2010 21:12
Buna...sunt de aceeasi varsta cu tine..Am trecut si eu printr-o situatie similara,numai ca eu am acceptat pana la inselat..nu i-am permis sa ma jigneasca ji pana la urma,dupa indelungi ezitari,am avut curajul sa ii zic ca s-a terminat...A urmat o perioada in care am simtit ca se prabuseste tot..nu mai puteam manca,nu imi mai ardea de nimic..Pana cand intr-o zi am zis k eu sunt mai importanta ca el,k dak nu am ramas cu el inseamna ca nu era suficient de bun ptr mne si k nu ma merita..Am hotarat sa o iau de la capat,chiar dak la inceput nu credeam vreodata k voi trece peste,la cat d mare era suferinta...Crede-ma k dak vrei,vei trece peste asta,nu te astepta sa treaca peste noapte,ai rabdare si lasa timpul sa treaca...Dar propune-ti sa treci peste..gandeste-te ca dai bacul si ca ne asteapta un viitor frumos..meriti pe cineva care s raspunda dragostei tale..Indrazneste sa iti schimbi numarul si cel mai important,nu sta singura,izolata...iesi cu prietenii,gaseste-ti diferite ocupatii,ocupa-ti intotdeauna timpul cu ceva..si de fiecare data cand te cauta,aminteste-ti ce ti-a facut si ai curajul sa spui nu..gandeste-te k tu esti cea mai importanta si crede-ma k va trece odata q timpul,doar ai rabdare..ai grija d tne..te poop
Milly91
Postat pe 27 Iunie 2010 19:50
pe mine ma intereseaza daca ai luat bacul??????????dobitocii trebuiesc exclusi
anastasia_m
Postat pe 8 Iulie 2010 21:43
esti prea buna pentru el, chiar nu te merita!ai fost fraiera ca l-ai iertat de atatea ori,dar cand esti indragostit nu prea mai gandesti normal...
Una peste alta,daca eram in locul tau si ma injura asa,jur ca puneam pe cineva sa-l bage in spital si nu exagerez!

Din moment ce si-a permis sa te injoseasca asa clar e vreun frustrat si complexat..
ameelia
Postat pe 13 August 2010 16:56

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ce sa port? 5 De la: kudika012227 18 Aprilie 2010 18:29
Hello, any English speaker staying in Timisoara ? 60 De la: mimoz 19 August 2009 16:40
BUNA! 5 De la: ella_c 14 August 2009 11:53
...Hello!~ 4 De la: one_size 19 Noiembrie 2009 12:54
Esti din Ramnicu Valcea? 2 De la: economisesti 17 Mai 2010 16:04