Setari Cookie-uri

am si eu nevoie de un raspuns

prietenului meu i-au aparut pe penis ca niste mugurasi nu as stii sa va zic mai exact forma,au inceput sa ii apara de cateva luni si din zi in zi parca ii apar altii mai mici ca niste bubite,as vrea sa stiu si eu ce sunt,este o BTS?nu vrea sa mearga la medic,daca stiti ceva despre asta cam ce este de facut?astept un raspuns cat mai repede sunt disperata,va multumesc anticipat
valix
Postat pe 19 Noiembrie 2008 09:25
s-ar putea a fie o forma de HPV....indicat ar fi sa mergi tu la doctor si sa iti faci un control amanuntit daca el nu vrea...eu in locul tau i-as pune conditie...ori merge la medic sa vada ce are,ori sa terminat relatia...nu este de joaca cu asa ceva...lui in scurt timp poate sa ai dispara ce are pe penis,dar tu in viitor [oti avea probleme grave,poate si un cancer de col...doamna fereste..asa ca nu va jucati!!!
japoline
Postat pe 19 Decembrie 2008 17:27
nu toate formele de papiloma virus produc cancer de col uterin
fritzaneta
Postat pe 21 Decembrie 2008 19:42
este posibil sa fie sifilis... trimite-l la doctor de urgenta ... nu accepta nici un refuz
mariasporea@yahoo.com
Postat pe 6 Ianuarie 2009 15:59
In mod calr sifilis nu este sifilisul apare ca o leziune nicidecum ca niset mugurasi.Oricum terbuie mers la medic.Probabil ca in timp il va deranja si pe el.Dar sifilis stai linistita sigur nu e.Apoi cred ca se face f mult caz de presupusul papiloma virus.Nu toate formele dau cancer de col uterin adica nu toate tulpinile.Si apoi nu e deloc sigur ca papiloma virus da cancer de col.
maria1931
Postat pe 5 Februarie 2009 19:21
Parerea mea este ca ar pute fi Herpes genital,si credema ca daca este ai face bine sa folosesti prezervativ ca herpesul genital este pe viata,nu este de glumit este vorba si de sanatatea ta asa ca daca pe el nu-l intereseaza de a lui,intereseaza-te tu de a ta.Bafta
allinuta2000
Postat pe 7 Martie 2009 11:48
Si prietenul meu a avut si i-a cauterizat. Dar tot apar cand si cand, cand organismul este slabit si sitemul imunatoriu nu functioneaza cum trebuie. OBLIGATORIU trebuie sa mearga la medic si sa-i cauterizeze iar apoi cu tratament sa-i tina sub control, iar tu sa vezi daca nu cumva ti-au aparut si tie. partea mai putin neplacuta e ca din senin asa nu apar... unul dintre voi cred ca a calcat pe alaturi... intelegi ce vreau sa zic...
floaredeiris
Postat pe 7 Martie 2009 23:57
va multumesc mult pentru raspunsuri...am cautat pe net niste poze si am gasit ceva ceva...mai mult ca sigur e vb de negi genitali...ideea este ca mie nu mi-a aparut nimic...de ceva timp ma tin de capul lui sa mergem la medic si nu vrea dar m-am hotarat sa ma duc eu pentru ca nu vreau sa se agraveze in cazul in care intr-adevar am ceva...va multumesc inca o data din suflet...multa sanatate
valix
Postat pe 20 Martie 2009 09:52
am reusit sa il conving in sfarsit sa mearga la medic...vineri avem programare amandoi...o sa va tin la curent.va pup multa sanatate
valix
Postat pe 25 Martie 2009 08:07
buna as asea si eu nevoie de un rasp de la voi sau de un sfat,sant maritata am un baietel de 1 an si 7 luni sotul nu mai lucreaza din decembrie,eu sant in indemnizatatia cop sant intro perioada tare grea din viata mea as zice cea mai grea sotul lucra in constructii acum cu criza financiara a tot cautat dar degeaba la noi aici sant 2 fabrici de lemn care abia mai merg nu stiu ce sa mai fac am avut aur lam bagat in amanet david ramane fara pampers daca stiti pe cineva care mar putea ajuta vas fi tare recunoscatoare mi se rupe inima cand imi cere cop bobo si nam sai dau va rog cu disperare ajutai-ma va pup dulce Anca
anka36
Postat pe 11 Mai 2009 15:25
am fost amandoi la medic si intradevar era vorba de negi genitali,eu spre bucuria mea nu am nimic.va multumesc mult pentru sfaturi
valix
Postat pe 3 Iunie 2009 10:06
sunt doar 'muguri' si astepti sa creasca ? L A S A L ! asta umbla prin toate canalele, vrei sa deschideti o ciupercarie !? fugi iute tu la doctor !
healthy003132
Postat pe 15 Septembrie 2009 15:47
m nevoie de un ajutor; unde gasesc in Cluj ceai verd decofeinizat?
kudika189266
Postat pe 11 Octombrie 2009 09:20
ce are prietenul tau este produs de un virus herpetic, ar fi indicat sa-ti faci controale regulate la medic deoarece se cantoneaza in sange si o sa-i apara la anumite intervale de timp. nu se prea scapa de el. de unde l-a racolat? se transmite numai prin contact sexual.
alia13
Postat pe 19 Noiembrie 2009 11:48
Buna..iti dau un sfat si sper sa il iei in serios...Fa`ti controale cat mai dese...pentru ca dak prietenul tau a avut si tie nu ti`a gasit absolut nimic...cu siguranta ai si tu insa sunt sub o forma mai ascunsa..in momentul in care sistemul tau imunitar va fi mai slabit abia atunci vor iesi si ei la iveala(pot si in interior iar tu nu ii vei putea observa).Iti spun din propria experienta...eu nici acum nu am scapat in totalitate de ei...Multa sanatate!
healthy003235
Postat pe 5 Februarie 2010 23:24

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna dimineata fetelor 33 De la: PRALEA_ 11 Noiembrie 2011 15:02
Mancarime, scurgere si usturime 19 De la: Cristina_Alexia 3 Februarie 2016 16:19
prezervativul e naspa 45 De la: Criska21 20 Noiembrie 2009 11:41
Ciclu menstrual intarzie de 4 zile , testul de sarcina negativ. 7 De la: Roxanaa_Mariia_1 16 Noiembrie 2013 16:24
medic in cluj? 6 De la: adrianavintan 13 Martie 2011 20:13