Setari Cookie-uri

Bancuri cu doctori

Pentru cei care sunt avizi de astfel de bancuri, Ceainaria Deniplant va pune la dispozitie un link:
http://psoriazis-deniplant.myforum.ro/bancuri-vt476.html
giurgiu_healthy
Postat pe 31 Ianuarie 2009 10:32
- Mama mi-a spus doctorul ca n-o sa am copii !
- Ereditatea fiica mea . Nici tatal tau n-a avut.
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 09:54
Un barbat se duce la medic si ii spune:
-Domnule doctor vreau sa ma castrati!
-Ma omule ,esti sigur?Vad ca esti tinar si puternic...
-Sigur domnule.
-Bine ,semneaza aici...asa si aici.Nu am timp acum sa discutam mai mult. Dupa operatie,doctorul vine la pacient si-l intreaba:
-Spune-mi si mie de ce ai facut-o ?
-Pai m-am imprietenit cu o fata evreica si stiti la ei e un obicei mai ciudat ...
-Da ma dar asta e circumcizie.
-Pai eu cum am zis...
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 09:57
Nu tiu ce s m fac, domnule doctor. Cstoria mea a intrat ntr-un impas.
- Cum aa?
- Pi, soia mea nu m poate suferi cnd snt beat, iar eu n-o pot suferi cnd snt treaz.
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 09:59
La o mare reuniune de doctori, organizatorul ii pune pe fiecare sa le povesteasca cea mai mare inventie a lor. In finala ajung un doctor din Romania si unul din Ungaria.

Incepe ungurul: Eu i-am pus lu' maica-mea un ochi din sticla. Dupa cateva zile a inceput sa vada cu el si de atunci a ramas cu acel ochi pana in ziua de azi.

Romanul: Eu i-am pus unui pacient in loc de p*** un deget de la picior si dupa cateva zile a avut erectie si apoi a inceput sa f***.

La care unguru: Ba, cine a mai vazut asa ceva?

Romanul: Ma-ta, cu ochiul ei de sticla.
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 10:02
Intr-un salon de reanimare, toti conectati la aparate de mentinere a vietii.

Electricianul baga capul pe usa:

- Baieti, luati o gura mare de aer ca schimb o siguranta!
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 10:04
Domnule doctor, am urmat tratamentul cu sfinenie. N-am mai fumat, n-am but, n-am mncat cu sare. Dar picioarele m dor la fel ca nainte. Abia mai merg. Ce-ar trebui s iau?
- Autobuzul, metroul, tramvaiul..
gabipop
Postat pe 18 Februarie 2009 10:06
annya_852004
Postat pe 21 Mai 2009 23:16
ei bine mau distrat
kudika186410
Postat pe 10 Iulie 2009 08:15
O gacica merge la doctor.
Dom`n doctor am o problema,am sinii prea mici si as vrea sa -mi fac mai mari,ce imi propuneti?
Doctorul:Pai ar fi siliconul, dar avem si o metoda mai naturala;Va alegeti o ora, care vreti dumneavoastra, si o poezie, si in timpul asta va masatz sinii.
Zis si facut.Isi alege gacica ora 21:00, poezia trei iezi...
Si intro zi trebuie sa mearga in delegatie cu trenu, seara la vagon de dormit.Se face ora 21:00 si gacica incepe sa se descheie la bluza si sa cinte Trei iezi...
La un momendat gagiu de deasupra se apleaca si intreaba:Nu va suparati, nu sititi cit este ceasul?
Gacica zice ca ora 21:02,si isi cere scuze ptr ca l-a deranjat.
La care gagiul se intinde pe spate se descheie la slitz si isi scoate P..A afara si incepe melc, melc cotobelc.... :) lool.
alexandra082571
Postat pe 24 Februarie 2010 00:10
healthy013474
Postat pe 3 Martie 2010 16:34
- Ai urmat recomandarea mea? ntreab doctorul. O pastil nainte de mas i un coniac mic la desert?

- Da, doar c la pastile am rmas cu 3 sptmni n urm, pe cnd la coniac am o lun avans.
ElenushC
Postat pe 17 Iunie 2010 06:28
La nmormntarea unui cardiolog. Sicriul n form de inim este aezat ntr-o groap n form de inim, pe care sunt puse coroane n form de inim, pe o muzic divin. Un om ncepe s rd.

- De ce rzi, eti nesimit? Cum poi s rzi la nmormntarea unui asemenea om?

