Setari Cookie-uri

Cum sa pun capat relatiei mele

Este prima data cand deschid un topic.Am miii si mii de vise pe care vreau sa mi le indeplinesc,mii si mii de promisiuni facute mie insami.Am un iubit,suntem impreuna de 5 ani,am trecut prin multe, a fost alaturi de mine atunci cand mi-a fost mai greu,atunci cand nu mai aveam pe nimeni sa ma ridice ,sa ma sprijine.Este un baiat linistit,descurcaret.Dar nu este ceea ce mi-am dorit.Eu am o situatie materiala mai buna ca a lui,asta nu a fost un impediment pentru mn,nu sunt genul de fata care alearga dupa bani,pana acum.Imi dau seama ca nu se poate descurca singur,este genul de baiat practic.Eu vreau pe cineva alaturi de care sa imi cladesc un viitor,care sa ma ajute sa pot sa imi implinesc visurile,nu mai pot sa traiesc asa,nu mai vreau sa ajut numai eu mereu,vreau pe cineva pe care sa ma pot baza,sa stiu ca se poate descurca si fara mine,ca il duce capul,nu vreau sa ajung sa il intretin eu.imi este mila de el,si am ajuns sa tin la el,dar nu este marea mea iubire,dati-mi un sfat va rog frumos.Multe persoane au spus ca nu se merita sa imi traiesc viata doar ca sa il ridic pe el ,dar eu nu stiu ce sa fac.

Va multumesc anticipat...
chinta_90
Postat pe 24 Iunie 2010 20:20
ma uit ca prostu' la ultima litera din text si nu-mi vine sa cred ca am citit asa ceva.
e chiar asa greu sa-i spu?i: tzutzu, uite care-i treaba. i-ati in ..ula mea bagajele si du-te la mata!
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 Iunie 2010 21:10
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-24 21:10:53ma uit ca prostu' la ultima litera din text si nu-mi vine sa cred ca am citit asa ceva.
e chiar asa greu sa-i spu?i: tzutzu, uite care-i treaba. i-ati in ..ula mea bagajele si du-te la mata!

acu` serios,geo, la care text te-ai uitat ca eu nu imi dau seama?
mitura
Postat pe 24 Iunie 2010 21:13
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-24 21:10:53ma uit ca prostu' la ultima litera din text si nu-mi vine sa cred ca am citit asa ceva.
e chiar asa greu sa-i spu?i: tzutzu, uite care-i treaba. i-ati in ..ula mea bagajele si du-te la mata!

traiasca domnu' geo..ca bine le mai coace foarte direct
dragon_fly88
Postat pe 24 Iunie 2010 21:14
"ca nu se merita sa imi traiesc viata doar ca sa il ridic pe el "
vad ca ai o problema cu ridicatu' asta...i-ati un atestat de macaragiu
miss_darine
Postat pe 24 Iunie 2010 21:16
De la: mitura, la data 2010-06-24 21:13:46
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-24 21:10:53ma uit ca prostu' la ultima litera din text si nu-mi vine sa cred ca am citit asa ceva.
e chiar asa greu sa-i spu?i: tzutzu, uite care-i treaba. i-ati in ..ula mea bagajele si du-te la mata!

acu` serios,geo, la care text te-ai uitat ca eu nu imi dau seama?


