Setari Cookie-uri

virgina la 30 de ani

e
healthy008115
Postat pe 1 Noiembrie 2009 11:13
Nu se exista asa ceva...
Angel13
Postat pe 8 Noiembrie 2009 04:32
Si daca exista, cu siguranta e ceva in neregula cu ea
ffbianca85
Postat pe 9 Noiembrie 2009 10:06
crede-ma k exista....si eu chiar o stiu pe respectiva,nu personal(o stiu doar din vedere) insa e prietena cea mai buna cu mama unei colege....si are peste 30 de ani.evident are si mari probleme de sanatate din cauza asta.nu stiu sa va spun exact care sunt acelea,dar va dati seama k e disperata deja :)
bibistroc_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 18:06
Si eu stiu pe cineva
Din fericire ea are 23 ani, deci mai e timp....desi ma indoiesc
Sora ei e nemaritata, virgina si in jur ded 30ani. Nu tu prieteni, viata sociala..si totul din cauza parintilor

Tot felul de intrebari, restrictii...nu s deloc sanatosi oamenii astia

Si culmea, ele isi asculta parintii, i se pare normal ca la 23ani sa ti faca parintii un program Cand vii, cu cine umbli?!!

Mein Gott!

ANIKSAMAIA
Postat pe 3 Decembrie 2009 11:15
A fi virgin, presupune un grad de inocenta, de intangibilitate, care-i nu doar de natura anatomica. Virginitatea este starea de spirit a inocentei celei mai fragede si pure. S-o cauti, asadar, printre alte varste, decat printre cele ale copilariei ... din ce in ce mai timpurii ... mi se pare o mica, mare ipocrizie.
Ne nastem fiinte instinctive. Nu invatam a ne fi foame, nu invatam a ne fi sete, nu invatem a avea in noi pulsiuni sexuale. Asadar, ele:foamea, setea, sexualitatea exista in noi ca instincte. Prin ele, se manifesta cel suprem, acela de conservare, de perpetuare a speciei (oricare ar fi ea). Iertare pentru tonul didactic!
Revin, corectand fie si numai pentru mine, ideea ca o/un tanar(a) de treizeci de ani sa mai fie sau nu, virgin(a). In conditii de normalitate, poate fi doar intact(a) amatomic. Punct! Fiziologia sa -de ne controlat in mod constient-, se manifesta oricum, sub forme ascunse sau evidente ... asadar, de la vise/reverii erotice, pana la masturbare in intimitate. Nimic rau in asta, daca totusi calea exprimarii firesti a sexualitatii -intr-o relatie de cuplu-, este blocata. Tensiunea acestui instinct puternic se elibereaza astfel si reda organismului echilibrarea energetica de care are absoluta nevoie. Numai ca, prejudecata cultitvata in secole, chiar daca a fost in cele din urma, ingenunchiata totusi (pe alocuri in exces!), inca mai este activa, in cercuri familiale tot mai putin numeroase. Din pacate! In aceste cazuri, formele de manifestare cenzurata a sexualitatii se dovedesc a fi la fel de puternice -pe masura instinctului ce le-a generat-. Raman insa, respinse sever in astfel de cercuri inchise, si tocmai de aceea, memarturisibile. In aceasta zona a tainei, se aociaza unui puternic sentiment de culpabilitate, profund pagubos de asta data pentru echilibrul psihic -si asa fragil-, al celor ce aleg sa traiasca astfel (de cele mai multe ori constransi de severitatea parintilor).
Terenul pe care pasesc acesti oameni, devine la fel de iluzoriu ca si visele prin care isi descatusaza tensiunile.

De secole, alaturam acest instinct de forta -sexualitetea, unui sentiment pe cat de fragil, pe atat de rascolitor: Iubirea.
Chiar daca incercarea asta reuseste rar, aspiratia nu abdica si asa apar legende precum Tristan si Isolda; Romeo si Julieta ... Iubirea lor, oricat de carnala ... este mai pura decat virginitatea unei tinere de 30 de ani.
noravi75
Postat pe 16 Decembrie 2009 18:12
dar barbati virgini la 31 ani credeti ca exista?cunosc unul a stat toata viata pe linga familie si asta la imipiedicat sa aibe contacte dabia acu a mirosi-o
bogdan_7000
Postat pe 16 Decembrie 2009 21:09
Voi va mirati de virgina de 30 de ani . Ce ve-ti spune dar de cea de 40 .Eu o cunosc.
akondjako
Postat pe 6 Februarie 2010 18:44
MAI AVETI PUTIN SA SCRIETI CA SI BUNICA ERA VIRGINA .COPIIEI ERAU INFIATI .
HAI SA NE DISTRAM .
healthy010635
Postat pe 6 Februarie 2010 22:29
eu fac 22 si sunt virgina......am citit commentariile si eu am o viata sociala ,am multi prieteni si o relatie f f buna cu familia
rubya_healthy
Postat pe 21 Martie 2010 07:23
si care-i problema, treaba ei ca e virgina ori nu. ce asa mare bai cu virginitatea. e ciudat ca se fac limite la toate, mai ales ca nu e problema lor.
alexandra25
Postat pe 21 Martie 2010 07:25
De la: rubya, la data 2010-03-21 07:23:12eu fac 22 si sunt virgina......am citit commentariile si eu am o viata sociala ,am multi prieteni si o relatie f f buna cu familia


