Setari Cookie-uri

Voi ce credeti?...

Buna....am sa va povestesc si eu ceva si daca vreti sa imi spuneti parerea voastra dp .Pai sa incep....acum 3 ani m-am combinat cu un baiat,un baiat cu o reputatie nu prea buna dc intelegeti,am stat cu el cateva luni si in lunile alea nu prea ne vede-am asa mult era ceva de copii mici si prosti chiar dc el era cu 4 ani mai mare k mn,la un moment dat chiar incepusem sa tin la el asa cu mintea mea de copil,apoi el a plecat in strainatate si relatia s-a rupt intr-un final...apoi m-am combinat cu actualul meu prieten kre ne-am facut intr-un fel cunostiinta mie si celuilalt prietenul meu de aqm fiind vecin cu mn si celalalt fiindui "prieten" si nu prea.m-am combinat cu el chiar knd treb sa vina din strainatate celalalt nu sti-am exact knd treb sa vina da sti-amk in perioada aia knd se termina scoala,eram de vreo luna cu prietenul meu si exact in ziua knd a venit M. din stainatate prietenul meu a avut un accident cu masina,eu in acea zi treb sa ma int cu M. sa ii dau niste caiete pe kre le avea la mn si sa incheiem "socotelile" insa binenteles knd m-a sunat pr meu si mi-a zis k este in spital am fugit repede la el insa marea mea greseala a fost k dp am fost sa ma vad cu M. si a venit si pr meu dp un timp si ne'a vazut si binenteles k s'a rupt tot.dp ink o luna ne-am impacat si st impreuna de atunci...la inceput a fost f.frumos era atat de frumos k dp un an app m-am culcat cu el imi era atat de frik k dp totul se va termina k se va "satura" dp ce a primit ce a vrut insa din fericire nu a fost asa .dar binenteles k in timp au venit si certurile si unele erau f serioase si de fiecare data imi scotea ochii cu vaza de atunci cu M. asta era sg lui argumet in toate mai ales knd stia k el a gresit cu asta se scotea sa zic asa.de la un timp de la revelion sa zic a incetat cu asta insa devine tot mai posesiv si mai gelos st certuri tot mai rele si mai lungi insa de fiecare data el vine la mn si isi cere scz si asta ma da pste cap mereu pt k uneori chiar imi da impresia k nu il mai intereseaza de loc relatia noastra si imi cred k st k o obsesie pt el nu k ma iubeste pt k se comporta urat chiar uneori .Acum este mai bine dar imi e teama k o sa revina la "vechile obiceiuri" dar eu il iubesc si nu cred k pot sa rnunt vreodata la el...Au trecut 2 ani de zile si nici pana in ziua de azi eu nu st sg dc el s-a recombinat cu mn pt k vroia pt k ii placea de mn sau pt k vroia sa ii faca in ciuda lui M. si de aceea se comporta uneori asa....As vrea sa imi spuneti ce parere aveti si ce credeti k ar trebui sa fac...ms .
be_yoou
Postat pe 25 Iunie 2010 01:29
criminal scuza-ma da ai scris u text foarte lung, de la ora asta aproape m-a luat somnul pana am terminat de citit, cu multe greseli, etc. Oricum, toata viata o sa iti scoata ochii cu orice greseala ai facut si vei face. Daca zici ca se comporta urat...poate maine poimaine te si altoieste putin....bine asta depinde de tine si de ce atitudine iei tu in relatioa voastra.
rox_sb
Postat pe 25 Iunie 2010 01:37
Dap cam lung stiu scz...St sg k nu ar da niciodata in mine pt k nu e genu ala kre sa dea in fete si pana la urma dc nu ii dai omului motiv nu are dc sa dea in tn nu...st o fire care nu prea ii place sa se lase calcata in picioare si fii sg k dc ar face asa ceva imediat as pune punct si el stie asta...asa k nu cred k ar da vreodata in mn...bn aqm dc cn stie ce as face k fiecare om are limita lui....da nu o sa fac nik pt k il iubesc cel putin asa cred....da u ce crezi?s-a comb cu mn pt k ma placea sau pt k a vrut sa fie chit cu ala sa zic asa....?
be_yoou
Postat pe 25 Iunie 2010 01:47
De la: be_yoou, la data 2010-06-25 01:47:14Dap cam lung stiu scz...St sg k nu ar da niciodata in mine pt k nu e genu ala kre sa dea in fete si pana la urma dc nu ii dai omului motiv nu are dc sa dea in tn nu...st o fire care nu prea ii place sa se lase calcata in picioare si fii sg k dc ar face asa ceva imediat as pune punct si el stie asta...asa k nu cred k ar da vreodata in mn...bn aqm dc cn stie ce as face k fiecare om are limita lui....da nu o sa fac nik pt k il iubesc cel putin asa cred....da u ce crezi?s-a comb cu mn pt k ma placea sau pt k a vrut sa fie chit cu ala sa zic asa....?

