Setari Cookie-uri

Chisturi mamare

De la: soare_mirela, la data 2009-04-12 22:41:24
De la: enemgabriel, la data 2009-04-12 21:00:56Ai uitat sa-mi raspunzi la intrebarea mea.Acum te intreb daca pretul sau calitatea te deranjeaza sau faptul ca nu exista produse mai bune ca cele de la Forever?


Ma deranjeaza pretul produselor care nu sunt de calitate de la Forever, argila este un produs superior produselor de la forever, pe baza de argila sunt si unele produse de la life-*care(dar la fel preturi extra), deci tot argila mea de 25,00 ron care este vindecatoare si naturala 100 % fara sa ma poata contrazice nimeni, este pur si simplu minunata, incercati si voi si apoi reveniti pe forum cu parerea personla. O seara placuta.

Imi poti spune cum actioneaza argila asupra sistemului circulator,imunitar,osos,endocrin,reproducator?Am impresia ca tu vrei sa nu fii contrazisa,dar,sa stii ca exista dovezi si argumente impotriva ta,defapt a ideilor preconcepute.
enemgabriel
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:44
De la: enemgabriel, la data 2009-04-12 20:59:01
De la: soare_mirela, la data 2009-04-12 20:47:46
De la: enemgabriel, la data 2009-04-12 15:13:08[quote name='soare_mirela'
Sanatatea se intretine, fiecare alege varianta de intretinere, unele produse Forever sunt foarte bune dar samponul, cremele, cremele pt reumatism nu se intind cum trebuie si asta ma enerveaza, imi place sapunul lichid fara lacrimi pt copii, pastile din plante, antibiotic natural, astea am observat ca au efect foarte bun, batonul ala minune pt cosuri la mine nu a functionat, la altii functioneaza din cate am aflat. Probabil fiecare persoana isi poate da cu parerea despre produse daca le incearca. Eu in ultimul timp ma tratez cu argila, este ieftina, eficienta 100 %, beau argila, aplic masti pt fata, ten, celulita, imi alesc dintii, ma scuteste de o groaza de cheltuieli si ma simt excelent. Apoi am devenit distribuitor de argila, o promovez pt ca este ieftina si buna la toate, se vad imediat efectele, este grozav. Sunt distribuitor pt firme : Forever, life care, farmec , oriflame, am testat mii de produse, sunt obsedata de incercari, argila m-a lasat fara cuvinte, pe ea o promovez si bag mana in foc pt ea. O duminica placuta.

Cremele pentru reumatism ?de la forever?Nu am auzit.Sampon care sa se intinda?Cremele de la forever au putere de penetratie foarte mare si foarte rapida,ce sa se intinda?Baton minune pentru cosuri?argila albeste dinti?Poate ne spui si proprietatile acestei argile.Este buna la toate,la ce?Distribuitor la mii de companii,se pare ca nu sti sa faci afaceri,nu consumi produse pentru a fi o reclama vie si de aici nemultumirile.Cat despre argila,am sa ma documentez cat de eficienta este ea in :spalarea parului de pe cap,cat de eficienta este in tratarea tenului,etc.


Crema rosie pt reumatism, cea care miroase ingrozitor si nu vad mai sus unde am spus ca sampunul nu se intinde, nu se intinde, face matreata doar. Eu stiu sa fac afaceri stai linistit, dar foloseste argila sa vezi ca eu nu vorbesc aiurea si chiar albeste dintii de la prima spalare. eu am vorbit de produsele pe care eu chiar le am consumat si de aici nemultumirile.
lover_woman
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:46
De la: soare_mirela, la data 2009-04-12 22:46:20
De la: enemgabriel, la data 2009-04-12 20:59:01
De la: soare_mirela, la data 2009-04-12 20:47:46
De la: enemgabriel, la data 2009-04-12 15:13:08[quote name='soare_mirela'

Crema rosie pt reumatism, cea care miroase ingrozitor si nu vad mai sus unde am spus ca sampunul nu se intinde, nu se intinde, face matreata doar. Eu stiu sa fac afaceri stai linistit, dar foloseste argila sa vezi ca eu nu vorbesc aiurea si chiar albeste dintii de la prima spalare. eu am vorbit de produsele pe care eu chiar le am consumat si de aici nemultumirile.

