Setari Cookie-uri

Chisturi mamare

De la: elenatot, la data 2009-04-22 20:23:34
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 00:05:53
De la: elenatot, la data 2009-04-21 20:14:07Vad ca esti foarte istet!!!!!!!!!!! dar de fapt care e rolul tau aici? atotstiitorule? Tu le stii pe toate, sau aici iti vinzi produsele?

Te deranjeaza ca cineva iti raspunde cu profesionalism,sau faptul ca nu poti fi mai convingator/convingatoare pentru a reusi sa impui anumite minciuni ca fiind adevaruri?


Nu ma deranjezi chiar deloc inafara de faptul ca te tii foarte destept , cred ca inainte sa scrii cauti cuvintele in dictionar, eu chiar am primit acel email fiind rugata sa-l dau mai departe si daca ma aflu aici cauza este ca am chisturi si dureri mari de san, nu m-am bagat sa dau sfaturi sau sa o fac pe desteapta. Am facut si fac tratamente indicate doar de medici indiferent din care ramura au facut parte, Succes la polemici vad ca te bagi ca musca in .......................................

Faptul ca eu aduc argumente nu se numeste polemica ci cel care nu accepta argumentele.Se pare ca ne crezi si prosti ,sau crezi ca nu stim sa citim primul tau mesaj?Daca tot sustii ca urmezi tratamente indicate doar de medici, de ce susti acea reteta cu tuica sau alata bautura alcoolica?Eu inteleg sa dai o informatie sigura numai daca este probata,tu ai probat aceasta informatie?Te-as ruga si putina decenta.
enemgabriel
Postat pe 23 Aprilie 2009 08:45
Nea Ene, esti femeie sau barbat, id ul tau e de barbat si tu vorbesti ca si cum ai fi femeie, ma uimesti cu faptul ca tu nu vinzi ci doar informezi corect, probabil banii iti vin foarte usor de la fraierii recruti de asta nu te mai obosesti sa vinzi , bravo tie, iti ramane doar sa informezi corect. euro asta creste cam mult, probabil ti au scazut sigur si vanzarile, frumoasa perdea asta cu informatul corect.
lover_woman
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:40
De la: soare_mirela, la data 2009-04-23 16:40:21Nea Ene, esti femeie sau barbat, id ul tau e de barbat si tu vorbesti ca si cum ai fi femeie, ma uimesti cu faptul ca tu nu vinzi ci doar informezi corect, probabil banii iti vin foarte usor de la fraierii recruti de asta nu te mai obosesti sa vinzi , bravo tie, iti ramane doar sa informezi corect. euro asta creste cam mult, probabil ti au scazut sigur si vanzarile, frumoasa perdea asta cu informatul corect.
Ce treaba are sexul cu cea ce fac eu pe forum?Poti sa-mi spui de ce ii numesti fraieri?De ce te consideri mai presus de acei consumatori pe care ii numesti fraieri,printre care si familia mea?Cand ai sa intelegi dumneata MLM atunci sa vorbesti de vanzari si c iti trece prin cap,ok?Faptul ca eu castig si muncesc cinstit alaturi de acei fraieri imi da dreptul sa traiesc viata pe care mi-o doresc si nu cea pe care mi-o doresc "binevoitorii".
enemgabriel
Postat pe 23 Aprilie 2009 16:47
eu nu cred ca exista atata aloe vera sa satisfaca o planeta intreaga,din pacate nu sunt singura care crede lucrul asta,mi-a confirmat si doctorita care ma ingrijit 2 ani de zile.am incercat sa iau si eu cand am avut probleme de sanatate.din nefericire produsul nu e chiar suta la suta natural,asa cum bateti voi campii aici,fara suparare.se comercializeaza si in bidoane de 5litri si nu cred ca e cineva atat de naiv sa creada ca ala e suc de aloe vera pur.am ajuns la concluzia ca unii profita de disperarea unor oameni,pur si simplu pt a se imbogatii,fara sa se gandeasca ca le-ar putea face rau.nu as vrea sa mi-o luati in nume de rau e parerea mea personala.
marilena_marilena
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:37
De la: marlen_marlen, la data 2009-04-23 17:37:29eu nu cred ca exista atata aloe vera sa satisfaca o planeta intreaga,din pacate nu sunt singura care crede lucrul asta,mi-a confirmat si doctorita care ma ingrijit 2 ani de zile.am incercat sa iau si eu cand am avut probleme de sanatate.din nefericire produsul nu e chiar suta la suta natural,asa cum bateti voi campii aici,fara suparare.se comercializeaza si in bidoane de 5litri si nu cred ca e cineva atat de naiv sa creada ca ala e suc de aloe vera pur.am ajuns la concluzia ca unii profita de disperarea unor oameni,pur si simplu pt a se imbogatii,fara sa se gandeasca ca le-ar putea face rau.nu as vrea sa mi-o luati in nume de rau e parerea mea personala.