ala de la intrare! ca s-acu' am sechele de la el
geo_reincarcat_iara
Postat pe 24 Iunie 2010 21:16
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38Este prima data cand deschid un topic.Am miii si mii de vise pe care vreau sa mi le indeplinesc,mii si mii de promisiuni facute mie insami.Am un iubit,suntem impreuna de 5 ani,am trecut prin multe, a fost alaturi de mine atunci cand mi-a fost mai greu,atunci cand nu mai aveam pe nimeni sa ma ridice ,sa ma sprijine.Este un baiat linistit,descurcaret.Dar nu este ceea ce mi-am dorit.Eu am o situatie materiala mai buna ca a lui,asta nu a fost un impediment pentru mn,nu sunt genul de fata care alearga dupa bani,pana acum.Imi dau seama ca nu se poate descurca singur,este genul de baiat practic.Eu vreau pe cineva alaturi de care sa imi cladesc un viitor,care sa ma ajute sa pot sa imi implinesc visurile,nu mai pot sa traiesc asa,nu mai vreau sa ajut numai eu mereu,vreau pe cineva pe care sa ma pot baza,sa stiu ca se poate descurca si fara mine,ca il duce capul,nu vreau sa ajung sa il intretin eu.imi este mila de el,si am ajuns sa tin la el,dar nu este marea mea iubire,dati-mi un sfat va rog frumos.Multe persoane au spus ca nu se merita sa imi traiesc viata doar ca sa il ridic pe el ,dar eu nu stiu ce sa fac.

Va multumesc anticipat...

pana la urma...
1.esti inca cu un tip de 5 ani...era nu mai e ok..dar pt ca "tu ai o stare materiala mai buna"?
2."pana acum" ????? ai devenit peste noapte materialista?hmm..parca ar trebui..sa te cunosti pe tine mai bine, ce vrei tu si cine esti..mi se pare ca dai vin ape el pt faptul asta..
3. sustin 2) prin faptul ca "Este un baiat linistit,descurcaret."...
poate te-ai plictisit..de monotonie..cateodata se da vina pe chestia asta..cum ca e "prea lent", vrei sa ai pe un altul langa tine..dupa 5 ani..
4.crerzi ca nu se descurca fara tine? l-ai lasat o zi in casa sa vezi dak mai traieste a 2a zi?
sau de ce nu vrei sa-l intretii? te contrazici..singura... mai deunazi era descurcaret..acum e incapabil...hotarate-te..poate nu-l stii nici pe el...
5. esti materialista si egoista..nu apreciezi omul de langa tine.
dupa 5 ani...vezi ca tu vrei altceva..doar nu ti-e legat de picior...
dragon_fly88
Postat pe 24 Iunie 2010 21:26
De la: geo_reincarcat_iara, la data 2010-06-24 21:10:53ma uit ca prostu' la ultima litera din text si nu-mi vine sa cred ca am citit asa ceva.
e chiar asa greu sa-i spu?i: tzutzu, uite care-i treaba. i-ati in ..ula mea bagajele si du-te la mata!


merg si eu o statie cu tine ! chiar doua !! m-ai uns pe suflet !!!
coldwind
Postat pe 24 Iunie 2010 21:29
dragonule cam multa analiza pe text...crezi "ca se merita"?
miss_darine
Postat pe 24 Iunie 2010 21:29
De la: miss_darine, la data 2010-06-24 21:29:43dragonule cam multa analiza pe text...crezi "ca se merita"?

pai..sa se vada fata bine..ca tot a deschis topicu'.. mai trebuie si ochii
da..cred..ca se merita
dragon_fly88
Postat pe 24 Iunie 2010 21:32
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38Este prima data cand deschid un topic................


eu ma gandesc al doilea
anastasia_m
Postat pe 24 Iunie 2010 21:33
De la: anastasia_m, la data 2010-06-24 21:33:47
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38Este prima data cand deschid un topic................


eu ma gandesc al doilea


nu te mai gandi ca ne ia cu greata !!!
coldwind
Postat pe 24 Iunie 2010 21:35
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-24 21:32:22
De la: miss_darine, la data 2010-06-24 21:29:43dragonule cam multa analiza pe text...crezi "ca se merita"?

pai..sa se vada fata bine..ca tot a deschis topicu'.. mai trebuie si ochii
da..cred..ca se merita
[/quote

da,daaaa...o sa te urasca
mitura
Postat pe 24 Iunie 2010 21:36
De la: mitura, la data 2010-06-24 21:36:02
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-24 21:32:22
De la: miss_darine, la data 2010-06-24 21:29:43dragonule cam multa analiza pe text...crezi "ca se merita"?