Crema rosie,pentru reumatism?Am impresia ca habar nu ai despre ce vorbesti.Este o crema termogena si de calmarea durerilor.Miroase a eucalipt.Daca intram in discutie referitor la afaceri eu zic sa stai in banca ta.Simplu.In momentul in care esti inscrisa in zeci de firme iti faci singura concurenta,nu esti credibila si nu ai educatie financiara pentru a face afaceri.Sa folosesc argila?Am un prieten care se vaita numai cand o bea(bleah),,cum sa folosesc un produs care nu ma intereseaza,folosesc produse de calitate si care au efecte benefice mie si la cel putin 9,5 milioane de colaboratori Forever.Apropo cati distribuitori de argila sunt in lume?Dar la life care?Sa nu-mi spui ca omoara si bacteriile din cavitatea bucala acasta minunata argila,ca atunci devi chiar penibila.
enemgabriel
Postat pe 12 Aprilie 2009 22:56
Penibil esti tu, deci se pare ca ti ai dat seama despre ce crema vorbesc si sa fim seriosi ca miroase a eucalipt, chiar faci bleah cand iti impute toata casa, cat despre educatia financiara, care este aia, sa vinzi si pe dracul gol ????/ Ce ma intereseaza cati distribuitori de argila sunt in lume, sunt destui de forever, life care si altii, si pana la urma ce ti pasa tie, mie de ce mi ar pasa de tine daca tu nu vrei sa testezi argila pe care o distribui eu, poate nici altii nu o sa vrea sa testeze produsele de la forever in acest caz, eu o sa le recomand cu toata caldura argila cu toate proprietatile ei si efectele ei imediate. Spunei acelui prieten al tau felicitari pentru consumul de argila , se pare ca pe el nu l ai convin sa bea gelul de aloe, ca e mai nasol la gust decat biata argila.
lover_woman
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:04
De la: soare_mirela, la data 2009-04-12 23:04:52Penibil esti tu, deci se pare ca ti ai dat seama despre ce crema vorbesc si sa fim seriosi ca miroase a eucalipt, chiar faci bleah cand iti impute toata casa, cat despre educatia financiara, care este aia, sa vinzi si pe dracul gol ????/ Ce ma intereseaza cati distribuitori de argila sunt in lume, sunt destui de forever, life care si altii, si pana la urma ce ti pasa tie, mie de ce mi ar pasa de tine daca tu nu vrei sa testezi argila pe care o distribui eu, poate nici altii nu o sa vrea sa testeze produsele de la forever in acest caz, eu o sa le recomand cu toata caldura argila cu toate proprietatile ei si efectele ei imediate. Spunei acelui prieten al tau felicitari pentru consumul de argila , se pare ca pe el nu l ai convin sa bea gelul de aloe, ca e mai nasol la gust decat biata argila.

Usor cucoana,nu te ambala,am vazut potentialul tau si sa sti ca ma asteptam la reactia da de om frustrat.Cand l-am cunoscut pe prietenul meu un dobitoc de doctor ia recomandat argila pentru o afectiune grava:colon iritabil.In ziua aceea mi-a spus ca nu a avut niciun efect,ba mai mult pe zi ce trece il durea colonul si era constipat.Atunci i-am recomandat aloe vera gel si probiotic,acum,dupa spusele acelui doctor ar trebui sa fie ingropat la cimitir,dupa 3 ani de consum de produse traieste,si este sanatos.
Vad ca modul tau agresiv de discutie nu are cum sa-ti permita sa dezvolti o afacere sau cel putin sa minti.Cand am sa primesc raspunsurile tale profesioniste.....????????????
enemgabriel
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:17
ARGÍLÃ s. f. rocã sedimentarã finã ºi unsuroasã, care în contact cu apa devine plasticã, folositã în olãrie, în sculpturã etc.; lut. (< fr. argile, lat. argilla)
enemgabriel
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:18
Vad ca ti place sa arunci cu vorbe goale, si cucoana i nevasta ta, eu nu ti am permis sa mi spui cucoana si nu o sa ti permit vreodata. Nu mai cauta in dictionar , definitia este pentru lut de olarit, argila are alta definitie, nu o sa ma obosesc sa ti o scriu pt ca nu mi plac impertinentii.
lover_woman
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:24
ce ar fi daca ne-am calma putin si nu am ajunge la aemenea discutii??are cineva ceva de castigat din asta??chiar nimeni...fiecare cu dreptatea lui,disputa degenereaza si ne facem de bacanie aici pe forum...nu credeti ca-i mai inteligent sa orpim discutia aici???mai bine spuneti-mi care este ultima carte citita din programele de pregatire pe care le aveti la dispozitie in colaborarile voastre cu aceste firme...va recomand "TEHNICI DE A VINDE: de Dale Carnegie...foarte tare...http://www.curteaveche.ro/index.php?module=pagesetter&tid=3&filter1=category:eq:44
4Life
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:30
De la: TF_, la data 2009-04-12 23:30:06ce ar fi daca ne-am calma putin si nu am ajunge la aemenea discutii??are cineva ceva de castigat din asta??chiar nimeni...fiecare cu dreptatea lui,disputa degenereaza si ne facem de bacanie aici pe forum...nu credeti ca-i mai inteligent sa orpim discutia aici???mai bine spuneti-mi care este ultima carte citita din programele de pregatire pe care le aveti la dispozitie in colaborarile voastre cu aceste firme...va recomand "TEHNICI DE A VINDE: de Dale Carnegie...foarte tare...http://www.curteaveche.ro/index.php?module=pagesetter&tid=3&filter1=category:eq:44

totusi,este un forum despre sanatate.Eu nu vand pe forumuri,se vede cine o face.
enemgabriel
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:36
pe forumuri nu poti vinde...iar daca pretinzi ca stii ce inseamna fenomenul MLM....poti face afacere fara sa vinzi de niciun leutz...doar cu ceea ce consumi tu...dand informatia mai departe corecta si completa...de vandut sa vanda cei ce sunt vanzatori...restul,cei putini sunt constructori de retele....asazisii "fauritori de vise"....asta este explicatia pt care unii(cei putini) au succes in asemeena afaceri,iar altii( cei multi) raman simplii vanzatori....
4Life
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:41
De la: enemgabriel, la data 2009-04-12 23:36:54
De la: TF_, la data 2009-04-12 23:30:06ce ar fi daca ne-am calma putin si nu am ajunge la aemenea discutii??are cineva ceva de castigat din asta??chiar nimeni...fiecare cu dreptatea lui,disputa degenereaza si ne facem de bacanie aici pe forum...nu credeti ca-i mai inteligent sa orpim discutia aici???mai bine spuneti-mi care este ultima carte citita din programele de pregatire pe care le aveti la dispozitie in colaborarile voastre cu aceste firme...va recomand "TEHNICI DE A VINDE: de Dale Carnegie...foarte tare...http://www.curteaveche.ro/index.php?module=pagesetter&tid=3&filter1=category:eq:44

totusi,este un forum despre sanatate.Eu nu vand pe forumuri,se vede cine o face.


