Setari Cookie-uri

vreau detalii despre diet club

am auzit ca e o nutritionista foarte buna acolo, dar nu gasesc detalii despre preturi si date de contact.

Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:12

REGULUI DE ALIMENTATIE SANATOASA


LIPIDE ( grasimi ) / 1gram = 9 kcal

- branzeturi fermentate ( telemea, cascaval, branza topita , etc )
- unt
- uleiuri vegetale
- grasimi animale ( slanina, kaizer, untura )
- smantana, frisca
- nuci, alune, fistic, seminte
- organe grase ( creier, momite, maduvioare )

GLUCIDE ( zahar ) / 1 gram = 4 kcal

- dulciuri
- paine
- orez, gris, porumb, hrisca
- paste fainoase
- fasole uscate, mazare, linte, bob, naut
- fructe
- miere
- cereale (fulgi)


PROTEINE / 1 gram = 4 kcal

- carne
- mezeluri
- organe slabe (inima, rinichi, ficat)
- peste
- fructe de mare
- ou



DIMINEATA + PRANZ = LIPIDE + GLUCIDE

PRANZ + CINA = PROTEINE ( exceptie facand oul, care trebuie mancat numai dimineata )

CINA = lactate proaspete + legume



REGULUI:

1. BAZA se mananca zilnic = fructe + legume + lactate + carne
2. Jumatate din orice portie sa fie legume si zarzavaturi
3. Pe zi sa se consume un litru jumatate de lichid ( cu supliment de 1-2 litri pe canicula )
4. 30 minute mars pe zi
5. NU se combina la aceeasi masa ou + branza + carne ( mezeluri )

SUCCES !
valy_cy
Postat pe 4 Februarie 2009 09:06
Destul de simpla aceasta dieta,dar cat ai dat jos ,si in cat timp?
marioarasimion
Postat pe 8 Februarie 2009 22:31
Nu stiu ce fel de nutritionist te poate face sa numeri calorii intr-un asa stil!!!! Este curata lipsa de profesionalism...ma si vad pe strada cu lista si pixu, cu un mini sandwich in fata...calculand!! Sunt niste reguli generale importante de stiut...nu de numarat calorii asa!
Am lucrat ca si biolog nutritionist...si in viata mea nu am auzit pe cineva sa te puna sa faci asta...macar dupa ce termini dieta esti as la mate
jaqueline29
Postat pe 3 Martie 2009 11:03
Buna,
Diet Club este la Romana, vis-a-vis de coloane.
Intr-adevar sunt niste medici f. buni acolo.
Eu am fost la Simona Stoicescu.. si am slabit 24 kg in 6 luni, fara sa fac foamea.

Nu am acum cartea lor de vizita la mine.. dar du-te la Romana, in blcul de langa Terranova, langa bancomatul BRD.
La una dintre scari este o placuta afara pe care scrie Diet Club, programul, nr. de telefoane, etc.
Sunt foarte buni, am trimis mai multe tipe acolo.. si crede-ma, nu le mai recunoasteam dupa aceea.
Referitorla pret:
1000 RON un pachet de 3luni.. plus 20 lei (cred) taxa la fiecare vizita. Vizitele sunt saptamanale.
to_gabriela
Postat pe 31 Iulie 2009 11:07
DIET CLUB
nr tel:0726782638
adresa:piata romana
adn_healthy
Postat pe 13 Aprilie 2010 15:01
buna vreau sa va spun ca si eu am slabit cu doamna dr simona stoicescu 30 kg in 4 luni cu aceste diete chiar nu faci foamea ducetiva cu incredere

si asta acum 5 ani sunt foarte buni succes fetelor
healthy015815
Postat pe 5 Mai 2010 21:00
Am auzit ca Diet Club s-a extins cu inca doua sedii, unul in B-dul Decebal aproape de p-ta Alba Iulia unde lucreaza doctor Monica Macisanu (destul de renumita din articolele din RomaniaLibera), impreuna cu dr. Dan Macisanu (doar ei!!)...am senzatia ca e ceva exclusivist, iar al 2-lea sediu in Ploiesti pe Stefan Greceanu TOT ei sunt acolo!! Bravo lor! Am inteles ca fac minuni cu cei care vin la ei! Pt cei ce vor sa slabeasca...daca reusiti sa dati de ei am tel ei: 0722.796.790 si al lui 0723.270.550
kudika327830
Postat pe 30 Octombrie 2010 18:00
nu inteleg, daca tot platesti 1000 RON tratamentul, de ce mai platesti si cate 20 de lei la fiecare vizita? mi se pare destul de mult. bine, nu e mult comparativ cu pretul pe care l-a platit un prieten de-al meu care a dat 1000 RON pt un tratament de o luna...in fine, eu nu as da atatia bani.
RoxRoxy
Postat pe 31 Octombrie 2010 12:46
www.diet-club.ro Gasesti acolo toate detaliile
P.S. Iti recoma nd Diet Club Sperantia!! The best! Nu numaram caloriile si prostii de diete hipocalorice...o sa fii multumita deplin!
kudika327830
Postat pe 24 Ianuarie 2011 18:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CE PARERE AVETI DESPRE NOUL APARAT DE SLABIT EXIMIA? 1 De la: andrada_28 18 August 2008 13:41
Sfaturi sanatoase pentru Sarbatori 6 De la: mitarro 23 Decembrie 2009 13:46
Saloane..... 2 De la: office_salinasusesi_ro 2 Martie 2010 23:09
Viaþa BIO îþi aduce avantaje pe termen lung 1 De la: danielatontsch 15 Septembrie 2009 18:06
colesterol marit si trigliceridele 47 De la: healthy002778 16 Noiembrie 2016 07:47