Setari Cookie-uri

Ma ingras usor+ probleme cu dulciurile

Buna seara tuturor,

Am doua probleme mari la capitolul ,,dieta'':
1. ma ingras usor
2. dulciurile( in sensul ca-mi plac mult ciocolata, inghetata, prajiturile, bomboanele)

Daca s-a mai confruntat cineva cu problema asta si i-a gasit o rezolvare, il/o rog sa ma ajute si pe mine. Nu-mi scrieti va rog sa merg la doctor. Astept sfaturi din partea celor care au solutie pentru problemele mai sus mentionate. Multumesc anticipat.
tematoare
Postat pe 11 Iulie 2010 20:45
:( renunta la dulciuri..stiu ca e greu
mitura
Postat pe 11 Iulie 2010 20:49
solutii exista atat timp cat tu doresti sa fie si una pt tine. daca te plangi ca vai ce ma mai ingras eu si vai ce'mi mai place ciocolata nu ma satur de ea, bag in mine pana vomit.... draga... mai fa si tu miscare. nu zic sport, nu cumva sa mori cand auzi de sport, dar misca draga, danseaza ca nebuna pe melodii ritmate, arde caloriile mergand pe jos, fa plimbari, alearga cu o prietena, joaca tenis, volei... mai lasa masina/tramvaiul si mai ia'o si la picior. iar in privinta dulciurilor daca tot iti plac mananca dar dimineata numai, si incearca sa iti faci acasa ciocolata, inghetata, prajituri nu cu zahar, ci cu indulcitor. fa'ti program de masa, e foarte important sa mananci la ore fixe, nu mai rontai intre mese decat fructe, daca merele sunt plcitisitoare ia o banana mai cruda, o portocala, un kiwi.... trebuie doar sa vrei si restul se rezolva... nu sta cu fundu pe scaun si te plange ca te ingrasi.
Shhh
Postat pe 11 Iulie 2010 22:03
Sa stii ca nici o dieta nu contine dulciuri,bomboane,prajituri etc
Ai de ales,ori renunti la ele ori cari niste kilograme in plus dupa tine.Tu alegi!
Barbie30
Postat pe 11 Iulie 2010 22:07
De la: Barbie30, la data 2010-07-11 22:07:36Sa stii ca nici o dieta nu contine dulciuri,bomboane,prajituri etc
Ai de ales,ori renunti la ele ori cari niste kilograme in plus dupa tine.Tu alegi!

Stiu ca dietele nu contin dulciuri. Pentru o perioada determinata pot renunta de tot la dulciuri si sa mananc doar fructe. Insa n-as putea sa renunt pentru tot restul vietii.
tematoare
Postat pe 12 Iulie 2010 00:15
oooohooo da cine a zis sa renunti pe tot timpul vietii??
Shhh
Postat pe 12 Iulie 2010 00:19
De la: tematoare, la data 2010-07-11 20:45:31Buna seara tuturor,

Am doua probleme mari la capitolul ,,dieta'':
1. ma ingras usor
2. dulciurile( in sensul ca-mi plac mult ciocolata, inghetata, prajiturile, bomboanele)

Daca s-a mai confruntat cineva cu problema asta si i-a gasit o rezolvare, il/o rog sa ma ajute si pe mine. Nu-mi scrieti va rog sa merg la doctor. Astept sfaturi din partea celor care au solutie pentru problemele mai sus mentionate. Multumesc anticipat.