Ok,am inteles acum de ce nu ai suficienta incredere .FLP este lider mondial,probabil acel gel(defapt ,sigur) nu este produs de FLP,ci de acesti smecheri de Romania ,care intradevar vor sa profite de naivitaea oamenilor si de renumele plantei pentru a se imbogatii.Daca doresti sa vezi despre ce gel de aloe vera este vorba,am la profil filmul cu prezentarea companiei si ce gel trebuie consumat.Daca mai aveti ceva neclaritati am sa incerc sa le clarificam aici pe forum si nu in mesaje private (eventual o intalnire)pentru a nu naste iar supozitii nefondate precum ca ma folosesc de forum sa-mi vand produsul.Vreau sa va faceti o parere si sa aveti o concluzie corecta in urma informarii.
enemgabriel
Postat pe 23 Aprilie 2009 17:45
De la: enemgabriel, la data 2009-04-23 16:47:11
De la: soare_mirela, la data 2009-04-23 16:40:21Nea Ene, esti femeie sau barbat, id ul tau e de barbat si tu vorbesti ca si cum ai fi femeie, ma uimesti cu faptul ca tu nu vinzi ci doar informezi corect, probabil banii iti vin foarte usor de la fraierii recruti de asta nu te mai obosesti sa vinzi , bravo tie, iti ramane doar sa informezi corect. euro asta creste cam mult, probabil ti au scazut sigur si vanzarile, frumoasa perdea asta cu informatul corect.
Ce treaba are sexul cu cea ce fac eu pe forum?Poti sa-mi spui de ce ii numesti fraieri?De ce te consideri mai presus de acei consumatori pe care ii numesti fraieri,printre care si familia mea?Cand ai sa intelegi dumneata MLM atunci sa vorbesti de vanzari si c iti trece prin cap,ok?Faptul ca eu castig si muncesc cinstit alaturi de acei fraieri imi da dreptul sa traiesc viata pe care mi-o doresc si nu cea pe care mi-o doresc "binevoitorii".


Cand am spus fraieri m-am referit la acei oameni care trebuie sa dea 12 milioane sau mai mult pe pachetul de start ca sa poata distribui aceste minunate produse, lucru pe care eu nu l consider corect, dar ce i drept ei sunt prosti ca sunt de acord sa dea atatia bani pe produse care poate nu le folosesc in intregime pentru ei, probabil la randul lor le revand sa si mai scoata din bani, eu una asa am facut.
Nu uita ca acei fraieri, mai exact banii lor te fac pe tine sa fii cocos pe forum si in special vanzarea MLM, probabil esti din cei care doar incaseaza. Nu vinzi pe forum, in schimb atragi oamenii la intalnire sa le explici mai bine ce bune sunt produsele si le vinzi pana la urma produsele, asta e o tehnica care nu este de bun simt din punctul meu de vedere, dar recunosc ca si eu am fost prostita in felul acesta.
lover_woman
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:32
e destula aloe pt ca se cultiva in mod industrial,la fel ca si graul,porumbul sau orice alta planta cultivata in mod industrial...cea care este procesata,este cultivata in acest scop...intrebarea este : cine ne garanteaza noua ca nu este "stimulata" cumva ca productia sa fie mare si profitul deasemenea??? ca deh,daca este stimulata cresterea plantei,nu se mai poate numi ca produsul finit este 100% natural,nu???
4Life
Postat pe 23 Aprilie 2009 21:41
De la: soare_mirela, la data 2009-04-23 21:32:41
De la: enemgabriel, la data 2009-04-23 16:47:11
De la: soare_mirela, la data 2009-04-23 16:40:21Nea Ene, esti femeie sau barbat, id ul tau e de barbat si tu vorbesti ca si cum ai fi femeie, ma uimesti cu faptul ca tu nu vinzi ci doar informezi corect, probabil banii iti vin foarte usor de la fraierii recruti de asta nu te mai obosesti sa vinzi , bravo tie, iti ramane doar sa informezi corect. euro asta creste cam mult, probabil ti au scazut sigur si vanzarile, frumoasa perdea asta cu informatul corect.
Ce treaba are sexul cu cea ce fac eu pe forum?Poti sa-mi spui de ce ii numesti fraieri?De ce te consideri mai presus de acei consumatori pe care ii numesti fraieri,printre care si familia mea?Cand ai sa intelegi dumneata MLM atunci sa vorbesti de vanzari si c iti trece prin cap,ok?Faptul ca eu castig si muncesc cinstit alaturi de acei fraieri imi da dreptul sa traiesc viata pe care mi-o doresc si nu cea pe care mi-o doresc "binevoitorii".


Cand am spus fraieri m-am referit la acei oameni care trebuie sa dea 12 milioane sau mai mult pe pachetul de start ca sa poata distribui aceste minunate produse, lucru pe care eu nu l consider corect, dar ce i drept ei sunt prosti ca sunt de acord sa dea atatia bani pe produse care poate nu le folosesc in intregime pentru ei, probabil la randul lor le revand sa si mai scoata din bani, eu una asa am facut.
Nu uita ca acei fraieri, mai exact banii lor te fac pe tine sa fii cocos pe forum si in special vanzarea MLM, probabil esti din cei care doar incaseaza. Nu vinzi pe forum, in schimb atragi oamenii la intalnire sa le explici mai bine ce bune sunt produsele si le vinzi pana la urma produsele, asta e o tehnica care nu este de bun simt din punctul meu de vedere, dar recunosc ca si eu am fost prostita in felul acesta.
mirela,faci o confuzie...acei oameni care au ales sa dea banii,sigur nu au fost fortati de nimeni,a fost decizia lor proprie,luata in cunostinta de cauza dupa o informare mai mult sau mai putin corecta...nu avem noi dreptul sa-i catalogam nicicum...am dreptate???si vezi tu,pana la urma asta este MLM-ul...orice ai vinde sau orice servicii ai presta in acest sistem,cei care au luat decizia de a se afilia unei structuri inaintea altora,mereu vor fi in castig daca isi vor face treaba corect....deoarece asta este sistemul.
4Life
Postat pe 23 Aprilie 2009 22:07

