Setari Cookie-uri

herpes genital

va rog dati-mi si mie un sfat cum pot sa scap de virusul asta care imi apare in fiecare luna
mili_1956
Postat pe 10 Ianuarie 2009 18:28
Si eu ma confrunt cu acest virus de ceva timp si as dori sa discut cu persoane care se afla in situatia asta.Adresa mea e roxx2009@yahoo.com
simonaburciu
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:38
http://www.answers.com/genital+herpes?afid=TBarLookup&nafid=27

Answers.com
este un website care
are raspuns pentru
ORICE INTREBARE,
din ORICE DOMENIU



Simply_i
Postat pe 18 Ianuarie 2009 18:52
Prevenirea Herpesului Genital:
http://www.answers.com/topic/genital-herpes-prevention

Exact asa cum NU faceti sex cu o persoana infectata cu HIV, sau care are SIDA, tot asa trebuie sa fiti CONSTIENTI/CONSTIENTE caci absolut la fel se raspandeste si Herpesul Genital, PRIN CONTACT SEXUAL vaginal, anal sau oral - esta tot un VIRUS! Si ca orice alt virus, culmea este ca poate sta latent in organism fara a se manifesta, pana la un moment dat, cand ... Buummmm! isi dezvaluie identitatea erupand. Si atunci pe cine ai sa dai vina? Pe actualul prieten? Sau poate tocmai TU esti cea care il contaminezi si pe EL caci luasesi deja virusul de la altul ...

Daca ati putea renunta la MODERNELE relatii sexuale, si ati astepta cu totii (atat femei cat si barbati) la o relatie unica ..... !!!?



Tratamentul Herpesului Genital:

http://www.answers.com/topic/genital-herpes-treatment

''There is NO cure ...''
NU exista vindecare pentru Herpes, insa exista medicamente antivirale care au un efect de usurare intrucatva a simptomelor si restrang perioada de manifestare a eruptiei herpetice. Se pare ca unele chiar pot preveni viitoare aparitii reducand deci numarul acestor eruptii care par a fi puse si pe seama stresului - eu una as spune ca stresul ajuta la aparitia eruptiilor deoarece slabeste sistemul imunitar deci rezistenta organismului uman.

Substanta Acyclovir (Zovirax) este dupa cum spune-am mai sus buna, am folosit si eu aceste medicamente pentru un herpes ce-mi apare foarte, foarte rar la gura, pe buza inferioara atunci cand se intampla sa am vre-o gripa mai urata/grea/de durata, sau mai apare atunci cand mananc ceva care nu a fost bun - deci foarte rar, dar la fel de neplacut!

Acyclovir mi se pare foarte bun, si mai ales acele plasture rotunde si transparente ce se pun peste vezicula cand iti apare. Aceasta NU mai creste, ramane in stadiul incipient si se vindeca mult mai repede!!!
Pe vremea lui Ceausescu, cand mi-a aparut prima oara acea vezicula, pe buza, in acelasi loc apare de atunci insa extrem de rar, o data la cativa ani, NU aveam acest medicament, si foloseam pasta de dinti ce o aplicam pe vezicula asa cum aplici un Fond de Ten peste vre-un cos de pe fata, cu acelasi efect de uscare.

Evit atingerea oricarei persoane cand se intampla sa-mi apara acea vezicula, si sunt extrem de atenta cu higiena locala si a mainilor - ma spal de nenumarate ori, ori de cate ori necesita sa ating alte obiecte precum cani pahare si folosesc doar un pahar propriu cu mare atentie sa nu fie la indemana altora (a copiilor!)

