Setari Cookie-uri

Granulom vaginal

Nevasta mea a fost diagnosticata cu cancer ovarian in sep. 2007 si operata: histerectomie totala.
A facut 8 sedinte de chimioterapie pana in mai 2008. De atunci s-a simtit bine. A facut toate controalele atat la spital cat si la medicul care a operat-o...
In dec.2008, la ultimul control, medicul descopera un ... granulom vaginal si decide ca trebuie operata.
Ieri a fost operata si granulomul a fost extirpat. Ni s-a spus sa asteptam rezultatul biopsiei...
Nu stiu ce este acest granulom vaginal !
Ma poate ajuta cineva ?
Un medic, de preferinta dar nu este de nebagat in seama nici opinia cuiva care a avut acest diagnostic.
Va multumesc.
sbucur
Postat pe 22 Ianuarie 2009 04:18
Buna,
m am operat in februarie 2008,histerectomie totala,la un control(acuzam si dureri si oarece scurgeri) am spus dl.dr. profesor,si a descoperit un granulom de fir(adica nu s au eliminat toate firele de la operatie)in ian.2009 mi au facut o noua interventie cirurgicala,si,sunt bine,cred k nu ar trebui sa va impacientati,oricum sanatate si ganditi pozitiv!
marioarasimion
Postat pe 9 Februarie 2009 15:40
hi am facut la inceputul lunii ianuarie operatie de granulom de fir cu anestezie controlata la clinica ELITTE , acum am vazut mesajul daca nu e prea tarziu scrie mi si iti sp mai pe larg unde si la cine sa te duci cu sotia este o dr fff buna si tanara care are idei
sexy_healthy
Postat pe 5 Martie 2009 15:16
Am fost operat de eventratie in octombrie 2008.si am facut granulom de fir, iar in ianuarie 2009 am fost operat si de atunci sant tot in spital nu s-a rezolvat nimic ,oferitim o solutie
ingrid_diana
Postat pe 11 Martie 2009 12:34
http://www.circumcizia.org/ritualuribarbare.html uitati-va ce fac jidanii!
http://www.circumcizia.org/ritualuribarbare.html
http://www.circumcizia.org/s7.html circumcizia provoaca cancerul de col
http://www.youtube.com/watch?v=hQzOG8B9UGU&feature=related ce au facut jidanii in gaza
accesati sa vedeti ce fac ei . Sa stiti ca ei urmaresc conversatiile, sunt un fel de agenti care lucreaza impotriva romanilor si impotriva tarii si a institutiilor statului. Antisemitismul VINE DIRECT DIN EI. Doctorul Paulescu care a inventat insulina a fost denigrat de ei . Eminescu a fost omorat de ei
kudika027178
Postat pe 30 August 2009 14:42
http://www.youtube.com/watch?v=uGOFkJwlLSg&NR=1 jidani betivi care-l injura pe Iisus
kudika027178
Postat pe 30 August 2009 14:47
DRAGUL MEU GLANULOMUL GLUTEAL INFANTIL ESTE O AFECTIUNE RARA A PIELI DE ETIOLOGIE CONTROVERSATA CARACTERIZATA DE NODULI GLANULONATOSI OVALI ROSU-PURPURII PE SUPRAFATA GLUTEALA SI ZONELE INGHINALE .MAI POT FI GASITE SI PE ZONELE GAT AXILA.SE FOLOSESC OXIDUL DE ZINC SI CORTICOSTEROIZI USORI.AFECTIUNEA ESTE CONSIDERATA UN RASPUNS CUTANAT UNIC LA IMFLAMAREA LOCALA MACERAREA SI IMFECTIA SECUNDARA.CAUZELE POSIBILE SUNT:FECALELE URINA INFECTIA CANDIDA SERVETELE DE HARTIE PUDRA ETC..EXAMEN FIZIC SUNT DE CULOARE ROSU PURPURIU SAU ROSU MARO .NODULI DE 5 PANA LA 40 MM DIAMETRU OVALI FERMI DURI .TE-AS RUGA SA MERGI IN PLAFAR SI SA ACHIZITIONEZI CAPSULE CU RASINA MUNTILOR 6 LUNI APOI SA-MI TRIMETI UN SMS SANATATE MULTA .DACA MAI AI INTREBARI SUNT AICI
nicolicea
Postat pe 30 August 2009 20:50
Circumcizia se face la barbati ... barbatii nu au col ... concluzie = circumcizia nu are cum sa provoace cancer de col
rivanovici
Postat pe 31 August 2009 10:50
TE ROG DACA POTI SA-MI SPUI CE VARSTA AI SI MAI MULTE DETALI DE CAT TIMP STAI IN SPITAL SI NU INTELEG DE CE NU SA CICATRIZAT RANA CE SA INTAMPLAT .
nicolicea
Postat pe 2 Septembrie 2009 21:16
Sa inteleg ca titlul topicilui e gresit, trebuia sa fie Glanulom vaginal
1366613 multumesc pentru informatie, o sa o dau mai departe.E mult de studiat pe aceasta tema.
healthy001253
Postat pe 3 Septembrie 2009 12:22
la data de 14 octombrie 2008, am fost operata de histerectomie totala. Dupa circa 6 luni de la operatie am efectuat un test al secretiilor vaginale, a iesit bine, dar mi s-a comunicat ca exista un granulom de fir datorita faptului ca acesta nu s-a resorbit.
Am luat legatura telefomic cu domnul conferentiar care m-a operat si mi-a transmis ca atunci cand merg la control, in luna octombrie, va efectua interventia pentru a fi scos granulomul.
Va rog sa-mi comunicati in ce consta acesta interventie, daca trebuie sa internezi sau in aceasi zi se rezolva totul.
va multumesc
healthy006131
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:46
la data de 14 octombrie 2008, am fost operata de histerectomie totala. Dupa circa 6 luni de la operatie am efectuat un test al secretiilor vaginale, a iesit bine, dar mi s-a comunicat ca exista un granulom de fir datorita faptului ca acesta nu s-a resorbit.
Am luat legatura telefomic cu domnul conferentiar care m-a operat si mi-a transmis ca atunci cand merg la control, in luna octombrie, va efectua interventia pentru a fi scos granulomul.
Va rog sa-mi comunicati in ce consta acesta interventie, daca trebuie sa internezi sau in aceasi zi se rezolva totul.
va multumesc
healthy006131
Postat pe 4 Septembrie 2009 19:46
AI INCERCAT SA IEI ANTIBIOTIC?AMPICILINA? SAINFLAMAT CUMVA?OPERATIA DIN CATE STIU EU NECESITA INTERNARE .DEPINDE SI DE MEDIC SI DE CUM DECURGE OPERATIA SANATATE MULTA
nicolicea
Postat pe 5 Septembrie 2009 21:29
buna am si eu o problema am nascut acum 4 ani si am facut granulom de fir ,si as dori cateva sfaturi pt tratarea lui nu vreau interventie chirurgicala mie frica
kudika184484
Postat pe 14 Septembrie 2009 23:20
Sub numele de Granulom vaginal dand cautare/Google am gasit:
Granuloma inguinale care este ceea ce se poate observa:
http://en.wikipedia.org/wiki/Donovanosis