Cand am spus fraieri m-am referit la acei oameni care trebuie sa dea 12 milioane sau mai mult pe pachetul de start ca sa poata distribui aceste minunate produse, lucru pe care eu nu l consider corect, dar ce i drept ei sunt prosti ca sunt de acord sa dea atatia bani pe produse care poate nu le folosesc in intregime pentru ei, probabil la randul lor le revand sa si mai scoata din bani, eu una asa am facut.
Nu uita ca acei fraieri, mai exact banii lor te fac pe tine sa fii cocos pe forum si in special vanzarea MLM, probabil esti din cei care doar incaseaza. Nu vinzi pe forum, in schimb atragi oamenii la intalnire sa le explici mai bine ce bune sunt produsele si le vinzi pana la urma produsele, asta e o tehnica care nu este de bun simt din punctul meu de vedere, dar recunosc ca si eu am fost prostita in felul acesta.[/quote]




Intram in detalii legate de afacere,nu cred ca isi are loc aici aceasta discutie.Oricum nu este obligatoriu sa cumperi acel pachet,nu ca ai fost prostita,dar nu sti sa faci afaceri.Intelege pentru totdeauna(oricum nu ai cum sa intelegi,MLM nu inseamna vanzare directa de la mine),sunt aici sa-ti demonstrez ca bati campii, nu sa vand produse.Tu ai spus ca o sa-mi iei toti clientii,succes,insa daca spui bazaconii depsre anumite produse pe care nu le cunosti vezi ca sunt aici si te "taxez".Vorebeste intodeauna despre ce consideri ca sti cel mai bine.
enemgabriel
Postat pe 24 Aprilie 2009 08:46
De la: TF_, la data 2009-04-23 21:41:07e destula aloe pt ca se cultiva in mod industrial,la fel ca si graul,porumbul sau orice alta planta cultivata in mod industrial...cea care este procesata,este cultivata in acest scop...intrebarea este : cine ne garanteaza noua ca nu este "stimulata" cumva ca productia sa fie mare si profitul deasemenea??? ca deh,daca este stimulata cresterea plantei,nu se mai poate numi ca produsul finit este 100% natural,nu???

Gogule,vezi ca o iei pe aratura.Aloe vera nu sa cultiva precum graul.Cine iti garanteaza:FOREVER LIVING PRODUCTS INTERNATIONAL.Poti sa ne spui cu ce este stimulata cresterea??????????Ca deh,spui bazaconii nefondate,astept raspunsul tau neprofesionist ca sa-ti mai trezesc creierul din somnul cel adanc.
enemgabriel
Postat pe 24 Aprilie 2009 08:50
Oare a scapat cineva de chisturi mamare cu ajutorul produselor cu aloe vera de care vorbiti ?

Astept cu nerabdare sa aflu vesti de la persoane care s-au vindecat sau macar s-au micsorat chisturile in cazul celor mari de 3 cm cum am eu.

Ca tratament medicamentos mi s-a spus ca nu exista nimic in afara Mastodynonului care la mine nu a dat nici un rezultat, din contra a inrautatit situatia, chisturile au crescut si durerile asemenea dar poate exista remedii naturiste care au dat rezultate.

Postati aici ce remedii, regimuri, ceaiuri care le-ati folosit pentru vindecarea lor si nu certuri interminabile.
el_
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:17
De la: ela55, la data 2009-04-24 11:17:33Oare a scapat cineva de chisturi mamare cu ajutorul produselor cu aloe vera de care vorbiti ?

Astept cu nerabdare sa aflu vesti de la persoane care s-au vindecat sau macar s-au micsorat chisturile in cazul celor mari de 3 cm cum am eu.

Ca tratament medicamentos mi s-a spus ca nu exista nimic in afara Mastodynonului care la mine nu a dat nici un rezultat, din contra a inrautatit situatia, chisturile au crescut si durerile asemenea dar poate exista remedii naturiste care au dat rezultate.

Postati aici ce remedii, regimuri, ceaiuri care le-ati folosit pentru vindecarea lor si nu certuri interminabile.

Nu pot promite aceste lucruri precum vindecarea,desi sunt cazuri care au auvut rezultate uimitoare.Problema este ca produsele fiind naturale lucreaza ca adjuvant si modul de reactie difera de la organism la organism si ca efect dar si ca timp.Ce pot sa-ti recomand este :ca nu-ti ramane decat sa incerci.Atentie, produsele pe baza de aloe vera de la FLP nu sunt medicamente,dar pot actiona ca un "medicament" natural fara efecte adverse.
enemgabriel
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:26
Buna !

Am citit doar cateva din mesajele voastre.... nu am timp sa citesc tot pt ca am un copilas mic de o luna si timpul nu-mi permite.Am intrat insa pt a va scrie ca intr-adevar gelul de aloe vera face minuni. Eu am avut in 2002 mastoza chistica la un san si m-am vindecat cu gel aloe vera ( am baut insa cateva bidonase bune ). Acum mi-au s-au inflamat ganglionii limfatici ai gatului si ma tratez tot cu gel de aloe vera care m-a ajutat mereu la necaz... Nu sunt distribuitoare de aloe vera si nu am nici un fals interes. Nici nu cred ca o sa mai am timp sa mai intru pe forumul asta vreodata > pur si simplu am vrut sa va zic ca da face si minuni.Eu cautam altceva pe net si mi s-a deschis o ferestruica cu un pasaj din discutia asta a voastra.