probabil ca iti simtea lipsa si a decis sa treaca peste infidelitatea ta, pentru ca M, sau cum l-ai numit tu, a fost departe tot timpul in care voi ati fost impreuna, asa ca nu ai avut ocazia sa il inseli in adevaratul sens al cuvantului, dar cu siguranta i-ai ranit orgoliul
rox_sb
Postat pe 25 Iunie 2010 02:06
ms ....scz ink o data de msj lunggggggg la ora asta.....
be_yoou
Postat pe 25 Iunie 2010 02:11
iubita mea,la urmatoarea cearta rupi relatia si o sa treci peste.nu are rost sa-ti pierzi tineretea intr-o cearta continua.
ancasobo
Postat pe 27 Iunie 2010 15:30
si mai zici de ce nu va intelegem....?!vorbiti mult si codat
tavi85
Postat pe 27 Iunie 2010 16:16
De la: be_yoou, la data 2010-06-25 01:29:15 dp un an app m-am culcat cu el ...As vrea sa imi spuneti ce parere aveti si ce credeti k ar trebui sa fac...ms .


Bine ca te-ai grabit sa te culci cu el de la 16-17 ani. Of, ce mai ti-e si cu fetele astea in ziua de azi.
Parerea mea e ca ar trebui sa uiti de baieti|(de astia 2 si de toti in general), sa lasi sexul pentru mai tarziu( chiar daca nu mai esti virgina) si sa vezi de scoala ca vad ca habar n-ai sa scrii in limba romana. Nu veni cu texte ca ,,se intelege ce am vrut sa zic'' pentru ca trebuie omul sa depuna chiar efort sa inteleaga toate prescurtarile tale+ ,,k'' scris in loc de ,,ca'' deranjeaza groaznic. Te inseli daca te consideri grozava cu un asemenea scris stricat. Aici e forum, nu messenger. Pe mine personal m-ar deranja si pe messenger sa mi se scrie intr-un asemenea hal.

Deci, repet: lasa baietii si sexul si vezi de scoala ca esti varza la capitolul ,,scris in limba romana''!!!
tematoare
Postat pe 27 Iunie 2010 16:27
De la: tavi85, la data 2010-06-27 16:16:52si mai zici de ce nu va intelegem....?!vorbiti mult si codat

Nu toate suntem asa.
tematoare
Postat pe 27 Iunie 2010 16:29
De la: tematoare, la data 2010-06-27 16:29:09
De la: tavi85, la data 2010-06-27 16:16:52si mai zici de ce nu va intelegem....?!vorbiti mult si codat

Nu toate suntem asa.

