Setari Cookie-uri

par nedorit

Stiti cumva care ar fi solutia parului care apare la unele femei pe sani?Presupun ca tine de ceva dereglare hormonala si tare as dori sa stiu parerea cuiva care s-a confruntat cu asa ceva ( ma refer la ceva remediu, nu doar la solutii de moment)
butterflyblue
Postat pe 10 Octombrie 2008 03:44
iti sugerez sa mergi la medic in loc sa intrebi pe aici pt ca treaba asta de care vb tu este foarte delicata si numai un medic te poate ajuta, si DA chiar e vorba de o dereglare in organismul tau. multa sanatate si ai grija de tine.
diana_princessa
Postat pe 13 Octombrie 2008 17:17
salut consuma ın fiecare zi ceai de menta ınsanatoºire grabnica.
nur
Postat pe 16 Octombrie 2008 21:26
apropo cu ce ajuta ceaiul de menta in asa situatii?
dannamirica
Postat pe 30 Noiembrie 2008 15:43
kosta!!!!!
inante de a lua o decizie fa-ti un control amanuntit pentru a stabili cauza care a dus la acest aspect nedorit, apoi pot sa-ti recomand un remediu!!!!
ivanescu
Postat pe 29 Decembrie 2008 21:35
Problema apartine prietenei mele, care a vazut cativa medici dar fara prea mult succes.Asa ca nu ma astept sa gasesc un raspuns aici daca nici doctorii nu au putut sa o ajute, dar sa intrebi nu strica niciodata.
butterflyblue
Postat pe 30 Decembrie 2008 21:28
cel mai indicat este sa mergi la medic nu cere sfatul nimanui pentru sani sunt prea sensibili sa te " joci" cu ei
o zi buna
algehmym
Postat pe 6 Ianuarie 2009 09:00
daca are cineva un raspuns concret la aceasta intrebare sunt si eu interesata; pt ca ma confrunt si eu cu aceasta problema (stiu ca etse vb despre o problema hormonala).... dar catre ce medic sa ma indrept???
adina_popa
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:23
poate fi vorba despre o problema hormonala sau poate fi pur si simplu "farmecul tau"...acesta a fost raspunsul dat de un medic endocrinolog cand am mers la dumnealui...dupa ce mi-a facut toate analizele (care dupa parerea mea nu au fost suficiente) mi-a spus ca sunt in regula,dar mi-a prescris diane 35 (pe care am refuzat sa le iau pentru ca stiu ca sunt mult prea puternice)...asa ca asta-i "farmecul nostru",al celor care nu avem probleme hormonale (dupa parerea medicilor),insa avem par pe brate,pe unele zone ale fetei sau chiar in jurul mamelonului
michelle_08
Postat pe 6 Ianuarie 2009 22:23
buna Kosta ceaiul de menta regleaza hormoni din organism (spune un doctor turc)o ceaºca dimineata ºi una seara ınsanatoºie grabnica.
nur
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:58
scuze se consuma menta verde 5 gr(nu ceai)ınainte de masa dimineata la amiaza ºi seara (menta ºi pantrujelu nu se recomanda la gravide)
nur
Postat pe 27 Ianuarie 2009 15:30
buna fetelor
si eu am aceasta problema la inceput am avut doar in jurul mameleoanelor apoi a inceput sa imi creasca des si lung -fara sa ma epilez- pe toata portiunea sanilor. am facut sub indrumarea unui endocrinolog analizele pt hormoni si a iesit ca vinovat e testosteronul. am primit o reteta de la endocrinolog cu niste homeopate dar nu am gasit nicaieri de cumparat. stie careva vreun remediu?
shana
Postat pe 17 Martie 2009 22:13
shana spune-mi si mie te rog ce homeopate ti-a prescris eu am o dr ff buna care le ia de la fabrica direct
anasoricel
Postat pe 18 Martie 2009 10:21
persoana care are asa ceva ,a luat ceva tratamente inainte ?
tunari.dobrin
Postat pe 18 Martie 2009 11:42
De la: tunari.dobrin, la data 2009-03-18 11:42:57 persoana care are asa ceva ,a luat ceva tratamente inainte ?
nu am luat alte tratamente inainte
shana
Postat pe 18 Martie 2009 15:46
Si sora mea s-a confruntat cu problema aceasta. Si-a facut o analiza la sange(testosteron cred ca se numeste si se face intr-o anumita zi dupa menstruatie) si aceasta a iesit normal. Solutia pt ea nu a fost nici o pastila, ea le ia cu penseta cu grija sa nu le rupa.
Cel mai bine e sa mergi la un medic ginecolog, sau endocrinolog.
ana87
Postat pe 19 Martie 2009 09:52
Hello
Exista la Quelle un epilator ce are o penseta pe baza de impulsuri,adica tii firul de par in penseta aia pana cce iese aproape singur. La cateva utilizari firul deja se subtiaza foarte mult pana ajunge la grosimea si lungimea normala. Pe san adica aproape invizibil. Bafta
GabrielaCri
Postat pe 11 Aprilie 2009 19:44
De la: Nur, la data 2009-01-27 15:30:31scuze se consuma menta verde 5 gr(nu ceai)ınainte de masa dimineata la amiaza ºi seara (menta ºi pantrujelu nu se recomanda la gravide)