Sanatate tuturor !
olgutza_83
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:32
De la: healthy001755, la data 2009-04-24 11:32:59Buna !

Am citit doar cateva din mesajele voastre.... nu am timp sa citesc tot pt ca am un copilas mic de o luna si timpul nu-mi permite.Am intrat insa pt a va scrie ca intr-adevar gelul de aloe vera face minuni. Eu am avut in 2002 mastoza chistica la un san si m-am vindecat cu gel aloe vera ( am baut insa cateva bidonase bune ). Acum mi-au s-au inflamat ganglionii limfatici ai gatului si ma tratez tot cu gel de aloe vera care m-a ajutat mereu la necaz... Nu sunt distribuitoare de aloe vera si nu am nici un fals interes. Nici nu cred ca o sa mai am timp sa mai intru pe forumul asta vreodata > pur si simplu am vrut sa va zic ca da face si minuni.Eu cautam altceva pe net si mi s-a deschis o ferestruica cu un pasaj din discutia asta a voastra.

Sanatate tuturor !

Asemenea si dumneavoastra si familiei dumneavoastra.
enemgabriel
Postat pe 24 Aprilie 2009 11:39
De la: soare_mirela, la data 2009-04-24 15:11:00
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 08:46:34
Cand am spus fraieri m-am referit la acei oameni care trebuie sa dea 12 milioane sau mai mult pe pachetul de start ca sa poata distribui aceste minunate produse, lucru pe care eu nu l consider corect, dar ce i drept ei sunt prosti ca sunt de acord sa dea atatia bani pe produse care poate nu le folosesc in intregime pentru ei, probabil la randul lor le revand sa si mai scoata din bani, eu una asa am facut.
Nu uita ca acei fraieri, mai exact banii lor te fac pe tine sa fii cocos pe forum si in special vanzarea MLM, probabil esti din cei care doar incaseaza. Nu vinzi pe forum, in schimb atragi oamenii la intalnire sa le explici mai bine ce bune sunt produsele si le vinzi pana la urma produsele, asta e o tehnica care nu este de bun simt din punctul meu de vedere, dar recunosc ca si eu am fost prostita in felul acesta.





Intram in detalii legate de afacere,nu cred ca isi are loc aici aceasta discutie.Oricum nu este obligatoriu sa cumperi acel pachet,nu ca ai fost prostita,dar nu sti sa faci afaceri.Intelege pentru totdeauna(oricum nu ai cum sa intelegi,MLM nu inseamna vanzare directa de la mine),sunt aici sa-ti demonstrez ca bati campii, nu sa vand produse.Tu ai spus ca o sa-mi iei toti clientii,succes,insa daca spui bazaconii depsre anumite produse pe care nu le cunosti vezi ca sunt aici si te "taxez".Vorebeste intodeauna despre ce consideri ca sti cel mai bine.


A sti, in contextul folosit de tine se scrie cu doi i, adica asa stii, asta ca sa informezi lumea si corect gramatical ca de agramati e plina lumea.Iar daca tu mi spui ca nu stiu sa fac afaceri te inseli amarnic, am 6 ani experienta in vanzari si nu prostii din astea gen MLM, ca eu muncesc singura, nu am fraieri care vand pt mine, intelegi tu ?[/quote]
Avand in vedere faptul ca se scrie cu un anumit ritm , aceste greseli ortografice sunt des intalnite si acceptate,da ,ma rog daca vrei tu:sunt agramat si asta nu conteaza in afacerea mea.Conteaza ce spun si nu ce scriu.Faptul ca esti impotriva acestor produse sau gen de afacere ma face sa cred ca habar nu ai de afacere cat despre produse ,e clar ca iti este amenintata piata si nu piata de prosti,ci de niste oamenii pe care ii pacalesti.Cat despre atitudinea ta :nu ma mir ca exista agresori in domeniul vanzarilor,esti unul dintre ei.A, apropo ,tu faci vanzari si nu afaceri,asta ca sa te destepti si sa nu te crezi om de afaceri.
enemgabriel
Postat pe 24 Aprilie 2009 15:18
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 11:39:25
De la: healthy001755, la data 2009-04-24 11:32:59Buna !

Am citit doar cateva din mesajele voastre.... nu am timp sa citesc tot pt ca am un copilas mic de o luna si timpul nu-mi permite.Am intrat insa pt a va scrie ca intr-adevar gelul de aloe vera face minuni. Eu am avut in 2002 mastoza chistica la un san si m-am vindecat cu gel aloe vera ( am baut insa cateva bidonase bune ). Acum mi-au s-au inflamat ganglionii limfatici ai gatului si ma tratez tot cu gel de aloe vera care m-a ajutat mereu la necaz... Nu sunt distribuitoare de aloe vera si nu am nici un fals interes. Nici nu cred ca o sa mai am timp sa mai intru pe forumul asta vreodata > pur si simplu am vrut sa va zic ca da face si minuni.Eu cautam altceva pe net si mi s-a deschis o ferestruica cu un pasaj din discutia asta a voastra.

Sanatate tuturor !

Asemenea si dumneavoastra si familiei dumneavoastra.
HAhaHAhaHAha...ce imaginatie au unii !!!!
4Life
Postat pe 24 Aprilie 2009 15:45
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 08:50:12
De la: TF_, la data 2009-04-23 21:41:07e destula aloe pt ca se cultiva in mod industrial,la fel ca si graul,porumbul sau orice alta planta cultivata in mod industrial...cea care este procesata,este cultivata in acest scop...intrebarea este : cine ne garanteaza noua ca nu este "stimulata" cumva ca productia sa fie mare si profitul deasemenea??? ca deh,daca este stimulata cresterea plantei,nu se mai poate numi ca produsul finit este 100% natural,nu???

