Setari Cookie-uri

ingrijirea tenului

Stiti cat este de important sa folosesti niste produse naturale,ecologige?eEste foarte important sa avem grija de tenul nostru zi de zi ca peste cativa ani sa nu avem nevoie sa dam o gramada de bani pe creme etc.maine o sa va scriu cate ceva despre niste produse super bune si o scurta prezentare despre ele si cat de important este ingrijirea pielii.Va doresc o seara placuta
krisztinna_healthy
Postat pe 11 August 2008 22:29
astept raspunsul tau....sincera sa fiu..mam saturat sa dau banii pe tot felul de produse care nu au nici un efect...sper k acestea sa aiba...
Soritza
Postat pe 15 August 2008 19:48
Pai......asteptam raspunsul tau.....detaliile despre produsele acelea despre care ne-ai vorbit.....
Sper ca nu ai uitat......
alinaposchina
Postat pe 18 August 2008 13:59
Scuze de intarziere dar am fost plecata .Produsele despre care vam scris sunt naturale fara chimicale.Tenul trebuie ingrijit zilnic sa incepem cu inceputul.Crema demachianta Artistry nu usuca pielea,nu contine sapunsi indeparteaza machiajul,excesul de sebumsi impuritatile care pot astupa porii.Este imbogatita cu extract Nutrilite de musetel,recunoscut pt.proprietatiile de calmare a pielii.Se foloseste dimineata si seara o canitate foarte mica.Lotiunea tonica hidratanta,conceputa special pt.ten care completeaza in mod delicat procesul de curatare si pregayeste fata pt.hidratare.Hidrateaza tenul instantaneu,curata tenul fara a usca si-i confera o stralucire sanatoasa,echilibreaza si normalizeaza nivelul de PH a pielii.Contine ALFA_HIDROXI care ajuta la exfolierea pialii.Sed foloseste dimineata si seara si pt. ca este concentrata in prima saptamana se foloseste 7 picaturi in a doua saptamana 5 si din a treea doar 3 picaturi.Crema hidratanta este o crema bogata in substante emoliente care ajuta la echilibrarea tenului combate radicalii liberei si imbatranirea prematura cauzate de efectele daunatoare ale razelor ultraviolete.Reduce distrugerea stratului de colagen formarea ridurilor si pierederea elasicitatii.Se folseste dimineata si seara.Asta este baza ar trebuii folosite zilnic si pe langa fiecare poate folosii si creme pt.riduri,masti geluri exfoliante,lotiune revitalizanta pt. ten crema regeneratoare pt.ochi tratamente pt.ten impotriva cosurilor.
krisztinna_healthy
Postat pe 25 August 2008 16:43

Imi place: naturale imbuteliate!
Da musetelul ce are? Dar morcovul, rosia, castravetele, piersica, banana, capsunii, brusturele, apa AVENE, argila, ????
Astea sunt naturale. Restul sunt cu ceva in ele obligatoriu.
dr_psy
Postat pe 26 August 2008 23:17
Sunt de acord cu Ancuta insa o paranteza poate ca musetelul inca nu este tratat cu chimicale dar insa castravetii rosiile morcovii etc.. daca te uiti bine la ele in magazine zici ca sunt trase la indigo toate sunt la fel aproape aceeasi marime.Fiecare face cu tenul ei cum crede ca este mai bine insa va vedea rezultatele chimicalelor peste cativa ani .De ce sa nu prevenim imbatranirea,degradarea pielii daca se poate.
krisztinna_healthy
Postat pe 28 August 2008 16:33
Buna
Vreau sa te rog sa imi permiti sa iti prezint in cateva cuvinte firma Life Care.
Life Care este o firma noua de distributie produse cosmetice si produse pentru curatenie.
Produsele distribuite in exclusivitate pentru Romania de firma noastra: LOGONA, KRAUTER, ALMAWIN, INDRA sunt PRODUSE BIO fara sa contina elemente sintetice sau elemente nocive asupra organismului in compozitia lor.
Poti vedea produsele in catalog la adresa: http://www.life-care.ro/catalog/?bio=1
Devenind consultant al firmei LIFE CARE ai urmatoarele avantaje:
-Cumperi produsele cu o reducere de 25% -40% fata de pretul de catalog;
-Castigi un comision de 25% -40% din fiecare vanzare pe care o realizezi;
- Castigi un comision cuprins intre 2-20% din vanzarile tuturor celor care se inscriu in cadrul firmei LIFE CARE la recomandarea ta;
Daca vrei mai multe amanunte sau sa te inscrii contacteaza-ma pe adresa de e-mail radu.lifecare@yahoo.com.
radu_healthy
Postat pe 6 Octombrie 2008 11:32
Pentru ingrijirea tenului eu folosesc apa vie. Ma spal cu ea de 3-4 ori pe zi. Ea m-a ajutat sa scap si de acnee. Iti recomand si tie. Informatie despre apa vie am gasit pe site-ul http://www.apa-vie-sanatate.com
alexandrapusca
Postat pe 17 Decembrie 2008 10:49
........................
justfeel
Postat pe 18 Ianuarie 2009 19:54
De la: ankutza20, la data 2008-08-25 12:20:50vad k krisztinna nu a mai raspuns....asa k va scriu eu despre produsele pe care le folosesc...100% naturale, concentrate, nu contin apa de loc, sunt pe baza de miere si plante medicinale, fabricate in Viena , nu sunt scumpe deloc...sunt de la firma Hemel iar cine cunoaste produsele stie despre ce vorbesc....cele care dosresc mai multe detalii le rog sa ma contacteze pe mail sau mess ankutza20@yahoo.com si le pot trimite prezentarile pt fiecare produs in parte si preturile..va pup..multa sanatate si frumusete va doresc!
justfeel
Postat pe 18 Ianuarie 2009 19:58
cat timp ai folosit asta?
ma refer la apa de vie
justfeel
Postat pe 18 Ianuarie 2009 20:02
Salutari !

