Setari Cookie-uri

Tratament (rezultate si succese) naturist cu celule stem

Intr-o lume din ce in ce mai trepidanta, fiecare dintre noi avem nevoie de mai multe resurse energetice si imunitare, pentru a implini cat mai multe aspecte ale unei vieti fericite.
Pe acest fundal apar tot mai multe cercetari si realizari legate de celulele stem.
Celulele stem sunt celule care pâna la sfârºitul vietii iºi mentin capacitatea de a se diviza si de a forma variate tipuri de celule din corpul nostru.
Aceste celule sunt foarte flexibile, deschise ºi adaptabile, asa incat, in afara de placenta pot produce celule de orice tip pentru organismul uman.
Dupa naºtere avem 20-25 milioane de celule pluripotente in sânge.
Problema este ca pe masura ce imbatranim, maduva osoasa produce tot mai putine celule de acest fel, iar capacitatea de regenerare a organismului scade proportional: la un organism de 60-70 ani, scade la o cincime numarul de celule stem fata de cele aflate in tinerete in organism.
Celulele stem mature din tesuturi pot fi folosite in terapii ce vizeaza inlocuirea ori completarea tesuturilor ºi celulelor bolnave ºi poate ajuta in tratamentul unor boli ºi maladii precum: Parkinson, Alzheimer, hemoragii cerebrale, diabet, boli cardiovasculare.
Fiecare parinte doreste sa protejeze sanatatea copilului sau, asa ca, in schimbul sumei de 1000 de euro, se pot preleva celule stem din sangele cordonului ombilical de la nastere, care este pastrat refrigerat in Slovacia.
"In sangele ombilical se afla celule embrionare capabile sa se transforme in aproape orice fel de celula umana", explica dr. Ioan Munteanu, seful Clinicii de Obstetrica - Ginecologie din Timisoara, locul unde se face prelevarea celulelor stem din cordonul ombilical.
Doctorii de la Spitalul Clinic Judetean de Urgenta Constanta, au recoltat celule stem de la o pacienta de 38 de ani din proprul sange, pentru ca mai apoi sa le transplanteze in scopul ameliorarii/vindecarii diabetului, boala de care suferea pacienta.
Dupa cum puteti vedea din aceste cercetari, daca un organism are mai multe celule stem el are o sanatate mai buna, producandu-se practic o intinere a acestuia.
In urma cercetarilor efectuate in Ungaria, care au ca scop gasirea acelor substante naturale care stimuleaza producerea de celule stem in maduva osoasa, s-a obtinut produsul olimpiq stemxcell (olimpiq stem + cell)
Prin administrarea produsului olimpiq stemxcell, un om de 40 de ani poate dobândi un numar de celule stem apropiat celui de la varsta de 20 de ani. un om de 50 de ani se poate compara astfel, din punct de vedere al capacitatii de regenerare a organismului cu unul de 20 de ani.
Cu acest preparat fabricat pe baza de plante, putem spori cu 50% zilnic producerea de celule stem in maduva osoasa.
Acest mecanism eficient se explica prin faptul ca substantele care se afla in produsul olimpiq stemxcell contine antioxidantii vegetali, substantele ce contin bioflavonide si asigura drumul nestingerit al celulelor stem in circulatia sanguina. Preparatul completeaza hrana, si faciliteaza tratamentul la domiciliu la un pret rezonabil.
Efectele administrarii acesuia asupra persoanelor din Ungaria si din Romania, le puteti gasi la pagina http://www.vitastem.ro/index.php/Articole/Articole/Efectele-administrarii-Olimpiq-StemXcell-in-diverse-afectiuni.html

Articolul a fost preluat de pe siteul http://www.vitastem.ro.

liviuion
Postat pe 26 August 2008 15:16
Parintii mei au luat aceste medicamente timp de 3 luni si s-au simtit f bine.Asta s-a intamplat anul trecut prin primavara.Pot repeta si anul acesta?Si cate luni este recomandat.
moisa_m2007
Postat pe 24 Ianuarie 2009 08:51
asi dori si eu o adresa sau un nr de telefon al unui doctor care poate trata cu celulele stem sistemul nervos.va rog frumos sa ma ajutati si pe mine. va multumesc si sper sa am un raspun cat de curand.
healthy002505
Postat pe 21 Mai 2009 21:11
buna asi dori sa stiu si eu o adresa sau un nr de telefon al domnului doct care face tratamente cu celulele stem.sunt interesanta ptr sanatatea mea.va rog frumos daca stie cineva.astept un raspuns
healthy002505
Postat pe 21 Mai 2009 21:13
va rog sa imi spuneti si mie un nume de clinica din bucuresti la care sa merg ptr ceulele stem
healthy002505
Postat pe 27 Mai 2009 14:31
buna te rog frumos sa imi spui si mie unde au fost parinti tai de a facut tratament cu celulele stem.imi doresc si eu sa fac un tratament dar nu stiu unde sa ma duc te rog sa-mi recomanzi si mie institutu sau linica.te rog ajutama si pe mine.iti multumesc si iti doresc atat tie cat si parintilor tai multa sanatate
healthy002505
Postat pe 27 Mai 2009 14:34
buna
tratamente știu cu celule stem capsule
te intereseaza, asta este nr 0766414714
crocobabau
Postat pe 27 Mai 2009 15:04

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Bronsita cronica 4 De la: office_salinasusesi_ro 14 Martie 2010 14:11
ADHD, mintea si tehnica Meditatiei Transcendentale 3 De la: rodyana 1 Martie 2010 20:18
Sursa de sanatate si venit suplimentar internationala ! 7 De la: kudika226898 15 Iulie 2010 07:50
crema "miraculoasa" antirid? 8 De la: kudika50ani 26 Octombrie 2018 10:47
Ma doare spatele foarte tare!!! 10 De la: Madallina16 25 Ianuarie 2015 07:54