Pentru 2. Mihaela Bilic recomanda pastilele cu salvie , cica taie pofta de dulciuri . Si eu aveam aceeasi problema dar ideea este nu sa le tai de tot ci sa sa le reduci treptat . In loc de o ciocolata intreaga o data pe luna ( ca de esti la dieta ) mananca doar 2-3 cubulete cand iti este pofta . Daca poftesti la ceva ia o lingurita doua dar doar atat . Cu timpul o sa iti fie mai usor sa le reduci de tot
Junona6
Postat pe 13 Iulie 2010 05:01
Rezolvarea e in sport si intr-o vointa de fier de a slabi....
kudika226898
Postat pe 13 Iulie 2010 17:03
depinde ce inaltime si ce varsta ai...nu trebuie neaparat sa reprezinte o problema faptu k te ingrasi usor...depinde si cat mananci...:D....cu putin ordine in alimentatie si putin sport,nu cred k ar mai constitui un asa mare pericol....
elena_alk
Postat pe 13 Iulie 2010 22:16
buna ! ai incercat cu produse herbalife ?se vede ca ai o carenta de vitamine si proteine ,ai un dezechilibru a organismului ,iar ceea ce mananci nu e suficient de proteic pt a-ti atenua foamea si atunci preferi ciocolata ca un refugiu.Te ingrasi din acelasi motiv poti incerca produsele herbalife cu toata increderea care se poate spune ca e o "dieta"placuta ce nu te impiedica de a manca orice far sa te ingrasi .daca te decizi sa urmezi sfatul ,eu ma poti gasi pe mail macov.gabriellanicuc@tiscali.it eu aveam acceasi problema ca si tine acu o tin sub control cu aceste produse si sunt f multumita succes
healthy017584
Postat pe 27 Iulie 2010 08:43
De la: healthy017584, la data 2010-07-27 08:43:56buna ! ai incercat cu produse herbalife ?se vede ca ai o carenta de vitamine si proteine ,ai un dezechilibru a organismului ,iar ceea ce mananci nu e suficient de proteic pt a-ti atenua foamea si atunci preferi ciocolata ca un refugiu.Te ingrasi din acelasi motiv poti incerca produsele herbalife cu toata increderea care se poate spune ca e o "dieta"placuta ce nu te impiedica de a manca orice far sa te ingrasi .daca te decizi sa urmezi sfatul ,eu ma poti gasi pe mail macov.gabriellanicuc@tiscali.it eu aveam acceasi problema ca si tine acu o tin sub control cu aceste produse si sunt f multumita succes

