Setari Cookie-uri

marirea sanilor prin grasime proprie

stie cineva unde se face la noi in tara asa ceva? pls... sau vreun doctor priceput?
dibu_iulia
Postat pe 8 Iulie 2008 17:27
torasexy
Postat pe 29 Iulie 2008 13:34
AM CITIT, IN URMA CU MAI MULT TIMP, UN ARTICOL REFERITOR LA ACEST LUCRU.DIN CATE IMI ADUC AMINTE, PARCA ERA VORBA DE UN CHIRURG DE LA ONCOLOGIE"ION CHIRICUTA" CLUJ. DACA VEI AFLA MAI MULTE ANUNTA-MA SI PE MINE :)
cllaudytza
Postat pe 29 Iulie 2008 16:51
si va arata ca dracu sanul,grasimea nu are o forma definita si nici nu se poate modela
100101
Postat pe 30 Iulie 2008 16:36
kyru, sanul este format deja numai din tesut gras si glande mamare... deci mastoplastia cu grasime proprie e chiar ok...nu cred k exista riscul sa nu-ti accepte organismul ce ti se pune in plus :D cum se intampla la silicoane.
Andreea87
Postat pe 8 August 2008 14:35
Cred ca e vorba de doctorul Andrei Martin de la Institutul Oncologic din Cluj. Stiu ca este un chirurg estetician foarte bun. Cauta-l pe Google si contacteaza-l. 100% stie sa iti dea mai multe informatii decat oricare dintre noi de pe forum :)
norahjones
Postat pe 10 August 2008 13:03
fica-mea si-a facut la Mugea,tot la CJ ,dar cu silicon si este OK!Dr. meserias
100101
Postat pe 2 Septembrie 2008 08:23
grasimea se resoarbe . operatia n-are efect p termen lung
lidia_nat
Postat pe 4 Septembrie 2008 14:30
Grasime suplimentara inseamna estrogen suplimentar, inseamna risc suplimentar de a face fibroadenom, nodul, fibrom, chist etc. De ce nu vrei sa lasi sanii asa cum ti i-a daruit natura ? Sanii mici par foarte tineresti si nu se "lasa" asa de mult cu trecerea timpului ?
dusa
Postat pe 5 Septembrie 2008 07:43
Sanii mici...or fi ei tineresti ... dar e nasol sa nu'ti poti cumpara ce doresti pt ca nu ai sani pt bluza respectiva sau rochii.. vo spun din propria experienta...eu cel putin ma simt prost .. cand probez ceva ce imi place si nu il pot lua pt ca nu am sani ...
GossipGirl_healthy
Postat pe 29 Noiembrie 2008 18:27
la fel imi doream si eu sani mai mari si poate ca o lectie am intalnit pe cineva care nu mai avea un san,credema mi-a fost destul ,fiti multumite cu ce aveti
kudika052599
Postat pe 14 Decembrie 2008 22:16
Si eu spun la fel,D-soarelor/D-lor va implor pastrati-va sanii care-i aveti naturali.Credeti-ma pe cuvant,sanii sunt ultimul lucru care conteaza in pat cu o femeie.Am cunoscut femei cu sani mari/uriasi si am avut timp sa vad si cate riduri are pe frunte si daca manichiura este ingrijita si cati muschi i se contracta.Dar am cunoscut si femei la care intr-o noapte intreaga,n-am avut timp sa observ ca nu are sani(foarte mici)!Va las pe voi sa intelegeti ce am vrut sa spun.Si sa stiti ceva,barbatul care va vrea cu sani mari,de fapt nu stie ce vrea,dupa ce vei avea sani mari,va vrea una cu sani mici!
100101
Postat pe 17 Ianuarie 2009 18:15
... sarcina face sinii frumosi ... super frumosi ... gratis ...
iskanderya
Postat pe 27 Ianuarie 2009 22:02
am doi copii,vreau sa va spun ca aveam niste sani superbi dupa nastere.nu eram foarte voluptuoasa inainte ,asa ca imi convenea.dar am fost sfatuita sa alaptez,sanatos pentru copii.dar acuma mi-au scazut asa de tare ca am ajuns la cea mai mica marime.am auzit de ceva pastile dar nu le-am incercat.costau foarte mult si nu am auzit pe nimeni sa le fi incercat.se numesc voluptuo,nu stiu daca in tara se gasesc.
sandra_83pop
Postat pe 9 Februarie 2009 21:38
o alta procedura pt marirea sanilor este injectia/injectiile cu acid hialuronic dens. costa 5000 de euro dar problema este ca se reabsoarbe in decurs de 2-3 ani. e mai simplu dar mai costisitor....degeaba zic unii ca sanii naturali sunt ok chiar daca sunt mai lasati...etc. in fond nu ce cred cei din jur ma intereseaza pe mine ci felul cum ma simt eu. daca as avea banii necesari unei astfel de interventii maine m-as duce la bacau sa imi fac operatie de augmentare. important e sa ma simt eu bine in pielea mea si sa fiu libera sa merg cu ei "in libertate"(cum zice prietenul meu)
roxanica85
Postat pe 5 Martie 2009 10:36
Oi oi Kyru...da ai fost gagicar:))) eu ii am prea mari...si as face ceva ca sa ii micesc...fiecare cum l-a lasat cel de sus...asta e!
petricpatricia
Postat pe 8 Martie 2009 12:12
Fetelor,consumati mult marar verde si veti vedea ce sani o sa aveti.
sumelectronic_yahoo_es
Postat pe 10 Martie 2009 12:21
am omis sa va spun marar verde crud nu fiert.
sumelectronic_yahoo_es
Postat pe 10 Martie 2009 12:24
kyru, sanul este format deja numai din tesut gras si glande mamare... deci mastoplastia cu grasime proprie e chiar ok...nu cred k exista riscul sa nu-ti accepte organismul ce ti se pune in plus :D cum se intampla la silicoane.