Gogule,vezi ca o iei pe aratura.Aloe vera nu sa cultiva precum graul.Cine iti garanteaza:FOREVER LIVING PRODUCTS INTERNATIONAL.Poti sa ne spui cu ce este stimulata cresterea??????????Ca deh,spui bazaconii nefondate,astept raspunsul tau neprofesionist ca sa-ti mai trezesc creierul din somnul cel adanc.
enestietot...invata sa citesti corect ceea ce vezi inaintea ochilor...gica conta ce esti... eu am pus o intrebare...nu am facut o afirmatie...dar deh...daca creierul tau este in somnul cel mai adanc...lasa-l acolo,nu-l trezi,cine stie ce monstru mai apare printre noi si nu-l vrem
4Life
Postat pe 24 Aprilie 2009 15:53
De la: TF_, la data 2009-04-24 15:53:14
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 08:50:12
De la: TF_, la data 2009-04-23 21:41:07e destula aloe pt ca se cultiva in mod industrial,la fel ca si graul,porumbul sau orice alta planta cultivata in mod industrial...cea care este procesata,este cultivata in acest scop...intrebarea este : cine ne garanteaza noua ca nu este "stimulata" cumva ca productia sa fie mare si profitul deasemenea??? ca deh,daca este stimulata cresterea plantei,nu se mai poate numi ca produsul finit este 100% natural,nu???

Gogule,vezi ca o iei pe aratura.Aloe vera nu sa cultiva precum graul.Cine iti garanteaza:FOREVER LIVING PRODUCTS INTERNATIONAL.Poti sa ne spui cu ce este stimulata cresterea??????????Ca deh,spui bazaconii nefondate,astept raspunsul tau neprofesionist ca sa-ti mai trezesc creierul din somnul cel adanc.
enestietot...invata sa citesti corect ceea ce vezi inaintea ochilor...gica conta ce esti... eu am pus o intrebare...nu am facut o afirmatie...dar deh...daca creierul tau este in somnul cel mai adanc...lasa-l acolo,nu-l trezi,cine stie ce monstru mai apare printre noi si nu-l vrem
Ce sa-i faci,asta e nielul tau de gandire.
enemgabriel
Postat pe 24 Aprilie 2009 22:13
De la: enemgabriel, la data 2009-04-23 08:45:30
De la: elenatot, la data 2009-04-22 20:23:34
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 00:05:53
De la: elenatot, la data 2009-04-21 20:14:07Vad ca esti foarte istet!!!!!!!!!!! dar de fapt care e rolul tau aici? atotstiitorule? Tu le stii pe toate, sau aici iti vinzi produsele?

Te deranjeaza ca cineva iti raspunde cu profesionalism,sau faptul ca nu poti fi mai convingator/convingatoare pentru a reusi sa impui anumite minciuni ca fiind adevaruri?


Nu ma deranjezi chiar deloc inafara de faptul ca te tii foarte destept , cred ca inainte sa scrii cauti cuvintele in dictionar, eu chiar am primit acel email fiind rugata sa-l dau mai departe si daca ma aflu aici cauza este ca am chisturi si dureri mari de san, nu m-am bagat sa dau sfaturi sau sa o fac pe desteapta. Am facut si fac tratamente indicate doar de medici indiferent din care ramura au facut parte, Succes la polemici vad ca te bagi ca musca in .......................................

Faptul ca eu aduc argumente nu se numeste polemica ci cel care nu accepta argumentele.Se pare ca ne crezi si prosti ,sau crezi ca nu stim sa citim primul tau mesaj?Daca tot sustii ca urmezi tratamente indicate doar de medici, de ce susti acea reteta cu tuica sau alata bautura alcoolica?Eu inteleg sa dai o informatie sigura numai daca este probata,tu ai probat aceasta informatie?Te-as ruga si putina decenta.

Mai scuteste-ma ca ma plictisesti deja,nu am nervi de tine si dispari dintre femei, PAS
protopa
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:23
De la: elenatot, la data 2009-04-25 16:23:03
De la: enemgabriel, la data 2009-04-23 08:45:30
De la: elenatot, la data 2009-04-22 20:23:34
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 00:05:53
De la: elenatot, la data 2009-04-21 20:14:07Vad ca esti foarte istet!!!!!!!!!!! dar de fapt care e rolul tau aici? atotstiitorule? Tu le stii pe toate, sau aici iti vinzi produsele?

Te deranjeaza ca cineva iti raspunde cu profesionalism,sau faptul ca nu poti fi mai convingator/convingatoare pentru a reusi sa impui anumite minciuni ca fiind adevaruri?


Nu ma deranjezi chiar deloc inafara de faptul ca te tii foarte destept , cred ca inainte sa scrii cauti cuvintele in dictionar, eu chiar am primit acel email fiind rugata sa-l dau mai departe si daca ma aflu aici cauza este ca am chisturi si dureri mari de san, nu m-am bagat sa dau sfaturi sau sa o fac pe desteapta. Am facut si fac tratamente indicate doar de medici indiferent din care ramura au facut parte, Succes la polemici vad ca te bagi ca musca in .......................................