care este diferenta dintre ceai de menta si menta verde ?

Adica nu te referi la plante uscate (ceai)ci la planta proaspata, verde - menta

Eu am dereglari hormonale , din cauza asta imi intarzie si menstruatia

Cand apare menta pe camp?
ANIKSAMAIA
Postat pe 14 Aprilie 2009 18:50
Pilozitatea crescuta este consecinta unei dereglari hormonale , de obicei testosteronul.Eu am mers la un medic ginecolog , nu endocrinolog care in urma unror analize mi-a gasit testosteronul mare , acum fac untratament si da randament . Un medic bun nu iti poate spune ca asta e farmecul tau decat daca este un incompetent!
ioana2280
Postat pe 12 Iulie 2009 11:36
toata lumea spune mergi la un doctor si cand ajungi acolo constati ca ei habar n-au ce sa -ti dea pt problema cu care te-ai prezentat...eu stiu cazuri care a plecat de la medic si a rezolvat problema din sfaturile primite pe forum si nicidecum de la medic...cel mai probabil o dereglare hormonala ar fi...am cunoscut mai multe cazuri similare care au tratat problema cu diane 35 dar si un caz mai grav care nu era doar pe sani ci si in alte zone chiar mustata ....tratament de cateva saptamani intr-un spital din bucuresti...cauta pe google diane 35 informeaza-te apoi mergi la medic cunoscand cate ceva altfel degeaba mergi ... ei de obicei intreaba ce ai ca si cum tu ai sti deja diagnosticul si fii sigura ca daca nu intuiesti si dai peste un medic de 2 bani nu vei rezolva nimik...bafta!...sper sa gasesti un medic competent.
healthy011998
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:50
si eu am aceeasi problema...am luat acum 3ani pastila de a2a zi si am observat ca de atunci a inceput sa mi cresca..si plus ca eu am facut prostia si l am epilat..mai nou cand am timp il decolorez..si aasa blond nu prea se vede..
anaxor12
Postat pe 12 Aprilie 2010 19:33

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cursuri de manichiura, cosmetica, coafura, masaj ,machiaj 1 De la: cursuriestetika 4 Decembrie 2011 16:30
ingrijirea tenului 45 De la: krisztinna_healthy 20 Mai 2013 09:41
rugaciune 10 De la: gigi_oprea 25 Ianuarie 2011 00:39
Fara celulita 3 De la: migona56 25 Februarie 2010 09:15
Totul despre epilare, tehnici, impresii, experiente, sfaturi, etc 3 De la: office_salinasusesi_ro 2 Martie 2010 22:57