Apropo de apa vie, am creat special pentru informarea, indraznesc sa zic chiar pentru educarea celor interesati, un blog despre apa vie sau saraca in hidrogen(este vorba de izotopii hidogenului).
Va dau adresa. Cei interesati pot sa ceara mai multe detalii la danut_dr@yahoo.com

http://danconsulting.blogspot.com/

mai nou pe piata din Romania am vazut si produse cosmetice pe baza de apa saracita in deuteriu.(izotp al hidrogenului) in curand voi primi mai multe detalii despre ele si va spun si voua.
Plantvita
Postat pe 18 Ianuarie 2009 20:11
De la: krisztinna, la data 2008-08-25 16:43:37Scuze de intarziere dar am fost plecata .Produsele despre care vam scris sunt naturale fara chimicale.Tenul trebuie ingrijit zilnic sa incepem cu inceputul.Crema demachianta Artistry nu usuca pielea,nu contine sapunsi indeparteaza machiajul,excesul de sebumsi impuritatile care pot astupa porii.Este imbogatita cu extract Nutrilite de musetel,recunoscut pt.proprietatiile de calmare a pielii.Se foloseste dimineata si seara o canitate foarte mica.Lotiunea tonica hidratanta,conceputa special pt.ten care completeaza in mod delicat procesul de curatare si pregayeste fata pt.hidratare.Hidrateaza tenul instantaneu,curata tenul fara a usca si-i confera o stralucire sanatoasa,echilibreaza si normalizeaza nivelul de PH a pielii.Contine ALFA_HIDROXI care ajuta la exfolierea pialii.Sed foloseste dimineata si seara si pt. ca este concentrata in prima saptamana se foloseste 7 picaturi in a doua saptamana 5 si din a treea doar 3 picaturi.Crema hidratanta este o crema bogata in substante emoliente care ajuta la echilibrarea tenului combate radicalii liberei si imbatranirea prematura cauzate de efectele daunatoare ale razelor ultraviolete.Reduce distrugerea stratului de colagen formarea ridurilor si pierederea elasicitatii.Se folseste dimineata si seara.Asta este baza ar trebuii folosite zilnic si pe langa fiecare poate folosii si creme pt.riduri,masti geluri exfoliante,lotiune revitalizanta pt. ten crema regeneratoare pt.ochi tratamente pt.ten impotriva cosurilor.





