Setari Cookie-uri

Iubirea sub semnul stresului

Buna dragilor si dragelor Subiectul meu e unul mai mult legat de suflet,si stiu k la un moment dat cu totii am stiut ce inseamna.Fiekare are povestea lui de viata,a mea e suficient de luuunga.In mare pot spune k dupa suferinte lungi si multe probleme nascute intr-o familie care se numea asa doar de forma,akum la 23 de ani sunt bine,sau mai bine dekat ma ateptam.M-a ajutat Dumnezeu,am un iubit pe kare il iubesk,este exakt genul de om pe kare mi-l doresc de mica,-a adus linistea pe kare nimeni in familia mea nu a avut-o.De un an de zile stam impreuna cu chirie si ne e bine.Doar ca de doua luni el numai are job,decat eu mai lucrez momentan,am intrat in datorii nu ne mai permitem chiria,de mutat in orasul asta nu ai unde chirie mai mica decat aici 300 euro nu gasim,parca mergem in gol.Automat sunt si discutii,nervi,apetit sexual din partea mea egal cu zero:(Fetelor,voi cum procedati intr-o situatie urata?astel incat ceea ce e cel mai important adika iubirea si intelegerea sa nu se piarda?

va pup si va doresk liniste in suflet
ciufi_healthy
Postat pe 18 Ianuarie 2009 09:41
buna alina. cred ca si sa stai cu cineva se invata in timp, relatiile evolueaza in timp. iti inteleg criza datorata problemelor financiare, dar probabil ca si el e stresat, nu e usor in vremurile astea sa gasesti un job, ianuarie apoi e o luna grea de cautare. toata lumea e innebunita de criza financiara si cei care vor sa schimbe sunt afectati si raman unde sunt chiar daca nu e jobul perfect.

cred ca ar ajuta sa te pui in locul lui in privinta asta in sensul ca daca nu ai avea un job ce ai face? de ce ai avea nevoie? de suportul lui, sa-l simti alaturi indiferent de situatie, sa simti ca te iubeste. cand simti ca cel de alturi te iubeste doar daca esti intr-un anumit fel te simti presat de situatie si stresat si poti gresi foarte usor, te poti imbolnavi pentru ca ai impresia ca nu esti important si nu te simti iubit.
concentreaza-te asupra lucrurilor pozitive din viata voastra: sunteti sanatosi, tineri, va aveti unul pe celalalt, va iubiti si locuiti impreuna (va vedeti in fiecare zi). daca ramaneti pozitivi si el e linistit si sigur se vede in mod sigur si in atitudinea cu care merge la interviuri si are infinit mai multe sanse decat daca merge stresat, gata sa accepte orice numai ca sa "rezolve problema" si sa riste sa nu reuseasca. barbatii au nevoie sa se simta iubiti. incurajeaza-l si fa-l sa se simta iubit, glumeste pe seama problemelor si spune-i ca isi va gasi un job foarte si incet vei crede si tu asta si asa se va intampla.
stiu ca e greu si ca pare uneori imposibil de realizat, dar nu va lasati prada disperarii. uneori cand situatia pare mai grea atunci apare sansa/solutia. intre timp nu va pot ajuta parintii? ai tai sau ai lui?

va doresc tot binele din lume si astept vesti bune
eleain
Postat pe 21 Ianuarie 2009 11:49
da....te inteleg.....si eu am un pic de stres tot din cauza lipsei de job al lui......kulmea, si-a dat demisia pe 6 decembrie! daca poti crede chiar inainte de sarbatori...asa ca am stat cumintei acasa.....am fost de fapt la ai lui intr-un orasel mic, dar norocul meu ca sunt ff de treaba si a fost totul ok. si inca si acuma merge greu cautarea....nu mai pot sa-i spun nimica, e stresat da nu ff tare....mie mi-e groaza insa de inca o zi de 1 dupa care ne urmeaza ratele...stiu ca nu e usor deloc fir-ar sa fie.....tot astept sa treaca si sa fie ok dar cand?......mai tb putintica rabdare, alt sfat nu am sincer....unde locuiti? bucuresti? tb mers la toate agentiile de recrutare aia mai au idee ce se cauta si mai fac munca putin si pt tine, cd au chef, normal...succese!
dreamer_healthy
Postat pe 23 Ianuarie 2009 17:13
Ce bine va inteleg. Al meu nu si-a pierdut job-ul dar a facut greseli mari in "afaceri" si nu stiu cum o vom scoate la capat, rate, chirie, etc. Cert e ca trebuie multa intelegere din partea noastra daca nu vrem sa se strice relatia. Va pup si va doresc multa bafta, la fel ca si mie. Dumnezeu sa ne ajute!
oanasioli
Postat pe 25 Ianuarie 2009 22:25
Iti multumesc din suflet pentru sfaturi,inseamna mult pentru mine.Vreau sa strig in gura mare ca o sa fie bine dar parca nu mai am forta.Vis a vis de intrebare,parintii nu ne pot ajuta sunt intr-o situatie ff modesta,asa ca trebuie sa o facem cu puterea noastra.