Stai linistit, in curand o sa ti iau toti clientii, nu te speria, acest lucru o sa se intample in cel mai scurt timp pentru ca stiu ce inseamna sa promovezi un produs bun pe care sa l iubeasca o lume intreaga si care nu are efecte adverse fiind un produs natural 100 %, ieftin si care da rezultate imediat.
lover_woman
Postat pe 12 Aprilie 2009 23:47
De la: dusa, la data 2009-02-23 11:30:20Mastodynon-ul (produs de firma Bionorica) este util femeilor cu chisturi dat. dezechilibrelor hormonale la nivelul hipofizei.
Trebuie sa intelegi ca exista mai multe cauze ce pot determina aparitia chisturilor (printre care absenta unui mineral care acum 30 de ani se gasea si in paine, si din acest motiv chisturile si C. mamar erau mult mai rare !) si fiecare femeie trebuie sa afle cauza proprie ce a generat chistul si s-o elimine !
Suplimentele naturale pot sa faca mult rau daca sunt luate dupa ureche !



Care este mineralul care exista si in paine despre care spui ca poate cauza aparitia chisturilor ?
el_
Postat pe 13 Aprilie 2009 10:07
Remediu natural contra CANCERULUI
Dragi prieteni, prietene, frati si surori: ceea ce veti citi in continuare, a fost publicat in ziarul "Listin diario", in Santo Domingo, cu o luna in urma. Adevarat va spun ca, citind acest articol, ca nu credeam mult in ceea ce scria acolo.. Acest remediu este a unui calugar franciscan, pe care il cheama , in Belén (Brazilia), Fray (calugarul) Romano, de origine braziliana. Actualmente, este profesor la Seminariul din Belén. Faima sa in toata Judea se extinde si cum zicea : "Eu tratez Cancerul si fiecare persoana poate sa o faca., fara sa faca miracole, doar aplicand produsele pe care le produce Mama Natura. Inainte de a va da reteta, vreau sa v a spun despre experienta mea personala asupra Binecuvantatei Retete. Stiu diverse persoane care s-au vindecat, dupa ce au baut remediul, carora li s-a dat doar 1 luna de trait, avand diverse tipuri de cancere terminale. Dupa cunoasterea virtutilor acestui remediutotal natural, mi-am propus sa fac sa circule , prin Internet, pt. ca fiecare persoana care are un prieten, parinte, ruda relationat cu aceasta teribila boala, sa-si poata prepara singur remediul si apoi sa il bea. Deja o sa vedeti
rezultatul chiar in saptamana in care ati inceput sa il luati, va asigur, este ceva ce lucreaza rapid.
Reteta pentru curarea CANCERULUI :
1. - ½ sau 1 kg. de miere de albine
2. 2 frunze mari sau 3 frunze mai mici de Aloe Sábila (Vera)
3. 3 linguri de cogniac, whisky sau tuica (ca dilatator)
Se sterge praful de pe frunze si spinii se indeparteaza. Apoi, planta se taie in bucati mici. Astfel taiata planta, se introduc toate elementele intr-un mixer, licuador si se mixeaza, pana se face o pasta vascoasa. Astfel se poate deja intrebuinta. Se poate pune in frigider sau lasa afara, dupa dorinta fiecaruia.

NU TREBUIE SA SE SCOATA PARTEA EXTERIOARA A FRUNZEI SI NICI SA NU SE TREACA PRIN SITA PENTRU ACEST REMEDIU !!!
Calugarul Romano ne da sfatul ca trebuie luata 1 lingura mare de 3 ori pe zi, cu 15 minute inainte de fieca re masa. Aceasta cura trebuie sa dureze cel putin 10 zile si numai daca analiz ele arata ca nu ati avut rezultatul scontat, se mai poate repeta inca de 4 ori, pana la remiterea totala. Ceea ce se mentioneaza este faptul ca pot apare abcese ale pielii , dar acest fapt este un simptom bun si nu trebuie sa ne ingrijoram. Continua zicand ca , daca dupa prima parte a tratamentului (10 zile) nu se vad rezultatele dorite, sa repetam tratamentul, dupa ce s-au facut examenel respective ca sa vedem daca tumoarea nu a cedat, sa mai facem inca pana la 4 tratamente (a cate 10 zile), pana la vindecarea totala. De 6 ani, calugarul a folosit acest remediu, gratuit, cu rezultate optime. A tratat zeci de persoane in Belén si imprejurimi. El zice ca nu doar trateaza Cancerul, ci si il previne.
Trateaza cancerul de piele, de creier, de plamani, de prostata, leucemia, etc. ....
De asemenea povesteste ca a tratat o calugarita tanara, de numai 29 ani bolnava de scleroza. Cel ce doreste un testimoniu a unei persoane care s-a vindecat de cancer pulmonar, il poate contacta pe dl. Fausto Pimentel, in Santo Domingo , la telefonul.: ( 809) 247-2316. Acest domn a publicat ceea ce a scris mai sus, ca o multumire la Viata, desi i se dadusera doar cateva zile de trait.
Din partea mea, am alte persoane care pot depune marturie ca s-au vindecat la fel ca dl. Pimentel. Va rog sa faeti sa circule acest articol. As vrea sa mentionez (nu eu, ci cel ce scrie articolul), ca nu trateaza doar canceru l, ci este si un restaurator al celulelor naturale si iintareste sistemul nostru imunitar.
Acest tratament este bun pt. orice tip de cancer? DA.
Ce tipuri de cancer trateaza de fapt? TOATE. Se stie ca au fost multe vindecari cu multe forme de cancer. Cancer de piele, gat, san, uter, prostata, creier, ficat, intestin, leucemie...

