Setari Cookie-uri

ce produse dietetice va plac?

ce produse dietetice va plac? eu sunt la dieta si imi e pofta de mor de dulce si as vrea ceva dietetic si bun. nu imi plac fibrobarurile

Postat pe 7 Noiembrie 2008 16:19
Batoanele Fitness sunt bune :D
alexxa22
Postat pe 10 Noiembrie 2008 18:53
Milka diet
imaginary_diva
Postat pe 2 Decembrie 2008 09:14
eu folosesc desert plant
intre 5-9kg in prima luna de folosire!!!id: desert.plant
DESERT_PLANT_healthy
Postat pe 20 Decembrie 2008 09:06
ca sa imi potolesc pofta de dulce eu mananc curmale. Imi plac si sunt accesibile. Si prune uscate, si smochine.
crisva
Postat pe 19 Ianuarie 2009 07:33
Ca sa potolesc pofta de dulce cel mai des mananc fructe uscate, dar si iaurt cu fructe(de obicei mananc insa cu Musli).Si batoanele acelea imi plac dar nu am mai mancat de ceva vreme.Sau beau laptic cu miere.
Ce este desert plant-ul(si cat costa)? Am vazut ca ai mai postat si pe la alte subiecte despre slabit,din ce firma faci parte?Herbalife cumva(ca nu mai retin)?
michelle_venus_21
Postat pe 19 Ianuarie 2009 09:02
eu am slabit de la revelion 4,5 kg mancand sanatos (de la 62,5kg la 58kg). fructele uscate din cate stiu nu sunt recomandate in diete. Te sfatuiesc sa incerci ciocolata neagra de la heidi, sunt mai multe variante si sunt delicioase si este mult mai sanatoasa decat milka diet. Eu mai mananc si foarte multe fructe proaspete cum ar fi mandarine, litchi, ananas proaspat (care combate si celulita) si mere feliate si presarate cu scortisoara si cateva stafide.
aeirina
Postat pe 19 Ianuarie 2009 09:22
atentie la calorii! si produsele dietetice au multe calorii!
milka diet are aceleasi calorii cat o ciocolata normala!
pt a-ti potoli pofta de dulce un baton fitness e perfect.
eu am slabit in 8 luni 12 kg(de la 65 la 53) socotindu-mi caloriile

Postat pe 19 Ianuarie 2009 11:36
Branza 0.1 cu mult ananas proaspat taiat cubulete. Branza e oribila la gust, dar daca o amesteci cu mult ananas devine ceva delicios care chiar slabeste, pentru ca ananasul are o substanta care te ajuta sa slabesti.
Arlene
Postat pe 19 Ianuarie 2009 12:05
mai bine ia un compot sau mai sunt produse dietetice pentru diabetici...intr-adevar milka diet are acelasi numar de calorii, dar tot e mult mai dietetica...asa sunt si cerealele fittnes, care nu au cu mult mai putine calorii, dar sunt mai sanatoase
eu in momente d-asta musc dintr-un baton fibrobar si imi taie pofta ;)
bafta mult!
kitykat12
Postat pe 19 Ianuarie 2009 20:03
Poti sa-mi spui si mie cate calorii ai consumat pe zi?
si ce alimente ........
multumesc
anka_healthy
Postat pe 20 Ianuarie 2009 09:05
Buna fetelor !
Branza de vaci dietetica nu este buna?
Dar baranza tofu este si mai buna !
iancujenica
Postat pe 20 Ianuarie 2009 09:58
Pentru persoanele carora le pasa de sanatate, trebuie sa stiti ca produsele dietetice, cu inlocuitori de zahar sunt foarte daunatoare sanatatii. Chimicalele din compozitie va deregleaza hormonii, iar aspartamul creste brusc productia de insulina si depuneti absolut tot ce mancati in loc sa ardeti calorii.Nu neglijati pericolul asta,mai ales ca majoritatea femeilor rabda de foame dupa care fac crize de bulimie. Treziti-va la realitate inainte sa va imbolnaviti. Boala transforma viata intr-un iad.Slabiti sanatos, traiti sanatos ca se poate .
Arlene
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:16
fructoza nu e un indulcitor artificial. e extrasa din fructe si are alta asimilare fata de zahar. e mai scumpa, dar merita, mai ales pentru diabetici.
pentru cele care mananca fructe uscate (chair daca nu sunt recomandate in "diete") sunt bune: contin mult magneziu si alte minerale si vitamine care trateaza stari de oboseala si apatie si foarte recomandate in perioada ciclului menstrual.