Faptul ca eu aduc argumente nu se numeste polemica ci cel care nu accepta argumentele.Se pare ca ne crezi si prosti ,sau crezi ca nu stim sa citim primul tau mesaj?Daca tot sustii ca urmezi tratamente indicate doar de medici, de ce susti acea reteta cu tuica sau alata bautura alcoolica?Eu inteleg sa dai o informatie sigura numai daca este probata,tu ai probat aceasta informatie?Te-as ruga si putina decenta.

Mai scuteste-ma ca ma plictisesti deja,nu am nervi de tine si dispari dintre femei, PAS

Ce sa-i faci,asta e nielul tau de gandire. Papusa,daca ai chef sa te certi cu cineva ,afla ca eu nu ma cert cu tine din simplu motiv:esti in plus si tu si tuica dumitale.
enemgabriel
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:31
Ai facut cateva vedre de tuica si ce ai zis:vand niste tuica ca asa scrie in reteta care am auzit-o la radio sant .Ca fata desteapta sunt ,pacat ca sunt niste prosti ca ene care se pun contra la ineptiile pe care le spun,RUSINE.
enemgabriel
Postat pe 25 Aprilie 2009 16:33
Cinci lucruri importante pentru organismul uman

Efectele principale ale gelului de Aloe Vera pot fi grupate in cinci directii principale de actiune:
- Detoxifierea: Aloe Vera normalizeaza metabolismul si detoxifica organismul. Prin actiunea componentelor active care ajung la nivel celular se obtine o purificare deosebita prin eliminarea toxinelor stocate la toate nivelurile organismului, fapt care duce la inlaturarea uneia dintre cele mai importante cauze ale imbolnavirilor.
- Stimularea regenerarii celulare: Dr. Ivan Danhoff a demosnstrat foarte clar faptul ca sub influenta gelului de Aloe Vera cresterea celulara este stimulata de 6-8 ori!
- Penetratia: Aloe Vera, prin agentii sai activi, are capacitatea de a patrunde tesuturile umane pana la al 7-lea nivel (pielea, fascia musculara si sa ajunga chiar la nivel de os), spre deosebire de toate substantele cunoscute care pot penetra maxim 4 straturi. Cele mai multe substante, inclusiv apa, patrund in piele numai 2 straturi. Astfel, poate vehicula componentele active sau ale substantelor cu care este asociata pana la nivelul la care se afla afectiunea.
enemgabriel
Postat pe 25 Aprilie 2009 17:00
De la: enemgabriel, la data 2009-04-25 17:00:08Cinci lucruri importante pentru organismul uman

Efectele principale ale gelului de Aloe Vera pot fi grupate in cinci directii principale de actiune:
- Detoxifierea: Aloe Vera normalizeaza metabolismul si detoxifica organismul. Prin actiunea componentelor active care ajung la nivel celular se obtine o purificare deosebita prin eliminarea toxinelor stocate la toate nivelurile organismului, fapt care duce la inlaturarea uneia dintre cele mai importante cauze ale imbolnavirilor.
- Stimularea regenerarii celulare: Dr. Ivan Danhoff a demosnstrat foarte clar faptul ca sub influenta gelului de Aloe Vera cresterea celulara este stimulata de 6-8 ori!
- Penetratia: Aloe Vera, prin agentii sai activi, are capacitatea de a patrunde tesuturile umane pana la al 7-lea nivel (pielea, fascia musculara si sa ajunga chiar la nivel de os), spre deosebire de toate substantele cunoscute care pot penetra maxim 4 straturi. Cele mai multe substante, inclusiv apa, patrund in piele numai 2 straturi. Astfel, poate vehicula componentele active sau ale substantelor cu care este asociata pana la nivelul la care se afla afectiunea.
asa...mai departe???sau sa asteptam sa ti se trezeasca creierul???
4Life
Postat pe 25 Aprilie 2009 19:04
Radicalii liberi ºi îmbãtrânirea

Încã în 1956, s-a emis ipoteza creºterii în exces a radicalilor liberi o datã cu vârsta, pe fondul scãderii concentraþiei antioxidanþilor din organism.
Astãzi se acceptã douã teorii privind îmbãtrânirea biologicã:
1. Teoria erorii genetice considerã îmbãtrânirea în esenþã o sintezã proteicã deviatã, alteratã, prin defect în transcripþia informaþiei genetice ca efect secundar proceselor energo-metabolice normale din timpul vieþii, rezultând schimbãri calitative ale expresiei genice. Calitatea reacþiilor enzimo-chimice, de diferenþiere ºi dezvoltare celularã este relativã, iar controlul genetic corect este pierdut;
2. Teoria radicalilor liberi acordã rol prioritar produºilor toxici rezultaþi din reducerea parþialã a O2 ºi a multor alte substanþe. Cantitatea lor creºte o datã cu vârsta, la nivel (inter) celular ºi, po¬sedând un electron nepereche, sunt foarte reactivi ºi uºor difuzabili realizând degradãri celulare ºi subcelulare prin peroxidare lipidicã. În consecinþã, se susþine cã îmbãtrânirea este potenþial tratabilã cu substanþe antioxidante care fie reduc formarea radicalilor liberi, fie le inhibã activitatea distructivã.
Este însã evident cã cele douã teorii se întrepãtrund, elementul cheie ce le leagã nefiind altceva decât radicalii liberi, acþiunea lor nocivã în cadrul teoriei genetice fiind leziunile mutagene provocate structurii ADN-ului.
Dupã cum am pomenit, îmbãtrânirea apare ºi ca rezultat al expunerii la factorii pro-oxidanþi din mediu: radiaþii ionizante, poluanþi chimici. În replicã, se recomandã urmãtoarele cãi de control ale pro¬cesului de îmbãtrânire:
1. reducerea caloriilor;
2. reducerea lipidelor alimentare;
3. menþinerea greutãþii corporale în parametri optimi;
4. consumul de suplimente nutritive.

