Setari Cookie-uri

cartea mihaela bilic

am citit-o, mi se pare o mare abureala. daca o vrea cineva, o donez sau o pun pe foc!
concursKudika
Postat pe 22 Decembrie 2008 12:22
Servus, baubau !...Intamplator am citit cvrei sa "donezi"...cartea lui Bilic; daca nu ai donat-o deja sau nu ai ars-o,... mio donezi ?...sau mi-o imprumuti ?... chiar vreau sa o citesc;...mersi. Mirela.
maryaug_0809@yahoo.com
Postat pe 19 Ianuarie 2009 08:19
sal. chiar nu e atat de interesanta cartea??????????as vrea si eu s-ao citesc.....de unde sa mi-o procur?
kudika098489
Postat pe 19 Ianuarie 2009 09:28
Si eu mi-am cumparat cartea . Si m-am apucat de treaba. I-am urmat sfaturile si intr-o saptamana in care am mancat numai ce scrie ea, am slabit 4 kg. La mine da rezultate. Eu sunt de parere ca isi merita toti banii.
Xtyna852002
Postat pe 23 Ianuarie 2009 22:54
eu am citit-o si chiar foarte atenta...sunt anul VI la medicina si as vrea sa urmez specializarea asta..pe care o are ea:diabet si boli de nutritie si parerea mea este ca trebuie luata in considerare dar...nu neaparat pentru slabit..peste tot este recomandat sa consumi piept de pui cu salata...ea spune cu salata si cartofi...
peste tot e recomandat sa renunti la bauturile dulci si carbogazoase..ea spune ca poti consuma cola dar light...
nu stiu ce sa zic...am gasit si pasaje care se contrazic unele cu altele...
poate doar merita si citita ca o lectura si aplicat doar ce crede fiecare ca i se potriveste organismului sau..pentru ca nu toti sau toate suntem la fel..
danny03121984
Postat pe 25 Ianuarie 2009 14:08
Buna!
Am cartea Mihaelei Bilic si am citit-o pe toata dar nu am gasit nimic in care sa se contrazica,ca sa ne lamurim am cartea ''traiesc deci ma abtin"si mi se pare o carte foarte interesanta nu doar pt lectura ci pt a urma sfaturile ei,e foarte adevarat ca fiecare trebuie sa foloseasca din ea doar ceea ce i se potriveste organismului sau:))))plus ca si ea a avut grija sa-ti ofere mai multe variante
justforme
Postat pe 30 Ianuarie 2009 08:19
o gramada de bani (atat costa cartea) pt niste chestii pe care le gasesti gratuit pe internet. parerea mea.......
Onaona
Postat pe 6 Februarie 2009 13:36
ai perfecta dreptate, o mare abureala,
Onaona
Postat pe 6 Februarie 2009 13:39
eu nu am citit-o dar spune cineva pe aici ca printre altele recomanda cola light??? pai in cazul asta m-am lamurit.femeia habar nu are ce contine aceasta bautura sau e ignoranta? nashpa..nu ascultati asemenea sfaturi.
camy77
Postat pe 26 Februarie 2009 09:37

Mihaela nu a spus "Ducati-va in magazin si cumparati-va Cola Light!". Atentie la nuante! Ideea era ca, daca nu poti renunta la bauturile carbogazoaze (pentru ca stim ca exista o dependenta de cola ca si de cafea), sa alegem varianta cu CELE MAI MICI COSTURI pentru silueta (Sugar Free).
O carte se poate interpreta, in functie de experienta anterioara a fiecaruia, de convingerile personale etc. Cine crede ca exista o reteta absolut corecta in vreo carte, din punctul meu de vedere, se inseala cum nu se poate mai rau. Nici macar pe net nu gasesti asa ceva.


sweetbitter2009
Postat pe 26 Martie 2009 11:01
Buna fetele sun noua pe acest forum as dori sa citesc si eu caretea am inteles ca face minuni sunt dupa doua nasteri doresc sa slabesc , pt mine este foarte scumpa momentan cartea de unde as putea sa o procur de pe internet . Multumesc

Postat pe 3 Iulie 2009 08:25
pe internet e la acelasi pret cred ! eu zic k merita toti banii, am invatat sa mananc sanatos cu ajutorul ei :D
sab628
Postat pe 8 Iulie 2009 21:16
De la: sabysab, la data 2009-07-08 21:16:58pe internet e la acelasi pret cred ! eu zic k merita toti banii, am invatat sa mananc sanatos cu ajutorul ei :D
nu multe cazuri habar nu are ce vorbeste...nu are nicio legatura cu nutritia ca forma stiintifica...si la tv cand apare se balbaie groaznic in foarte multe momente...
4Life
Postat pe 8 Iulie 2009 22:45
De la: healthy004016, la data 2009-07-03 08:25:54 Buna fetele sun noua pe acest forum as dori sa citesc si eu caretea am inteles ca face minuni sunt dupa doua nasteri doresc sa slabesc , pt mine este foarte scumpa momentan cartea de unde as putea sa o procur de pe internet . Multumesc

Cine face minuni,cartea?Ma intreb ,oare cat ai vrea sa platesti pentru a avea o silueta de invidiat?Nu este o rusine ca esti sarac,este rusinos ca nu faci nimic sa iesi din aceasta situatie.Cat despre ceea ce scrie in carte nu pot spune decat ca doamna asta probabil traieste intr-o sera.
enemgabriel
Postat pe 9 Iulie 2009 07:48
tarot_healthy
Postat pe 9 Iulie 2009 11:56
Am citit diferite pareri despre aceasta carte...am citit-o si eu din curiozitate.Am tinut o dieta d la medicul endocrinolog si cand am ajuns la kg dorite am citit si aceasta carte cu gandul ca voi gasi mai usor o solutie de mentinere...