Sanatate!
Simply_i
Postat pe 18 Ianuarie 2009 19:55
PT. FILOFTEIA,ROXX2009,
SUNT 2 PRODUSE 100%PURE,100%NATURALE,CARE NU DAU REACTII ADVERSE.
PT. MAI MULTE DETALII SCRIE-MI LA ADRESA DE EMAIL ivanescu.daniela@yahoo.com
ivanescu
Postat pe 26 Ianuarie 2009 09:45
as dori sa imi spui si mie care sint medicamentele pe care mi le recomandai.Iti multumesc si sper sa imi fie de folos.
mili_1956
Postat pe 26 Ianuarie 2009 17:55
nu exista vindecare pt herpes odata luat e in tine.se poate trata cu creme si medicamente si trece.reapare atunci cand imunitatea scade.recomandat e sa mergi la un medic ginecolog sau sa intrebi la farmacie.multa sanatate
iza_alisa
Postat pe 12 Februarie 2009 22:51
De la: iza_alisa, la data 2009-02-12 22:51:34nu exista vindecare pt herpes odata luat e in tine.se poate trata cu creme si medicamente si trece.reapare atunci cand imunitatea scade.recomandat e sa mergi la un medic ginecolog sau sa intrebi la farmacie.multa sanatate
se poate elimina din organism cu ajutorul sistemului imunitar...pentru aceasta exista: http://www.4life.com/shopping/productdetail.aspx?mode=1&iid=24075&cid=68
irina4life
Postat pe 17 Martie 2009 20:27
Buna ziua,
Doresc sa va impartasesc cateva detalii despre un produs NOU, unic pe piata din Romania, care ti-ar putea fi de un real folos . Este vorba despre absorbante active LOVE MOON ale corporatiei Winalite (www.edera.ro) care se deosebesc de oricare altele, prin faptul ca au incorporat in ele o banda dintr-un materal special (patentat) care, in contact cu corpul emite o mare concentratie de ioni negativi. Este un produs revolutionar, cu actiune imediata si eficace. Ionii negativi (anionii),datorita sarcinii electrice negative distrug bacteriile anaerobe(care au sarcina electrica pozitiva) avand astfel efecte benefice in starea generala de sanatate si in numeroase afectiuni : eroziune si infectii ale colului uterin cu toate tipurile de bacterii, candidoze, chist ovarian, miom uterin, fibromiom, endometrioza, infectia cailor urinare, prolaps vaginal, incontinenta urinara, arsuri si uscaciune vaginala (la menopauza), dismenoree, scurgeri excesive, herpes, cancer de col uterin etc. Actiunea generarii de anioni este complet naturala si nu are nici o contraindicatie. In plus, elimina mirosurile. Atentie ! - foarte important este ca se livreaza impreuna cu un card de autoanalize (GRATIS !) pentru aflarea imediata a starii de sanatate (in special a colului uterin) etc. In Romania aceste produse abea incep sa fie cunoscute, in lume fiind deja un miliard de beneficiari ai produsului In lume, inclusiv in America, se afla pe piata deja de 2 ani. Produsele au cetificate FDA-USA si UE. Diferenta de pret fata de absorbantele obisnuite este nesemnificativa, in raport cu multele avantaje oferite de tampoanele anionice cu protectie activa. O veste foarte bine primita de doamne si domnisoare care au optat deja pentru absorbantele LOVE MOON : de curand produsele firmei noastre s-au diversificat, iar preturile s-au micsorat, devenind mult mai atractive si accesibile tuturor femeilor care au probleme de sanatate sau doresc sa le previna. De acum inainte veti putea beneficia nu numai de absorbantele pentru ciclu normal, ciclu abundent sau pentru uz zilnic, ci si de absorbante mini, absorbantele pentru bikini, talpici cu emisii de infrarosii si de ioni negativi sau seturi cu plasturi impotriva durerilor de ciclu (ofera mai mult de 16 ore de alinare a durerilor, disconfort abdominal, eliminarea durerilor cauzate de raceala si este ideal pentru intretinerea ovarelor sau ingrijirea dupa avort).
.
Relatii : loapersonal@yahoo.com si 0745.074.755 sau 0768.05.68.69
deliapetrescu@yahoo.com
Postat pe 2 Septembrie 2009 21:04
Am citit ca ovulele SUPERFORTE de la Elite Nutritia din Deva sunt foarte eficiente,impreuna cu suplimente pentru imunitate. Se pot comanda telefonic la telefonul 0254/231061.
Multa sanatate !
Ioana--
Postat pe 28 Decembrie 2009 06:17
De la: Simply_i, la data 2009-01-18 19:55:00
Daca ati putea renunta la MODERNELE relatii sexuale, si ati astepta cu totii (atat femei cat si barbati) la o relatie unica ..... !!!?
Sanatate!


Hop si Maica Precista cu sfatul asta! De parca ai lua vreun barbat virgin sa-ti fie sot. Atentie, am zis barbat, nu baiat.

Sanatate si tie!


Si daca stim ca herpesul genital NU se vindeca, la ce bun atatea reclame pe aici (ca doar asta faceti, reclama)? Orice medic stie ce unguent sa-i dea. Trimiteti oamenii la medic daca tot aveti de gand sa-i ajutati cu un sfat bun.
rashela
Postat pe 14 Mai 2011 08:05

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
buna 4 De la: office_salinasusesi_ro 25 Februarie 2010 08:30
Ma casatoresc peste 2 luni.....??? 22 De la: Floare_de_crin 16 Iunie 2010 11:19
intrebare... pot spune ca este destul de importanta 11 De la: matzu_2005 3 Februarie 2011 03:05
Postinor 2. 4 De la: roscatik_ana 2 Aprilie 2012 12:23
Candida- tratament 45 De la: kudika_936944 5 Octombrie 2013 19:35