foarte bine Rubya,Felicitari!!in mod sigur inca nu ti-ai gasit persoana potrivita.....o sa apara toate la timpul lor..
succes!!
claucris16
Postat pe 21 Martie 2010 07:29
dar ce ziceti de o femeie de 40 de ani?....va mira?....va cred,si pe aceasta persoana o cunosc personal....
mariusniculaetkd
Postat pe 21 Martie 2010 08:43
O astfel de persoana ,nu poate fi decat ,ori urata ,ori proasta ,ori pe amandoua laolalta !!! CALUGARESTE-TE FATUCA!!! TRAIESTI IN ANII 50' ?!... GEME TARA DE INDIVIZI SARACI CU DUHUL !!!sau....exista pe PRO/TV emisiunea "FRUMUSETE PE MUCHIE DE CUTIT " !!!...
crysis
Postat pe 21 Martie 2010 08:55
multumesc:)da poate nu am gasit persoana potrivita
rubya_healthy
Postat pe 21 Martie 2010 09:03
doreen dc vb asa?......fiecare face ce vrea...
rubya_healthy
Postat pe 21 Martie 2010 09:03
chiar si eu stiu o amika care are 28 de ani si e virgina.....si e sociabila simpatica dar din cauza problemelor cu familia a scandalurilor vazute in casa nu accepta pe nimeni langa ea...cel putin asa spune ea..dar suspect mi separe ca totdeauna se duce numa in cluburi de gay
rubya_healthy
Postat pe 21 Martie 2010 09:09
pt dorren ....ups ...si? tu dai dovada de desteptaciune; cine stie ce frumusete esti si nu ne-am dat noi seama inca; iti spun un secret, nu toate prestam dupa placul si dorintele voastre, mai sunt si unele dintre noi care putem face fata acestui instinct, cautam in primul rand acea legatura sufleteasca si mentala fata de jumatatea noastra; nu tot ce zboara se mananca, invata sa apreciezi femeia la adevarata ei valoare si nu-ti mai expune parerile in legatura cu desteptaciunea altora, tu insuti nu prea dai dovada de ea...fara suparare
lizi1977
Postat pe 21 Martie 2010 09:39
si eu cunosc o virgina la 57 de ani! si culmea e ca, stiind-o de mic copil, nu a fost nici urata si nici proasta! da acuma saraca e dilie de cap -de multa vreme .Deh, LIPSA DE SEX DAUNEAZA GRAV SANATATII!! mai bine sa facem abuz
100101
Postat pe 21 Martie 2010 09:48
poate nu a gasit inca pe nimeni sa o rezolve!daca da, atunci poate apela cu incredere la subsemnatul!
hiris07
Postat pe 21 Martie 2010 09:50
daca ai vedea-o cum arata acuma...crede-ma ca nu ti-ar trebui nici in vis! lipsa de sex dauneaza grav si frumusetii -mai ales la femei. Io cunosc o femeie, cat este de activa sexual, dupa ten si sclipirea ochilor!
100101
Postat pe 21 Martie 2010 09:55
hai mai ...........ma lasiiiiiii ........auzi dupa sclipirea ochilor:=))
rubya_healthy
Postat pe 21 Martie 2010 10:15
Sa fim seriosi, la ce oferta exista in ziua de azi chiar daca esti urat si/sau prost tot ai avea cu cine sa te dezlantui animalic(pentru ca de asta ea vorba).Virginitatea merge paralel cu o stare a sufletului si un mod de viata, sunt unii care stiu ce zic, altii desi vad/aud tot nu pot intelege, mai lasa-ti din ale voastre "intelepciuni", viata e complexa si exista o dinamica a lucrurilor, orice actiune are si reactiune(desi uitam sa ne gandim la asta).Asa ca voi, cei bazati, mai marii acestei lumi care credeti ca aveti dreptul sa faceti ce vreti, faceti ce vreti cu viata voastra, nimeni nu va opreste, dar intelegeti ca si altii au dreptul sa aleaga cum sa-si traiasca viata, nu va grabiti a da sfaturi care oricum pt cei cu coloana vertebrala nu au nici o valoare, cerem si noi- cei considerati normali odata si anormali acum- de la cei considerati anormali in trecut si cica normali in prezent, doar putina toleranta, ca altfel va putem da in judecata pentru discriminare.(Sunteti voi mai fericiti decat celialati?)
loredanadragos
Postat pe 21 Martie 2010 10:53
vad ca aproape toata lumea se grabeste sa le condamne pe cele virgine care au trecut de o anumita varsta, dar nimeni nu zice nimic de cele care de la 13-14 ani isi incep viata sexuala.. ca si cum scopul existentei noastre ar fi doar acesta.
camiflorea
Postat pe 21 Martie 2010 11:29
De la: bibistroc, la data 2009-11-11 18:06:57crede-ma k exista....si eu chiar o stiu pe respectiva,nu personal(o stiu doar din vedere) insa e prietena cea mai buna cu mama unei colege....si are peste 30 de ani.evident are si mari probleme de sanatate din cauza asta.nu stiu sa va spun exact care sunt acelea,dar va dati seama k e disperata deja :)