pai..sa se vada fata bine..ca tot a deschis topicu'.. mai trebuie si ochii
da..cred..ca se merita
[/quote

da,daaaa...o sa te urasca

asta e..riscul meseriei
dragon_fly88
Postat pe 24 Iunie 2010 21:38
In lumea asta totul este bazat pe bani...am 19 ani si sincer am crescut fara tata de la varsta de 7 ani mama mea a crescut 2 copii singura si pot spune ca din putin eu acum am tot ce mi-am dorit..a muncit si zi si noapte de 30 de ani la acelas sevici si a reusit sa se decurce singura(asta sa iti dai seama ca singura poti sa ajuti cel putin o persoana daca iti doresti sa o ai cu adevarat langa tine)
....iar daca ai langa tine un om...indiferent de pozitia sociala sau de familia din care provine...daca el te sprijina ,te iubeste si te intelege atunci poti spune ca ai tot...
totusi daca insisti ii poti spune:M-am gandit mai bine in ultimul timp...si mi-am dat seama ca nu te merit...cauta-ti o persoana care sa te iubeasca cu adevarat si sa te aprecieze asa cum eu nu am stiut sa o fac...
Sandra19
Postat pe 24 Iunie 2010 21:58
De la: angelik19, la data 2010-06-24 21:58:10In lumea asta totul este bazat pe bani...am 19 ani si sincer am crescut fara tata de la varsta de 7 ani mama mea a crescut 2 copii singura si pot spune ca din putin eu acum am tot ce mi-am dorit..a muncit si zi si noapte de 30 de ani la acelas sevici si a reusit sa se decurce singura(asta sa iti dai seama ca singura poti sa ajuti cel putin o persoana daca iti doresti sa o ai cu adevarat langa tine)
....iar daca ai langa tine un om...indiferent de pozitia sociala sau de familia din care provine...daca el te sprijina ,te iubeste si te intelege atunci poti spune ca ai tot...
totusi daca insisti ii poti spune:M-am gandit mai bine in ultimul timp...si mi-am dat seama ca nu te merit...cauta-ti o persoana care sa te iubeasca cu adevarat si sa te aprecieze asa cum eu nu am stiut sa o fac...


iti multumesc foarte mult de sfat.Cred ca esti singura persoana care a fost capabila sa imi dea un sfat bun.Nu am deschis topicul doar de dragul de a scrie.Se vede ca esti o fire deschisa si ft matura.Multumesc.
chinta_90
Postat pe 24 Iunie 2010 22:01
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 22:01:20
De la: angelik19, la data 2010-06-24 21:58:10In lumea asta totul este bazat pe bani...am 19 ani si sincer am crescut fara tata de la varsta de 7 ani mama mea a crescut 2 copii singura si pot spune ca din putin eu acum am tot ce mi-am dorit..a muncit si zi si noapte de 30 de ani la acelas sevici si a reusit sa se decurce singura(asta sa iti dai seama ca singura poti sa ajuti cel putin o persoana daca iti doresti sa o ai cu adevarat langa tine)
....iar daca ai langa tine un om...indiferent de pozitia sociala sau de familia din care provine...daca el te sprijina ,te iubeste si te intelege atunci poti spune ca ai tot...
totusi daca insisti ii poti spune:M-am gandit mai bine in ultimul timp...si mi-am dat seama ca nu te merit...cauta-ti o persoana care sa te iubeasca cu adevarat si sa te aprecieze asa cum eu nu am stiut sa o fac...


iti multumesc foarte mult de sfat.Cred ca esti singura persoana care a fost capabila sa imi dea un sfat bun.Nu am deschis topicul doar de dragul de a scrie.Se vede ca esti o fire deschisa si ft matura.Multumesc.