VA ROG SA DATI MAI DEPARTE LA TOTI CUNOSCUTII . AJUTA PE CEI CE SUFERA DE CANCER DE SAN, FA-I SA INTELEAGA CA SUNT IMPORTANTI CA PERSOANA SI CA NE RUGAM PT. ELE. MULTUMESC, DUMNEZEU SA TE BINECUVANTEZE!
protopa
Postat pe 21 Aprilie 2009 10:03
De la: elenatot, la data 2009-04-21 10:03:51Remediu natural contra CANCERULUI
Dragi prieteni, prietene, frati si surori: ceea ce veti citi in continuare, a fost publicat in ziarul "Listin diario", in Santo Domingo, cu o luna in urma. Adevarat va spun ca, citind acest articol, ca nu credeam mult in ceea ce scria acolo.. Acest remediu este a unui calugar franciscan, pe care il cheama , in Belén (Brazilia), Fray (calugarul) Romano, de origine braziliana. Actualmente, este profesor la Seminariul din Belén. Faima sa in toata Judea se extinde si cum zicea : "Eu tratez Cancerul si fiecare persoana poate sa o faca., fara sa faca miracole, doar aplicand produsele pe care le produce Mama Natura. Inainte de a va da reteta, vreau sa v a spun despre experienta mea personala asupra Binecuvantatei Retete. Stiu diverse persoane care s-au vindecat, dupa ce au baut remediul, carora li s-a dat doar 1 luna de trait, avand diverse tipuri de cancere terminale. Dupa cunoasterea virtutilor acestui remediutotal natural, mi-am propus sa fac sa circule , prin Internet, pt. ca fiecare persoana care are un prieten, parinte, ruda relationat cu aceasta teribila boala, sa-si poata prepara singur remediul si apoi sa il bea. Deja o sa vedeti
rezultatul chiar in saptamana in care ati inceput sa il luati, va asigur, este ceva ce lucreaza rapid.
Reteta pentru curarea CANCERULUI :
1. - ½ sau 1 kg. de miere de albine
2. 2 frunze mari sau 3 frunze mai mici de Aloe Sábila (Vera)
3. 3 linguri de cogniac, whisky sau tuica (ca dilatator)
Se sterge praful de pe frunze si spinii se indeparteaza. Apoi, planta se taie in bucati mici. Astfel taiata planta, se introduc toate elementele intr-un mixer, licuador si se mixeaza, pana se face o pasta vascoasa. Astfel se poate deja intrebuinta. Se poate pune in frigider sau lasa afara, dupa dorinta fiecaruia.

NU TREBUIE SA SE SCOATA PARTEA EXTERIOARA A FRUNZEI SI NICI SA NU SE TREACA PRIN SITA PENTRU ACEST REMEDIU !!!
Calugarul Romano ne da sfatul ca trebuie luata 1 lingura mare de 3 ori pe zi, cu 15 minute inainte de fieca re masa. Aceasta cura trebuie sa dureze cel putin 10 zile si numai daca analiz ele arata ca nu ati avut rezultatul scontat, se mai poate repeta inca de 4 ori, pana la remiterea totala. Ceea ce se mentioneaza este faptul ca pot apare abcese ale pielii , dar acest fapt este un simptom bun si nu trebuie sa ne ingrijoram. Continua zicand ca , daca dupa prima parte a tratamentului (10 zile) nu se vad rezultatele dorite, sa repetam tratamentul, dupa ce s-au facut examenel respective ca sa vedem daca tumoarea nu a cedat, sa mai facem inca pana la 4 tratamente (a cate 10 zile), pana la vindecarea totala. De 6 ani, calugarul a folosit acest remediu, gratuit, cu rezultate optime. A tratat zeci de persoane in Belén si imprejurimi. El zice ca nu doar trateaza Cancerul, ci si il previne.
Trateaza cancerul de piele, de creier, de plamani, de prostata, leucemia, etc. ....
De asemenea povesteste ca a tratat o calugarita tanara, de numai 29 ani bolnava de scleroza. Cel ce doreste un testimoniu a unei persoane care s-a vindecat de cancer pulmonar, il poate contacta pe dl. Fausto Pimentel, in Santo Domingo , la telefonul.: ( 809) 247-2316. Acest domn a publicat ceea ce a scris mai sus, ca o multumire la Viata, desi i se dadusera doar cateva zile de trait.
Din partea mea, am alte persoane care pot depune marturie ca s-au vindecat la fel ca dl. Pimentel. Va rog sa faeti sa circule acest articol. As vrea sa mentionez (nu eu, ci cel ce scrie articolul), ca nu trateaza doar canceru l, ci este si un restaurator al celulelor naturale si iintareste sistemul nostru imunitar.
Acest tratament este bun pt. orice tip de cancer? DA.
Ce tipuri de cancer trateaza de fapt? TOATE. Se stie ca au fost multe vindecari cu multe forme de cancer. Cancer de piele, gat, san, uter, prostata, creier, ficat, intestin, leucemie...