o spui de parca "respectiva" ar fi deja in cartea recordurilor.. felicitari, asa ajungi si tu in cartea recordurilor ca fiind cea care cunoaste o virgina la 30 de ani! ... la ce ti-ar folosi ca o cunosti si o mai si ponegresti nu-mi dau seama...„Gandul e forta, daca ai emis un gand si nu ai dreptate se intoarce contra ta cu dubla intestitate.“ (Valeriu Popa)
camiflorea
Postat pe 21 Martie 2010 11:38
Si eu stiu o virgina la 70 de anii....
cocoboos_yahoo_es
Postat pe 21 Martie 2010 11:45
De la: cocoboos_yahoo_es, la data 2010-03-21 11:45:40Si eu stiu o virgina la 70 de anii....


ai si tu loc in cartea recordurilor!
camiflorea
Postat pe 21 Martie 2010 11:48
zau !si de ce nu ai crede....ba eu cred caci poti si ...sa fii si sanatoasa.
si_blue
Postat pe 21 Martie 2010 12:47
Daca se duce numai in cluburi pentru gay, cred ca ne-am lamurit. E clar.
Despre femeia trecuta de 30 de ani, care sustine ca e virgina... Daca e adevarat, inseamna ori ca are mari probleme psihice, ori e sluta, ori are un alt gen de handicap fizic.
Am intalnit, insa, si virgine "artificiale", care dupa o viata sexuala mai mult sau mai putin intensiva, s-au gandit sa se potoleasca si sa se aseze la casa lor. Nu ar fi putut face acest lucru prea lesne, decat gasind un individ dornic de casatorie,cu varsta cuprinsa intre 34 si 48 de ani, cu ceva situatie materiala si care, chiar daca nu recunoaste, tine la "traditie" si e foarte incantat cand intalneste o virgina, care "cade in pacat" tocmai cu el, ca si cum ar fi ultimul barbat cu care ar fi putut-o face... Va dati seama cum se simte omul... cat de "gadilat" isi simte orgoliul ca a "avut" o virgina si atunci musai sa afle tot satul. Omul se insoara cu "virgina" in maxim 2 saptamani.
Atentie femei! Costa numai 1oo lei interventia chirurgicala la ginecolog, pentru refacerea virginitatii. Nici macar nu se sta in spital si poti redeveni virgina de cate ori vrei.
Jaqueline_healthy
Postat pe 21 Martie 2010 12:50
zau ?!ce mentalitate...poti fi si frumOASA si desteapta si daca nu gasesti...frumosul care sa ...cu urata{asa cum o crezi}
si_blue
Postat pe 21 Martie 2010 12:53

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Parodontoza 1 De la: Swing 8 Februarie 2009 14:00
dieta cu pufuleti 5 De la: kudika486695 21 August 2013 12:56
dieta cu carne de pui 24 De la: healthy005889 6 Februarie 2010 20:15
1oo% PUR COLLAGEN tip II-Supliment alimentar (capsule) 2 De la: semaka_boy 22 Septembrie 2009 03:28
dorm prea mult 34 De la: PRALEA_ 24 August 2011 08:28