eu nu sunt la dieta chiar evit alimentele dietetice. daca va e pofta de dulce e bine sa mancati, doar sa nu exagerati.
bomboanele de ciocolata cote d'or si toate de la ferrero mmmmm
eleain
Postat pe 21 Ianuarie 2009 12:28
Fructele uscate nu ingrasa...ca doar nu mananci un kilogram!Mananci cateva, o data sau de doua ori pe zi...nu poti sa spui ca ingrasa....daca da, se numeste absurditate.Si daca nu sunt recomandate in diete...sunt recomandate pentru un stil de viata sanatos!
Compotul are zahar...deci nu e nici dietetic nici ..."light".
Intr-adevar, indulcitorii nu sunt recomandati, sunt periculosi..asa ca in loc de zaharina folositi mierea pentru indulcit diverse.
Prosit...din ceea ce ai enumerat tu ca mananci...nimic nu e sanatos.Si strugurii nu ingrasa.Sunt FRUCTE!Mancati o zi sau doar o masa doar struguri..nu te ingrasi...dar de la budinca si alte chestii pe care le enumeri ca fiind sanatoase pentru ca nu au zahar...dar au chimicale, da.
michelle_venus_21
Postat pe 22 Ianuarie 2009 11:28
pentru cei care nu au inteles intrebarea topicului,mie mi se pare foarte clara:"ce produse DIETETICE" VA PLAC?"..fata asta nu v-a intrebat ce parere aveti,daca e sanatos sau nu,etc,probabil ca e problema ei.in plus,ptr cea care a spus despre compoturi ca nu sunt light,pune mana pe o carte,vezi ce inseamna fructoza!nimic din ce am pomenit eu,nu contine indulcitori.urmatoarea problema:mancati de doua ori pe zi fructe uscate,struguri sau banane si vedeti cat veti slabi.inca o problema:dietetic nu inseamna numai fara zahar,e vorba aici despre lipide,hidrati de carbon sau calorii,continute de un produs.poate ca ar fi bine sa mai puneti manuta pe cate o carte sa va documentati,inainte de a raspunde doar ca sa va bagati in seama.si..DA,este sanatos sa manani de toate,dar cand vrei sa faci o dieta,problema nu se mai pune la fel.probabil ca persoana respectiva chiar are nevoie de dieta,altfel,nu ar intreba asa,aiurea-n tramvai.va doresc numai bine!
prosit
Postat pe 22 Ianuarie 2009 15:47
fructoza este zaharul din fructe si se gaseste in fructele dulci. nu e nevoie sa "pui mana pe o carte" sau sa ai doctoratul in chimie ca sa stii.
eleain
Postat pe 22 Ianuarie 2009 21:02
Orice aliment in cantitai mari ingrasha! Asta este si ideea sa mananci "cu cap". Poti manca un ciorchine de struguri pt ca sunt f buni, dar daca mananci un kg...se schimba situatia.Poti manca 3 patratele de ciocolata..dar daca mananci una intreaga din nou...nu e bine
jaqueline29
Postat pe 2 Februarie 2009 09:49
Dar, stiai ca toate fructele uscate sau conmfiate sunt cu mult mai bogate in zaharuri..........
miuta_healthy
Postat pe 4 Martie 2009 12:14
Deci sa va zic...eu am slabit la disociat mancand la ziua cu fructe nu 1kg...ci 2 kg de struguri sau poate mai mult...Si cand nu am mai mancat struguri ci alte fructe am mai rontait niste fructe uscate pt ca aveam pofta de dulce...si am slabit...
...si am tinut si 2-3 zile dieta cu struguri atat de recomandata si am slabit..deci nu am patit nimic, oameni buni!Si nu am arderile rapide, din contra, foarte lente si tot am slabit.Si cand nu tin dieta si am pofta de ceva dulce sau pur si simplu organismul mi-o cere mananc fructe uscate..si nu ma ingras!Sau o masa numai struguri...si nu ma ingras..deci domnisoarelor...stiu ce vorbesc!Si nu comparati strugurii cu ciocolata...e o maaare diferenta!
michelle_venus_21
Postat pe 4 Martie 2009 19:35
eu imi potolesc pofta de dulce cu un fruct de obicei mandarina sau mar.dar si cu un ceai indulcit cu indulcitor sau fructoza:D:D:D
dydysca
Postat pe 14 Martie 2009 17:15
Biscuitii Start cu ciocolata sunt suuper buni:P eu mananc 2 pachete pe zi...evident tinand o ordine:P ah..si caloric ok..este si inghetzata Top Gun (bine nu e dietetica) dar merita
jaqueline29
Postat pe 21 Mai 2009 10:23
Sigur nu merita, fiindca nici nu stii, cand aduni nu stiu cate kg. de care cu greu mai poti scapa ... Asa ca, mai bine ia o portocala, pune-o pe masa si cauta poesia lui Jaques Prevert ce se cheama "ALICANTE" ... Asa incepe:
"O portocala pe masa
rochia ta pe covor ...

