Setari Cookie-uri

ma poate ajuta cineva?

buna,am o intrebare..am 21 de ani inaltime 1.84 si greutatea in momentul de fata e de 62 kg...ceea ce nu e normal,as dori sa stiu daca mna poate ajuta cineva cate kilograme e normal sa ai in raport cu varsta si inaltimea mea.
Si,daca ma puteti ajuta cu o dieta ...sau ceva medicamente care duc la ingrasare pe termen cat mai scurt posibil..nu e neaparat nevoie sa fie ceva extrem de sanatos,ceea ce ma intereseaza e sa dea rezultate,
va multumesc
Cyrus_healthy
Postat pe 9 Octombrie 2008 20:58
intra pe www.csid.ro si acolo vei gasi un calculator caloric.mult succes
lauraaradean
Postat pe 25 Octombrie 2008 14:04
trebuie sa ai cu 10 kg mai putin fata de ce trece peste 1 la inaltime , adica in cazul tau -vreo 72-73 kg. calculeaza-ti imc-ul
severuus
Postat pe 5 Noiembrie 2008 16:44
Ptr inaltimea ta ai greutatea normala,iti recomand o dieta pe baza de fructe si legume carne de peste,vitel si multa apa,zahar si alcool cat mai putin. Nu incerca diete drastice care urmari nu au decat pierderea vitaminelor din corp si anemie..cum am patit eu ...
GossipGirl_healthy
Postat pe 13 Noiembrie 2008 11:10
De la: GossipGirl, la data 2008-11-13 11:10:46Ptr inaltimea ta ai greutatea normala,iti recomand o dieta pe baza de fructe si legume carne de peste,vitel si multa apa,zahar si alcool cat mai putin. Nu incerca diete drastice care urmari nu au decat pierderea vitaminelor din corp si anemie..cum am patit eu ...


Da..dar dieta asta care ai zis-o tu de ajuta pentru a te ingrasa?
Cyrus_healthy
Postat pe 16 Noiembrie 2008 15:32
doro draga, pentru femei e valabil ceea ce spui :"cu 10 kg mai putin......." pentru un baiat atletic ar trebui sa aiba 84 kg dar nu grasime ci masa musculara.Aceasta nu e asa voluminoasa dar....arata minunat.Ca urmare fa sport , vei avea atunci si pofta de mancare si fi convins ca vei lua in greutate .ia legatura cu cei ce sunt in acest domeniu sportiv, sau esti lenes si vrei ceva, dar fara nici un pic de efort?Toata lumea a devenit comoda si se vorbeste doar de regimuri alimentare , dar de "miscare"deloc.
cornelia_leia
Postat pe 18 Noiembrie 2008 13:20
Scuza'ma dragul meu nu am citit atent...dak vrei sa te ingrasi multa vitamina C , struguri,carne de porc,mai pe scurt multe calorii .. dar ai grija pt ca o ingrasare mare si brusca poate provoca alte probleme ...
GossipGirl_healthy
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:37
cornelia nu era vb de un corp atletic,era vb dak greutatea e corespunzatoare inaltimei lui si la baieti tot la fel se calculeaza.. miscare ar face majoritatea pers,dar poate munca nu le permite..dak muncesti de dim la 7 pana dupa'masa si mai dureaza sa ajungi akas...iar akas alta treaba iti zic eu ca nu mai ai chef de nimik :)
GossipGirl_healthy
Postat pe 10 Decembrie 2008 12:42
pentru un om perseverent intotdeauna se gasesc 30 min intre diferite activitati pentru un pic de "efort fizic"si mereu se gasesc solutii , doar sa vrei ..................de obicei comoditatea este generala si toti asteapta sa pice totul deagata
cornelia_leia
Postat pe 11 Decembrie 2008 15:07
eu la cata curatenie fac cred ca ma ajutat sa slabesc :)) pt ca am slabit doar pe baza de fructe si legume si carne slaba .. desi nu am facut efort...asa ca fiecare cu parerea lui . pana nu ajungi sa nu ai timp nici macar pt tine nu iti dai seama ....
GossipGirl_healthy
Postat pe 13 Decembrie 2008 11:41
prietenul meu a avut 1.90 si greutatea ta, si pe la 19 sau 20 de ani s-a apucat sa traga de fiare si sa ia steroizi,cred ca naposim, dar cu hepatoprotect,sau cum se scrie...a ajuns si la 96 de kg, ca sa nu mai zic de ce brate are... acum a cam facut si burtica...
Lorelei93
Postat pe 20 Decembrie 2008 10:37
Slabeste sanatos, mancand normal, cu ajutorul pastilelor facute pe baza de plante.. Pastilele se numesc Lida Daidaihua Slimming Capsule,sunt din China. Eu am slabit mult, si nu au efecte negative, sunt din plante din Tibet, 100% naturale. Inainte de aceste pastille am folosit diferite pastille, ceaiuri, diete si slabeam dar apoi puneam la loc kg.
La aceste pastille cel mai important lucru este ca sunt naturale 100% si dupa ce am terminat tratamentul de trei luni, nu m-am ingrasat, si au trecut 5 luni. De aici mi-a venit ideea ca as putea sa le comercializez, am gasit producatorul de la care trebuie sa iau cantitati mari.
Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email si iti spun pretul: merycamerzan@yahoo.com sau suna-ma la nr: 0744 551 225

