Setari Cookie-uri

cel mai bun si rapid remediu pentru parul gras

Stoarce zeama de la o lamaie,o strecori si o adaugi in apa in care-ti clatesti parul.
many_sch
Postat pe 28 Iunie 2009 22:42
Samponul uscat este solutia ideala de a avea un par impecabil in fiecare zi! Cu o traditie de fabricatie engleza inca din 1978, Batiste Dry Shampoo absoarbe uleiul in exces, toxinele, depunerile si impuritatile,odorizeaza si reimprospateaza. Cu o singura pulverizare si FARA A FOLOSI APA coafura nu va mai fi o problema pentru tine. Oriunde te-ai afla, in orice moment al zilei, parul tau va radia de prospetime! Contact: 0740.90.91.92 sampon.uscat@yahoo.com. In curand: www.samponuscat.ro
CristinaLivia
Postat pe 6 Iulie 2009 13:25
Buna! Am incercat si eu, dar nu as mai face-o.Are un miros oribil si nu ajuta prea mult, plus ca il usuca prea rau si se deterioreaza astfel.
alexia24
Postat pe 12 Iulie 2009 14:06
De la: alexia24, la data 2009-07-12 14:06:42Buna! Am incercat si eu, dar nu as mai face-o.Are un miros oribil si nu ajuta prea mult, plus ca il usuca prea rau si se deterioreaza astfel.


Incearca Batiste Dry Shampoo care spre deosebire de celelalte are 3 variante de miros (miros floral) si care iti lasa parul mirosind frumos. Elimina totodata si mirosul de tutun din par. Pentru mai multe detalii accesati www.samponuscat.ro
CristinaLivia
Postat pe 20 August 2009 11:08
parul gras necesita o atentie mai deosebita si trebuie numai decat tratata deoarece excesul de sebum sufoca radacina ducand la caderea parului in masa.una din remedii este spalatul cat mai des al capului avand grija sa masam cu buricul degetelor nu cu unghiile scalpul foarte bine,repetand spalatul de la 2 chiar 3 spalari si numai cu sampoane speciale pentru par gras.
evitarea balsamului!
pentru parul gras si varurile deteriorate se foloseste o cantitate minima de balsam strict numai pe varfuri.
clatitul f.f.f bine pana simtim k ne scartie parul.
lamaia iarasi este f buna regland ph-ul scalpului
va pot da sugestii de sampoane speciale dar nu scriu aici .
nu vreau sa fac reclama.contactati-ma dak vreti sa va ajut cu sfaturi
sunt coafeza de meserie si manichiurista
ciresik_dulce
Postat pe 14 Noiembrie 2009 23:06
buna ziua !
si eu am parul gras foarte gras si sa stiti ca am incercat si cu ulei de masline tratament dar nu am facut decat sa-l ingras si mai rau....
si intr-adevar are efect otetul (de miere)ptr cine nu are probleme cu mirosul
mirela.galateanu
Postat pe 18 Noiembrie 2009 10:33
Eu am scapat de aceasta problema cu samponul Onescalp de la Nanogen. Mi se ingrasa parul la 2 zile, iar dupa o folosire de 2 luni am ajuns sa nu mai fiu nevoita sa ma spal la 2 zile ci la 4 zile. Va sfatuiesc sa il incercati si nu veti avea nimic de pierdut. Va las id-ul meu pentru mai multe inf. oana_eu2009
Pupici
scumpica20
Postat pe 13 Ianuarie 2010 10:13
la mine a mers cu zeama de lamaie 2 linguri la o cana cu apa
healthy014885
Postat pe 12 Aprilie 2010 13:43
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:58
Buna!

Incearca samponul uscat de la Batiste. E foart bun, si exista si pentru par inchis la culoare.

Cel mai ieftin o poti comanda de pe blogul http://samponuscat.blogspot.com. (doar 23 Ron)
S_Kata
Postat pe 17 Aprilie 2010 01:04






----------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 21 Aprilie 2010 10:50
De la: oana_s, la data 2010-01-13 10:13:45Eu am scapat de aceasta problema cu samponul Onescalp de la Nanogen. Mi se ingrasa parul la 2 zile, iar dupa o folosire de 2 luni am ajuns sa nu mai fiu nevoita sa ma spal la 2 zile ci la 4 zile. Va sfatuiesc sa il incercati si nu veti avea nimic de pierdut. Va las id-ul meu pentru mai multe inf. oana_eu2009
Pupici

Intr-adevar samponul Onescalp este foarte bun. Si pe mine m-a scapat de problema asta, dar un lucru important pe care trebuie sa il stiti este ca trebuie sa lasati samponul sa actioneze 3-4 minute pentru a avea rezultate. Incercati-l ca sigur nu veti fi dezamagite.
kudika133510
Postat pe 28 Aprilie 2010 11:40







------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 29 Aprilie 2010 11:44
De la: Butterfly08, la data 2008-12-26 20:46:33daca stiti vreun remediu impotriva ingrasarii parului cred ca toate suntem interesate sa aflam deci impartasiti`ne si noua secretele voastre ....mersi mult !