Restul, afla singura, cautand ... sau mai bine, roaga-l pe iubitul tau sa ti-o spuna, iar atunci, nu-ti vor mai trebui pachete de biscuiti ... fie ei si dietetici! Asta inseamna doar, ca ii pot manca si persoanele ce au diabet ... ALTFEL, TOT DIN COCA SUNT!
De regula, mancam prea mult cand suntm tristi - ca un comportament de compensatie aiurea, ce se intoarece tot asupra noastra ... Asa ca ...
Iti doresc sa fii frumoasa, iubita si vesela!
De la: jaqueline29, la data 2009-05-21 10:23:44Biscuitii Start cu ciocolata sunt suuper buni:P eu mananc 2 pachete pe zi...evident tinand o ordine:P ah..si caloric ok..este si inghetzata Top Gun (bine nu e dietetica) dar merita
noravi75
Postat pe 21 Mai 2009 10:47
michelle_venus_21
Postat pe 21 Mai 2009 15:47
eu sunt diagnosticata cu diabet zaharat tip1 d 8 ani!!!
nu mananc produse diet pt k au foarte multe lipide iar insulina fiind hormon anabolizant depui tot.
diabeticii tip1 in ziua d azi pot sa manance tot c vor doar sa stie cata insulina sa isi administreze...
asa k ...diet sucks
gaby_parasca
Postat pe 21 Mai 2009 16:44
De la: babydoll84, la data 2008-12-02 09:14:46Milka diet

haoleu sper k stii k milka diet e pentru DIABETICI, are calorii cat ciocolata normala si insulina pe deasupra ! ai grija
sab628
Postat pe 24 Decembrie 2009 21:07
mie imi plac bomboanele solano de frisca, sunt tare bune :D si pepsi light e super bun, nici nu simti k e light ! mai e bun si un sirop de fructe, indulcit cu glucoza si fructoza, are la mega image la raionul de diabetici ! si eu indulcesc cu fructoza, nu e nici o diferenta si nu are gust de medicament ca equal si toate porcariile alea brr rele mai sunt ! desi in suc si bomboane nu par asa rele ! fibrobarele nu sunt asa de dietetice, eu mai mananc jumate cand m apaleste foamea seara si mi-e lene sa mananc, tin de foame :D dar intr-o vreme mancam cam multe, 5 pe zi, si m-am ingrasat vreo 6 kile in 3 saptamani ! bine eu am si probleme cu tiroida.... oricum, eu tin cura mihaelei bilic de vreo 5 saptamani, nu m-am cantarit inca, aman momentul magic, dar am slabit o masura la blugi :D am si uita k sunt la cura ,asa comod e ! pur si simplu mananc mai putin, cum zice raluca badulescu daca i-ati citit cartea
sab628
Postat pe 24 Decembrie 2009 21:14
Bombonelele solano sunt f bune,sunt fan.:)
va pup
healthy011988
Postat pe 31 Ianuarie 2010 23:30
http://www.agentiasmile.ro/index.php?pag_index=2&id_oferta=572&title_pag=OFERTA+PASTE+2009
STATIUNEA SINAIA

PENSIUNEA BOEMA 3*

CAZARE 3 NOPTI CU MIC DEJUN SI CINA + MASA TRADITIONALA DE PASTE
TARIF 549 LEI / PERSOANA / PACHET.


cornel_sabin
Postat pe 27 Februarie 2010 00:24
toate fructele uscate au multe calorii mai ales prunele si curmalele
rubya_healthy
Postat pe 21 Martie 2010 07:43

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
trei lucruri de evitat ca sa fii slab 20 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:14
Endocrinolog bun? 9 De la: sabysab 5 Aprilie 2010 16:39
Orele preferate pentru a manca 29 De la: Kincsem 10 Octombrie 2012 15:52
pufuleti cu "viermi" uscati!!!!! atentie ce cumparati 13 De la: stem_29 29 Iunie 2010 08:52
zambeste....incepe SIBB Targul pentru frumusetea si sanatatea ta! la SALA PALATULUI in perioada 14 - 17 noiembrie 2 De la: TF_ 28 Octombrie 2009 23:56