Fac cu adevarat miracole, le-am testat pe mine. In 3 luni am slabit 17 kg, de la 77kg la 60kg. Am avut si eu problema cu greutatea, am fost la un nutritionist si mi-a zis sa nu mai mananc dupa 18.00, sa beau 2,5 litri de apa, sa nu mananc fainoase, mancare gatita.... sa nu combin mancarea.... doar gratare cu salata. Dar trebuie sa si poti face asta, daca mi-i pofta si nu am voie sa mananc, mi-i foame mai tare parca. Si am gasit aceste pastile, au rezultat, iti taie pofta de mancare, iti este sete intruna, si nu au efecte negative.
De exeplu medicul mi-a recomandat Reductil, de la care aveam dureri de stomac, ameteli...........slabiciuni, nu aveam deloc energie........
merycam
Postat pe 20 Decembrie 2008 14:44
intra pe site+ul sensiblu si vei gasi acolo care este indicele tau, iti va spune daca esti subponderal, iar daca incerci diferite greutati o sa afli intervalul in care trebuie sa te incadreyi ca sa ai o greutate normala...oricum parerea mea...mai bine slab decat gras ;) Ca baiat/ barbat cel mai bine e sa pui masa musculara, sa mergi la sala sau si acasa sa ridici niste greutati, la bazin-ca sa-ti faci spate, sa joci basket...chestii din astea si sa mananci mancaruri diferite, bogate in proteine si carbohidrati! Poti manca cereale cu lapte cat poftesti!!!, carne de pui, salate de peste, file de peste, lactate, oua, fructe , legume;)si...poti lua si niste suplimente(vitamine + minerale) intotdeauna sunt binevenite, pt ca doar din alimentatia precara nu se asimileaza mare lucru.
lara007_healthy
Postat pe 20 Decembrie 2008 23:01
intr-adevar...apare pe site-uri metode de calculare dar nu scrie nicaieri aprox de cate kg as avea nevoie in plus...si ma intrebam daca nu exista medicamente la fel ca si cele de slabire numai cu sens opus
Cyrus_healthy
Postat pe 3 Ianuarie 2009 20:05
cyrus
exista tot ce doresti,numai ca trebuie sa sti sa alegi!!!!!!
ivanescu
Postat pe 5 Ianuarie 2009 19:25
maninca sanatos si regulat de 3-4 ori pe zi ,mergi la sala ,apuca-e de un sport si asa iti vei creste masa musculara .Nu e bine sa te ingrasi ci sa-ti faci modelezi corpul
marinela_diana
Postat pe 20 Ianuarie 2009 20:21
Discutii Citeste pe www.life-care.ro si vei vedea ca sunt produse pentru dezvoltarea corpului si pentru ingrasare si slabire.Daca doresti sa cumperi inscrie-te si comanda eu am nr. de cod 960684 pe numele Popescu Ernest Este bine sa consumi produsul Noni si substantele de multivitamine.Am epopescu58Yahoo.com sau mess epopescu58 sau la tel.0721332849
epopescu58
Postat pe 31 Ianuarie 2009 23:23
.3 Slabire / Ingrasare Consultant de Nutritie - www.GreutateaTa.ro:ACESTA ESTE ID DE MESSENGER VIL RECOMAND MULTA SANATATE
iza_alisa
Postat pe 19 Februarie 2009 11:11
CYRUS INCEARCA TE ROG SA IEI LEGATURA CU I DE CARE AM SCRIS O SA VEZI CA O SA TE AJUTE
iza_alisa
Postat pe 19 Februarie 2009 11:13
lasa-mi un meaj privat cu id ul de messenger ca nu l-ai lasat pe forum doar un website
Cyrus_healthy
Postat pe 19 Februarie 2009 18:16
prietene sub nici o forma nu lua STEROIZI am facut sport multi ani si stiu ce zic!stai cum esti ca te ingrasi tu dupa ce te insori, te baga nevasta la indopat,i-ti scurteaza cararile,nu mai consumi calori ci doar asimilezi,asimilezi,asimilezi,prima grija a femeilor dupa ce sa marita este sa-si deformeze barbatii !
COMUNISTU
Postat pe 13 Martie 2009 18:56
fa-ti un test de tiroida . s-ar putea sa fie ceva hormonal.mai vorbim. incerc sa te ajut
naturistul
Postat pe 18 Martie 2009 20:28
fugi mai draga cu reclama ta d`aici!lasa ma` baiete corpul sa lucreze singur ca stie el ce face.Cat esti sanatos si te simti bine ce nu-i ok ?
Mai ce plin e site-ul asta de "naturisti"
COMUNISTU
Postat pe 19 Martie 2009 17:11
ai um metabolism mai accelerat si arderi mai intense / iti recomand o cura cu polen si mai poti adauga o alimentatie conform grupei tale de sange / sunt alimente care favorizeazza cresterea in greutate sau scaderea / succes /
ungureanu88_gmail_com
Postat pe 22 Mai 2009 08:47
De la: ungureanu88_gmail_com, la data 2009-05-22 08:47:12ai um metabolism mai accelerat si arderi mai intense / iti recomand o cura cu polen si mai poti adauga o alimentatie conform grupei tale de sange / sunt alimente care favorizeazza cresterea in greutate sau scaderea / succes /