Asta este ceea ce cautati? Daca initial arata ca si un herpes, observ ca se ajunge la devorarea tesuturilor lasata NEtratata, cu timpul!

Simply_i
Postat pe 19 Septembrie 2009 17:49
buna!am 6 luni de la operatia de histerectomie totala si am 2 granuloame de fir intravaginale.va rog din suflet sa-mi spuneti ce ma mai asteapta,poate cineva are aceasta experienta si ma ajute,sa ma lumineze.multumesc
kudika341147
Postat pe 16 Decembrie 2010 19:27
buna. si eu am granulom de fier.am depistat dupa 1 an si 6 luni knd ma durea ffff rau burta ,picioarele si mijlocul si la urinat . am fost la dr care ma operat si sa speriat f rau pt k aveam ovarul drept plin cu puroi,pungi de puroi in peretii vezicii urinare ,vezica urinara inflamata , iar la cicatricea de la op erau cheaguri de sange ( infectie). dupa un tratament de 7 zile cu 2 antibiotice am aflat k am un fir la uter ,in spatele vezicii urinare. altceva nu mi-a spus dekt k acel fir trebuie sa stea acolo.
dupa dupa iar aproape 6 luni m-a durut iar la urinat si am fost iar la dr si mi-a spus k nu e nici o schimbare de la ultimul control( vezica imflamata, peretii f grosi) am primit un tratament cu zanocin si urinal akut, mi-a trecut timp de o luna. dupa aceea ma luat iar durerile mai tare la urinat, de burta si picioare ca si cand eram abia operata. nu am mai vrut sa merg la aceeasi dr si am mers la un alt dr .i-am spus ce am si mia zis sa merg mai intai sa imi fac niste analize sa nu fie vreo cistita,o problema la rinichi iar dupa ce primesc rezultatele o sa vada ce este si cu acel fir. am fost de am facut analize la sange,urina si o ecografie generala(abdominala + pelviana).nu am nimic la rinichi,pancreas,splina si la tot ce ma consultat,dar knd a ajuns la vezica urina in dreptul uterului nu stia ce este. apoi i-am explicat tot ce stiam de la controalele la care am fost la dr ginecolog si mi-a spus k am granulom de fir.pana acum eu nu am stiut ce am si de ce am mereu dureri la urinat,de picioare,mijloc si de burta la op. urmeaza sa merg la dr kre ma indrumat sa fac aceste analize k sa vada dak este de scos firul sau de tratament. cred k il va scoate k imi afecteaza foarte rau vezica urinara si ar putea sa imi afecteze tot dak stau asa.sanatate la toti si mergeti la dr imediat knd simtiti ceva mai ales dupa o op.
kudika_984094
Postat pe 24 Martie 2015 13:19

Recomandari

Subiect Mesaje Ultimul Mesaj
MONITORIZAREA ECHOGRAFICA A OVULATIEI 18 De la: ramona 6 Decembrie 2009 17:30
o nelamurire.... 13 De la: gabita_grace 9 Martie 2011 15:18
probleme ciudate 9 De la: office_salinasusesi_ro 19 Martie 2010 06:11
Marimea chiar conteaza? 19 De la: kyru 15 Aprilie 2010 21:15
Anticoneptionale 2 De la: andreeaBMA 1 August 2011 06:38