De ce nu le spui de toata gama de produse de la Artistry?
De exemplu demachiantul de ochi si buze? demachiantul de fata si pt decolteu? apoi lotiunea tonica? si dupa crema de zi si crema de noapte?
Dar s-a lansat un noua crema pe care o poti folosi dimineata si seara fara probleme Se numeste Artistry Creme LuXury ( costa ceva, dar merita) Eu folosesc produsele de 2 ani si sunt foarte multumita,tenul meu straluceste natural.
Pt a vedea despre ce este vorba intrati pe www.amway.ro,
buburuza117
Postat pe 26 Februarie 2009 09:29
COLAGENUL MARIN,ALTERNATIVA NATURALA A IMPLANTULUI CU BOTOX...
http://www.neobizz.ro/product/view/i/1449464/c/2
opal_2000
Postat pe 2 Martie 2009 05:50
Foarte bun pentru ingrijirea tenului si pentru diverse probleme ale acestuia (acnee, piele foarte uscata, pete, ciccatrici, eczeme etc) este Dr. Harris` Original Dermal Magic. este natural, cu concentratie foarte mare in substante active din plante (aloe vera, iarba de mare, musetel, salvie, macese).


Eu folosesc Dermal Magic si masti cu argila (de 3 ori/ saptamana) si sunt foarte multumita de aspectul tenului meu.
valy_cy
Postat pe 10 Martie 2009 18:37
fetelor incercati un gomaj care sigur da rezultate : Fierbeti in apa musetel ,dupa care punetil intr-un vas si stati acoperit cu un prosop pe cap deasupra vasului circa 15 min ,pana se deschid porii dupa aceia presati pe fata malai si lasatil sa se usuce ,apoi frecati bine fata cu acel malai :o sa vedeti ca dispar punctele negre si dispar toate impuritatile ,tenul devine curat si luminos (cand frecati fata dati si cu apa in care ati fiert musetelul )
andreiana_66
Postat pe 10 Martie 2009 18:47
produse naturale care ajuta sanatatea dar si frumusetea . contactati-ma. garantat pt. ca eu am fost primul cobai.
naturistul
Postat pe 10 Martie 2009 22:17
Nu credeam k o sa spuna asta , dar am gasit niste produse se ingrijire a tenului care chiar au efect. Cheltuisem o groaza de bani pe produse vichy si alte firme recunoscute, dar fara efect.De aproape o luna folosesc produsele artistry si sunt super:X:X tenul meu nu mai staluceste de grasime si e mult mai luminos.Chiar merita aceste produse.se cumpara numai de la reprezentanti,dar dak va intereseaza pot sa va ajut.
kudika061640
Postat pe 2 Aprilie 2009 21:41
Chiar asteptam cu interes produsele acela naturale. Nu stiu unde ai citit tu ca Parabenii si parafina lichida (petrol adica) continute de Artistry sunt naturale. Am vazut din pacate cateva etichete de la Artistry si sunt cu multe cchimicale in ele din pacate. La fel si Lush se lauda ca sunt naturali si au 2 parabeni, ce-i drapt ca cele de pa piata au 5 parabeni :).
Bio certificate, de BDIH care este o organizatie de certificare printre cele mai pretentioase, sunt Logona de la Life care. Un exemplu de eticheta-
Compozitie:
Apa, ulei de samburi de struguri, esteri de glicerina (mentin continutul de apa, regresant), ceara de albine, unt de shea, glicerina vegetala, ulei de jooba, Ester de glicerina (emulsifiant), Alcool gras (obtinut din parti de ulei vegetal: ofera consistenta, mentine hidratarea, efect regresant si de), parfum (uleiuri esentiale), ulei de migdale, extract de pudra de bambus, extract de eufrasia, extract de lupin alb, extract din germeni de grau, Bisabolol (obtinut din uleiuri esentiale de musetel : anti-inflamatoare, lumineaza pielea sensibila), Vitamina E.
Si cele 3 firme care sunt considerate cele mai bune din lume inaintea Amway, sunt asa pentru ca au avut multi bani in publicitate (oare ccati bani au mai ramas pentru produs? ) si de aceea au vandut.
beatricea
Postat pe 4 Iunie 2009 11:22
De la: darius1973, la data 2009-03-02 05:50:17COLAGENUL MARIN,ALTERNATIVA NATURALA A IMPLANTULUI CU BOTOX...
http://www.neobizz.ro/product/view/i/1449464/c/2