da...bine..poate trebuie sa zic si eu copilaria..sa vezi ce deschisa sunt..
dak te-ai uitat..pbbl nu ti-a placut..nu era sfat?erau ok..fata de ce impresie am si ce ai postat acum..
riscul meseriei
dragon_fly88
Postat pe 24 Iunie 2010 22:03
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-24 22:03:41
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 22:01:20
De la: angelik19, la data 2010-06-24 21:58:10In lumea asta totul este bazat pe bani...am 19 ani si sincer am crescut fara tata de la varsta de 7 ani mama mea a crescut 2 copii singura si pot spune ca din putin eu acum am tot ce mi-am dorit..a muncit si zi si noapte de 30 de ani la acelas sevici si a reusit sa se decurce singura(asta sa iti dai seama ca singura poti sa ajuti cel putin o persoana daca iti doresti sa o ai cu adevarat langa tine)
....iar daca ai langa tine un om...indiferent de pozitia sociala sau de familia din care provine...daca el te sprijina ,te iubeste si te intelege atunci poti spune ca ai tot...
totusi daca insisti ii poti spune:M-am gandit mai bine in ultimul timp...si mi-am dat seama ca nu te merit...cauta-ti o persoana care sa te iubeasca cu adevarat si sa te aprecieze asa cum eu nu am stiut sa o fac...


iti multumesc foarte mult de sfat.Cred ca esti singura persoana care a fost capabila sa imi dea un sfat bun.Nu am deschis topicul doar de dragul de a scrie.Se vede ca esti o fire deschisa si ft matura.Multumesc.

da...bine..poate trebuie sa zic si eu copilaria..sa vezi ce deschisa sunt..
dak te-ai uitat..pbbl nu ti-a placut..nu era sfat?erau ok..fata de ce impresie am si ce ai postat acum..
riscul meseriei


te-am avertizat,doar
imi esti datoare
mitura
Postat pe 24 Iunie 2010 22:06
De la: mitura, la data 2010-06-24 22:06:08
De la: dragon_fly88, la data 2010-06-24 22:03:41
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 22:01:20
De la: angelik19, la data 2010-06-24 21:58:10In lumea asta totul este bazat pe bani...am 19 ani si sincer am crescut fara tata de la varsta de 7 ani mama mea a crescut 2 copii singura si pot spune ca din putin eu acum am tot ce mi-am dorit..a muncit si zi si noapte de 30 de ani la acelas sevici si a reusit sa se decurce singura(asta sa iti dai seama ca singura poti sa ajuti cel putin o persoana daca iti doresti sa o ai cu adevarat langa tine)
....iar daca ai langa tine un om...indiferent de pozitia sociala sau de familia din care provine...daca el te sprijina ,te iubeste si te intelege atunci poti spune ca ai tot...
totusi daca insisti ii poti spune:M-am gandit mai bine in ultimul timp...si mi-am dat seama ca nu te merit...cauta-ti o persoana care sa te iubeasca cu adevarat si sa te aprecieze asa cum eu nu am stiut sa o fac...


iti multumesc foarte mult de sfat.Cred ca esti singura persoana care a fost capabila sa imi dea un sfat bun.Nu am deschis topicul doar de dragul de a scrie.Se vede ca esti o fire deschisa si ft matura.Multumesc.

da...bine..poate trebuie sa zic si eu copilaria..sa vezi ce deschisa sunt..
dak te-ai uitat..pbbl nu ti-a placut..nu era sfat?erau ok..fata de ce impresie am si ce ai postat acum..
riscul meseriei


