Setari Cookie-uri

par prea pufos si deteriorat! heelp!

buna fetele si doamnele..:) vreau sa va spun ca am probleme cu paru meu..:D mai inainte era plin de viata si des si plin de bucle,adica era ondulat...dar acuma doi ani am inceput sa folosesc placa zilnic...adica pt indreptarea parului...desi...nu-mi sta bine cu parul ondulat..mai bine imi sta cu paru drept...acuma deja este deteriorat...imi cam cade si devinde din ce in ce mai ars si pufos..si kiar daca al indrept si plec undeva cu el asa indreptat...mi se face inapoi cretz si pufos :( ce pot sa fac? am nevoie de un sfat util....va rog!!!!!! deci...rugamintea mea ar fi...sa-mi spuneti ceva care sa folosesc sa am parul drept pe lunga durata si aranjat :D macar pt cateva ore...:D merci anticipat.. :)
mihaitza932
Postat pe 28 Iunie 2010 22:41
Buna. Si parul meu e pretentios.. e cret:D Poate nu e vestea pe care o astepti dar, parul odata degradat.. nu prea poti sa il mai coafezi cum vrei tu. Iti recomand sa mergi la un coafor, tai ce e deteriorat si la fiecare baie foloseste balsam de par. Calmeaza firele rebele, iar daca vrei sa folosesti placa te ajuta foarte mult. De asemenea si un balsam leave-in e foarte bun- descurca parul usor si-l protejeaza termic (eu folosesc de la Gliss si e f bun ). E foarte important sa il lasi sa se regenereze si ar fi de preferat sa abandonezi placa pt o vreme. Daca mergi la coafor, femeia aia de acolo iti va da mai multe sfaturi. Sper ca te-am ajutat o idee.pupici
LoveMyCity
Postat pe 2 Iulie 2010 15:14
Buna, parul cret si ondulat in general are tendinta sa fie mai uscat sau sa se deterioreze mai repede, acest lucru depinde si in mare masura de fir, daca este fin,gros etc. Iti recomand sa te duci la coafor sa il tai pentru ca alta solutie nu ai si sa folosesti masti cu ulei de masline pentru hidratare-1 data pe sapt daca ai firul subtire, 2 ori pe sapt dac ai firul gros si uscat- si incearca sa gasesti alte alternative pentru ati indrepta parul - sora unei colege care avea parul cret fol o solutie pentru indreptat, colega mi-a spus ca este foarte eficienta...eu nu am incercat asa ca nu stiu, sau sa iti indrepti parul permanet, dar trebuie sa repeti operatiunea odata la 3 luni si este un pic cam scumpa metoda-.
kudika071994
Postat pe 7 Iulie 2010 16:46
permanentul intins, nu e chiar asa scump daca stii unde sa il faci si cu CE! in plus, ai zis ca ai firul subtirel, asa ca nu cred ca ar accepta niciun stilist sa iti faca permanent intins, apoi, trebuie refacut la 6 luni, nu la 3, ...la 4-5 luni in cel mai nefericit caz(daca parul este foarte foarte cret, de la radacina, si des)
cel mai bine e sa faci un tratament cu ulei de ricin cu vitamia a, in proportii egale
va pup si aveti grija de parul vostru
kudika040611
Postat pe 9 Iulie 2010 13:58
draga...invatza de la mn....eu la fel mi*am distrus parul cu placa ..ºi am renuntat la ea......cel mai bn..renunta..
schimbatzi stilul....eu miam schimbat stilul..ma spal doar cu Bioplast acum...e tare ...
inceraca ºi tu...
KistinnaCool
Postat pe 10 Iulie 2010 16:59
Buna!am probleme in parul meu.parul meu e pufos si uscat m-am saturat,vreau sa stiu care cel mai bun samponul?,va dau id meu dyana_bella2000 sa vb cu mn despre parul!va rog in sufletu!te astept rasp
kudika376954
Postat pe 17 Martie 2011 11:14
eu as crede ca cea mai buna metoda este sa iti indrepti parul cu ceratina aceasta tine vrei pe 1 an sau 6 luni sau 3 luni nui nimic impotriva sanatatii parului fiindca firele de par se hidrateaza bine si devin mai lucioase si hranitedrept ca este putin scump pentru indreptarea parului cu ceratina.
kudika_990966
Postat pe 17 Iulie 2015 14:57
nui cauza in sampon sau balzam poti face o masca pentru hidratarea parului de 2 ori pe saptamina sau cel mai simplu foloseste ulei de masline natural sau ulei de cocos
kudika_990966
Postat pe 17 Iulie 2015 14:59
S-ar putea sa te salveze produsele Redken. alsamul si samponul fac o treaba perfecta impreuna. Eu mi le cumpar de pe Straw berrynet
Frumusete_La_Superlativ_1
Postat pe 7 Aprilie 2016 00:27

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Intalnirea cu un baiat manierat 1 De la: kudika_12958 18 August 2012 10:00
nuantator 4 De la: Alexiel 9 Octombrie 2010 12:35
metodele babesti de prevenire a sarcinii 18 De la: lumeaecolorata 15 Iulie 2010 14:41
se intoarce roata ? 26 De la: CojocariuSilvia 20 Februarie 2014 18:47
Se ascunde de copii fiindcã are doar o mânã! 1 De la: lumi27 29 Iulie 2011 18:34