Buna,

Parerea mea este ca in astfel de cazuri, sampoanele scumpe sau alte produse pot fi evitate daca aplicam o serie de metode naturiste. iata cateva dintre ele: http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=47&sid=827bf3e603db77719f4c3875875274dd

PS: solutia cu aloe si lamaie este intr-adevar utila. Daca le incercati si pe celelalte, let us konw!
Monicamm85
Postat pe 3 Mai 2010 11:22
De la: Butterfly08, la data 2008-12-26 20:46:33daca stiti vreun remediu impotriva ingrasarii parului cred ca toate suntem interesate sa aflam deci impartasiti`ne si noua secretele voastre ....mersi mult !

Buna,
pentru parul grass exista o serie de metode care pot fi folosite cu brio. Am auzit ca solutia cu lamaie si aloe vera este foarte utila.
http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=47&sid=27a7f37daacc6dc13882e1620e34bbb2
Monicamm85
Postat pe 10 Mai 2010 13:41








---------------------------------------------
Salina_SUSESI_Timisoara
Postat pe 4 Iunie 2010 08:13
De la: Butterfly08, la data 2008-12-26 20:46:33daca stiti vreun remediu impotriva ingrasarii parului cred ca toate suntem interesate sa aflam deci impartasiti`ne si noua secretele voastre ....mersi mult !

Buna,
am gasit cateva sfaturi pentru par gras, insa nu stiu cat de eficiente sunt.

http://www.doctorating.ro/forum_doctorating/viewtopic.php?f=5&t=47&sid=1a6e6487b773cfe2b78bd004516a5c75

Daca incercati vreuna dintre metode si are efecte, spuneti si celor interesati.
Succes!
Monicamm85
Postat pe 7 Iunie 2010 12:55
Un remediu bun pentru parul gras este BICARBONAT DE SODIU ...adauga in sampon 2 linurite sa bicarbonat si spala`te normal ...Succes
kiddo14
Postat pe 28 Iulie 2010 20:00
De la: kiddo14, la data 2010-07-28 20:00:36Un remediu bun pentru parul gras este BICARBONAT DE SODIU ...adauga in sampon 2 linurite de bicarbonat si spala`te normal ...Succes
samponul iti va da pe afara dar nu e un motiv de ingrijorare
kiddo14
Postat pe 28 Iulie 2010 20:02
De la: budurea_mihaelaliliana, la data 2009-04-03 17:36:35buna fetele
mie mi-a recomandat medicul sapun cu sulf pt a ma spala pe cap cica e foarte bun pt parul gras

Sapunul cu sulf e pt tenul gras, deci pt spalare pe fata, stiu ce spun, pe cap cu orice sapun te-ai spala se usuca si se incurca de de nu-l mai descurci neam!
Nu folositi sampoanele pt par gras, gen Nivea pt par gras, am folosit eu, la fel am mai incercat un sampon din frunze de nuca de la farmacie(special pt par gras), sunt groaznice, efectiv imi agresau parul, imi cadea o groaza de par la pieptanat. Cam 6 luni am luat Ca+Mg+Zn(pastile de la farmacie) si nu mai imi cade parul (bine, cateva fire la spalat si pieptanat, dar e normal), e drept ca si de la stres poate cadea parul sau alimentatie, de aceea am luat acel medicament.
anutzzaa
Postat pe 29 Iulie 2010 02:11
De la: anutzzaa, la data 2010-07-29 02:11:31
De la: budurea_mihaelaliliana, la data 2009-04-03 17:36:35buna fetele
mie mi-a recomandat medicul sapun cu sulf pt a ma spala pe cap cica e foarte bun pt parul gras