VA ROG SA DATI MAI DEPARTE LA TOTI CUNOSCUTII . AJUTA PE CEI CE SUFERA DE CANCER DE SAN, FA-I SA INTELEAGA CA SUNT IMPORTANTI CA PERSOANA SI CA NE RUGAM PT. ELE. MULTUMESC, DUMNEZEU SA TE BINECUVANTEZE!

Aloe siba NU ESTE ALOE VERA,dezinformezi
Aia cu tuica m-ai dat pe spate,brazilianul ala stia de tuica sigur,cred ca tu erai un pic euforica cand ai citi acest articol.Sa fim serioasi ai postat o gramada de ineptii.
enemgabriel
Postat pe 21 Aprilie 2009 11:46
Vad ca esti foarte istet!!!!!!!!!!! dar de fapt care e rolul tau aici? atotstiitorule? Tu le stii pe toate, sau aici iti vinzi produsele?
protopa
Postat pe 21 Aprilie 2009 20:14
De la: elenatot, la data 2009-04-21 20:14:07Vad ca esti foarte istet!!!!!!!!!!! dar de fapt care e rolul tau aici? atotstiitorule? Tu le stii pe toate, sau aici iti vinzi produsele?
are rolul lui "Gica Contra" ,le stie pe toate si ale lui sunt cele mai bune...
4Life
Postat pe 21 Aprilie 2009 20:59
De la: elenatot, la data 2009-04-21 20:14:07Vad ca esti foarte istet!!!!!!!!!!! dar de fapt care e rolul tau aici? atotstiitorule? Tu le stii pe toate, sau aici iti vinzi produsele?

Te deranjeaza ca cineva iti raspunde cu profesionalism,sau faptul ca nu poti fi mai convingator/convingatoare pentru a reusi sa impui anumite minciuni ca fiind adevaruri?
enemgabriel
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:05
De la: TF_, la data 2009-04-21 20:59:00
De la: elenatot, la data 2009-04-21 20:14:07Vad ca esti foarte istet!!!!!!!!!!! dar de fapt care e rolul tau aici? atotstiitorule? Tu le stii pe toate, sau aici iti vinzi produsele?
are rolul lui "Gica Contra" ,le stie pe toate si ale lui sunt cele mai bune...

Domnule,nu sunt gica contra asa de dragul de a fi,ti-am adus argumente si iti voi aduce de cate ori este nevoie mai ales cant tu scrii tot felul de ineptii.
Nu eu am spus ca produsele care le promevez sunt cele mai bune,tu ai venit si ai spus ca produsele firmei pe care o reprezinti sunt nr 1,desi nu ai argumente suficiente.Normal ca stiu ,cu asta ma ocup,ma informez si apoi dau informatii corecte,nu cum faci dumneata.Te intreb daca mai esti de pare ca vitamina c este una si acidul ascorbic alta?Asta ca sa vad daca mai susti aberatiile enuntate de dumneata.
enemgabriel
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:10
De la: elenatot, la data 2009-04-21 20:14:07Vad ca esti foarte istet!!!!!!!!!!! dar de fapt care e rolul tau aici? atotstiitorule? Tu le stii pe toate, sau aici iti vinzi produsele?

Imi arati si mie un topic de al meu unde scrie:vand produsele "x"?In primul rand nu vand produse si in al doilea rand rolul meu este de a informa corect .Ti se pare ca dumnetat ai informat corect?Argumente ,va rog.
enemgabriel
Postat pe 22 Aprilie 2009 00:13
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 00:10:24
De la: TF_, la data 2009-04-21 20:59:00
De la: elenatot, la data 2009-04-21 20:14:07Vad ca esti foarte istet!!!!!!!!!!! dar de fapt care e rolul tau aici? atotstiitorule? Tu le stii pe toate, sau aici iti vinzi produsele?
are rolul lui "Gica Contra" ,le stie pe toate si ale lui sunt cele mai bune...