da exista si excepti....
tavi85
Postat pe 27 Iunie 2010 16:30
uite ce e...eu doar am vrut sa va stiu parerea....nu e problema ta cum scriu eu sau ce fac eu...dc nu iti convine cum scriu nu mai citi si gata pur si simplu asa m-am obisnuit si st sigura k nu st singura care scrie asa .....am inteles nu trebuia sa imi incep viata sexuala asa devreme asta o stiu si eu dar asta e nu mai pot sa fac nik aqm nu....asta nu inseamna k las sk sau k st vreo analfabeta doar pt k m-am culcat cu prietenu meu cu care tin sa te anunt k ma inteleg f bn nu am zis k ne certam mereu...dar oricum ms pt parerea ta o sa tin cont....
be_yoou
Postat pe 28 Iunie 2010 01:47
dragalase povestioarele, sfatul meu este sa te distrezi, incearca sa treci mai usor peste fazele urate. este foarte importanta o atutudine pozitiva. insa ceea ce ti se intampla e normal la varsta ta, ai sa-ti aduci aminte cand ai sa te maturizezi, am facut si eu d-astea cand aveam 18 ani, si acum zic..Doamne ce prostutza eram...lasa lucrurile sa se intample asa cum e scris. mai devreme sau mai tarziu ai sa iei singura decizii...ori cu M.ori cu altul...sau cu niciunul din cei doi. trebuie sa fii mai impunatoare, sa nu lasi pe nimeni sa te jigneasca sau sa te injoseasca si tine minte: barbati sunt pe toate drumurile...si daca te faci placuta, ai carima si te mai si aranjezi si-ti asortezi hainele..etc...sigur o sa fii fericita. dar distreaza-te!
kudika199353
Postat pe 28 Iunie 2010 15:04
Imi este imposibil sa citesc, pana la capat, topicul tau... crede-ma, am incercat insa m-a obosit in asa fel incat nu ma mai pot exprima coerent.
dragulescuelena
Postat pe 11 Iulie 2010 19:26
De la: be_yoou, la data 2010-06-25 01:29:15Buna....am sa va povestesc si eu ceva si daca vreti sa imi spuneti parerea voastra dp .Pai sa incep....acum 3 ani m-am combinat cu un baiat,un baiat cu o reputatie nu prea buna dc intelegeti,am stat cu el cateva luni si in lunile alea nu prea ne vede-am asa mult era ceva de copii mici si prosti chiar dc el era cu 4 ani mai mare k mn,la un moment dat chiar incepusem sa tin la el asa cu mintea mea de copil,apoi el a plecat in strainatate si relatia s-a rupt intr-un final...apoi m-am combinat cu actualul meu prieten kre ne-am facut intr-un fel cunostiinta mie si celuilalt prietenul meu de aqm fiind vecin cu mn si celalalt fiindui "prieten" si nu prea.m-am combinat cu el chiar knd treb sa vina din strainatate celalalt nu sti-am exact knd treb sa vina da sti-amk in perioada aia knd se termina scoala,eram de vreo luna cu prietenul meu si exact in ziua knd a venit M. din stainatate prietenul meu a avut un accident cu masina,eu in acea zi treb sa ma int cu M. sa ii dau niste caiete pe kre le avea la mn si sa incheiem "socotelile" insa binenteles knd m-a sunat pr meu si mi-a zis k este in spital am fugit repede la el insa marea mea greseala a fost k dp am fost sa ma vad cu M. si a venit si pr meu dp un timp si ne'a vazut si binenteles k s'a rupt tot.dp ink o luna ne-am impacat si st impreuna de atunci...la inceput a fost f.frumos era atat de frumos k dp un an app m-am culcat cu el imi era atat de frik k dp totul se va termina k se va "satura" dp ce a primit ce a vrut insa din fericire nu a fost asa .dar binenteles k in timp au venit si certurile si unele erau f serioase si de fiecare data imi scotea ochii cu vaza de atunci cu M. asta era sg lui argumet in toate mai ales knd stia k el a gresit cu asta se scotea sa zic asa.de la un timp de la revelion sa zic a incetat cu asta insa devine tot mai posesiv si mai gelos st certuri tot mai rele si mai lungi insa de fiecare data el vine la mn si isi cere scz si asta ma da pste cap mereu pt k uneori chiar imi da impresia k nu il mai intereseaza de loc relatia noastra si imi cred k st k o obsesie pt el nu k ma iubeste pt k se comporta urat chiar uneori .Acum este mai bine dar imi e teama k o sa revina la "vechile obiceiuri" dar eu il iubesc si nu cred k pot sa rnunt vreodata la el...Au trecut 2 ani de zile si nici pana in ziua de azi eu nu st sg dc el s-a recombinat cu mn pt k vroia pt k ii placea de mn sau pt k vroia sa ii faca in ciuda lui M. si de aceea se comporta uneori asa....As vrea sa imi spuneti ce parere aveti si ce credeti k ar trebui sa fac...ms .