Sapunul cu sulf e pt tenul gras, deci pt spalare pe fata, stiu ce spun, pe cap cu orice sapun te-ai spala se usuca si se incurca de de nu-l mai descurci neam!
Nu folositi sampoanele pt par gras, gen Nivea pt par gras, am folosit eu, la fel am mai incercat un sampon din frunze de nuca de la farmacie(special pt par gras), sunt groaznice, efectiv imi agresau parul, il USCAU, imi cadea o groaza de par la pieptanat. Cam 6 luni am luat Ca+Mg+Zn(pastile de la farmacie) si nu mai imi cade parul (bine, cateva fire la spalat si pieptanat, dar e normal), e drept ca si de la stres poate cadea parul sau alimentatie (de aceea am luat acel medicament, recomandat de medic).
anutzzaa
Postat pe 29 Iulie 2010 02:16
* Parul si unghiile - datorita continutului sau de vitamine (inclusiv vitamina D), de oligoelemente si de aminoacizi, ouale administrate intern favorizeaza cresterea parului si a unghiilor sanatoase. Persoanele care au unghiile si parul fragil ar trebui sa consume macar de cinci ori pe saptamana cate un galbenus de ou crud, in cure de 1,5 - 3 luni.
* Tenul iritabil - doua albusuri batute spuma se pun pe portiunile de ten afectate, unde se tin vreme de 15 minute, dupa care se indeparteaza cu apa calduta. Este un tratament simplu, dar cu efecte antiinflamatoare si calmante puternice.
RUY_BLAS
Postat pe 3 August 2010 17:25
vreau si eu:(((((( va rog
kudika516805
Postat pe 27 Martie 2012 17:16
De la: lover_woman, la data 2009-03-11 22:01:55Buna seara,
Cum sa nu, o sa va spun mai multe : argila, este cu adevarat eficienta , eu imi fac o masca ( acum am devenit si distribuitor pentru argila) . Compozitie masca argila : un galbenus de ou, o lingura zeama de lamaie, completati cu Sapun moale lichid vegetal produs de firma Hofigal, costa 11,00 lei, puteti lua de la plafar sau farmacii. Potriviti toate astfel incat sa obtineti o pasta mai tare, gen aluat de clatite, putin mai tare, apoi aplicati la radacina si apoi pe tot parul, stati asa 20,25 minute, apoi va spalati normal la cap, puteti folosi ca sampon acest Sapun moale lichid vegetal care este universal. Puteti sa mai puneti in compozitie si tonic capilar produs de Dacia plant (7-8 lei de la farmacie sau plafar). Se observa de la prima aplicare efectul excelent, parul nu se mai ingrasa, ah, ce usurare, nu? Argila costa 18,00 lei 500 grame, este dozata la pliculete, ajunge in maxim 7 zile cu PRIORIPOST, pentru ca este mai ieftin fata de Curier Rapid. Fata de alte tipuri de argila nu se lipeste de pielea capului, de par, se clateste repede si este foarte eficienta, se si regeneraza parul. Aceasta argila este speciala pentru cosmetica, se poate folosi pentru par, ten (argila amestecata cu iaurt si zeama lamaie), celulita ( argila cu apa), pentru albirea dintilor, presarati pe periuta de dinti in timp ce va spalati pe dinti cu pasta.
Dupa ce veti folosi aceasta argila sigur o veti dori si pe cea de baut care echilibreaza organismul, il dezintoxica si contine minerale, calciu, magneziu, seleniu.Pentru alte intrebari va stau stau la dispozitie cu mare drag.
kudika516805
Postat pe 27 Martie 2012 17:25
Si eu am aceasta problema cu parul, dar o tin sub control folosind Brunette Dry Shampoo de la Bruno Vassari. Acest sampon uscat indeparteaza produsele de styling si aspectul murdar al parului si il face sa arate ca proaspat spalat. Vi-l recomand si voua!
Amalia06
Postat pe 3 Aprilie 2012 15:26
Buna, va recomand samponul Tigi Catwalk your highness nourishing, este la 750 ml si va spun ca o sa va ajunge suficient timp.
Eu l-am cumparat la recomandarea unei prietene din State si cred ca sa gaseste si in Romania.
AncaDiaconu
Postat pe 11 Aprilie 2012 18:29
buna, as vrea si eu niste info despre aceasta argila.
facebook roxana rad
mersi
Roxana_Rad_2
Postat pe 26 August 2013 20:57

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Ridurile de expresie.....Botox sau AH (acid hialuronic) ?? 30 De la: kudika013154 21 Ianuarie 2020 20:03
ABSENTA ORGASMULUI 148 De la: Lucia38 8 Decembrie 2010 18:16
Cum vi se pare Versace Versense? 1 De la: Silv3rmist 9 August 2011 19:45
UNGHII FALSE REZISTENTE UNGHII STILETTO 2 De la: inna_grace 15 Octombrie 2010 17:22
PARUL 8 De la: M_Geany 19 Octombrie 2009 22:05