Domnule,nu sunt gica contra asa de dragul de a fi,ti-am adus argumente si iti voi aduce de cate ori este nevoie mai ales cant tu scrii tot felul de ineptii.
Nu eu am spus ca produsele care le promevez sunt cele mai bune,tu ai venit si ai spus ca produsele firmei pe care o reprezinti sunt nr 1,desi nu ai argumente suficiente.Normal ca stiu ,cu asta ma ocup,ma informez si apoi dau informatii corecte,nu cum faci dumneata.Te intreb daca mai esti de pare ca vitamina c este una si acidul ascorbic alta?Asta ca sa vad daca mai susti aberatiile enuntate de dumneata.
mai draga domnule,sa fii sigur ca produsele 4Life Research sunt Nr 1 .... stii de ce???pentru ca sunt unice pe piata(precum coca cola,pepsi,mercedes,bmw sa-ti mai dau exemple??) aceasta companie si-a patentat produsele si nimeni numai poate fabrica fara acordul ei produse ce contin TRANSFER FACTOR.Pe cand gel sau suc ce contine aloe vera este fabricat de multa lume...asta este diferenta.Eu dau informatii despre niste produse unice in lume,iar tu dai informatii despre niste produse comune.Si da,sunt Nr 1 pentru ca stimuleaza si educa cel mai bine sistemul imunitar sa functioneze corect,iar daca sistemul imunitar ne este functional 100%,sansele de a ne imbolnavi sunt extrem de reduse...
4Life
Postat pe 22 Aprilie 2009 11:32
De la: TF_, la data 2009-04-22 11:32:32
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 00:10:24
De la: TF_, la data 2009-04-21 20:59:00
De la: elenatot, la data 2009-04-21 20:14:07
mai draga domnule,sa fii sigur ca produsele 4Life Research sunt Nr 1 .... stii de ce???pentru ca sunt unice pe piata(precum coca cola,pepsi,mercedes,bmw sa-ti mai dau exemple??) aceasta companie si-a patentat produsele si nimeni numai poate fabrica fara acordul ei produse ce contin TRANSFER FACTOR.Pe cand gel sau suc ce contine aloe vera este fabricat de multa lume...asta este diferenta.Eu dau informatii despre niste produse unice in lume,iar tu dai informatii despre niste produse comune.Si da,sunt Nr 1 pentru ca stimuleaza si educa cel mai bine sistemul imunitar sa functioneze corect,iar daca sistemul imunitar ne este functional 100%,sansele de a ne imbolnavi sunt extrem de reduse...

Stiu de ce sunt nr 1,pentru ca asta crezi tu.In momentul cand compari produsul cu coca cola insemna ca si calitatea e la fel ca la coca cola.Prietene,vreau sa-ti spun ceva care sa te scoata din ceata groasa in care traiesti tu si produsele tale,Flp este LIDER MONDIAL in produse pe baza de aloe vera.FLP detine toate plantatiile de aloe vera,aproximativ 90 % din recolta sau productie este folosita de FLP,pe restul de Aproximativ 10% se bat mii de firme (ca cea pe care o reprezinti dumneata),pentru a folosi si ele o picatura de aloe vera in produsele lor(retine ,multe companii isi vand produsele lor de doi bani,doar ca scrie pe produs :cu aloe vera),Flp are produse PE BAZA de aloe vera,4life are produse cu aloe vera.Acum ai inteles de ce aloe vera gel de la FLP este exceptional prin calitate ,puritate si concentratie?
Acum poti sa ne spui cate principii activa contine colastra voastra si galbenusul de ou,pe care le considerati nr 1?Ne spui si cum actioneaza asupra sistemului imunitar?Astept raspunsuri profesioniste si nu evazive ca cele date pana acum.
enemgabriel
Postat pe 22 Aprilie 2009 12:52
mai aloe vera....este distanta mare de la ceea ce promovezi tu pana la TRANSFER FACTOR..."Transfer Factor sunt molecule “mesageri” ce transportã informaþia imunologicã în interiorul sistemului
imunitar al unui individ.Natura foloseste Transfer Factor pentru transportul de informaþii imunologice
de la un individ la altul(acesta,de fapt, e motivul pentru care a fost datã aceastã denumire, sau mai exact pentru cã
aceste molecole pot fi transferate de la o persoanã la alta),prin intermediul colostrului(primul lapte ca al da orice mama nounascutului) sau prin intermediu galbenusului oualelor,in cazul pasarilor."" acum pricepi de ce este asa mare diferenta intre aloe vera si TRANSFER FACTOR....???acele elemente nutritive din aloe vera,le putem asimila si din alte produse,dar aceste molecule mesagere de unde le putem asimila daca ele nu se regasesc decat in colostru sau in galbenusul oualelor???tinand cont ca in permanenta sistemul nostru imunitar creeaza noi celule ce trebuiesc instruite sa-si faca treaba corect,sa ne putem proteja de invadatorii externi sau de celulele canceroase ce se dezvolta in organism??
4Life
Postat pe 22 Aprilie 2009 14:12
De la: TF_, la data 2009-04-22 14:12:19mai aloe vera....este distanta mare de la ceea ce promovezi tu pana la TRANSFER FACTOR..."Transfer Factor sunt molecule “mesageri” ce transportã informaþia imunologicã în interiorul sistemului
imunitar al unui individ.Natura foloseste Transfer Factor pentru transportul de informaþii imunologice
de la un individ la altul(acesta,de fapt, e motivul pentru care a fost datã aceastã denumire, sau mai exact pentru cã
aceste molecole pot fi transferate de la o persoanã la alta),prin intermediul colostrului(primul lapte ca al da orice mama nounascutului) sau prin intermediu galbenusului oualelor,in cazul pasarilor."" acum pricepi de ce este asa mare diferenta intre aloe vera si TRANSFER FACTOR....???acele elemente nutritive din aloe vera,le putem asimila si din alte produse,dar aceste molecule mesagere de unde le putem asimila daca ele nu se regasesc decat in colostru sau in galbenusul oualelor???tinand cont ca in permanenta sistemul nostru imunitar creeaza noi celule ce trebuiesc instruite sa-si faca treaba corect,sa ne putem proteja de invadatorii externi sau de celulele canceroase ce se dezvolta in organism??