te-am avertizat,doar
e bine?
imi esti datoare
dragon_fly88
Postat pe 24 Iunie 2010 22:08
Si de ce te-ai mai implicat in aceasta relatie daca nu-ti convine?Trebua de la inceput verificat, pus la anumite teste din partea ta.Stiai de la inceput cum e, si totusi ai continuat.De ce? ca sa-l faci pe el acum sa sufere? de ce iai dat speranta desarte?Stii cum esti? tia placut te-ai distrat vsi acum te-ai trezit ca de fapt tu vrei alceva sii dai cu piciorul dupa tot cea facut ptr. tine.Bine nu se descurca nul duce capul, tu de ce nu-l ajuti?ai stiut sa te folosesti de el si acum ii dai cu piciorul dupa atitea ani.Nui frumos din partea ta.
kudika098645
Postat pe 24 Iunie 2010 22:13
De la: kudika098645, la data 2010-06-24 22:13:59Si de ce te-ai mai implicat in aceasta relatie daca nu-ti convine?Trebua de la inceput verificat, pus la anumite teste din partea ta.Stiai de la inceput cum e, si totusi ai continuat.De ce? ca sa-l faci pe el acum sa sufere? de ce iai dat speranta desarte?Stii cum esti? tia placut te-ai distrat vsi acum te-ai trezit ca de fapt tu vrei alceva sii dai cu piciorul dupa tot cea facut ptr. tine.Bine nu se descurca nul duce capul, tu de ce nu-l ajuti?ai stiut sa te folosesti de el si acum ii dai cu piciorul dupa atitea ani.Nui frumos din partea ta.



haoaleeeuuuuuuuuu....lda nu de sfauri de'astea avea nevoie fata asta visatoare si bogata!!!!!!!!!

zi si tu cu ce cratita sa-i dea in cap
anastasia_m
Postat pe 24 Iunie 2010 22:21
Asa cum pe noi ne doare marile dezamagiri in dragostte asa si pe ei ii doare, si sufera la fel ca noi.Nu trebue sa ne batem joc unii de altii.Nu-ti place? nu te mai implica.
kudika098645
Postat pe 24 Iunie 2010 22:31
De la: kudika098645, la data 2010-06-24 22:31:15Asa cum pe noi ne doare marile dezamagiri in dragostte asa si pe ei ii doare, si sufera la fel ca noi.Nu trebue sa ne batem joc unii de altii.Nu-ti place? nu te mai implica.


asa ne Dor ....si ii Doare ............ zile !!!!!!!!! fi rea
anastasia_m
Postat pe 24 Iunie 2010 22:34
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 20:20:38Este prima data cand deschid un topic.Am miii si mii de vise pe care vreau sa mi le indeplinesc,mii si mii de promisiuni facute mie insami.Am un iubit,suntem impreuna de 5 ani,am trecut prin multe, a fost alaturi de mine atunci cand mi-a fost mai greu,atunci cand nu mai aveam pe nimeni sa ma ridice ,sa ma sprijine.Este un baiat linistit,descurcaret.Dar nu este ceea ce mi-am dorit.Eu am o situatie materiala mai buna ca a lui,asta nu a fost un impediment pentru mn,nu sunt genul de fata care alearga dupa bani,pana acum.Imi dau seama ca nu se poate descurca singur,este genul de baiat practic.Eu vreau pe cineva alaturi de care sa imi cladesc un viitor,care sa ma ajute sa pot sa imi implinesc visurile,nu mai pot sa traiesc asa,nu mai vreau sa ajut numai eu mereu,vreau pe cineva pe care sa ma pot baza,sa stiu ca se poate descurca si fara mine,ca il duce capul,nu vreau sa ajung sa il intretin eu.imi este mila de el,si am ajuns sa tin la el,dar nu este marea mea iubire,dati-mi un sfat va rog frumos.Multe persoane au spus ca nu se merita sa imi traiesc viata doar ca sa il ridic pe el ,dar eu nu stiu ce sa fac.

Va multumesc anticipat...


Si ti`au trebuit 5 ani ca sa realizezi ca nu e marea ta iubire?! De ce l`ai tinut incurcat atata timp? Ai dormit pana acum? Unora asa va place sa va bateti joc....
love_is_precious
Postat pe 24 Iunie 2010 22:42
alias_alis
Postat pe 24 Iunie 2010 22:44
De la: chinta_90, la data 2010-06-24 22:01:20
De la: angelik19, la data 2010-06-24 21:58:10In lumea asta totul este bazat pe bani...am 19 ani si sincer am crescut fara tata de la varsta de 7 ani mama mea a crescut 2 copii singura si pot spune ca din putin eu acum am tot ce mi-am dorit..a muncit si zi si noapte de 30 de ani la acelas sevici si a reusit sa se decurce singura(asta sa iti dai seama ca singura poti sa ajuti cel putin o persoana daca iti doresti sa o ai cu adevarat langa tine)
....iar daca ai langa tine un om...indiferent de pozitia sociala sau de familia din care provine...daca el te sprijina ,te iubeste si te intelege atunci poti spune ca ai tot...
totusi daca insisti ii poti spune:M-am gandit mai bine in ultimul timp...si mi-am dat seama ca nu te merit...cauta-ti o persoana care sa te iubeasca cu adevarat si sa te aprecieze asa cum eu nu am stiut sa o fac...