Alimentatie in functie de grupa sanguina?De unde aceasta teorie?
enemgabriel
Postat pe 22 Mai 2009 10:19
buna ai toata analizale ok homonale,hamatologice,investigatii radigrafii,endoscopi la stomac sa nu ai probleme cu intestinul subtire ai scaune moi explozive si numeroase puneti toate intrebarile mananci mult si nu asimilezi in poti sa mananci orice menanci putin si des nu te lasa ne controlat mergi la o policrinica cu plata si fati toate investigatiile eu am trecut prin asa ceva cu fiul cel mare si iam descoperit la viena boala chron o boala cronica a intestinului da 2 ani la-am cautat pana lam gasit la-am chinuit nu vreau sa te speri dar la el aparea o anemie si nu este in regula ca un baiat sa aibe anemie iti doresc mult succes ia supradin pikovit vitamine odihnestete mult si nu fuma fa gimnastica si in special inot
kudika102208
Postat pe 15 Iunie 2009 15:46
Iata niste sfaturi pentru o cura de ingrasare, desi nu cred ca ai nevoie. La inaltimea pe care o ai ar trebui sa ai aproximativ 73 de kilograme.

Sfaturile le gasesti aici:

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=33&sid=d9545327fc198ddeb989353afac1b92a
Monicamm85
Postat pe 10 Mai 2010 13:26
buna!sunt gianina si am doi baieti 18 si 17 le dau pt ingrasare supradin picovit miere polen cavit toate vitaminele posibile dar depinde de digestie de intestinul subtire cum asimileaza poate fereasca dumnezeu exista o cauza baiatul meu de 18 lam dicnosticat la viena austria cu boala chron o boala a intestinului subtire pt ca a fost un copil grasut si de la 14 ani a inceput sa slabeasca si era anemic nu vreau sa te speri dar si ingrasatu precum slabitul sunt probleme foarte serioase
kudika102208
Postat pe 10 Mai 2010 19:32
Va pot ofeti o solutie.Sunt consultant de sanatate, prinicpii alimentare sanatoase. Eu sunt o persoana care avem 59kg , in 2 luni m-am ingrasat 6kg. Exista posibilitatea sa nu asimilati .Va pot ajuta cu un program de cresterea masei musculare . Va las datele mele de contact .
Sorin Porojan
Consultant de sanatate principii alimentare sanatoase
tel 0748100741 sau 0726461445 intre 11:00 - 19:00
sau fix 0248236173 19:00 10:00
mail: centruwellness_pitesti@yahoo.com
messenger: centruwellness_pitesti. SUCCES
sorinporojan
Postat pe 10 Mai 2010 21:15
Ce-l mai mic pret de pe piata!!! Slabeste sanatos, mancand normal, cu ajutorul pastilelor facute pe baza de plante.. Pastilele se numesc Lida Daidaihua Slimming Capsule,sunt din China. Eu am slabit mult, si nu au efecte negative, sunt din plante din Tibet, 100% naturale. Daca te intereseaza pastilele astea scrie-mi pe email si iti spun pretul: merycamerzan@yahoo.com sau suna-ma la nr: 0744 551 225
merycam
Postat pe 12 Mai 2010 17:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
stie cineva un tratament pt o crestere rapida a parului? 85 De la: dana_n_healthy 20 Iunie 2016 00:12
VARZA MURATA, LEAC POPULAR 21 De la: kudika011204 13 Februarie 2012 01:14
inapoi in romania... 30 De la: fhrdaniel 30 Iunie 2010 12:03
Retete prajituri de casa 3 De la: didina90 20 Mai 2014 08:01
Solidaritate in fata crizei economice.Daca nu ne ajutam noi,atunci cine? 5 De la: doinitaeda 24 Noiembrie 2009 18:12