Spune-mi un produs care are urmatoarele elemente nutritive precum gelul de aloe vera si promit ca nu voi mai posta nciodata pe acest forum:
75 de factori ntritivi si 200 de compusi activi
18 aminoacizi
23 de polipeptide
3 agenti antitumorali
3 acizi grasi cu efect antiinflamator
20 de substante minerale
vitamine printre care vitamina B12
enemgabriel
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:38
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 16:38:53
De la: TF_, la data 2009-04-22 14:12:19mai aloe vera....este distanta mare de la ceea ce promovezi tu pana la TRANSFER FACTOR..."Transfer Factor sunt molecule “mesageri” ce transportã informaþia imunologicã în interiorul sistemului
imunitar al unui individ.Natura foloseste Transfer Factor pentru transportul de informaþii imunologice
de la un individ la altul(acesta,de fapt, e motivul pentru care a fost datã aceastã denumire, sau mai exact pentru cã
aceste molecole pot fi transferate de la o persoanã la alta),prin intermediul colostrului(primul lapte ca al da orice mama nounascutului) sau prin intermediu galbenusului oualelor,in cazul pasarilor."" acum pricepi de ce este asa mare diferenta intre aloe vera si TRANSFER FACTOR....???acele elemente nutritive din aloe vera,le putem asimila si din alte produse,dar aceste molecule mesagere de unde le putem asimila daca ele nu se regasesc decat in colostru sau in galbenusul oualelor???tinand cont ca in permanenta sistemul nostru imunitar creeaza noi celule ce trebuiesc instruite sa-si faca treaba corect,sa ne putem proteja de invadatorii externi sau de celulele canceroase ce se dezvolta in organism??

Spune-mi un produs care are urmatoarele elemente nutritive precum gelul de aloe vera si promit ca nu voi mai posta nciodata pe acest forum:
75 de factori ntritivi si 200 de compusi activi
18 aminoacizi
23 de polipeptide
3 agenti antitumorali
3 acizi grasi cu efect antiinflamator
20 de substante minerale
vitamine printre care vitamina B12

Ma opresc deocamdata aici,cand vei descoperi un singur produs cu aceste elemente nutritive voi mai continua.
enemgabriel
Postat pe 22 Aprilie 2009 16:40
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 00:05:53
De la: elenatot, la data 2009-04-21 20:14:07Vad ca esti foarte istet!!!!!!!!!!! dar de fapt care e rolul tau aici? atotstiitorule? Tu le stii pe toate, sau aici iti vinzi produsele?

Te deranjeaza ca cineva iti raspunde cu profesionalism,sau faptul ca nu poti fi mai convingator/convingatoare pentru a reusi sa impui anumite minciuni ca fiind adevaruri?


Nu ma deranjezi chiar deloc inafara de faptul ca te tii foarte destept , cred ca inainte sa scrii cauti cuvintele in dictionar, eu chiar am primit acel email fiind rugata sa-l dau mai departe si daca ma aflu aici cauza este ca am chisturi si dureri mari de san, nu m-am bagat sa dau sfaturi sau sa o fac pe desteapta. Am facut si fac tratamente indicate doar de medici indiferent din care ramura au facut parte, Succes la polemici vad ca te bagi ca musca in .......................................
protopa
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:23
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 16:40:26
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 16:38:53
De la: TF_, la data 2009-04-22 14:12:19mai aloe vera....este distanta mare de la ceea ce promovezi tu pana la TRANSFER FACTOR..."Transfer Factor sunt molecule “mesageri” ce transportã informaþia imunologicã în interiorul sistemului
imunitar al unui individ.Natura foloseste Transfer Factor pentru transportul de informaþii imunologice
de la un individ la altul(acesta,de fapt, e motivul pentru care a fost datã aceastã denumire, sau mai exact pentru cã
aceste molecole pot fi transferate de la o persoanã la alta),prin intermediul colostrului(primul lapte ca al da orice mama nounascutului) sau prin intermediu galbenusului oualelor,in cazul pasarilor."" acum pricepi de ce este asa mare diferenta intre aloe vera si TRANSFER FACTOR....???acele elemente nutritive din aloe vera,le putem asimila si din alte produse,dar aceste molecule mesagere de unde le putem asimila daca ele nu se regasesc decat in colostru sau in galbenusul oualelor???tinand cont ca in permanenta sistemul nostru imunitar creeaza noi celule ce trebuiesc instruite sa-si faca treaba corect,sa ne putem proteja de invadatorii externi sau de celulele canceroase ce se dezvolta in organism??

Spune-mi un produs care are urmatoarele elemente nutritive precum gelul de aloe vera si promit ca nu voi mai posta nciodata pe acest forum:
75 de factori ntritivi si 200 de compusi activi
18 aminoacizi
23 de polipeptide
3 agenti antitumorali
3 acizi grasi cu efect antiinflamator
20 de substante minerale
vitamine printre care vitamina B12

Ma opresc deocamdata aici,cand vei descoperi un singur produs cu aceste elemente nutritive voi mai continua.
asa sa faci...opreste-te...pe cine crezi ca intereseaza ce are sau cate elemente are in componenta aloe vera??? spre surprinderea ta mai pe numeni nu intereseaza asta...
4Life
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:38
De la: elenatot, la data 2009-04-22 20:23:34
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 00:05:53
De la: elenatot, la data 2009-04-21 20:14:07Vad ca esti foarte istet!!!!!!!!!!! dar de fapt care e rolul tau aici? atotstiitorule? Tu le stii pe toate, sau aici iti vinzi produsele?