enemgabriel
Postat pe 25 Aprilie 2009 19:20
O condiþie pentru menþinerea stãrii de sãnãtate a omului este consumul zilnic de alimente care sã furnizeze o cantitate de energie ºi de factori nutritivi optime (proteine, glucide, lipide, substanþe minerale, vitamine ºi apã). Factorii nutritivi necesari nu sunt cuprinºi într-un singur aliment, astfel cã este obligatoriu consumul unui numãr mare de categorii de alimente în cantitãþi ºi forme de preparare care sã asigure o hranã substanþialã ºi suficientã.
Nevoile nutritive ale omului sunt satisfãcute dacã consumã zilnic alimente din fiecare grupã care urmeazã:
1. carne-ouã pentru obþinerea proteinelor, lipidelor ºi vitaminelor;
2. cereale, fãinoase pentru aportul de glucide, vitamine ºi unele proteine;
3. legume ºi fructe pentru obþinerea de glucide, vitamine, minerale ºi unele proteine;
4. lapte ºi produse lactate necesare alimentãrii organismului cu proteine, vitamine, calciu ºi alte minerale.
Cantitativ, alimentaþia se mãsoarã prin conþinutul ei energetic, o scãdere sub nivelul normal fiind consideratã ca un deficit caloric.
enemgabriel
Postat pe 25 Aprilie 2009 19:26
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 15:18:14
De la: soare_mirela, la data 2009-04-24 15:11:00
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 08:46:34
Cand am spus fraieri m-am referit la acei oameni care trebuie sa dea 12 milioane sau mai mult pe pachetul de start ca sa poata distribui aceste minunate produse, lucru pe care eu nu l consider corect, dar ce i drept ei sunt prosti ca sunt de acord sa dea atatia bani pe produse care poate nu le folosesc in intregime pentru ei, probabil la randul lor le revand sa si mai scoata din bani, eu una asa am facut.
Nu uita ca acei fraieri, mai exact banii lor te fac pe tine sa fii cocos pe forum si in special vanzarea MLM, probabil esti din cei care doar incaseaza. Nu vinzi pe forum, in schimb atragi oamenii la intalnire sa le explici mai bine ce bune sunt produsele si le vinzi pana la urma produsele, asta e o tehnica care nu este de bun simt din punctul meu de vedere, dar recunosc ca si eu am fost prostita in felul acesta.





Intram in detalii legate de afacere,nu cred ca isi are loc aici aceasta discutie.Oricum nu este obligatoriu sa cumperi acel pachet,nu ca ai fost prostita,dar nu sti sa faci afaceri.Intelege pentru totdeauna(oricum nu ai cum sa intelegi,MLM nu inseamna vanzare directa de la mine),sunt aici sa-ti demonstrez ca bati campii, nu sa vand produse.Tu ai spus ca o sa-mi iei toti clientii,succes,insa daca spui bazaconii depsre anumite produse pe care nu le cunosti vezi ca sunt aici si te "taxez".Vorebeste intodeauna despre ce consideri ca sti cel mai bine.


A sti, in contextul folosit de tine se scrie cu doi i, adica asa stii, asta ca sa informezi lumea si corect gramatical ca de agramati e plina lumea.Iar daca tu mi spui ca nu stiu sa fac afaceri te inseli amarnic, am 6 ani experienta in vanzari si nu prostii din astea gen MLM, ca eu muncesc singura, nu am fraieri care vand pt mine, intelegi tu ?

Avand in vedere faptul ca se scrie cu un anumit ritm , aceste greseli ortografice sunt des intalnite si acceptate,da ,ma rog daca vrei tu:sunt agramat si asta nu conteaza in afacerea mea.Conteaza ce spun si nu ce scriu.Faptul ca esti impotriva acestor produse sau gen de afacere ma face sa cred ca habar nu ai de afacere cat despre produse ,e clar ca iti este amenintata piata si nu piata de prosti,ci de niste oamenii pe care ii pacalesti.Cat despre atitudinea ta :nu ma mir ca exista agresori in domeniul vanzarilor,esti unul dintre ei.A, apropo ,tu faci vanzari si nu afaceri,asta ca sa te destepti si sa nu te crezi om de afaceri.[/quote]

De cine sunt acceptate greselile ??? te inseli amarnic, acest tip de greseli nu trebuie tolerate, iar tu ai folosit in textul de mai sus de doua ori aceeasi greseala, adica ai scris sti in loc de stii, eu nu pacalesc oamenii, tu insa da, nu vinzi direct, doar ai chemi la intalnire si acolo convingi pe aproape toata lumea sau apoi incepi sa stresezi omul cu telefoane, probabil asta inseamna la tine sa faci afaceri, ei bine, asta e clar vanzare.
lover_woman
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:25
De la: soare_mirela, la data 2009-04-26 13:25:24
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 15:18:14
De la: soare_mirela, la data 2009-04-24 15:11:00
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 08:46:34
Cand am spus fraieri m-am referit la acei oameni care trebuie sa dea 12 milioane sau mai mult pe pachetul de start ca sa poata distribui aceste minunate produse, lucru pe care eu nu l consider corect, dar ce i drept ei sunt prosti ca sunt de acord sa dea atatia bani pe produse care poate nu le folosesc in intregime pentru ei, probabil la randul lor le revand sa si mai scoata din bani, eu una asa am facut.
Nu uita ca acei fraieri, mai exact banii lor te fac pe tine sa fii cocos pe forum si in special vanzarea MLM, probabil esti din cei care doar incaseaza. Nu vinzi pe forum, in schimb atragi oamenii la intalnire sa le explici mai bine ce bune sunt produsele si le vinzi pana la urma produsele, asta e o tehnica care nu este de bun simt din punctul meu de vedere, dar recunosc ca si eu am fost prostita in felul acesta.





