Setari Cookie-uri

ingrijirea tenului

vreau si eu o masca doua sau cite imi puteti sugera preparate in casa.mar interesa ceva special pentru zona ochilor dar numai bio pentru ca nu vreau decit produse naturale din gradina mea ,,, as fii foarte multumitoare.
kudika186410
Postat pe 3 Iulie 2009 08:21
O lingura de miere, doua linguri de iaurt si un bob de drojdie si aplicati pe piele. Dupa 20 de minute se clateste.
hapciucalipta
Postat pe 14 August 2009 05:17
Se amesteca bine 3 linguri de iaurt, o lingura de miere si faina pana obtineti o pasta omogena si se aplica pe fata, gat si decolteu. Dupa 20-30 de minute se indeparteaza cu apa calda
hapciucalipta
Postat pe 14 August 2009 05:17
Se amesteca bine un galbenus de ou proaspat cu doua lingurite de morcov ras fin, o lingurita de miere, o lingurita de amidon si se intinde pe fata, gat si decolteu. Dupa 30 de minute se indeparteaza cu apa calda.
hapciucalipta
Postat pe 14 August 2009 05:18
Se zdrobesc doua felii de pepene galben si doua de mango, se amesteca cu o lingura de iaurt si se aplica pe piele. Dupa 30 de minute se indeparteaza cu apa calda.
hapciucalipta
Postat pe 14 August 2009 05:18
De la: ange, la data 2009-07-03 08:21:54vreau si eu o masca doua sau cite imi puteti sugera preparate in casa.mar interesa ceva special pentru zona ochilor dar numai bio pentru ca nu vreau decit produse naturale din gradina mea ,,, as fii foarte multumitoare.


buna intra pe google.ro si cauta masti naturale si vei gasi tot ce ai nevoie ,poti pune 2 pliciuri cu ceai de musetel reci pe ochii 10 minute ,astai cel mai la indemina ta ,dar ai grija cu timpul sunt amumite masti care nu trebuiesc lasate mult.
kudika078676
Postat pe 15 August 2009 07:47
Suc de castravete si argila,o lasi pana se usuca.Inchide porii si matifiaza,calmeaxa si acneea,regulat folosita da bune rezultate.
kudika093437
Postat pe 15 Septembrie 2009 21:14
Daca ai cearcane foloseste ceai de albastrele.
aurora_boreala
Postat pe 10 Octombrie 2009 21:00
Buna!
Va recomand niste masti vegetale naturale, cu rezultate f bune, pt toate tipurile de ten. Pretul este intre 25 - 32 Ron, in functie de masca dorita.

Facute ca un amestec perfect din plante medicinale, aromatice si suport mineral (huma cosmetica), mastile vegetale Hemel curata pielea in profunzime, o degreseaza, o hidrateaza si o intind, intensifica circulatia periferica si inlatura celulele moarte ale pielii.

Avand in vedere nenumaratele diferente dintre tipurile de piele, prin alegerea adecvata si combinarea plantelor (brusture, salvie, sunatoare, galbenele, cimbrisor,musetel,rozmarin) au fost concepute patru tipuri de masti:
- pentru ten gras;
- pentru ten uscat;
- pentru regenerarea pielii sensibile si obosite;
- pentru tonifiere si revitalizare.

Mastile Hemel patrund foarte repede in profunzime in tesut, stimuland toate functiile vitale ale celulelor pielii. Deja dupa prima folosire pielea devine mai stralucitoare, neteda si intinerita, dar o data cu folosirea indelungata efectele devin din ce in ce mai vizibile.

Efectele maxime si randamentul total se ating prin pregatire si folosire corecta.
anna_healthy
Postat pe 12 Octombrie 2009 12:16
De la: ange, la data 2009-07-03 08:21:54vreau si eu o masca doua sau cite imi puteti sugera preparate in casa.mar interesa ceva special pentru zona ochilor dar numai bio pentru ca nu vreau decit produse naturale din gradina mea ,,, as fii foarte multumitoare.
i Salut.rondele de castraveti sau castravete ras marunt.pliculete cu ceai de tei,ceai negru sau ceai verde.pt cearcane cartofi razaliti marunt si tinuti pana in 20 minute.functioneaza garantat :)
dya_healthy
Postat pe 29 Decembrie 2009 05:58

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Cum definim femeia si activitatile ei zilnice? 71 De la: Summer_ 22 Februarie 2011 00:16
Pensat sprancene la Sephora 1 De la: ingridd 6 Octombrie 2010 11:10
Machiaj profesional pentru orice ocazie 1 De la: kudika_34256 26 Aprilie 2013 21:22
pielea problema 13 De la: kudika486695 26 Februarie 2015 19:26
Cum imi pot face suvite acasa nu la salon? 5 De la: crysa_tm 28 Iulie 2010 11:53