la scoala cum ai renuntat? ca dupa coerenta si ortografie sigur ai facut-o.. deci, pe cat ti-a fost de usor sa renunti la scoala, tot pe atat o sa-ti fie sa renunti si la el.. macar scoala nu te tortura, el o face!
camiflorea
Postat pe 15 Iulie 2010 23:36
De la: be_yoou, la data 2010-06-25 01:47:14Dap cam lung stiu scz...St sg k nu ar da niciodata in mine pt k nu e genu ala kre sa dea in fete si pana la urma dc nu ii dai omului motiv nu are dc sa dea in tn nu...st o fire care nu prea ii place sa se lase calcata in picioare si fii sg k dc ar face asa ceva imediat as pune punct si el stie asta...asa k nu cred k ar da vreodata in mn...bn aqm dc cn stie ce as face k fiecare om are limita lui....da nu o sa fac nik pt k il iubesc cel putin asa cred....da u ce crezi?s-a comb cu mn pt k ma placea sau pt k a vrut sa fie chit cu ala sa zic asa....?


Doamne, ce dilema? nu ti s-a aprins creierul de atatea ganduri? de ce nu oi fi vrand tu sa ai si o ocupatie constructiva? pune mana pe o carte, poate chiar si de psihologie de clasa a X-a si ai sa intelegi ca, desi nu-i genul care sa dea intr-o fata, te poate hartui psihic.. eu zic sa renunti la sex - pt ca altfel nu vad nici un motiv sa stati impreuna - si straduieste-te sa-ti termini macar liceul.. daca-mi spui ca ai luat si bacalauretul dau in judecata ministerul educatiei!
camiflorea
Postat pe 15 Iulie 2010 23:40
De la: be_yoou, la data 2010-06-28 01:47:14uite ce e...eu doar am vrut sa va stiu parerea....nu e problema ta cum scriu eu sau ce fac eu...dc nu iti convine cum scriu nu mai citi si gata pur si simplu asa m-am obisnuit si st sigura k nu st singura care scrie asa .....am inteles nu trebuia sa imi incep viata sexuala asa devreme asta o stiu si eu dar asta e nu mai pot sa fac nik aqm nu....asta nu inseamna k las sk sau k st vreo analfabeta doar pt k m-am culcat cu prietenu meu cu care tin sa te anunt k ma inteleg f bn nu am zis k ne certam mereu...dar oricum ms pt parerea ta o sa tin cont....


iubita! analfabetismul nu-l dovedesti prin pastrarea sau nu a virginitatii, ci prin exprimarea coerenta si intr-o limba de circulatie pe teritoriul Romaniei... e problema ta cand si cum ti-ai desfacut picioarele, dar e problema noastra cand ne omori pe noi cu informatia asta.. cat despre relatiile tale, chestia cu iubirea vesnica pana la proba contrarie se verifica.. orice om, chiar daca gandeste de la curea in jos, mai are nevoie si de altceva decat de sex... iar atunci cand apare necesitatea unei diversitati, fiind la fel de limitat ca tine, probabil, recurge la violenta, initial verbala si apoi si fizica - ce sa-i faci, e sexul tare - .. faptul ca-ti reproseaza iar si iar aceeasi faza, ca o placa stricata de patefon - daca nu stii ce-nseamna cauta in dictionar! - nu dovedeste decat ca relatia voastra a ajuns intr-un punct mort, trebuie revigorata, ai nevoie poate si de imaginatie, iar pe asta o detii numai daca a fost stimulata cu multe lecturi - de carti nu de reviste gen "bravo" sau alte bazaconii...
camiflorea
Postat pe 15 Iulie 2010 23:51

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
FOTOTAPET PERSONALIZAT 1 De la: fototapettt 18 Iulie 2011 17:05
gene false 1 De la: DINMARIANA 28 Mai 2010 11:24
soarele...si pielea.. 5 De la: DayC 18 Iunie 2010 19:04
Cum era la pesion pe vremea bunicii ? 14 De la: kudika502979 23 Ianuarie 2015 10:06
PESTE 70% DIN pib-UL AUSTRIEI PLEACA DE LA NOI DIN TARAR HAI SA DAM MANA CU MAN A AVETI MASINA . 1 De la: kudika023849 15 Ianuarie 2011 00:17