Intram in detalii legate de afacere,nu cred ca isi are loc aici aceasta discutie.Oricum nu este obligatoriu sa cumperi acel pachet,nu ca ai fost prostita,dar nu sti sa faci afaceri.Intelege pentru totdeauna(oricum nu ai cum sa intelegi,MLM nu inseamna vanzare directa de la mine),sunt aici sa-ti demonstrez ca bati campii, nu sa vand produse.Tu ai spus ca o sa-mi iei toti clientii,succes,insa daca spui bazaconii depsre anumite produse pe care nu le cunosti vezi ca sunt aici si te "taxez".Vorebeste intodeauna despre ce consideri ca sti cel mai bine.


A sti, in contextul folosit de tine se scrie cu doi i, adica asa stii, asta ca sa informezi lumea si corect gramatical ca de agramati e plina lumea.Iar daca tu mi spui ca nu stiu sa fac afaceri te inseli amarnic, am 6 ani experienta in vanzari si nu prostii din astea gen MLM, ca eu muncesc singura, nu am fraieri care vand pt mine, intelegi tu ?

Avand in vedere faptul ca se scrie cu un anumit ritm , aceste greseli ortografice sunt des intalnite si acceptate,da ,ma rog daca vrei tu:sunt agramat si asta nu conteaza in afacerea mea.Conteaza ce spun si nu ce scriu.Faptul ca esti impotriva acestor produse sau gen de afacere ma face sa cred ca habar nu ai de afacere cat despre produse ,e clar ca iti este amenintata piata si nu piata de prosti,ci de niste oamenii pe care ii pacalesti.Cat despre atitudinea ta :nu ma mir ca exista agresori in domeniul vanzarilor,esti unul dintre ei.A, apropo ,tu faci vanzari si nu afaceri,asta ca sa te destepti si sa nu te crezi om de afaceri.


De cine sunt acceptate greselile ??? te inseli amarnic, acest tip de greseli nu trebuie tolerate, iar tu ai folosit in textul de mai sus de doua ori aceeasi greseala, adica ai scris sti in loc de stii, eu nu pacalesc oamenii, tu insa da, nu vinzi direct, doar ai chemi la intalnire si acolo convingi pe aproape toata lumea sau apoi incepi sa stresezi omul cu telefoane, probabil asta inseamna la tine sa faci afaceri, ei bine, asta e clar vanzare.[/quote]
bine,altceva mai doresti?
enemgabriel
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:29
De la: enemgabriel, la data 2009-04-26 13:29:17
De la: soare_mirela, la data 2009-04-26 13:25:24
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 15:18:14
De la: soare_mirela, la data 2009-04-24 15:11:00
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 08:46:34
Hai sa-ti spun ceva,mi-ar placea sa fiu un analfabet care sa ajute oamenii decat sa fiu doxa de carte si sa dau in cap la oamenii sau sa tin secret tot ceea ce stiu.Pe tine te -ar deranja acest lucru?Daca da,pe mine nu.
enemgabriel
Postat pe 26 Aprilie 2009 13:44
De la: enemgabriel, la data 2009-04-26 13:44:30
De la: enemgabriel, la data 2009-04-26 13:29:17
De la: soare_mirela, la data 2009-04-26 13:25:24
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 15:18:14
De la: soare_mirela, la data 2009-04-24 15:11:00
De la: enemgabriel, la data 2009-04-24 08:46:34
Hai sa-ti spun ceva,mi-ar placea sa fiu un analfabet care sa ajute oamenii decat sa fiu doxa de carte si sa dau in cap la oamenii sau sa tin secret tot ceea ce stiu.Pe tine te -ar deranja acest lucru?Daca da,pe mine nu.



HAI DISPARI CA PLICTISESTI LUMEA. MAI BEA O GURA DE ALOE POATE ITI REVII, SI VINDE-I BURUIANA IN ALTA PARTE.CRED CA TI S-A OXIGENAT PREA TARE CREIERUL DE LA ALOE.
protopa
Postat pe 11 Iunie 2009 10:48
o combinatie de serrapeptase+nattokinse+picnogenol este ideala pentru eceste vene sparte, tot ce conteaza este sa gasesti produse de calitate. Mai documentativa pe google si o sa va minunati de ce exista in natura....raspunsul la toate intrebarile si tratamente pentru orice afectiune...leacuri naturale :)
semaka_boy
Postat pe 18 Martie 2010 19:46

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
Nucile si orzul verde 12 De la: maria_mary 4 August 2011 19:14
slabire 6 De la: office_salinasusesi_ro 9 Martie 2010 17:18
ce produse dietetice va plac? 43 De la: 21 August 2012 04:34
Viaþa BIO îþi aduce avantaje pe termen lung 1 De la: danielatontsch 15 Septembrie 2009 18:06
INTARIREA IMUNITATII 4 De la: office_salinasusesi_ro 13 Aprilie 2010 09:38