Este bunicica,cartea...adica iti explica cum sta treaba cu fiecare aliment si cat de bun sau nu,este...dupa parerea mea acesta este un lucru ffff bun

Cat despre dietele care le prezinta ea acolo...intradevar,nu stiu cine ar putea tine asa ceva...e cam dificil.Orice dieta presupune sacrificii dar...
Ada016
Postat pe 29 August 2009 11:25
De la: , la data 2009-07-03 08:25:54 Buna fetele sun noua pe acest forum as dori sa citesc si eu caretea am inteles ca face minuni sunt dupa doua nasteri doresc sa slabesc , pt mine este foarte scumpa momentan cartea de unde as putea sa o procur de pe internet . Multumesc


daca mai e cineva interesat, o gasiti aici:

http://www.scribd.com/doc/14709678/TraiescdeciMaabtin-Mihaela-Bilic
alexxa22
Postat pe 21 Octombrie 2009 19:25
buna. si c anume din carte ai respectat d ai slabit 4 kg?
healthy007775
Postat pe 23 Octombrie 2009 22:29

Dragele mele doresc sa va ofer cateva detalii despre absorbantele si tampoanele atat de necesare pentru igiena intima.
Stiati ca pentru albirea lor se utilizeaza DIOXINA .Stiati ca de obicei se pune ceva mai multa DIOXINA pentru a produce sangerare mai abundenta si pentru a cumpara in consecinta …noi si noi absorbante sau tampoane.

Dar stiati ca
DIOXINA PRODUCE CANCER DE COL UTERIN !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!,
asa se explica incidenta masiva a acestei grave afectiuni in lume.

Acum si in ROMANIA au aparut TAMPOANE ANIONICE CU PROTECTIE ACTIVA , produse care genereaza IONI NEGATIVI , in lume fiind deja un miliard de beneficiari

Acestea sunt ……….absorbantele active LOVE MOON ,

Aceste absorbante au incorporate in ele o banda dintr-un materal special (brevetat)care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi.

Acesti Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative
distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea dvs. de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc.

Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie.
In plus, elimina mirosurile.

Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin).
Produsele au certificate FDA-USA si UE.

Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa.

EXISTA :
• absorbantele pentru ciclu normal,
• ciclu abundent sau
• pentru uz zilnic,
dar si
• absorbante mini,
• absorbantele pentru bikini,

Acum despre alte produse utile pentru sanatatea dvs.:
Talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi
Si
Seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu
(ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal,
eliminarea durerilor si este ideal
pentru intretinerea ovarelor sau
ingrijirea dupa avort.

Nu trebuie sa devii DISTRIBUITOR daca nu vrei
dar poti cumpara aceste produse cu reducere de 25%
in calitate de CLIENT PREFERENTIAL.
Ce zici ,VREI ?


Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96

…..atunci…. te rog citeste in continuare..









ACUM !
AICI (local ) !
ACOLO(distal) !
Pentru dumneavoastra
LIGHT& LEAVING WATER THERAPY
ENGLEZA & ROMANA & EBRAICA.
PROFESIONALISM , RESPECT , CREATIVITATE , ARMONIE , SANATATE.
LIGHT MASSAGE & LIGHT COSMETIC ,
SUB SUPRAVEGHERE MEDICALA SI
CONSILIERE PSIHOLOGICA,
REFLEXOTERAPIE ,
MASAJ DE RELAXARE SI TERAPEUTIC,
TRATAMENTE COSMETICE
TRATAMENTE ENERGETICE
CU LUMINA POLARIZATA , RAZE INFRAROSII SI HELIU.
dar si
TIBETAN REIKI , ASCENSION REIKI, PRANIC HEALING ,FENG SHUI, RADIESTEZIE si INFORENERGETICA,CHI_CHUNG MEDICAL, PSIHOTERAPIE PRANICA, FENG SHUI PRANIC&VASTU,
CRISTALOTERAPIE PRANICA , CROMOTERAPIE,MELOTERAPIE, AROMOTERAPIE , etc) dar si cursuri de
USUI & TIBETAN REIKI, ASCENSION REIKI, POWER KI
oferim gratuit cu “IUBIRE SI RECUNOSTINTA
”LEAVING WATER THERAPY”
APA VIE
=apa structurata si energizata cu proprietati terapeutice si bactericide .
Cerem si oferim seriozitate.
Pentru informatii suplimentare si programare va rugam sa ne contactati.
ioana.bobocea@yahoo.com
0744.300.432 (IOANA)
Fix ; 021.420.80.96




IOANA1947
Postat pe 19 Noiembrie 2009 14:45
Eu o am in varianta electronica. Daca o vrea cineva poate sa-mi lase adresa de mail. Mie mi s-a parut interesanta. Nu este extraordinara, dar are cateva trucuri pe care le folosesc.
Rainbow_healthy
Postat pe 30 Ianuarie 2010 08:02
Pentru cei care nu au citit cartea, intrati aici:

http://www.scribd.com/doc/11982793/TraiescdeciMaabtin-Mihaela-Bilic
Symonna
Postat pe 30 Ianuarie 2010 16:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
CEARCANELE 21 De la: crysa_tm 3 August 2010 09:25
medic nutritionist in brasov 3 De la: Monicamm85 25 Mai 2010 16:31
Cum sa ne pregatim de Paste 9 De la: healthy000378 18 Aprilie 2009 06:32
Afacerea ta 1 De la: danielatontsch 5 Martie 2009 22:03
VREAU SA MA INGRAS. CUM??! 8 De la: Monicamm85 13 Mai 2010 13:27