Te deranjeaza ca cineva iti raspunde cu profesionalism,sau faptul ca nu poti fi mai convingator/convingatoare pentru a reusi sa impui anumite minciuni ca fiind adevaruri?


Nu ma deranjezi chiar deloc inafara de faptul ca te tii foarte destept , cred ca inainte sa scrii cauti cuvintele in dictionar, eu chiar am primit acel email fiind rugata sa-l dau mai departe si daca ma aflu aici cauza este ca am chisturi si dureri mari de san, nu m-am bagat sa dau sfaturi sau sa o fac pe desteapta. Am facut si fac tratamente indicate doar de medici indiferent din care ramura au facut parte, Succes la polemici vad ca te bagi ca musca in .......................................
draga elena...pentru problema ta te poti informa asupra urmatorului produs: TRANSFER FACTOR BELLE VIE ( Director Web GeoC ) sau aici mai gasesti detalii: http://www.google.com/search?q=transfer+factor+belle+vie&hl=ro&client=opera&rls=en&hs=uxg&start=0&sa=N
4Life
Postat pe 22 Aprilie 2009 20:54
oare cata aloe vera produce planeta asta sa poata scoate firmele astea pe care le ridicati voi in slavi produse suta la suta naturale ?hai sa fim seriosi si terminati cu cearta.m-as bucura sa stiu ca este adevarat cea ce sunt sigura ca nu e.in lumea asta mare exista x companii producatoare de gel Natural aloe vera
marilena_marilena
Postat pe 23 Aprilie 2009 00:10
De la: TF_, la data 2009-04-22 20:38:15
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 16:40:26
De la: enemgabriel, la data 2009-04-22 16:38:53
De la: TF_, la data 2009-04-22 14:12:19mai aloe vera....este distanta mare de la ceea ce promovezi tu pana la TRANSFER FACTOR..."Transfer Factor sunt molecule “mesageri” ce transportã informaþia imunologicã în interiorul sistemului
imunitar al unui individ.Natura foloseste Transfer Factor pentru transportul de informaþii imunologice
de la un individ la altul(acesta,de fapt, e motivul pentru care a fost datã aceastã denumire, sau mai exact pentru cã
aceste molecole pot fi transferate de la o persoanã la alta),prin intermediul colostrului(primul lapte ca al da orice mama nounascutului) sau prin intermediu galbenusului oualelor,in cazul pasarilor."" acum pricepi de ce este asa mare diferenta intre aloe vera si TRANSFER FACTOR....???acele elemente nutritive din aloe vera,le putem asimila si din alte produse,dar aceste molecule mesagere de unde le putem asimila daca ele nu se regasesc decat in colostru sau in galbenusul oualelor???tinand cont ca in permanenta sistemul nostru imunitar creeaza noi celule ce trebuiesc instruite sa-si faca treaba corect,sa ne putem proteja de invadatorii externi sau de celulele canceroase ce se dezvolta in organism??

Spune-mi un produs care are urmatoarele elemente nutritive precum gelul de aloe vera si promit ca nu voi mai posta nciodata pe acest forum:
75 de factori ntritivi si 200 de compusi activi
18 aminoacizi
23 de polipeptide
3 agenti antitumorali
3 acizi grasi cu efect antiinflamator
20 de substante minerale
vitamine printre care vitamina B12

Ma opresc deocamdata aici,cand vei descoperi un singur produs cu aceste elemente nutritive voi mai continua.
asa sa faci...opreste-te...pe cine crezi ca intereseaza ce are sau cate elemente are in componenta aloe vera??? spre surprinderea ta mai pe numeni nu intereseaza asta...

Cand am vazut ca ai postat am crezut ca ai gasit un produs similar,dar se pare ca o ti pe a ta .Pe mine nu ma intereseaza sa gasesc clienti pe forum,ma intereseaza sa dau informatii corecte,asta se pare ca te deranjeaza si bineinteles ca exista argumente care demonteaza ce sustii tu despre produsle firmei pe care o reprezinti.Pe mine ma surprinde altceva:faptul ,ca tu continui sa spui aberatii.
enemgabriel
Postat pe 23 Aprilie 2009 08:38
De la: marlen_marlen, la data 2009-04-23 00:10:45oare cata aloe vera produce planeta asta sa poata scoate firmele astea pe care le ridicati voi in slavi produse suta la suta naturale ?hai sa fim seriosi si terminati cu cearta.m-as bucura sa stiu ca este adevarat cea ce sunt sigura ca nu e.in lumea asta mare exista x companii producatoare de gel Natural aloe vera

Suficienta aloe vera,te-as ruga sa fi mai coerenta in ceea ce scri,restul mesajului nu-l inteleg.
enemgabriel
Postat pe 23 Aprilie 2009 08:41

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
ceva de slabit 57 De la: mamarutza_ 9 August 2010 08:40
Cei care sufera de lipsa de calciu(spasmofilie) ,luati magneziu!!!! 2 De la: alidentis@yahoo.com 23 Martie 2010 20:18
candida 1 De la: healthy012227 22 Iunie 2010 16:56
Ceai zein 51 De la: cornel_sabin 27 Februarie 2010 00:10
Re-code 1 De la: healthy003660 16 Septembrie 2009 19:46