Va pup acum ,eu sunt la munca si nu prea pot sa stau mult.
ciufi_healthy
Postat pe 27 Ianuarie 2009 14:11
vi se pare normal sa faci dragoste de 3-4 ori pe luna , fiind tineri si proaspat casatoriti? .... chiar daca lucreaza mult si sunt stresati amandoi ... oare nu se mai iubesc sau e doar stresul de vina?
jessica23_healthy
Postat pe 29 Ianuarie 2009 01:18
yessy, depinde de cum vede unul normalitatea.
iubirea nu se masoara in numar de contacte sexuale, daca exista sentimente profunde nu prea conteaza de cate ori.
pe de alta parte, poate sunt de clarificat anumite aspecte: ce i-ar placea unul altuia, cum i-ar placea, aspecte care uneori nu sunt discutate din timiditate sau sa nu-si faca partenerul cine stie ce impresie. in cazul barbatilor pentru a nu-si rani partenera, sa nu inteleaga ca nu-i destul de "buna", nu spun nimic despre fanteziile lor. dar in mod sigur le place sa fie surprinsi nu cu cine romatice la lumanari ci cu multa "determinare" din partea femeilor. indiferent de oboseala sau stres, imposibil sa nu reactioneze. sunt multe femei care asteapta sa fie dorite doar prin simpla prezenta, fara sa faca nimic in directia respectiva. si ele sunt dorite, dar poate la un alt nivel, nu cel sexual.
eleain
Postat pe 29 Ianuarie 2009 16:30
nu e deloc normal...ceva poate nu merge bine daca se intampla atat de rar....incercati ceva metode mai noi parerea mea

Postat pe 29 Ianuarie 2009 22:45
oops !!!! incarercarca metode de relaxare fizica si psihica in primul rand,iar el trebuie sa preia treburile casnice si sa te sustita . succes www.dermavital-med.ro
mcornelia19
Postat pe 20 Februarie 2009 15:09
Nu cred ca ai apelat vreodata la Biblie.
Poate ti se pare amuzant, dar e singura metoda sa ai liniste in momente de criza.
Monalissa_healthy
Postat pe 12 Martie 2009 13:14
si la mine e la fel! suntem de 9 ani impreuna si facem sex (pt ca nu o pot numi dragoste)doar o data pe luna.nu stiu cum mai suport? asta inseamna ca nu te iubeste suficient de mult
sory_healthy
Postat pe 23 Mai 2009 18:23
De la: sory, la data 2009-05-23 18:23:25si la mine e la fel! suntem de 9 ani impreuna si facem sex (pt ca nu o pot numi dragoste)doar o data pe luna.nu stiu cum mai suport? asta inseamna ca nu te iubeste suficient de mult


cred ca de la stres e si la noi..... cand ne-am cunoscut abia asteptam sa ne putin ... acum parca m-am obisnuit asa de 4 ori pe luna ... nici nu mai am chef . Faza e ca el a mai avut relatii pana sa ma intalneasca pe mine si pentru mine a fost singurul barbat ... deci.... ma multumesc cu ce am... oricum nu mai sfatuiesc pe nimeni sa se casatoeasca virgine ca puii mei... ii faci ¨cadou¨ barbatului ¨purittea¨ ta
stresul si munca sunt de vina.... la inceput nu munceam ...aveam o gramada de timp liber ....acum dupa ce ajungem de la munca, abia asteptam sa ne bagam in pat la tv si la somn
jessica23_healthy
Postat pe 5 Iunie 2009 04:35
Ma bucur cind aud si de sfaturi seroase, FELICITARI ptr. MONALISSA, nu ai descris situatia ta pe care o ai si pe care o au fff. multi, dar acest sfat si eu recomand tuturor ce vor citi acest mesaj, Va zic cititi in BIBLIE despre IOV toata cartea lui nu e mare si vedeti ce a suferit ,iar pe urma a primit din partea lui DUMNEZEU INDOIT. Nu vreau sa zic multe dar pe acest pamint vom avea multe de suferit , si avem si bucuri pe care le uitam fff. repede atunci cind trecem putin prin lipsuri, stres, fara bani,acum fara serviciu si mai stiu eu ce alte motivati mai avem. Acum nu lucrez nici eu ptr. trecem prin asa ceva ce nimeni nu sa asteptat, dar lucreaza IUBITA , e ff harnica , fara sovaieli, fara reprosuri si sintem fff. fericiti si la RAU ca si la BINE caci atunci cind am semnat , cununat si inpreunat asa am spus ca vom fi TOTUL UNUL PENTRU ALTUL cit vom trai. Dragilor va zic nu va mai tot plingeti ca nu faceti de nustiy cite ori XEX ori dragost cum vreti sa ziceti ca viata nu sta nimai in XEX ,toate la vremea lor, .Risul are vremea lui si plinsul are vremea lui. Va incurajrz pe toti : CERETI SANATATR ,PUTERE DE LUCRU,O INIMA MULTUMITA DE LA CEL CE VA POATE AJUTA, SPRIJINI SI BINECUVINTA adica de la DUMNEZEU, EL FIE CO NOI TOTI.
gligorvichi
Postat pe 10 Iunie 2009 10:50
tarot_healthy
Postat pe 11 Noiembrie 2009 18:10
Si eu am trecut printr-o situatie asemanatoare.
In loc sa-l inteleg m-am incapatanat sa imi plang de mila si sa-i tot reprosez incompetenta lui.
Acum imi pare rau deoarece am observat ca reprosurile nu m-au ajutat cu nimic ci dincontra ne-au indepartat unul de altul...
blue_little_angel
Postat pe 10 Decembrie 2009 21:12
De la: tarot, la data 2009-11-11 18:10:59



again???????????

anastasia_m
Postat pe 21 Ianuarie 2010 18:16

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
endometrioza 4 De la: valy87 6 Iulie 2011 18:19
Scurgeri albicioase 5 De la: kudika503694 18 Iulie 2012 20:10
amenoreea 1 De la: 12ani 10 Noiembrie 2008 17:02
cand trebuie sa miste copilul?la ce luna 16 De la: kudika466081 4 Noiembrie 2011 14:56
Sangerari 10 De la: Lucya_Luciana_1 20 Decembrie 2016 09:59