RISCUL SA FIE RESPINS IMPLANTUL ESTE DESTUL DE MIC. DACA TOT VRETI SA MARITI SANII INCERCATI IMPLANTUL. L-AM FACUT SI SUNT EXTREM DE MULTUMITA SI EU SI SOTUL MEU. DURERILE NU SUNT FOARTE MARI IAR DACA MA AJUTA DUMNEZEU SI RAMAN INSARCINATA VOI PUTEA ALAPTA FARA SI NICI O PROBLEMA, IMPLANTUL ESTE PUS SUBGLANDULAR.
MARAR , PATRUNJEL, GELURI, PASTILE, CEAIURI SI ALTE PROSTII DINA STEA NU AJUTA. NIMIC NU AJUTA SA-TI CREASCA CEVA CE NU AI FOST "PROGRAMATA" GENETIC SA AI.
kukla
Postat pe 8 Mai 2009 23:33
d
Daca natrura nu nea dat !!!!!!!!!!!!!!! aveam si eu complexe ca sunt cit sa umple o manuta dar acum gindind la rece mai bine ma distrez de bani aia si stiu ca nu risc nimic . daca ai intradevar sanii lasati in urma alaptari sau vrunei operatii la sin care la deformat bla bla bla ok sint ci tine deacord.Dar pentru marirea sinilor eu zic cine vrea sa faca acest pas sa gindeasca de 100000000 bde ori inainte. orcum bafta daca asta e decizia ta

Postat pe 9 Mai 2009 00:39
Cam tarziu,stie totusi cineva cam care sunt preturile?
cmyra_healthy
Postat pe 4 Iunie 2009 12:31
Sorry,ma refer la faptul ca si eu am alaptat de 2 ori,si acum sunt ceva mai mari decat o nuca...,hainele stau ca pe umeras...
Dar daca costa mult,imi iau sutiene cu pernute:)
cmyra_healthy
Postat pe 4 Iunie 2009 12:35
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania. Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 31 Iulie 2009 22:01
clinica dr.Stan din Bacau
healthy003132
Postat pe 15 Septembrie 2009 03:30
dute oriunde mai putzin la marek valcu e un macelar.....eu m-am operat ca domnul calin dobos http://www.clinicahyperion.ro/
misha88
Postat pe 7 Octombrie 2009 00:39
stan e destul de prost ca si medic verisoara mea sa operat la el si .....arata ca dracu ....are niste sani mai uratzi decat erau inainte......eu sunt duper multumita de ai mei care sunt operati de domul doctor dobos-http://www.clinicahyperion.ro/
misha88
Postat pe 7 Octombrie 2009 00:41
dar asa dc nu ii lasi?
m_geani
Postat pe 24 Octombrie 2009 18:43
Pentru cei interesati de implant cu silicon va recomand clinica LASERMED din Bucuresti, dc. NITESCU CRISTIAN. Eu am facut la el si nu regret nici o secunda.
kukla
Postat pe 26 Octombrie 2009 13:25
buna.ma gandesc sa ma operez si eu la dr nitescu..poti sa-mi spui cit te-a costat,mai multe detalii?merci
kudika099586
Postat pe 10 Februarie 2010 11:01
De la: healthy006288, la data 2010-02-10 11:01:25buna.ma gandesc sa ma operez si eu la dr nitescu..poti sa-mi spui cit te-a costat,mai multe detalii?merci


M-a costat aproape 3000 euro, dar a meritat fiecare eurocent. Doctorul este super ca si echipa cu care opereaza.Durerile nu sunt foarte mari, Cicatricile sunt mici si in plus primesti in costul operatiei corsetul obligatoriu.
kukla
Postat pe 10 Februarie 2010 23:22

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
antiacnee,pt.pete maro,urme de acnee, diverse probleme ale pielii 1 De la: romdesimed 3 Februarie 2009 09:02
Lipoaspiratia cu ultrasunete 1 De la: kudika468272 9 Noiembrie 2011 08:58
peelinng ecografie4d depilare definitiva 1 De la: kudika173014 24 Ianuarie 2011 10:03
Fire albe 1 De la: carliontz88 23 August 2012 11:21
HEPATITA C 2 De la: Tharr 14 Aprilie 2011 09:01