bai mai terminati cu dastea! du te si vinde ziare la colt de bloc si nu mai spune tampenii de genu asta! crezi ca toata lumea e fraiera sa creada ca luand niste pastile "naturale" tine sub control greutatea? i ai facut tu analizele sa vezi ca are carente de vitamine? stii tu ce mananca sa ii zici ca are deficit de proteina? zi mi si mie unde ai citit ca daca nu iei multe proteine din alimentatie, corpul iti cere carbo. coprul ii cere cioco (adica carbo) din alte motive , nu ca nu mananca suficiente proteine
ps: asta e meseria ta? vinzi prod herbakkt, inseland alte pers si inducandu le in eroare???
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Iulie 2010 08:57
daca i?ti permiti pot sa/ti recomand si tie un program de mentinere a greutatii chiar ar trebui sa mai dezvolti masa musculara putin
healthy017584
Postat pe 27 Iulie 2010 10:09
fiul tau tot cu herbalife s-a facut mare? sa mori tu ca imi mai trebuie masa musculara? stii ce e aia protruzie si hernie intraspongioasa? nu imi cresc muschii daca mananc pe rupte, iau suplimente sau iau pastilele tale minune de la herbalife. muschii imi vor creste cand ma voi mai antrena cu greutati de macar 80% din capacitatea mea. asa ca hai sictir ca nu stii ce vorbesti. imi recomanzi un prog de mentinere a greutatii si apoi imi spui ca trebuie sa imi dezvolt masa musculara te contrazici in propriile cuvinte
PS: stai calma tanti ca am cunostintele necesare sa imi mentin greutatea actuala, iar luare in greutate (adica grasime) probabil ca m ar nenoroci pe viata. si am si cunostintele si inteligenta necesara sa mai pot pune muschi, doar vointa de alta data imi mai trebuie. asa ca ma p*s pe produsele si programele tale si nu tre sa lasi comentarii ca mai am sa=l ajung pe fi tu...pozele de la profil sunt puse la misto mai alea alea cu, culturisti....special pt pitipoancele carora le curg balele dupa astfel de corpuri dar nu vor sa recunoasca. asa ca ma poti scuti de mesaje adresate persoanei mele, deoarece am cu mult mai multe cunostinte decat crezi tu si nu pun botu la reclamele voastre.
Ronnie_Coleman
Postat pe 27 Iulie 2010 10:29
Dulciurile sunt niste bombe calorice. Incearca sa nu-ti mai cumperi. A manca ceva dulce nu e o nenorocire insa sa nu devina obisnuinta si sa depasesti masura. Gusta putin si gata.
rezolvarea esti tu. Trebuie numai sa vrei.
ada_eva
Postat pe 28 Iulie 2010 12:06
vad ca ai foarte multe cunostinte si nu ma indoiesc de asta. Un singur lucru nu inteleg: de ce te iei la harta? expune-ti parerea ta daca poti ajuta pe cineva cu experienta ta sau cu sfatul tau. Fiecare e liber sa aleaga. Ramane de vazut cat suntem de inteligenti sa facem si alegerea corecta pentru noi. Nu crezi?
ada_eva
Postat pe 28 Iulie 2010 12:13
ada_eva, daca ulimul post imi era adresat mie cu privire la harta, atunci iti spun din start ca esti in eroare.
Un forum este pt informare dar mai ales pt discutii. Daca se dorea doar informare, se citeau niste articole, carti, reviste etc si fiecare intelegea cum putea. Raspunsurile mele mai mult sau mai putin la misto la unele topicuri sunt datorate faptului ca multe pers pun intrebari stupide de-a dreptul si dau dovada de lene. Adica mi se pare mai mult decat o prostie sa intrebi daca de exemplu masajul te slabeste....sau ce pot sa fac sa slabesc dar nu ma pot abtine de la dulciuri. Cand citesti asa ceva chiar nu te poti abtine sa iei pers respective peste picior si incepi sa fii oarecum arogant. Asa cum ziceam forumul este in special pt discutii, iar dna cu herbalife nu face altceva decat reclama ascunsa...sau mai putin ascunsa. Cred ca nu exista topic la nutritie si antr in care sa nu gasesti un astfel de post...deja te exaspereaza. Nu cred ca am gresit cu nimic cand am intrebat-o retoric daca meseria ei este sa insele oamenii (pt