- Rd, omule. M gndesc la nmormntarea mea. Eu sunt ginecolog...
ElenushC
Postat pe 17 Iunie 2010 06:30
Un ginecolog vrea s se reprofileze, auzind c ar ctiga mai bine ca mecanic auto

nva individul i se duce la un service auto s dea test de angajare. La rezultate, stupoare: tipul luase nota 15

Se duce i-l ntreab pe mecanicu ef:

- Bine domle, cum se poate aa ceva: asta a luat 5, ala 7... eu 15?! Este cumva o eroare?

- Nu, domle, nu este nici o eroare Hai s vedem: ti-am dat s desfaci carburatorul, l-ai deschis corect: 5 puncte. Te-am pus s-l nchizi i l-ai nchis corect: 5 puncte.

i i-am mai dat 5 puncte de la mine c ai fcut totul prin eava de eapament.
ElenushC
Postat pe 17 Iunie 2010 06:34
Doctorul american spune: "La noi, in America, medicina e asa de avansata, ca scoatem un rinichi de la unu', il transplantam la altu' si dupa 6 saptamani ala deja isi cauta de lucru!"
Doctorul german raspunde: "E nimica toata; la noi, in Germania, scoatem un plaman de la unu', il transplantam la altu' si dupa 4 saptamani ala deja isi cauta de lucru!"
Doctorul rus spune: "Nici asta nu-i mare scofala; la noi, in Rusia, scoatem 1/2 de inima de la unu', o transplantam la altu' si dupa 2 saptamani amandoi deja isi cauta de lucru!"
Se ridica doctorul roman si raspunde: "N-avem ce sa comparam, toti sunteti inapoiati fata de noi; la noi, in Romania, am luat unul fara creier si fara inima, l-am pus ministru de finante si acum toti isi cauta de lucru
M_L
Postat pe 17 Iunie 2010 11:34
Vine o tipa timida la ginecolog. Bate incet la usa si, nimic. Baga usor capul pe usa si vede doi oameni imbracati in alb.
- Nu va suparati, pot sa intru?
- Desigur!
- Pot sa ma dezbrac?, zice femeia cam tematoare.
- Bineinteles!
- Pot sa ma asez pe masa?
- Da, da!
Dupa vreo 10 minute de stat pe masa in care cei doi nu au bagat-o in seama, individa isi face curaj si intreaba: "dar nu veniti sa va uitati la mine?"
- Ba da, doamna.
Vin cei doi se uita si exclameaza foarte tare: "OOOAAAAUUUU!!!"
- E chiar asa de grav dom' doctor?
- Nu stim, doamna. Noi suntem zugravii!
M_L
Postat pe 17 Iunie 2010 11:39
Doi medici psihiatri coboara scarile. Unul se impiedica, cade si isi rupe piciorul. Celalalt se repede la el si il intreba:
- Vrei sa discutam despre asta?
M_L
Postat pe 17 Iunie 2010 11:44
se scie m-au
mariana.vladu
Postat pe 17 Iunie 2010 13:25
Pe usa unui medic era un afis pe care scria: " NU BEAU FLORI SI BOMBOANE!" !!!!
spidie
Postat pe 17 Iunie 2010 17:34
De la: mariana.vladu, la data 2010-06-17 13:25:23se scie m-au

stim si noi...
ina_valentina
Postat pe 17 Iunie 2010 18:28
super, asta mi se pare cel mai bun si mai actual...
kudika072027
Postat pe 17 Iunie 2010 22:01
ramona_onea
Postat pe 20 Iunie 2010 01:17
Bul ateapt ca doctorul s ias din operaie i s i spun cum se simte soia lui, care suferise un grav accident de masin.
Doctorul iese i e ntrebat de ctre Bul:
-Domnule doctor, cum se simte soia mea?
-Pi, tii, nu o s mai poat merge, o s trebuiasc s cumprai un scaun cu rotile, ca s o ducei peste tot.
-Vai de capul meu, dom doctor! se vait Bul.
-Asta nu e tot, continu doctorul, nu se poate hrni singur, va trebui s o hrnii ca pe un bebelu.
-Dom doctor, dar e grav, zice Bul alb la fa.
-Stai, c mai e. κi va face nevoile pe ea, va trebui s fac la oli, s o splai.
-Aoleu, dom doctor, ce o s ma fac?
-Stai linitit, c am glumit, zice doctorul. Soia dumneavoastr a murit..