iti multumesc foarte mult de sfat.Cred ca esti singura persoana care a fost capabila sa imi dea un sfat bun.Nu am deschis topicul doar de dragul de a scrie.Se vede ca esti o fire deschisa si ft matura.Multumesc.

aha, deci astepti safturi gen "stai cu el, desi vezi cum ti se scurge viata printre degete"??? ti-o meriti, zau asa! In acest caz, nu te mai plange!
kitty_krieger
Postat pe 25 Iunie 2010 00:01
Si eu ma confrunt cu aceeasi poveste, sunt cu prietenul meu de 4 ani , si vad ca nu are nici un plan,nici un gand pe viitor e cam....treaca azi,vine maine. La mine e rau k nici nu iesim niciunde in oras zici k e legat de stalpu de la casa,si dak vreau sa merg cu prietenele mele la un suc sau la o cafea face crize de gelozie. Il iubesc dar uneori ma gandesc sa nu-mi pierd timpul cu el pt k nu are de gand nimic serios dar nici sa ne traim tineretea nu ii convine. Uneori ma simt ca un obiect.
any2303
Postat pe 6 Iulie 2010 14:14
eu nu pot sa te inteleg de ce i-ai baiatului sperante dak u dupa 5 ani de relatie il lasi cu ochii in soare. intr-un fel te inteleg si pe u k iti doresti pe altcv care sa aiba o siruatie financiara mai buna dar nici nu ai procedat bine pana acum..adik ai sta prea mult in relatia asta k sa renunti asa dintr0o data. dak poti sa imi rasp si mie la o intrb.dak crezi k ai timp.......il iubesti sau nu il mai iubesti si de asta ai luat aceasta decizie. ast rasp de la u ...........
kudika149571
Postat pe 6 Iulie 2010 16:21
eu nu pot sa te inteleg de ce i-ai baiatului sperante dak u dupa 5 ani de relatie il lasi cu ochii in soare. intr-un fel te inteleg si pe u k iti doresti pe altcv care sa aiba o siruatie financiara mai buna dar nici nu ai procedat bine pana acum..adik ai sta prea mult in relatia asta k sa renunti asa dintr0o data. dak poti sa imi rasp si mie la o intrb.dak crezi k ai timp.......il iubesti sau nu il mai iubesti si de asta ai luat aceasta decizie. ast rasp de la u ...........
kudika149571
Postat pe 6 Iulie 2010 16:21
parerea mea este k el te iubeste....doar nu a stat cu u 5 ani de zile asa doar k sa piarda timpul. sa stii k nu conteaza f mult pozita sociala sau situatia financiara......conteaza sa ai un om langa u kre sa te sprijine sa te inteleaga nu unul kare are o situatia buna dar kre te loveste si iti vb urat.............eu asa sunt de parere
kudika149571
Postat pe 6 Iulie 2010 16:29

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
legi scrise care permit agresarea femeilor, 1 De la: kudika392050 29 Mai 2011 11:58
Intalnirea cu un baiat manierat 1 De la: kudika_12958 18 August 2012 10:00
Ajutati-ma! va rog! 2 De la: kudika_andreea_deea 19 Iunie 2010 14:23
Cand femeile plang, umanitatea evolueaza. 103 De la: Radu_Cristian_1 17 Octombrie 2014 23:09
ajutor umanitar 2 De la: Barbie30 7 Iulie 2010 10:23