ca asta face!). Ea ca sa se razbune (vezi DOamne, cum am indraznit sa ii zic asa ceva) si in acelasi timp sa mai promoveze produsele lor, imi da com la o poza: mai ai pana sa-l ajungi pe fimiu...si apoi imi spune ca daca am posibilitatile financiare, imi poate face ea un prog de mentinere dupa care imi spune ca as mai avea nevoie si de muschi...wtf, pai ori pun muschi (deci iau in greutate) ori ma mentin? Cu asta a vrut sa ne arate prostia ei probabil. Chiar daca nu m-am antrenat ffff multi ani si chiar daca nu's in stare sa antrenez un profesionist sau pe unu de face performanta...eu stiu prea bn cat, cum m-am antrenat (asa 3-4 ani cat a durat) si stiu ca pt un incepator/mediu am cunostinte si de culturism si de alimentati ca sa-l ajut. Asa ca nu am nevoie de produsele ei si nici de sfaturile ei in ceea ce priveste constitutia mea :)
Ronnie_Coleman
Postat pe 28 Iulie 2010 12:30
inteleg ca este vorba de o rafuiala mai veche. Ok, atunci cand esti luat cu japca sau peste picior da, da-i replica. Sunt oameni care nu stiu dar mai ales nu vor sa faca ceva pentru ei. Poate ca asa vor sa fie motivati sau sa invete sa se motiveze sau sa inteleaga ca solutiile miraculoase nu exista fara ca sa nu faci nimic.
E bine sa ne gandim si prin ce trece fiecare om care pune o astfel de intrebare stupida dar reala. Nimeni nu o sa-i spuna: "mananca mai departe dulciuri ca faci bine". Ea e libera sa aleaga: sa nu se mai suporte cand se priveste in oglinda sau sa o lase mai usor cu dulciurile.
Forumul este el pentru discutii dar recunosc ca nu-mi face deloc placere sa vad cum se jignesc sau cum se deviaza descutia spre...... gen OTV. Ajung sa nu mai aiba argumente sau sa fie depasiti de situatie si atunci agresivitatea isi arata coltii. Si eu cred ca tu instigi la agresivitate.
ada_eva
Postat pe 28 Iulie 2010 16:31
De la: Ronnie_Coleman, la data 2010-07-28 12:30:47ada_eva, daca ulimul post imi era adresat mie cu privire la harta, atunci iti spun din start ca esti in eroare.
Un forum este pt informare dar mai ales pt discutii. Daca se dorea doar informare, se citeau niste articole, carti, reviste etc si fiecare intelegea cum putea. Raspunsurile mele mai mult sau mai putin la misto la unele topicuri sunt datorate faptului ca multe pers pun intrebari stupide de-a dreptul si dau dovada de lene. Adica mi se pare mai mult decat o prostie sa intrebi daca de exemplu masajul te slabeste....sau ce pot sa fac sa slabesc dar nu ma pot abtine de la dulciuri. Cand citesti asa ceva chiar nu te poti abtine sa iei pers respective peste picior si incepi sa fii oarecum arogant. Asa cum ziceam forumul este in special pt discutii, iar dna cu herbalife nu face altceva decat reclama ascunsa...sau mai putin ascunsa. Cred ca nu exista topic la nutritie si antr in care sa nu gasesti un astfel de post...deja te exaspereaza. Nu cred ca am gresit cu nimic cand am intrebat-o retoric daca meseria ei este sa insele oamenii (pt ca asta face!). Ea ca sa se razbune (vezi DOamne, cum am indraznit sa ii zic asa ceva) si in acelasi timp sa mai promoveze produsele lor, imi da com la o poza: mai ai pana sa-l ajungi pe fimiu...si apoi imi spune ca daca am posibilitatile financiare, imi poate face ea un prog de mentinere dupa care imi spune ca as mai avea nevoie si de muschi...wtf, pai ori pun muschi (deci iau in greutate) ori ma mentin? Cu asta a vrut sa ne arate prostia ei probabil. Chiar daca nu m-am antrenat ffff multi ani si chiar daca nu's in stare sa antrenez un profesionist sau pe unu de face performanta...eu stiu prea bn cat, cum m-am antrenat (asa 3-4 ani cat a durat) si stiu ca pt un incepator/mediu am cunostinte si de culturism si de alimentati ca sa-l ajut. Asa ca nu am nevoie de produsele ei si nici de sfaturile ei in ceea ce priveste constitutia mea :)