O femeie batuta rau se duce la doctor.
Doctorul:
-Ce s-a intamplat ?
-Nu stiu ce sa ma mai fac. De fiecare data cand sotul meu vine acasa baut, ma bate de ma rupe.
-Am un leac foarte bun pentru asta. Cand sotul tau vine acasa baut, tu
imediat iei o cana de ceai de musetel si faci gargara si tot faci gargara.
Doua saptamani mai tarziu, femeia, aratand proaspata si renascuta, se
intoarce la doctor.
-A fost o idee stralucita. De fiecare data cand sotul meu venea acasa
baut, eu faceam doar gargara cu ceai de musetel, si el nici macar o data nu m-a atins.
-Vezi daca-ti tii gura ?
dragon_fly88
Postat pe 26 Iulie 2010 21:09
De la: dragon_fly88, la data 2010-07-26 21:09:43Bul ateapt ca doctorul s ias din operaie i s i spun cum se simte soia lui, care suferise un grav accident de masin.
Doctorul iese i e ntrebat de ctre Bul:
-Domnule doctor, cum se simte soia mea?
-Pi, tii, nu o s mai poat merge, o s trebuiasc s cumprai un scaun cu rotile, ca s o ducei peste tot.
-Vai de capul meu, dom doctor! se vait Bul.
-Asta nu e tot, continu doctorul, nu se poate hrni singur, va trebui s o hrnii ca pe un bebelu.
-Dom doctor, dar e grav, zice Bul alb la fa.
-Stai, c mai e. κi va face nevoile pe ea, va trebui s fac la oli, s o splai.
-Aoleu, dom doctor, ce o s ma fac?
-Stai linitit, c am glumit, zice doctorul. Soia dumneavoastr a murit..

O femeie batuta rau se duce la doctor.
Doctorul:
-Ce s-a intamplat ?
-Nu stiu ce sa ma mai fac. De fiecare data cand sotul meu vine acasa baut, ma bate de ma rupe.
-Am un leac foarte bun pentru asta. Cand sotul tau vine acasa baut, tu
imediat iei o cana de ceai de musetel si faci gargara si tot faci gargara.
Doua saptamani mai tarziu, femeia, aratand proaspata si renascuta, se
intoarce la doctor.
-A fost o idee stralucita. De fiecare data cand sotul meu venea acasa
baut, eu faceam doar gargara cu ceai de musetel, si el nici macar o data nu m-a atins.
-Vezi daca-ti tii gura ?
RUY_BLAS
Postat pe 3 August 2010 15:46
O problema stanjenitoare

O batrana intra in cabinetul medicului si-i marturiseste o problema stanjenitoare. Fac asta tot timpul, domnule doctor, insa nu se aud si nu miros. De fapt, de cand sunt aici, am facut-o de nu mai putin de 20 de ori. Ce ma fac?
Uitati reteta doamna. Luati aceste pastile de trei ori pe zi timp de o saptamana, dupa care veniti la un nou consult.
Saptamana urmatoare batrana se intoarce la medic. Domnule doctor, nu stiu ce era in acele pastile dar problema nu e mai grava! O fac la fel de des, doar acum au un miros teribil. Ce aveti de spus in apararea dumneavoastra?
Calmati-va, spuse medicul. Acum ca am rezolvat problema sinusurilor, trebuie sa va vindecam si auzul.
carla10
Postat pe 16 August 2010 17:55
carla10
Postat pe 16 August 2010 17:56
De la: ElenushC, la data 2010-06-17 06:28:32- Ai urmat recomandarea mea? ntreab doctorul. O pastil nainte de mas i un coniac mic la desert?

- Da, doar c la pastile am rmas cu 3 sptmni n urm, pe cnd la coniac am o lun avans.

...
carla10
Postat pe 16 August 2010 17:56
De la: carla10, la data 2010-08-16 17:56:56
De la: ElenushC, la data 2010-06-17 06:28:32- Ai urmat recomandarea mea? ntreab doctorul. O pastil nainte de mas i un coniac mic la desert?

...
RUY_BLAS
Postat pe 18 August 2010 11:29
De la: mariana.vladu, la data 2010-06-17 13:25:23se scie m-au

Nu se "scrie" m-au? sau ai vrut altceva sa transmiti?
kokean
Postat pe 18 August 2010 13:51
La psihiatru. - Domnule doctor eu de cate ori beau cafea mananc ceasca!
- Si mananci si toarta?
- Nu!
- Pai de ce? Sau nu stii ca toarta e cea mai buna?
kokean
Postat pe 18 August 2010 13:54

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
LA REVEDERE DRAGI PRIETENI 279 De la: vitamina_c 23 Decembrie 2010 14:41
Vrei sa faci bani in comfort? Indiferent de varsta, o poti face, la tine acasa:) 4 De la: _oktober_ 4 Februarie 2011 21:23
se mai intoarce 14 De la: broscoiu 15 Decembrie 2011 16:55
Caut si ofer suport moral/emotional/motivational pentru a reusi sa slabesc 37 De la: healthy001807 23 Ianuarie 2010 18:54
Urari de sarbatori si pt orce ocazie 50 De la: Titanika 9 Iulie 2014 14:30