Aici, in acest magazin http://www.magazine-online.ro/romdesimed/ am gasit intr-adevar produse deosebite pentru toate tipurile de ten si multe afectiuni.
valy_cy
Postat pe 18 Iunie 2009 18:54
Magazin produse cosmetice si produse 100% naturale www.atshopping.ro
ikram
Postat pe 15 August 2009 15:46
Am vazut si eu produsele de pe site-ul ce l-ai recomandat. Numai naturale nu sunt. Mai ales cele bulgaresti. Nici la olandezi pe site nu scrie absolut nimic ca ar fi naturale. Daca sunt naturale de ce nu sunt certificate?
beatricea
Postat pe 17 August 2009 09:40
De la: beatricemenghes, la data 2009-08-17 09:40:26Am vazut si eu produsele de pe site-ul ce l-ai recomandat. Numai naturale nu sunt. Mai ales cele bulgaresti. Nici la olandezi pe site nu scrie absolut nimic ca ar fi naturale. Daca sunt naturale de ce nu sunt certificate?


Daca te intereseaza intr-adevar niste produse 100% naturale, certificate Eco Bio Cosmetic intra http://www.magazine-online.ro/romdesimed/. Sunt produse de laboratoarele ERBE E VIRTU DIN ITALIA si sunt absolut superbe.

valy_cy
Postat pe 24 Februarie 2010 08:44
Pentru piele uscata: gama Hidroactive de la Bionatura Romania (http://www.quantshop.ro/HIDROACTIVE).

Pentru intretinerea tineretii tenului: nutricosmeticele de la Biocyte Franta (http://www.quantshop.ro/FRUMUSETE).

Pentru ten gras, acneic : http://www.quantshop.ro/ACTIVEBALANCE.

Pentru ten cu probleme (patat, cuperoza, ten tanar dezhidratat, ten mixt, ten imbatranit prematur, ten inflamat): http://www.quantshop.ro/CREMEGEL.
dianamioara
Postat pe 27 Februarie 2010 09:51
TNI a lansat niste produse extraordinare pentru ten, care se aplica cu niste aparate ultraderm si microderm destinate utilizarii personale. Eu personal le consider cosmetice profesionale, pentru ca am avut rezultate poate cu ceva mai bune decat cele cu vizita la cosmeticiana mea
sunt un pic scumpe dar merita
a sa nu uit le-am luat prin juicenoni.ro
daca vreti si alte detalii va pot da, dar cred ca acolo veti gasi toate informatiile
kudika470260
Postat pe 12 Noiembrie 2011 15:34
Salut ma ajutati si pe mine mi-a aprut o pata maro deasupra buzei si nu stiu cu ce sa ma dau sa imi treaca ,ajutatima pls!!!
diana_iohana
Postat pe 19 Noiembrie 2011 12:58
De la: diana_iohana, la data 2011-11-19 12:58:42Salut ma ajutati si pe mine mi-a aprut o pata maro deasupra buzei si nu stiu cu ce sa ma dau sa imi treaca ,ajutatima pls!!!
ma-m facut cu toto felu de creme acum ma fac cu clotrimazol
diana_iohana
Postat pe 19 Noiembrie 2011 13:00
Pentru ten eu cred ca este important sa folosim produse naturale. EU acum am inceput sã iau produse de la plafar, sunt mai ieftine si pentru mine au dat rezultate.
GeorgianaBB
Postat pe 19 Noiembrie 2011 15:47
produsele din plafar sunt chiar bune:)
RoxyRoxx
Postat pe 19 Noiembrie 2011 16:15
Cum se spune :natura ne invata de bine! Tenul trebuie ingrijit mai ales in sezonul rece, cand se deshidrateaza. Cu toatea astea, cel mai mare rasfat se dovedeste o sedinta la salon. Cosmeticiana mea, de la Velvet SPA stie cum sa ma faca fericita si sa ofere tenului meu hidratarea necesara(eu am tenul uscat). Totodata, un masaj de tonifiere a tenului va fi oricand binevenit. Aveti o multime de tipuri de masaje faciale din care sa alegeti ce vi se potriveste. Atmosfera de la salon e nemaipomenita! Multa caldura...si stare de bine...
emilyypop
Postat pe 21 Noiembrie 2011 13:47

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
provillus women 17 De la: kudika_9424 8 Iunie 2012 21:13
Ce parere aveti despre masajul anti-celulita? Iasi 2 De la: kudika474437 21 Noiembrie 2011 20:12
masca par 21 De la: kudika_491 7 Martie 2012 14:53
BISTRITA 5 De la: Andreeea 23 Martie 2010 08:35
sunt foarte complexata.... 35 De la: R0MW4LD 2 Februarie 2011 05:24