Corect! Lumea e lamurita cu Herbalife, Forever si alte asemenea tepe MLM...dai ei tot spera sa mai gaseasca tampiti sa le cumpere produsele...
kudika226898
Postat pe 28 Iulie 2010 17:34
buna
solutia exista cu siguranta
intra pe www.slabesti-acum.ro
succes
1708
Postat pe 5 August 2010 16:00
De la: 1708, la data 2010-08-05 16:00:43buna
solutia exista cu siguranta
intra pe www.slabesti-acum.ro
succes





Ete si dovada!
Kyiutza
Postat pe 5 August 2010 16:10
De la: tematoare, la data 2010-07-11 20:45:31Buna seara tuturor,

Am doua probleme mari la capitolul ,,dieta'':
1. ma ingras usor
2. dulciurile( in sensul ca-mi plac mult ciocolata, inghetata, prajiturile, bomboanele)

Daca s-a mai confruntat cineva cu problema asta si i-a gasit o rezolvare, il/o rog sa ma ajute si pe mine. Nu-mi scrieti va rog sa merg la doctor. Astept sfaturi din partea celor care au solutie pentru problemele mai sus mentionate. Multumesc anticipat.


eu mereu de asta si mi doresc mai mult ca orice dulciuri, si niciodata nu vei gasi la mine acasa dulciuri. dar cu atat mai interesant, cand iti pui dorinta n cui, satisfactia e cu atat mai mare dupa
rockk
Postat pe 25 Martie 2011 19:56
si eu sunt mare mancatoare de dulciuri si imi e destul de greu sa imi pun pofta in cui. cred ca nu am destula vointa:D. la mine problema s-a remediat dupa ce am luat pastilele de slabit slim&fit.
RoxRoxy
Postat pe 27 Martie 2011 11:19
kudika226898
Postat pe 28 Martie 2011 03:36
si eu am aceeasi problema :(, am incercat sa inlocuiesc dulciurile cu fructe, dar nu prea merge :((
ioanaM88
Postat pe 28 Martie 2011 18:28
Lemo Silhouette m-a ajutat si mi-a taiat pofta de mancare precum si de dulciuri. Trebuie sa ai si vointa , este greu daca stai si te gandesti mereu sau iei cate o "gurita"
GeorgianaBB
Postat pe 28 Octombrie 2013 21:19
De la: RoxRoxy, la data 2011-03-27 11:19:25si eu sunt mare mancatoare de dulciuri si imi e destul de greu sa imi pun pofta in cui. cred ca nu am destula vointa:D. la mine problema s-a remediat dupa ce am luat pastilele de slabit slim&fit.


Deci..se poate :))
GeorgianaBB
Postat pe 28 Octombrie 2013 21:19
Piculinatul de crom m-a scapat de poftele nebune de dulciuri. am citi foarte mult pe net despre cum poti controla aceasta dependenta, si am ales sa incerc ceva cat mai natural cu putinta. Nu are ce rau sa iti faca. Eu am luat de la Haya Labs, insa cred ca gasesti la orice farmacie sau pe site-urile de suplimente nutritive.
JustMeD
Postat pe 1 Noiembrie 2013 14:57
De la: JustMeD, la data 2013-11-01 14:57:23Piculinatul de crom m-a scapat de poftele nebune de dulciuri. am citi foarte mult pe net despre cum poti controla aceasta dependenta, si am ales sa incerc ceva cat mai natural cu putinta. Nu are ce rau sa iti faca. Eu am luat de la Haya Labs, insa cred ca gasesti la orice farmacie sau pe site-urile de suplimente nutritive.


Poftele nebune vin de la tartacutza...acolo trebuie reglate rotitele...
kudika226898
Postat pe 2 Noiembrie 2013 17:42
De la: kudika226898, la data 2013-11-02 17:42:26
De la: JustMeD, la data 2013-11-01 14:57:23Piculinatul de crom m-a scapat de poftele nebune de dulciuri. am citi foarte mult pe net despre cum poti controla aceasta dependenta, si am ales sa incerc ceva cat mai natural cu putinta. Nu are ce rau sa iti faca. Eu am luat de la Haya Labs, insa cred ca gasesti la orice farmacie sau pe site-urile de suplimente nutritive.


Poftele nebune vin de la tartacutza...acolo trebuie reglate rotitele...
de acord cu tine
kudika_933021
Postat pe 2 Noiembrie 2013 18:34

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
cum sa slabesc sanatos? 15 De la: lily_crin 11 August 2011 06:21
epilare definitiva cu ipl 38 De la: white_lilly 31 Martie 2015 23:49
Intrebare legata de micul dejun 192 De la: Mirelapufulete 24 Ianuarie 2012 18:50
cura de slabire sau post? 100 De la: DariaMih 10 Decembrie 2011 21:39
analize premergatoare unei sarcini 11 De la: florya 18 Mai 2010 16:30